chlamydia trachomatis - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-28, 13:50   #31
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: chlamydia trachomatis

dziewczyny jak ta choroba się obiawia czy jesli mnie nic nie boli nic nie swędzi itd zrobiłam cytologie wyszedł stopien II ale mam nadzerke lekarka powiedziała ze jest ok ze sie nie leczy przed 1 ciąza i porodem to czy mogę miec tą chorobę nie mając żadnych obiawów , mój mąz tez na nic się nie uskarża a kochamy się bez prezerwatywt od 5 lat .
tak pytam bo się naczytałam różności i sie przeraziłam
tadex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 12:04   #32
womantje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: chlamydia trachomatis

Ostatnio czesto mialam jakies male stany zapalne narzadu rodnego wiec dostalam skierowanie na badania i po odbiorze wynikow lekarz stwierdzil, ze "mialam" chlamydie t. Jak mam rozumiec stwierdzenie, ze mialam????? !!!!!! ????? Dodam, ze z jakies 2 lata temu bralam sumamed, ktory stosuje sie przy zakzeniach chlamydiowych. Zna sie ktos na tym?????
Dzieki za pomoc w zrozumieniu tematu.
womantje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 12:42   #33
womantje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: chlamydia trachomatis

Jestem po zakonczonej kuracji antybiotykiem doksycyclina.
Ostatnio mialam robiona cytologie. Doktor do mnie nie odzwonil co mialo znaczyc ze wszystko jest ok i nie mam stanu zapalnego.Jednak caly czas nurtuje mnie czy rzeczywiscie pozbylam sie tej bakterii bo podobno cytologia nie wykrywa chlamydii t. Czy świadomosc braku stanu zapalnego i negatywnego wyniku cytologii wystarczy by spac spokojnie i nie myslec o chlamydii ????
Prosze o rade!!!!!!
womantje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 17:36   #34
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez womantje Pokaż wiadomość
Jestem po zakonczonej kuracji antybiotykiem doksycyclina.
Ostatnio mialam robiona cytologie. Doktor do mnie nie odzwonil co mialo znaczyc ze wszystko jest ok i nie mam stanu zapalnego.Jednak caly czas nurtuje mnie czy rzeczywiscie pozbylam sie tej bakterii bo podobno cytologia nie wykrywa chlamydii t. Czy świadomosc braku stanu zapalnego i negatywnego wyniku cytologii wystarczy by spac spokojnie i nie myslec o chlamydii ????
Prosze o rade!!!!!!
po kuracji należy przyjmować doustnie (i nie tylko) probiotyki by nie doszło do ponownego zakażenia bakteriami,
teraz jesteś bardzo wyjałowiona i może się to w takim stanie stać bardzo szybko.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 19:52   #35
womantje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: chlamydia trachomatis

Trojka, pod koniec kuracji zaczelam brac lacibios femine. Kuracje ta przechodzilam 2 miesiace temu od tego czasu zdarzaly mi sie dni z lekkim swedzeniem "tam" co u mnie bylo wlasnie jedynym objawem przed leczeniem ale juz bez uplawow (przynajmniej tak mi sie wydaje, ze to juz nie uplawy). Aktualnie wszystko jest ok. ale tylko "tam" bo w glowie jeszcze mysle czy rzeczywiscie pozbylam sie tej bakteryjki.
Co myslicie, mam isc do lekarza i zrobic jakis test, ktory on tam ma na chlamydie za, ktory mam zaplacic 20zl czy poki co moge wyluzowac ...... z góry dzieki za rade!!!!
womantje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 00:04   #36
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: chlamydia trachomatis

Niestety to świństwo lubi nawracać, mnie dokładnie 3 lata powracało po każdym leczeniu i nagle samo przeszło. Stosowałam często jogurt naturalny do wewnątrz.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:06   #37
dianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Chlamydią nie zarażasz się jedynie przez stosunki seksualne, z ta bakterią mozna się nawet urodzic (tak mi mowila przynajmniej moja ginekolog).
To nie prawda lekarze tak mowia zeby przestrzegac, Chlamidia jest rodzajem pasozyta ktory czepia sie narzadow rozrodczych i tam sie rozmnaza. Mialam chlamidie mam nadzieje ze "mialam" bo po tym co czytam o tych nawrotach i wogole to zapisalam sie na wizyte jeszcze raz.
dianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 12:24   #38
po chlamydi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Niestety to świństwo lubi nawracać, mnie dokładnie 3 lata powracało po każdym leczeniu i nagle samo przeszło. Stosowałam często jogurt naturalny do wewnątrz.
wiekszych bzdur nie czytalem
pozdrawiam
po chlamydi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 00:55   #39
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez po chlamydi Pokaż wiadomość
wiekszych bzdur nie czytalem
pozdrawiam
oj nieładnie tak się śmiać ;-)
nie piszę, że się nim wyleczyłam ale bardzo złagodził swędzenie - a normalnie stosowałam leki przepisane przez lekarza
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 19:02   #40
bob71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: chlamydia trachomatis

Witam,
mam od dawna problem z chlamydią trachomatis, nie moge jej wyleczyć, bolą mnie stawy , prostata itd, potrzebuje kontakt do lekarza , który leczy chlamydie tracho... i pneumonie, dziekuje r.
mail: r_r71@interia.pl
bob71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 19:59   #41
lena1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 4
Dot.: chlamydia trachomatis

Jednocześnie musi być leczona partnerka
lena1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 10:55   #42
kaskaskakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: chlamydia trachomatis

hej dziewczyny, ostatnio podczas wizyty u ginekologa, zrobiono mi cytologię i wyszło mi, że mam chlamydie t. w piątek idę znowu by przepisał mi antybiotyk , swoją drogą oczytałam się w necie już wiele o niej , ale nadal nie wiem kilku rzeczy, podczas leczenia nie można uprawiać seksu,ale czy można uprawiać petting, masturbować się samemu lub wzajemnie, oczywiście partner będzie w prezerwatywie?

proszę doradźcie , leczenie trwa 3 tygodnie ( podobno) tyle czasu bez sexu z moim narzeczonym to będzie maskara
kaskaskakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 14:42   #43
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez kaskaskakanka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ostatnio podczas wizyty u ginekologa, zrobiono mi cytologię i wyszło mi, że mam chlamydie t. w piątek idę znowu by przepisał mi antybiotyk , swoją drogą oczytałam się w necie już wiele o niej , ale nadal nie wiem kilku rzeczy, podczas leczenia nie można uprawiać seksu,ale czy można uprawiać petting, masturbować się samemu lub wzajemnie, oczywiście partner będzie w prezerwatywie?

proszę doradźcie , leczenie trwa 3 tygodnie ( podobno) tyle czasu bez sexu z moim narzeczonym to będzie maskara
wszystko można ale musi być gumiak
Choć można rozdrażnić chore okolice
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 14:55   #44
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: chlamydia trachomatis

Chlamydię t. można wykryć w badaniu krwi w klasach IgG oraz IgA. W cyto może wyjść chyba dopiero wtedy kiedy jest już infekcja spowodowana tą bakterią.

Ja od 3 miesięcy borykam się z różnymi problemami - zaczęło się od gardła i zatok, potem doszło opuchnięcie pochwy, szyjki i nadżerka, a potem problemy z pęcherzem i pieczenie. Także dużo na to wskazuje że to ta paskuda. Na razie czekam na wyniki cyto i udaję się na kolposkopię
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 18:09   #45
kaskaskakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
wszystko można ale musi być gumiak
Choć można rozdrażnić chore okolice
Dzięki, zawsze lepszy rydz niż nic mi chodzi o to że jeśli nie będę mogła współżyć to by można chociaż się pieścić

w każdym bądź razie nie wiem do końca czy mam chlamydie, podczas zwykłego badania cytologicznego wyszło mi szczegóły: "zmiany komórkowe odpowiadające Chlamydia T." a pod spodem wynik - ujemny,
więc już sama nie wiem czy to mam czy nie, czy ten wynik ujemny odnos się do zmian nowotworowych czy, że nic nie występuje u mnie, czy że chlamydia nie występuje, może ktoś miał taki sam wynik i wie o co chodzi?
mój tż był dziś na posiewie moczu i na szczęście nic mu nie wyszło ( swoją drogą strasznie zdzierają za takie badania ), a ja idę dopiero w piątek zbadać krew...

pozdrawiam
kaskaskakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 13:51   #46
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez kaskaskakanka Pokaż wiadomość
Dzięki, zawsze lepszy rydz niż nic mi chodzi o to że jeśli nie będę mogła współżyć to by można chociaż się pieścić

w każdym bądź razie nie wiem do końca czy mam chlamydie, podczas zwykłego badania cytologicznego wyszło mi szczegóły: "zmiany komórkowe odpowiadające Chlamydia T." a pod spodem wynik - ujemny,
więc już sama nie wiem czy to mam czy nie, czy ten wynik ujemny odnos się do zmian nowotworowych czy, że nic nie występuje u mnie, czy że chlamydia nie występuje, może ktoś miał taki sam wynik i wie o co chodzi?
mój tż był dziś na posiewie moczu i na szczęście nic mu nie wyszło ( swoją drogą strasznie zdzierają za takie badania ), a ja idę dopiero w piątek zbadać krew...

pozdrawiam
hyhy, a wymaz z misiaka mu wzięli do badania?
bo jak chłopak się drapie i go swędzi to grzyb jak nic
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:44   #47
kaskaskakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
hyhy, a wymaz z misiaka mu wzięli do badania?
bo jak chłopak się drapie i go swędzi to grzyb jak nic
ani on , ani ja nie mamy żadnych objawów, wymazu z cewki moczowej nie miał robionego, tylko sam mocz, wysłałam go profilaktycznie , jeśli byłby zarażony to w moczu by mu wyszło, jutro ja idę na badanie i jak mi wyjdzie to i tak oboje będziemy się szprycować antybiotykiem
kaskaskakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 20:17   #48
po chlamydi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: chlamydia trachomatis

w moczu zadko wychodzi najpewniejszy jest test z krwi na przeciwciala chlamydi w 3 klasach razem z partnerem nie koniecznie musicie miec ja razem najlepiej leczyc ja protokolem ale lekarze stosuja ta terapie w ostatecznosci to jest 40 dni unidox 1 tab co 12 godzin dzien przerwy 6 tabletek 1 co 24 godziny sumamedu dzien przerwy 20 dni 1 tab co 12 godzin unidox w pierwszych 20 dniach przyjmuje sie tez metronidazol niszczacy formy przetrwalnikowe zapobiegajac nawrotom po przyjeciu pierwszych dawek unidoxu szansa zarazenia partnera jest nikla ale dla pewnosci mozna poczekac kilka dni .
Uwaga z doswiadczenia wiem ze malo ktory lekarz sie na tej bakteri zna leczylem to rok i spotykalem sie z roznymi teoriami na ten temat ta terapie sam znalazlem na amerykanskich stronach jest zalecana przez pewnego profesora poszlem z wydrukiem artykulu do lekarza specjalisty /wenerologia/po zapoznaniu sie bez problemu zapisal mi stosowne leki efekt byl doskonaly.W tej chorobie problem jest tego typu ze teoretycznie powinno przejsc po 1 gramie sumamedu ale to sie chyba zadko zdarza .Stosuje sie 2 antybiotyki bo bakteria chlamydi szybko sie uodparnia na dany antybiotyk a sumamed dziala zupelnie inaczej niz unidox i dlatego to polaczenie jest smiertelne dla chlamydi trachomatis
powodzenia


pelne leczenie wynosi 68 dni
pierwsze 40 dni unidox 1 tabletka co 12 godzin
dzien przerwy
6 dni sumamed 1 tabletka co 24 godziny
dzien przerwy
20 dni unidox 1 tabletka co 12 godzin
przez pierwsze 20 dni zaleca sie zazywac godzine przed antybiotykiem metronidazol niszczacy formy przetrwalnikowe chlamydi
do tego jakis dobry probiotyk

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
po kuracji należy przyjmować doustnie (i nie tylko) probiotyki by nie doszło do ponownego zakażenia bakteriami,
teraz jesteś bardzo wyjałowiona i może się to w takim stanie stać bardzo szybko.
chlamydia zaraza sie przez katakty sexualne wiec probiotyku mozna zjesc wagon i nie pomoze

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

jesli ktos czegos nie zrozumial lu czegos jeszcze nie wie chetnie pomoge mozna pytac

Edytowane przez po chlamydi
Czas edycji: 2011-03-28 o 20:28
po chlamydi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 22:26   #49
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: chlamydia trachomatis

mi się nie zgadza tylko liczba przyjmowania tych antybiotyków - łącznie 66 dni
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 17:20   #50
po chlamydi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: chlamydia trachomatis

ok
po chlamydi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 17:39   #51
Ola2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: chlamydia trachomatis

Ja mam chlamydię chyba od 4 lat, pierwszy raz dostałam sumamed i lekarz powiedział że to wystarczy, nie robiłam żadnych testów, ciągle odczuwałam pieczenie i po roku znowu chlamydia i dostałam doxycylinę, teraz znowu powtórka i coś jeszcze innego brałam, byłam u dwóch lekarzy i Oni twierdzą że antybiotyki na pewno zadziałały i że to były nowe zakażenia, ja tak nie sądzę tylko już nie wiem co robić czy Ja się kiedyś z tego wyleczę, teraz zrobiłam cytologię i niby wszystko ok, ale w cytologii podobno nie zawsze wychodzi, już nie wiem co o tym myśleć w końcu to lekarze mówią że antybiotyk musi zadziałać

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Ja mam chlamydię chyba od 4 lat, pierwszy raz dostałam sumamed i lekarz powiedział że to wystarczy, nie robiłam żadnych testów, ciągle odczuwałam pieczenie i po roku znowu chlamydia i dostałam doxycylinę, teraz znowu powtórka i coś jeszcze innego brałam, byłam u dwóch lekarzy i Oni twierdzą że antybiotyki na pewno zadziałały i że to były nowe zakażenia, ja tak nie sądzę tylko już nie wiem co robić czy Ja się kiedyś z tego wyleczę, teraz zrobiłam cytologię i niby wszystko ok, ale w cytologii podobno nie zawsze wychodzi, już nie wiem co o tym myśleć w końcu to lekarze mówią że antybiotyk musi zadziałać,ale ja od lat ciągle odczuwam pieczenie i wiem że coś jest coś nie tak, a lekarz mówi mi że po zażyciu antybiotyku mogę być spokojna, ale jak mam być spokojna jak czuję że nie jest w porządku a On mi wmawia że jestem przewrażliwiona, ja nigdy przedtem przed zarażeniem nie miałam żadnych objawów w postaci pieczenia więc chyba wiem że nie jest w porządku, czytałam o testach któłre można zakupić w internecie i wykrywają chlamydię w moczu czy ktoś wie czy to jest skuteczne?

Edytowane przez Ola2004
Czas edycji: 2011-03-27 o 17:25
Ola2004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 20:22   #52
po chlamydi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: chlamydia trachomatis

cytologi i inne metody w tym wynik z moczu sa malo pewne i zawsze po leczeniu wykonuje sie badanie zeby sie upewnic musisz zrozumiec ze to nie grypa tylko choroba weneryczna trudna w leczeniu zrob sobie wynik z krwi na przeciwciala chlamydi i idz do dermatologa-wenerologa takiego ktory pracuje w szpitalu dopiero taki lekarz ma jakiekolwiek pojecie o tej chorobie wiem bo sam chodzilem po niby specjalistach i tylko pieniadze tracilem,naprawde dobry schemat leczenia opisalem wczesniej a i on nie daje gwarancji na 100% ale masz duze szansena wyleczenie i na boga po lekach 7 dni przerwy i krew do badania jezeli wyniki beda dobre wtedy bedziesz zdrowa nie inaczej nie wierz w zapewnienia ze antybiotyk napewno pomogl bo to nie prawda tak lekarze maskuja swoja niewiedze i bezsilnosc masz na to chyba wystarczajace dowody skoro 4 lata to masz a dobrze leczone chlamydie to max 3 miesiace
po chlamydi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 20:29   #53
po chlamydi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: chlamydia trachomatis

wszystko jest juz na ten temat napisane czego nie rozumiesz?
po chlamydi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 06:13   #54
Ola2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: chlamydia trachomatis

Wierzyć mi się nie chce, żeby to leczyć tyle miesięcy
Ola2004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 16:43   #55
damonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: chlamydia trachomatis

teraz zastanawiam sie czy mnie chlamydia przypadkiem nie dopadła bo nie ukrywam , ze jestem w potencjalnej grupie ryzyka ( miałam kilku partnerów seksualnych ) . Nie mam żadnych objawów , bardziej profilaktycznie chciałabym sobie zrobić test na chlamydie viola chlamydia test , czytałam , ze to jest taki domowy wiec nie musialabym sie dodatkowo stresować , myślicie , że są skuteczne ? próbowała któraś ?
damonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 12:40   #56
Ola2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: chlamydia trachomatis

Z tego co czytałam to chyba ten test nie jest pewny, lepiej zrobić sobie badanie krwi na obecność chlamydii
Ola2004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 14:36   #57
kwestiaczasu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 27
Dot.: chlamydia trachomatis

Witam.
W wyniku mojej cytologii widnieje zapis, tak jak u którejś z was, "zmiany cytologiczne odpowiadające Chlamydia". Doktor zapisała mi od razu leków za 140zł... Jednak gdy po odebraniu wyniku wróciłam do domu i poczytałam w internecie na temat tej bakterii, dowiedziałam się, że na podstawie cytologii, można jedynie podejrzewać istnienie tej bakterii w organizmie, a nie jest to wynik pewny.
Zapisałam się do innego lekarza na wizytę (nie ufam mojej lekarce). Jednak nie wiem, czy do tego czasu nie zrobić już badań w laboratorium na IgM i IgG? Czy czekać na wizytę i skonsultować to z lekarzem, czy po prostu najpierw, w oczekiwaniu na wizytę wybrać się do laboratorium, zrobić badania i z wynikami iść do ginekologa? Jakie badania polecałybyście, jakie są najpewniejsze?
Oznaczenie immunoglobulin IgM i IgG z krwi to wiem, co jeszcze, aby była pewność?
kwestiaczasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 18:10   #58
ewalaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 102
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez kwestiaczasu Pokaż wiadomość
Witam.
W wyniku mojej cytologii widnieje zapis, tak jak u którejś z was, "zmiany cytologiczne odpowiadające Chlamydia". Doktor zapisała mi od razu leków za 140zł... Jednak gdy po odebraniu wyniku wróciłam do domu i poczytałam w internecie na temat tej bakterii, dowiedziałam się, że na podstawie cytologii, można jedynie podejrzewać istnienie tej bakterii w organizmie, a nie jest to wynik pewny.
Zapisałam się do innego lekarza na wizytę (nie ufam mojej lekarce). Jednak nie wiem, czy do tego czasu nie zrobić już badań w laboratorium na IgM i IgG? Czy czekać na wizytę i skonsultować to z lekarzem, czy po prostu najpierw, w oczekiwaniu na wizytę wybrać się do laboratorium, zrobić badania i z wynikami iść do ginekologa? Jakie badania polecałybyście, jakie są najpewniejsze?
Oznaczenie immunoglobulin IgM i IgG z krwi to wiem, co jeszcze, aby była pewność?
Badanie z krwi nie zawsze jest wiarygodne, ponieważ możesz mieć chlamydię, ale organizm nie zdążył wytworzyć na tyle dużej ilości przeciwciał, aby badanie krwi to wykazało. Obecnie najbardziej czułe i wiarygodne jest badanie genetyczne w kierunku chlamydii trachomatis. Do badania pobiera się wymaz z pochwy, taki jak do cytologii. Wynik jest pewny i jednoznaczny, ponieważ analizuje się próbkę, która pochodzi bezpośrednio z zakażonego miejsca. Kiedyś badanie to było refundowane, teraz nie wiem jak to wygląda. Jakbyś chciała zrobić prywatnie to niestety koszt takiego badania wynosi ok. 150 zł :-/
ewalaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 18:45   #59
kwestiaczasu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 27
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez ewalaa Pokaż wiadomość
Badanie z krwi nie zawsze jest wiarygodne, ponieważ możesz mieć chlamydię, ale organizm nie zdążył wytworzyć na tyle dużej ilości przeciwciał, aby badanie krwi to wykazało. Obecnie najbardziej czułe i wiarygodne jest badanie genetyczne w kierunku chlamydii trachomatis. Do badania pobiera się wymaz z pochwy, taki jak do cytologii. Wynik jest pewny i jednoznaczny, ponieważ analizuje się próbkę, która pochodzi bezpośrednio z zakażonego miejsca. Kiedyś badanie to było refundowane, teraz nie wiem jak to wygląda. Jakbyś chciała zrobić prywatnie to niestety koszt takiego badania wynosi ok. 150 zł :-/
Dziękuję za odpowiedź. Drogie to badanie... Już sama nie wiem, co robić. Przeczekam chyba ten miesiąc i poważnie przedyskutuję to z lekarzem. Mam nadzieję, że taki czas nie jest znaczący w rozwoju choroby. W sumie mojej ginekolog nie spieszyło się z podaniem mi wyników cytologii...
kwestiaczasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 23:07   #60
fighting ChT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez po chlamydi Pokaż wiadomość
w moczu zadko wychodzi najpewniejszy jest test z krwi na przeciwciala chlamydi w 3 klasach razem z partnerem nie koniecznie musicie miec ja razem najlepiej leczyc ja protokolem ale lekarze stosuja ta terapie w ostatecznosci to jest 40 dni unidox 1 tab co 12 godzin dzien przerwy 6 tabletek 1 co 24 godziny sumamedu dzien przerwy 20 dni 1 tab co 12 godzin unidox w pierwszych 20 dniach przyjmuje sie tez metronidazol niszczacy formy przetrwalnikowe zapobiegajac nawrotom po przyjeciu pierwszych dawek unidoxu szansa zarazenia partnera jest nikla ale dla pewnosci mozna poczekac kilka dni .
Uwaga z doswiadczenia wiem ze malo ktory lekarz sie na tej bakteri zna leczylem to rok i spotykalem sie z roznymi teoriami na ten temat ta terapie sam znalazlem na amerykanskich stronach jest zalecana przez pewnego profesora poszlem z wydrukiem artykulu do lekarza specjalisty /wenerologia/po zapoznaniu sie bez problemu zapisal mi stosowne leki efekt byl doskonaly.W tej chorobie problem jest tego typu ze teoretycznie powinno przejsc po 1 gramie sumamedu ale to sie chyba zadko zdarza .Stosuje sie 2 antybiotyki bo bakteria chlamydi szybko sie uodparnia na dany antybiotyk a sumamed dziala zupelnie inaczej niz unidox i dlatego to polaczenie jest smiertelne dla chlamydi trachomatis
powodzenia


pelne leczenie wynosi 68 dni
pierwsze 40 dni unidox 1 tabletka co 12 godzin
dzien przerwy
6 dni sumamed 1 tabletka co 24 godziny
dzien przerwy
20 dni unidox 1 tabletka co 12 godzin
przez pierwsze 20 dni zaleca sie zazywac godzine przed antybiotykiem metronidazol niszczacy formy przetrwalnikowe chlamydi
do tego jakis dobry probiotyk

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------



chlamydia zaraza sie przez katakty sexualne wiec probiotyku mozna zjesc wagon i nie pomoze

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

jesli ktos czegos nie zrozumial lu czegos jeszcze nie wie chetnie pomoge mozna pytac
Witam, czy moglbys umieszczac link do pierwotnego artykulu gdzie znalazles te informacje ? Z gory dziekuje
fighting ChT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-30 21:44:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.