Moje nic nie jedzenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-01, 00:23   #1
pasimba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 20

Moje nic nie jedzenie


Proszę o wyważone podpowiedzi co ze sobą zrobić.Mam 49 lat. Ważę 98 kg, przytyłam 4 lata temu z wagi 63 w ciagu 4 mies 25 kg, tyłam w oczach dosłownie ja to widziałam po lekach hormonalnych. Leki brałam 4 mies. Od wielu lat mało jem i nierogularnie, jak sobie przypomnę. Postanowiłam schudnąć, zaczęłam liczyć co jem,. średnio było to 900 kcal. Pytałam na grupie wsparcia co zrobić otrzymałam odp ''kochana jedz więcej i regularnie to na pewno schudniesz''. Zaczęłam jeść więcej i regularnie i przytyłam 7 kg. Ważyłam wtedy 100kg. Poszłam do dietetyczki i przez pół roku schudłam 3 kg. Ostatnio jestem na cateringu 1200 i przez 5 tyg schudłam 2 kg. A właściwie schudłam tylko w drugim tygodniu bo potem stało. Tak jestem chora, mam trombofilię, miażdżycę, przebyłam 4 zatory w kończynach dolnych, chodzę powolutku przy pomocy chodzika. Dziennie jestem w stanie zrobić maksymalnie 800m w ciagu 30 min. Szukam, wciaż szukam sposobu na schudniecie. Nie mam chorej tarczycy, nie mam cukrzycy chociaż cukier wacha się na czczo 113. Moje kilogramy bardzo obciażają moje słabe nogi.
pasimba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 03:56   #2
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Moje nic nie jedzenie

kurcze tu chyba nikt Ci nie pomoze, bo masz tak poważne schorzenia, ze strach się brać za porady. Mimo tego, ze tak mało się ruszasz to wciaż 1200 kalorii wydaje sie byc deficytowe i nie powinnas tyć. Problemem mogą być leki. Zeby stwierdzić, czy nie jestes w stanie schudnac musialabys odstawić leki, bo na pewno jakies bierzesz i dopiero na "czystym" organizmie próbować. Jesli mało chodzisz to może hantle i praca górą
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 17:51   #3
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Moje nic nie jedzenie

A moim zdaniem 1200 kalorii to za mało, żeby schudnąć, nie mając w ogóle ruchu. Wiem coś o tym, bo też poruszam się o balkoniku i w okresie zimowym siedząc cały czas w domu (czyli zero ruchu), licząc cały czas kalorie i jedząc poniżej 1000 kalorii, tyje około 3 kg. Latem kiedy więcej chodze daje rade zrzucić tą nadwyżkę. Człowiek spala około 1100 kalorii nie ruszając się w ogóle, żeby schudnąć w takiej sytuacji trzeba od tego odjąć 200 kalorii. Musisz jeść tylko zdrowe rzeczy, dające poczucie sytości.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 04:22   #4
pasimba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 20
Dot.: Moje nic nie jedzenie

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
musialabys odstawić leki, bo na pewno jakies bierzesz i dopiero na "czystym" organizmie próbować.
Eh niestety, odstawienie wleków nie wchodzi w rachubę. Stawką jest amputacja moich nóg, albo kolejny zator.

britnay napisała:
Musisz jeść tylko zdrowe rzeczy, dające poczucie sytości.

Jem od listopada catering 1200, więc dostarczam sobie urozmaiconych posiłków. Przez ten czas schudłam 2 kg. Ale w perspektywie regularnego jedzenia jakie mi doradzono, w miesiąc przytyłam 7 kg. Więc ten spadek 2 kg wcale mnie nie cieszy.
Czy nie ma dla mnie ratunku?
pasimba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 05:28   #5
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Moje nic nie jedzenie

Cytat:
Napisane przez pasimba Pokaż wiadomość
Eh niestety, odstawienie wleków nie wchodzi w rachubę. Stawką jest amputacja moich nóg, albo kolejny zator.



britnay napisała:

Musisz jeść tylko zdrowe rzeczy, dające poczucie sytości.



Jem od listopada catering 1200, więc dostarczam sobie urozmaiconych posiłków. Przez ten czas schudłam 2 kg. Ale w perspektywie regularnego jedzenia jakie mi doradzono, w miesiąc przytyłam 7 kg. Więc ten spadek 2 kg wcale mnie nie cieszy.

Czy nie ma dla mnie ratunku?

Nie rozumiem, to schudłaś czy przytyłaś? Ogólnie osobom niepełnosprawnym, które leżą lub cały czas siedzą cieżko jest utrzymać wagę a co dopiero schudnąć.

Stsowałabym diete 1000 kalorii ( jeśli nie dasz rady to zostałabym na 1200 kalorii) i dopóki nie masz ruchu, pilnowałabym jedynie żeby utrzymać wagę. Na tych kaloriach schudniesz, ale jak będziesz miała więcej ruchu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2020-01-17 o 05:44
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-17 06:28:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.