Makijarz do LO - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-09, 11:31   #1
LittleCherry97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 99

Makijarz do LO


...

Edytowane przez LittleCherry97
Czas edycji: 2013-08-18 o 10:27
LittleCherry97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 11:55   #2
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Makijarz do LO

makijaż*

Skoro idziesz do LO to nie ma co przesadzać z makijażem. Dobre wrażenie zrobisz jak będziesz uśmiechnięta, a nie przesadnie umalowana. Pamiętaj tylko żeby podkład nie był za ciemny ani nie tworzył maski. Poza tym co to za szminka nude? Jeśli beżowa to w 90% nie pasuje. Szminka nude to taka jaki kolor mają nasze usta, a nie taka w której usta wyglądają na blade. Może trochę się czepiam, ale wiele razy widziałam młode dziewczyny, które zamiast podkreślać piękno makijażem tworzyły masakrę.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 12:01   #3
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Makijarz do LO

Cytat:
Napisane przez LittleCherry97 Pokaż wiadomość
Po wakacjach wybieram się do Liceum i już zaczęłam <z nudów> myśleć nad makijarzem. Zastanawiam się, czy zrobić taki jak zwykle robię <podkład,puder, wewnętrzny kącik oka biały, a zewnętrzny brąz, kreski eyelinerem, tusz do rzęs, szminka nude>, czy może jakiś inny, może macie jakieś propozycje?
Chciałabym zrobić dobre wrażenie

Wiem, temat może mało problematyczny, no ale truno

Może zamiast myśleć nad makijażem pomyśl nad słownikiem ?

Jak chodziłam do liceum to nie nakładałam na siebie takiej tapety jak opisujesz ( z resztą przeważnie nadal nie nakładam )... Używałam tylko tylko korektora i tuszu do rzęs. I było spoko i naturalnie. Tobie też radzę. Jak już będziesz stara i pomarszczona to wtedy będziesz się tapetować, bo bedziesz musiała. Póki jesteś młoda to radzę unikać dużej ilości kosmetyków.
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 12:13   #4
moniq_c
Zakorzenienie
 
Avatar moniq_c
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: W-wa i okolice
Wiadomości: 3 299
Dot.: Makijarz do LO

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
Może zamiast myśleć nad makijażem pomyśl nad słownikiem ?

Jak chodziłam do liceum to nie nakładałam na siebie takiej tapety jak opisujesz ( z resztą przeważnie nadal nie nakładam )... Używałam tylko tylko korektora i tuszu do rzęs. I było spoko i naturalnie. Tobie też radzę. Jak już będziesz stara i pomarszczona to wtedy będziesz się tapetować, bo bedziesz musiała. Póki jesteś młoda to radzę unikać dużej ilości kosmetyków.
no z ust mi to wyjęłaś dziewczyno , co do słowa
__________________
moniq_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 13:13   #5
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Makijarz do LO

Moim zdaniem do szkoły wystarczą pomalowane rzęsy i jakiś delikatny lub bezbarwny błyszczyk. Jeśli masz wypryski, przebarwienia, użyj korektora albo lekkiego podkładu. A pełen makijaż zostaw raczej na imprezy
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 13:29   #6
kargolcia154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łowicz
Wiadomości: 80
Send a message via Skype™ to kargolcia154
Dot.: Makijarz do LO

Zgadzam się z poprzedniczkami. Ja sądzę, że lekki fluid, tusz, ewentualnie kreska i to wszystko.
Początek szkoły średniej to taki zaciesz że możesz się "bezkarnie" malować ale powiem Ci, że po jakimś czasie wręcz Ci się to "znudzi"i najchętniej poszłabyś do szkoły bez tych wszystkich mazideł.
A poza tym ludzie nie patrzą na dziewczynę z nadmiernym makijażem z podziwem lecz wręcz przeciwnie.
kargolcia154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 13:57   #7
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Makijarz do LO

I ja popieram to co napisały dziewczyny powyżej

Nie ma co przesadzać z makijażem do szkoły. Moim zdaniem odrobina dobrze dobranego korektora (jeżeli masz wypryski), pudru matującego (jeżeli masz przetłuszczająca się skórę), tusz do rzęs i jakiś półtransparentny błyszczyk wystarczą. Czasami możesz zaszaleć z jakimś delikatnie połyskującym, jasnym cieniem do powiek.

Czasu na pełny makijaż jeszcze będziesz miała dużo a nie ma co pokrywać tapetą ładnej młodej skóry.
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 18:01   #8
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Makijarz do LO

Jak się idzie do liceum to się ma 16 lat teraz?

Oj dziewczyny już nie przesadzajcie. 16 lat to nie 12 czy 13 i myślę, że swobodnie się można malować i zaczynać małe ekspreymenty. No chyba, że chodzisz do szkoły z dużym rygorem etc.
Ja sama w tym wieku zaczynałam się malować. Potem mi sie odechciało i ostatecznie makijaż robiłam tylko na imprezy jakieś. Teraz wcale nie jestem jakąś szurniętą tapeciarą. Normalne, że nastolatki się interesują makijażem i chcą malować.

Autorko do liceum nie potrzeba jednak specjalnego makijażu. A dobre wrażenie zrobisz niezbyt mocnym, naturalnym makijażem. Zrób taki jak zawsze (no ja bym może odjęła eyeliner) bo eksperymenty mogą nie wyjść dobrze.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 20:27   #9
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Makijarz do LO

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Jak się idzie do liceum to się ma 16 lat teraz?

Oj dziewczyny już nie przesadzajcie. 16 lat to nie 12 czy 13 i myślę, że swobodnie się można malować i zaczynać małe ekspreymenty. No chyba, że chodzisz do szkoły z dużym rygorem etc.
Ja sama w tym wieku zaczynałam się malować. Potem mi sie odechciało i ostatecznie makijaż robiłam tylko na imprezy jakieś. Teraz wcale nie jestem jakąś szurniętą tapeciarą. Normalne, że nastolatki się interesują makijażem i chcą malować.

Autorko do liceum nie potrzeba jednak specjalnego makijażu. A dobre wrażenie zrobisz niezbyt mocnym, naturalnym makijażem. Zrób taki jak zawsze (no ja bym może odjęła eyeliner) bo eksperymenty mogą nie wyjść dobrze.
Zgadzam się, że teraz dziewczyny idą do liceum w takim wieku, w jakim tradycyjnie się zaczynało nosić makijaż nawet wiele lat temu

Dużo zależy od rygoru szkoły, ale ogólnie lepiej nie obnaszać makijażu mocnego albo takiego, po którym widać, że zajmuje dużo czasu - chyba że jesteś prymuską. Bo pomijając fakt, że na młodej dziewczynie w szkole zbyt mocny makijaż może dawać raczej śmieszne wrażenie, to jeszcze jeśli będziesz miała kłopoty z nauką jednocześnie wyglądając na wytapetowaną, to nauczyciele pomyślą, że masz pstro w głowie.

Za dużo makijażu oka (ostry, biały rozświetlacz, mocne kreski na powiece, ciemne cienie) postarza a nic nie wygląda tak komicznie jak stara malutka. Nie wiem, jak dokładnie wygląda ten twój makijaż, ale radzę delikatną wersję - kreska roztarta, przejście między jasnym a ciemnym cieniem niezbyt drastyczne. Jak szminka nude to w kolorze zbliżonym do naturalnego ust, a nie efekt korektora na ustach. Zakrycie niedoskonałości cery podkładem dobrze robi, byle nie było efektu tynku albo zwarzonego podkładu - w takim wypadku lepiej użyć czegoś lżejszego.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 13:22   #10
LittleCherry97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 99
Dot.: Makijarz do LO

nie no nie zamierzam CODZIENNIE tak chodzic w tapecie, bo to się znudzić może, ale dzięki za odpowiedzi, dużo mi pomogłyście i chyba zdecyduje troche stonować
LittleCherry97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.