zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-26, 23:40   #91
Terracina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Witajcie Mam podobny orzech do zgryzienia . Zawsze starałam się dbać o wagę ze względu na otyłość mojej mamy (wiadomo tendencje do tycia ). Jednak w ciągu ostatnich 4 lat przybyło mi właśnie te magiczne (feralne) 15 kilo , czego skutkiem jest brak możliwości kupienia fajniejszego ubrania , czasem uczucie ciężkości i słabszej kondycji. Nie ma co ukrywać , jem za dużo . Ważę teraz około 82-84 kilo . Ale tak naprawdę wolę dbać o siebie. Chcę ważyć jak dawniej , bez wygórowanych ambicji około 69 -68 kg . Oczywiście nie musi być w tempie ekspresowym . . Myślę że samozaparcie przyniesie wymierne korzyści. Pozdrawiam
Terracina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 10:00   #92
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Cytat:
Napisane przez Terracina Pokaż wiadomość
Witajcie Mam podobny orzech do zgryzienia . Zawsze starałam się dbać o wagę ze względu na otyłość mojej mamy (wiadomo tendencje do tycia ). Jednak w ciągu ostatnich 4 lat przybyło mi właśnie te magiczne (feralne) 15 kilo , czego skutkiem jest brak możliwości kupienia fajniejszego ubrania , czasem uczucie ciężkości i słabszej kondycji. Nie ma co ukrywać , jem za dużo . Ważę teraz około 82-84 kilo . Ale tak naprawdę wolę dbać o siebie. Chcę ważyć jak dawniej , bez wygórowanych ambicji około 69 -68 kg . Oczywiście nie musi być w tempie ekspresowym . . Myślę że samozaparcie przyniesie wymierne korzyści. Pozdrawiam
Witamy
Takie wspólne odchudzanie motywuje (przynajmniej mnie), fajnie przyjść na forum i napisać, że dzień był udany pod względem jedzeniowym i ćwiczeniowym
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 22:35   #93
Terracina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
Witamy
Takie wspólne odchudzanie motywuje (przynajmniej mnie), fajnie przyjść na forum i napisać, że dzień był udany pod względem jedzeniowym i ćwiczeniowym
Hej ! Też tak myślę . To pomaga zebrać się " do kupy " Zdrowa dieta (ostatnie dwa dni) i czuję się lżejsza . Ograniczam pieczywo , jem jogurt naturalny , kaszę jaglaną , ciecierzycę , warzywa , chude mięso . Przy wzroście 172 cm ważę na dzień dzisiejszy 82 kilo . Dołączam do tego energiczny spacer . Chcę jeszcze basen i jakieś fitness , ale nie wszystko w jednym dniu . Myślę że damy radę . Trzymam za nas kciuki. Pozdrawiam
Terracina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 16:44   #94
asiulinka4
Raczkowanie
 
Avatar asiulinka4
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 74
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

ostatnio nie mam jakoś motywacji przytyłam 1,5 kg czuję się beznadziejnie
asiulinka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 08:57   #95
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Hej!
Można jeszcze dołączyć??
Muszę zrzucić 10 kg.
Mój wzrost to 172cm i waga na dzień dzisiejszy 70kg(jeszcze niedawno było 72)
Chciałabym ważyć ok. 60kg, biegam od tygodnia czasu, niestety nie zawsze pogoda na to pozwala. Poza tym zaliczenia na uczelni już się zaczynają, więc w końcu trzeba było się porządnie za naukę wziąć.
Ale od następnego tygodnia(może cieplej będzie) zacznę trenować regularnie.
__________________
Odchudzam się
74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:21   #96
Lirael1
Raczkowanie
 
Avatar Lirael1
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 31
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

asiulinka4- nie poddawaj się! :< w każdym miesiącu może przyjść chwila załamania (można to śmiało zrzucić na hormony xP i czasem trzeba z pełną świadomością "odpuścić sobie" jeden dzień, maks dwa, ale tak by to był NASZ wybór =D I powiedzieć sobie że po tych 2 dniach wracamy do wcześniejszego stanu. Mi tak działa =3 zawsze albo tuż przed okresem albo w czasie trwania mam chwilowe załamanie i psychiczne (ToBezSensu) i słodyczowe (omnommnom =D) ale potem wracam do normy

Paula689 - witamy! =D

u mnie waga jakoś stoi w miejscu, ale się nie poddaję nie zależy mi na natychmiastowym chudnięciu. Do końca sesji może mi postać, a potem wakacje i będę rowerkować codziennie =DD

A też zaczęłam zauważać u siebie coś co mi się nie podoba; mianowicie jak wychodzi mi ponad 1000 kcal dziennie to czuję się z tym fatalnie że za dużo zjadłam =/ wiem że to nie właściwe, bo odchudzając się zdrowo powinno się mimo wszystko przekraczać te 1000kcal, ale nie mogę wytłumaczyć tego mojej podświadomości =D
I co mam robić?
Lirael1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:39   #97
asiulinka4
Raczkowanie
 
Avatar asiulinka4
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 74
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

muszę naprawdę zacząć znowu myśleć pozytywnie może to pomoże
asiulinka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 13:50   #98
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

trzymam za wszystkich kciuki, żebyśmy zdążyły przed wakacjami.
A jakie metody stosujecie, aby schudnąć?
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 17:11   #99
Lirael1
Raczkowanie
 
Avatar Lirael1
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 31
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Cytat:
Napisane przez izkaa84 Pokaż wiadomość
trzymam za wszystkich kciuki, żebyśmy zdążyły przed wakacjami.
A jakie metody stosujecie, aby schudnąć?
Ja staram więcej się ruszać; aktywność rowerowa w miarę możliwości, chociaż ostatnio z nawału nauki to akurat nie wychodzi jakbym chciała (ale zawsze 10 min w jedną i drugą stroną na uczelnię mam, więc nie jest źle )
A prócz tego regularne, co 3 godzinne drobne posiłki od 7 do 19 zawierające głównie warzywka =D
Lirael1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 17:50   #100
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

posiłek powinien zawierać białko, tłuszcze i warzywa, a nie głównie warzywa. jak będziesz jeść głównie zieleninę to jojo masz murowane i za wiele nie schudniesz bo organizm będzie się przed tym bronił. wiesz, że warzyw można nie wliczać do bilansu kalorycznego? większości warzyw.
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 18:40   #101
Lirael1
Raczkowanie
 
Avatar Lirael1
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 31
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
posiłek powinien zawierać białko, tłuszcze i warzywa, a nie głównie warzywa. jak będziesz jeść głównie zieleninę to jojo masz murowane i za wiele nie schudniesz bo organizm będzie się przed tym bronił. wiesz, że warzyw można nie wliczać do bilansu kalorycznego? większości warzyw.
tak powiedziałam o tych warzywach, bo do każdej pory je dodaję, a tak to jedzenie jest zmienną nie jem SAMYCH warzyw.
Śniadanie to niemal codziennie owsianka na mleku (albo płatki orkiszowe jak teraz), następnie jabłuszko, na obiad zazwyczaj warzywa na patelnie z dodatkiem szynki, sera (a w piątki rybka), na podwieczorek co mam z warzyw tylko; pomidor, ogóras, papryka, i jak mam ochotę to co parę dni jajka na twardo i na kolację jogurt naturalny, a przed snem łyżka miodu.

Sądzę że mam zbilansowaną dietę =D a o warzywach wspomniałam bo to jest moja jedyna "stała" w menu.
Lirael1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 19:10   #102
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

aaa no chyba, że tak, myślałam, że głównie na warzywach jedziesz
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 19:35   #103
Lirael1
Raczkowanie
 
Avatar Lirael1
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 31
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Nie no =D
Świadomość mam jak to wygląda. Nawet na studiach mamy sporo o tych sprawach.
Można próbować zapychać się warzywami, pozbywać się głodu mechanicznego (tzn. wypełnieniem żołądka powodować że czuje się sytym) ale w tedy po jakimś czasie będzie poważnie doskwierać głód fizjologiczny z powodu braku potrzebnych związków.
Też dlatego NIGDY prawie nie wychodzi odchudzanie się na siłę, byle szybciej zgubić tkankę tłuszczową. Organizm jest stymulowany potem do zwiększonego pobierania pokarmu by nadrobić utraty tłuszczu...

Tak samo, inna smutna rzeczywistość;
komórki tłuszczowe (tzn. komóreczki które zbierają kropelki tłuszczu jako zapas organizmy) nigdy nie znikają (chyba że zastosuje się odsysanie xP). Przy odchudzaniu tłuszcz z nich schodzi przez co zmniejszają objętość, ale nie znikają w tedy i tak.
Dlatego jak już się dotrze do swojej wymarzonej sylwetki, trzeba cały czas mieć się w ryzach, bo ma się mocne predyspozycje do powrotu już do starej wagi przez wiele lat (nie pamiętam ile "żyją" kom tłuszczowe, nie chcę skłamać D= )przy odpuszczeniu sobie długotrwałym obecne kom. tłuszczowe znowu zaczynają zbierać tłuszczyk, a jak się przesadzi z jedzeniem znowu, to kom tłuszczowe stymulowane są do podziału i powstają kolejne, zbierające jeszcze więcej tłuszczyku i stąd jeszcze nieraz wyższa waga po efekcie jojo.
(tzw. teoria lipostatyczna w regulacji fizjologicznej pobierania pokarmu =D )

mam nadzieję że nie zanudziłam ani nie sprawiłam wrażenia że się wymądrzam może dla kogoś te informacje zainteresują i poczyta sobie.
Mogą być błędy bo pisze z pamięci infa które pamiętam z zajęć D= ale... umysł studenta przed sesją bywa zawodny
Lirael1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:11   #104
Infinity11
Przyczajenie
 
Avatar Infinity11
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 20
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

izkaa84 moje metody wspomagające odchudzanie są bardzo proste piję dużo herbatek ziołowych czyli zieloną herbatę, morwę białą, ogórecznika, sok z połówki cytryny przed śniadaniem i wodę z sokiem żurawinowym bez cukru na kolację jadam białko czyli seki wiejskie, pieczoną rybkę lub pierś z kurczaka itd. Poza tym olej lniany 2łyżki dziennie do posiłku. Od 7maja schudłam już 3kg czasami oszukuję dietkę ale nie mam wyrzutów sumienia, ponieważ bez tych małych oszustw oszalałabymCzuję że mam mniejszy brzuch i to mnie napędza

Lirael1 fajne informacje lubię czytać takie rzeczy bo żeby schudnąć i trzymać wymarzoną wagę trzeba poznać mechanizmy działania organizmu

Edytowane przez Infinity11
Czas edycji: 2014-05-31 o 10:17
Infinity11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:15   #105
asiulinka4
Raczkowanie
 
Avatar asiulinka4
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 74
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

hej wszyscy wokół mówią mi że schudłam a ja na wadze widzę jeszcze więcej niż wcześniej kurcze noo nie wiem jak
asiulinka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 15:11   #106
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Infinity11 widzę, że stosujesz takie same metody co ja Myślicie, że zielona herbata wspomaga odchudzanie? Czy to tylko efekt placebo?

asiulinka4 , efekty sprawdzasz na wadze, czy mierząc się w obwodach?
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 07:37   #107
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Lirael1 lubię takie informacje, możesz się wymądrzać
asiulinka84 może mięśni Ci przybyło spadki najlepiej widać po ciuchach
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 11:59   #108
asiulinka4
Raczkowanie
 
Avatar asiulinka4
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 74
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Co się dzieje? CO tu taka cisza? reaktywujemy wątek drogie panie muszę znowu zacząć częściej tu bywac jak efekty? chwalić się
asiulinka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 20:24   #109
Infinity11
Przyczajenie
 
Avatar Infinity11
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 20
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Cytat:
Napisane przez asiulinka4 Pokaż wiadomość
Co się dzieje? CO tu taka cisza? reaktywujemy wątek drogie panie muszę znowu zacząć częściej tu bywac jak efekty? chwalić się
Noo zapomniany ten wątek. Może wszystkie na urlopie na Hawajach? Ja się opuściłam w dietce tzn nie chudnę ale trzymam moje 61kg przynajmniej nie idzie w górę.
Infinity11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 15:14   #110
asiulinka4
Raczkowanie
 
Avatar asiulinka4
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 74
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

Ja ostatnio wcale nie chudnę TYć też nie tyje ajjj
asiulinka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 20:45   #111
lori1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 37
Dot.: zdrowe jedzonka i ćwiczonka :) 10-15 kg mniej wspólnie :)

hej poszukuje osób do wywiadów które prowadzę w ramach pracy dyplomowej z socjologii na temat diety. Osoby chętne by mi pomóc proszę o kontakt lori1209@op.pl. Interesują mnie wszystkie kobiety które stosowały jakieś diety niezależnie od wyników.
lori1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-16 21:45:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.