Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58. - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-01, 18:19   #3631
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
U mnie o 20 jest zaplanowany pokaz fajerwerków. Sprawdziłam jeszcze raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Finał w Warszawie jest bez fajerwerków, a niestety inne miasta robią co chcą. U mnie też fajerwerki, tak samo wczoraj.
Starsza psica się nie boi, ale młody był przerażony i siedział wczoraj w szafie. Dzisiaj też za każdym razem szybki spacer i do domu bo nadal strzelają.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-01, 18:29   #3632
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Pies moich rodziców (schroniskowy po przejściach) na lekach, a w łazience się trząsł jak galareta. Pies znajomej, u której byłam latał biedny z kąta w kąt.

Ale i tak usłyszysz że co ty tam wymyślasz, taka tradycja, raz w roku się zwierzątkom (jeszcze to deminutivum) nic nie stanie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-01, 18:49   #3633
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Moje też schroniskowe. Najbardziej szkoda mi zwierzaków w schronisku, bo one nie mają się gdzie schować
I te wszystkie dzikie zwierzęta. I ptaki. Już dzisiaj od rana na fb pojawiają się zdjęcia martwych ptaków.
A w niemieckim zoo zginęło w pożarze ponad 30 zwierząt, ogień prawdopodobnie wznieciła wystrzelona raca
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-01, 18:49   #3634
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Orkiestra też ponoć się wycofała z fajerwerków już w tamtym roku i mają chyba być lasery?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Jeśli wychodzi z szelek, to może są niedopasowane... Myślałaś o szelkach na wymiar? To wydatek, ale uzasadniony

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Mój pies ma szyte na miarę, myślałam, że luzik, są doskonale dopasowane, przecież to niemożliwe, żeby pies z czegoś takiego sam wyszedł. No i w zeszłym tygodniu zostałam z pustymi szelkami w rękach, a pies obok... Po półtora roku bez żadnych takich wybryków. Po tym zdarzeniu już nie jestem taka prędka w ferowaniu wyroków, że to niemożliwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-01, 19:33   #3635
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Mój pies ma szyte na miarę, myślałam, że luzik, są doskonale dopasowane, przecież to niemożliwe, żeby pies z czegoś takiego sam wyszedł. No i w zeszłym tygodniu zostałam z pustymi szelkami w rękach, a pies obok... Po półtora roku bez żadnych takich wybryków. Po tym zdarzeniu już nie jestem taka prędka w ferowaniu wyroków, że to niemożliwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla psów, które się boją albo wychodzą z akcesoriów polecam tylko jedno rozwiązanie: dwie smycze (albo jedna przepinana, długa), w tym jedna przypięta do obroży półzaciskowej. Z półzacisku nie wyjdzie - zwłaszcza jak będzie się szarpał w panice.

Co do szelek, to mój starszy pies wychodzi ze wszystkich prócz trzypunktowych, takich specjalistycznych w góry. One są stworzone tak, żeby równoważyć ciało psa i umożliwiać jego podnoszenie. Nie ma opcji, żeby z dobrze dopasowanych pies wyszedł, bo po prostu się nie da
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-01, 19:41   #3636
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Mój pies ma szyte na miarę, myślałam, że luzik, są doskonale dopasowane, przecież to niemożliwe, żeby pies z czegoś takiego sam wyszedł. No i w zeszłym tygodniu zostałam z pustymi szelkami w rękach, a pies obok... Po półtora roku bez żadnych takich wybryków. Po tym zdarzeniu już nie jestem taka prędka w ferowaniu wyroków, że to niemożliwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie napisałam, że niemożliwe, tylko sugeruję, gdzie może być problem a że czasem dzieją się cuda to też swoją drogą

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-01, 19:55   #3637
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że niemożliwe, tylko sugeruję, gdzie może być problem a że czasem dzieją się cuda to też swoją drogą

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
To że niemożliwe to bardziej siebie miałam na myśli, bo tak sobie wcześniej sama myślałam, że z dobrze dopietych szelek pies nie wyjdzie a tutaj niespodzianka. I ten mój nawet nie był w żadnej panice - po prostu musiał za wszelką cenę dorwać rzucaną innemu psu piłkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-01, 23:24   #3638
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Hmm pomyślę nad tymi szelkami tylko tak na logikę on zawsze z nich wyjdzie skoro ma drobną głowę i jest elastyczny - po prostu odwraca się przodem do mnie i cofa, przed co smycz ściąga mu szelki napierw przed głowę a przez nogi już sam wyłazi... nie wiem jak to opisać ale musiałby mieć super ciasne te szelki jak już a to z kolei niewygodne... teraz już widzę kiedy on kombinuje i szybko podbiegam i go łapię ale pierwszy raz to był szok to samo z kagańcem, gdybym chciała mu go zdjąć bez odpinania to nie da się ale jak on sam łapą pociągnie to siłą zejdzie, jestem pewna że go to boli w pyszczek :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 01:48   #3639
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Pomyłeczka.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 04:53   #3640
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Czytam o pożarach w Australii i mnie to absolutnie przeraża. Przecież to prawdziwe piekło. Zastanawiam się jak to będzie ze zmianą klimatu i czy takie rzeczy naprawdę będą dziać się częściej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
Też czytałam i jest to bardzo dramatyczne, dla zwierząt i dla ludzi, przykro się czyta o takich katastrofach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chcialabym, zeby mowilo sie o tym wiecej, bo sytuacja naprawde jest dramatyczna, i to od trzech miesiecy, zanim lato sie jeszcze zaczelo. Do tej pory splonelo ponad 1200 domow, zginelo mnostwo zwierzat, 18 osob, a nie mowi sie o tym na taka skale, jak wczesniej o pozarze Amazonii, czy chocby o pozarze katedry Notre-Dame. Juz rok temu latem byla fatalna sytuacja, kiedy przez upaly zginely dziesiatki tysiecy nietoperzy (a bez nietoperzy robactwo nas tu chyba zje zywcem), a teraz te pozary i kolejne upaly po 44-45 stopni. Powoli zaczynaja ewakuacje niektorych rejonow. Pomyslcie sobie, jaki to jest ogromny kraj - w linii prostej 4 tysiace kilometrow od jednego wybrzeza do drugiego, i spora czesc tego kraju obecnie stoi w plomieniach. Jakosc powietrza jest fatalna, obecnie wdychanie w Sydney to jak wypalenie 37 papierosow dziennie, wiekszosc osob ogranicza wychodzenie z domu, tez nie wychodze, jesli nie musze, a i tak od paru tygodni jestem non stop na lekach dla astmatykow, bo kaszel mi nie odpuszcza, mimo, ze nigdy wczesniej nie mialam takich problemow ze zdrowiem.



Dym, w Nowej Zelandii jest go jeszcze wiecej:


Nowozelandczycy obudzili sie wczoraj z takimi widokami (zdjecia zrobione w Christchurch):




Dodatkowo te zdjecia obiegly wczoraj media na calym swiecie (wybrzeze niedaleko Sydney):






Niektore miasteczka na obrzezach Sydney (m.in. Mallacoota, Batemans Bay i Cobargo) zostaly ewakuowane, tak obecnie wyglada niebo w tym pierwszym:
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 05:58   #3641
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Kasztanka, mam ciarki przez te zdjęcia. To jest jakiś niewyobrażalny dramat.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-02, 06:55   #3642
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Kasztanka, mam ciarki przez te zdjęcia. To jest jakiś niewyobrażalny dramat.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
No jest dramat. Ja co prawda mieszkam tu dopiero trzeci rok, wiec w sumie malo co widzialam, ale od niejednej starszej osoby mieszkajacej tu przez cale zycie juz slyszalam, ze tak zle to nigdy wczesniej nie bylo - skala pozarow zawsze byla duzo mniejsza, zdarzaly sie one rzadziej, trwaly one duzo krocej i byly latwiejsze do opanowania. Wkurza mnie tez to, ze mimo, iz tysiace osob podpisalo petycje o nieorganizowanie noworocznych fajerwerkow i skupienie sie na walce z pozarami, to fajerwerki i tak sie odbyly, a Scott Morrison ma chyba caly kraj w tylku, bo niedawno sobie polecial na wakacje na Hawaje, a jak wracal i go widziano na lotnisku, to sie schowal i nie pokazywal publicznie przez kilka dni W zeszlym tygodniu w Sydney powstal mural wysmiewajacy akcje premiera, namalowany we wtorek, a zamalowany z powrotem na szaro juz w piatek.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 08:02   #3643
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Dziwi mnie, że w pracy ludzie piszą "hej" na Skype i czekają na odpowiedź mimo że się już witaliśmy tego dnia. Niektórzy potrafią pisać z czymś kilka razy dziennie i się witać i nie przechodzić do rzeczy aż nie odpowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 08:28   #3644
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Hmm pomyślę nad tymi szelkami tylko tak na logikę on zawsze z nich wyjdzie skoro ma drobną głowę i jest elastyczny - po prostu odwraca się przodem do mnie i cofa, przed co smycz ściąga mu szelki napierw przed głowę a przez nogi już sam wyłazi... nie wiem jak to opisać ale musiałby mieć super ciasne te szelki jak już a to z kolei niewygodne... teraz już widzę kiedy on kombinuje i szybko podbiegam i go łapię ale pierwszy raz to był szok to samo z kagańcem, gdybym chciała mu go zdjąć bez odpinania to nie da się ale jak on sam łapą pociągnie to siłą zejdzie, jestem pewna że go to boli w pyszczek :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie trzeci pasek przebiega za linią żeber, przez co jest wąski i pies nie ma opcji wyjść, bo pasek mu nie przejdzie przez klatę A jednak łapy musi wyjąć, żeby wyjść.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 08:40   #3645
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

W kontekście tego, co wrzuca kasztanka to nie przestaną dziwić mnie ludzie, którzy uważają, że z klimatem nie dzieje się nic niepokojącego, a nawet jeśli to nie ma to związku z działalnością człowieka. I dziwi mnie to, że tak mało nagłośnione są pożary w Australii, albo ja po prostu na to nie trafiam, ale media powinny bić na alarm a rządy myśleć nad rozwiązaniem sytuacji. Ale cóż skoro rządzący wolą jechać na wakacje i puszczać fajerwerki dla gawiedzi to co się dziwić. A ja naiwnie myślałam, że tylko polski rząd taki krótkowzroczny w kwestiach ekologii. No i zawsze ktoś napisze, że przecież co tam pożary, ważne że ciepełko jest
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 08:48   #3646
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

No a ja jestem pomiędzy. Tzn no, ja oczywiście się zgadzam, że klimat się zmienia i ingerencja człowieka jest w to bardzo duża.
Ale w wątku o upalach "o, niech zwolennicy ciepelka zobaczą co się dzieje z klimatem".
Tak jakby to, że ktoś lubi ciepło i upały oznaczało, że tym lubieniem się przyczynia do zmian klimatu
Ja lubię ciepło, ale nie lubię upałów.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 08:56   #3647
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Chcialabym, zeby mowilo sie o tym wiecej, bo sytuacja naprawde jest dramatyczna, i to od trzech miesiecy, zanim lato sie jeszcze zaczelo. Do tej pory splonelo ponad 1200 domow, zginelo mnostwo zwierzat, 18 osob, a nie mowi sie o tym na taka skale, jak wczesniej o pozarze Amazonii, czy chocby o pozarze katedry Notre-Dame. Juz rok temu latem byla fatalna sytuacja, kiedy przez upaly zginely dziesiatki tysiecy nietoperzy (a bez nietoperzy robactwo nas tu chyba zje zywcem), a teraz te pozary i kolejne upaly po 44-45 stopni. Powoli zaczynaja ewakuacje niektorych rejonow. Pomyslcie sobie, jaki to jest ogromny kraj - w linii prostej 4 tysiace kilometrow od jednego wybrzeza do drugiego, i spora czesc tego kraju obecnie stoi w plomieniach. Jakosc powietrza jest fatalna, obecnie wdychanie w Sydney to jak wypalenie 37 papierosow dziennie, wiekszosc osob ogranicza wychodzenie z domu, tez nie wychodze, jesli nie musze, a i tak od paru tygodni jestem non stop na lekach dla astmatykow, bo kaszel mi nie odpuszcza, mimo, ze nigdy wczesniej nie mialam takich problemow ze zdrowiem.



Dym, w Nowej Zelandii jest go jeszcze wiecej:


Nowozelandczycy obudzili sie wczoraj z takimi widokami (zdjecia zrobione w Christchurch):




Dodatkowo te zdjecia obiegly wczoraj media na calym swiecie (wybrzeze niedaleko Sydney):






Niektore miasteczka na obrzezach Sydney (m.in. Mallacoota, Batemans Bay i Cobargo) zostaly ewakuowane, tak obecnie wyglada niebo w tym pierwszym:
No właśnie ja jestem zdumiona, że tak mało się o tym mówi. Gdy czytałam o tym i oglądałam materiały wyszperane w sieci... Przecież to nie jest po prostu taki tam pożar, a prawdziwa katastrofa o globalnym znaczeniu. Tymczasem media milczą. Ludzie też jakoś tak "ah, no tak, płonie Australia, straszna sprawa, a jak tam święta i nowy rok?". Ja wiem, że jako zwyczajny człowiek i tak nie można pomóc, ale masz rację, że już bardziej ten pożar Notre Dame przeżywano.
Najbardziej przeraża mnie myśl, że tak może być częściej, na całym świecie. A człowiek wobec ognia jest po prostu bezradny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 08:58   #3648
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że w pracy ludzie piszą "hej" na Skype i czekają na odpowiedź mimo że się już witaliśmy tego dnia. Niektórzy potrafią pisać z czymś kilka razy dziennie i się witać i nie przechodzić do rzeczy aż nie odpowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boże jak mnie to denerwowało na studiach. Miałam dwóch takich kolegów w grupie i nawet prośba żeby pisali od razu co potrzebują nic nie dała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 09:12   #3649
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
W kontekście tego, co wrzuca kasztanka to nie przestaną dziwić mnie ludzie, którzy uważają, że z klimatem nie dzieje się nic niepokojącego, a nawet jeśli to nie ma to związku z działalnością człowieka. I dziwi mnie to, że tak mało nagłośnione są pożary w Australii, albo ja po prostu na to nie trafiam, ale media powinny bić na alarm a rządy myśleć nad rozwiązaniem sytuacji. Ale cóż skoro rządzący wolą jechać na wakacje i puszczać fajerwerki dla gawiedzi to co się dziwić. A ja naiwnie myślałam, że tylko polski rząd taki krótkowzroczny w kwestiach ekologii. No i zawsze ktoś napisze, że przecież co tam pożary, ważne że ciepełko jest
Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
No właśnie ja jestem zdumiona, że tak mało się o tym mówi. Gdy czytałam o tym i oglądałam materiały wyszperane w sieci... Przecież to nie jest po prostu taki tam pożar, a prawdziwa katastrofa o globalnym znaczeniu. Tymczasem media milczą. Ludzie też jakoś tak "ah, no tak, płonie Australia, straszna sprawa, a jak tam święta i nowy rok?". Ja wiem, że jako zwyczajny człowiek i tak nie można pomóc, ale masz rację, że już bardziej ten pożar Notre Dame przeżywano.
Najbardziej przeraża mnie myśl, że tak może być częściej, na całym świecie. A człowiek wobec ognia jest po prostu bezradny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdziwila mnie dosc mocno odpowiedz w olewczym tonie w stylu "no i co z tego?", ktora dostalam na watku o aktualnych wydarzeniach ze swiata, kiedy napisalam tam o tych pozarach.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-02, 09:21   #3650
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No a ja jestem pomiędzy. Tzn no, ja oczywiście się zgadzam, że klimat się zmienia i ingerencja człowieka jest w to bardzo duża.
Ale w wątku o upalach "o, niech zwolennicy ciepelka zobaczą co się dzieje z klimatem".
Tak jakby to, że ktoś lubi ciepło i upały oznaczało, że tym lubieniem się przyczynia do zmian klimatu
Ja lubię ciepło, ale nie lubię upałów.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Dokładnie. Ja się na przykład mega cieszę, że obecnie nasza zima jest na plusie, bo nie znoszę mrozów. I tak jest mi zimno


Co nie znaczy, że nie zauważam negatywnych efektów tego wszystkiego. I strasznie współczuję całej Australii, bo to jest koszmar, z którego nie da się obudzić.



Też nie rozumiem, czemu wszyscy się tak spuszczali na pożar katedry, a mają w nosie pożar całego kontynentu.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 09:21   #3651
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Zdziwila mnie dosc mocno odpowiedz w olewczym tonie w stylu "no i co z tego?", ktora dostalam na watku o aktualnych wydarzeniach ze swiata, kiedy napisalam tam o tych pozarach.
Może niektórzy podchodzą do tego tak olewczo, bo Australia jest daleko. Gdyby coś takiego działo się w Europie pewnie nadawaliby o tym non stop. Ale te pożary przecież też wpłyną na globalny klimat, plus tragedia jest naprawdę niewyobrażalna. Jest jakaś prognoza kiedy to się może skończyć i jak w ogóle z tym walczyć? Nie wyobrażam sobie pracowników służb i wolontariuszy, którzy idą tam w ten ogień, widzą te straszne rzeczy i próbują coś działać... A widzą głównie zniszczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 09:23   #3652
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Zdziwila mnie dosc mocno odpowiedz w olewczym tonie w stylu "no i co z tego?", ktora dostalam na watku o aktualnych wydarzeniach ze swiata, kiedy napisalam tam o tych pozarach.
Masakra. Przeraża mnie ludzka głupota i brak świadomości, że to na nich też niestety ma wpływ. Ja jak patrzę na te zdjęcie to aż mi się chce.

Co do ucieczek psów to wiadomo, że wszystko jest możliwe, ale prawda jest taka, że w wielu przypadkach ludzie psów nie pilnują. Ostatnio się dowiedziałam, że pies kuzynka mojego kolegi, wyleciał z mieszkania przy otwieraniu drzwi i pogryzł jakiegoś małego pieska. Mam wrażenie, że w ogóle dużo ludzi bierze psy i nie zastanawia się, że to bardzo duża odpowiedzialność i obowiązek i na co dzień i od święta.

Jak dla mnie fajerwerki mogłyby w ogóle nie istnieć. Tak samo jak te zamienniki, np. gdzieś jakieś konfetti było. Szkoda tylko, że nikt nie zastanawia się ile przez takie coś jest produkowane niepotrzebnych śmieci. Lepiej by te pieniądze na coś pożytecznego przeznaczyli.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 09:34   #3653
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Jak dla mnie fajerwerki mogłyby w ogóle nie istnieć. Tak samo jak te zamienniki, np. gdzieś jakieś konfetti było. Szkoda tylko, że nikt nie zastanawia się ile przez takie coś jest produkowane niepotrzebnych śmieci. Lepiej by te pieniądze na coś pożytecznego przeznaczyli.
Podpisuję się wszystkimi kończynami
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 09:36   #3654
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Może niektórzy podchodzą do tego tak olewczo, bo Australia jest daleko. Gdyby coś takiego działo się w Europie pewnie nadawaliby o tym non stop. Ale te pożary przecież też wpłyną na globalny klimat, plus tragedia jest naprawdę niewyobrażalna. Jest jakaś prognoza kiedy to się może skończyć i jak w ogóle z tym walczyć? Nie wyobrażam sobie pracowników służb i wolontariuszy, którzy idą tam w ten ogień, widzą te straszne rzeczy i próbują coś działać... A widzą głównie zniszczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma, prawdopodobnie potrwa to przez cale lato. Rural Fire Service ma aplikacje na telefon "Fires near me", tam mozna zglaszac pozary i aplikacja wysyla ostrzezenia bazujac na lokalizacji z GPS, zeby ulatwic ewentualna sprawna ewakuacje na czas. Kiedy splonelo praktycznie cale miasteczko na wybrzezu 2 dni temu, to policja ewakuowala mieszkancow lodziami, bo nie bylo jak droga ladowa sie tam dostac, poszlo im to na szczescie sprawnie, chociaz i tak 8 osob zginelo w ostatnim tygodniu lacznie we wszystkich pozarach.

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Podpisuję się wszystkimi kończynami
Ja rowniez, bo istnieja rownie widowiskowe (jesli nie bardziej), a bezpieczniejsze alternatywy.
Pokazy laserow, czy iluminacje swietlne moim zdaniem wygladaja jeszcze bardziej imponujaco.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 09:41   #3655
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Pokazy laserow, czy iluminacje swietlne moim zdaniem wygladaja jeszcze bardziej imponujaco.
Lasery to jak komu w oczy nie zaświecą.. na mnie zawsze największe wrażenie robiła i tak ta kula na Times Square w NY
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 09:53   #3656
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem, czemu wszyscy się tak spuszczali na pożar katedry, a mają w nosie pożar całego kontynentu.
Naprawdę nie rozumiesz, czy udajesz?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 09:58   #3657
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Podpisuję się wszystkimi kończynami
Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja rowniez, bo istnieja rownie widowiskowe (jesli nie bardziej), a bezpieczniejsze alternatywy.
Pokazy laserow, czy iluminacje swietlne moim zdaniem wygladaja jeszcze bardziej imponujaco.

Szkoda tylko, że wszyscy krzyczą, że fajerwerki złe, żeby nie strzelać, a nic z tym nie robią. A to naprawdę bardzo prosta sprawa. Tak samo jak z żywymi karpiami na święta. Zamiast krzyczeć żeby nie kupować wystarczyłoby tego całkowicie zakazać.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 10:09   #3658
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Naprawdę nie rozumiesz, czy udajesz?
Oświeć mnie, bo też nie rozumiem.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 10:12   #3659
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Szkoda tylko, że wszyscy krzyczą, że fajerwerki złe, żeby nie strzelać, a nic z tym nie robią. A to naprawdę bardzo prosta sprawa. Tak samo jak z żywymi karpiami na święta. Zamiast krzyczeć żeby nie kupować wystarczyłoby tego całkowicie zakazać.
No to przekonaj społeczeństwo, żeby głosowali na te partie, które w programie wyborczym mają ustanowienie tych praw skoro to takie proste. Na razie wybrali w Polsce taką partię, która zakazała wchodzić do lasu w trakcie polowania.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 10:28   #3660
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87465831]Oświeć mnie, bo też nie rozumiem.[/QUOTE]Zgłasza się kolejna durna. Też chętnie się dowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-20 08:38:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.