Makijaż w upalne dni. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-08, 13:09   #1
Bibix3
Przyczajenie
 
Avatar Bibix3
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Mazowieckie :)
Wiadomości: 16

Makijaż w upalne dni.


Siemka.
Od pewnego czasu przeglądam forum i nie znalazłam nic dla siebie więc postanowiłam napisać własny post ;p
Macie jakieś rady dotyczące makijażu w upalne dni?
Zaznaczam że nie posiadam takich rzeczy jak różnego rodzaju pudry czy kremy lub cienie
Gdy się maluję moja skóra wydaję się być brudna :| zmywam wodą itd ale ten efekt nie znika. Używam kremu BB od Garniera do jasnej skóry.
Posiadam czarną, niebieską, brązową kredkę i czarny eyeliner, tusz do rzęs pogrubiający oraz puder w kamieniu.

Może macie jakieś pomysły jak wykorzystać coś z mojego ubogiego ekwipunku do ładnego prostego makijażu tak żeby nie było uczucia brudnej twarzy?
Bibix3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 13:15   #2
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Makijaż w upalne dni.

Zrezygnowałabym z kremu bb. Jeśli masz ładną skórę, lepiej tylko przypudrować i podkreślić oko kredką/eyelinerem. W przypadku niedoskonałości polecałabym raczej punktowy korektor i puder, po co zaklejać cerę kremem bb/podkładem, skoro zaraz się spocisz? Jeśli masz możliwość zainwestować w nowy kosmetyk, to świetne na upały są sypkie podkłady mineralne. W ogóle ich nie czuć, mam nawet wrażenie, że trochę "pochłaniają" pot i sebum z twarzy
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 14:01   #3
motylkowa07
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 51
Dot.: Makijaż w upalne dni.

Ja poki co mam lifting rzęs wiec tu nie musze malowac, ale na twarz daje tylko podkład matujący i tyle. I tak potem świece sie i po makijażu zero śladów.
motylkowa07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 15:58   #4
Jo_anna_
Raczkowanie
 
Avatar Jo_anna_
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 36
Dot.: Makijaż w upalne dni.

Brudna? Może używasz za ciemnego podkładu? W tak upalne dni polecam podkreślić oko cienką kreską eyelinera i tuszem do rzęs. Ewentualnie jak lubisz jakiś delikatny błyszczyk. Nic więcej nie potrzeba. Podkład i tak ci spłynie i i tak będziesz się świecić więc nie widzę sensu.

A jeśli chodzi o efekt 'brudnej twarzy' to w zależności o co ci chodzi. Czy cała twarz wydaje się mieć brudny kolor czy powstają ci plamki od podkładu? W przypadku tej drugoej sytuacji zmywanie wodą nic nie da, ponieważ najprawdopodobniej w tych miejscach masz suchą skórę i podkład poprostu nie wsiąka
Jo_anna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 21:06   #5
Charlotte940417
Przyczajenie
 
Avatar Charlotte940417
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Makijaż w upalne dni.

Moim zdaniem najlepszy makijaż na upalne dni to: im mniej tym lepiej.
Ja mam suchą skórę więc podstawą jest nawilżenie. Jeżeli chodzi o Twoje kosmetyki zrezygnowałabym z kremu BB bo jest zbyt ciężki na upały i może zatykać pory. Wystarczy zwykły krem do twarzy i lekkie przypudrowanie. Jeżeli chcesz podkreślić oko warto użyć eyelinera i tuszu, ponieważ kredka może się rozpłynąć i rozmazać pod wpływem ciepła. Do ust wydtarczy zwykła pomadka lub błyszczyk i będziesz wyglądać świeżo i kobieco
Charlotte940417 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 19:36   #6
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Makijaż w upalne dni.

Cytat:
Napisane przez Jo_anna_ Pokaż wiadomość
Brudna? Może używasz za ciemnego podkładu? W tak upalne dni polecam podkreślić oko cienką kreską eyelinera i tuszem do rzęs. Ewentualnie jak lubisz jakiś delikatny błyszczyk. Nic więcej nie potrzeba. Podkład i tak ci spłynie i i tak będziesz się świecić więc nie widzę sensu.

A jeśli chodzi o efekt 'brudnej twarzy' to w zależności o co ci chodzi. Czy cała twarz wydaje się mieć brudny kolor czy powstają ci plamki od podkładu? W przypadku tej drugoej sytuacji zmywanie wodą nic nie da, ponieważ najprawdopodobniej w tych miejscach masz suchą skórę i podkład poprostu nie wsiąka
No właśnie, o co konkretnie chodzi?


A może chodzi ci o takie uczucie klejącej warstwy na twarzy? Ja tego nienawidzę, a niestety robi mi się po prawie wszystkim. Z wyjątkiem kosmetyków sypkich. Ostatnio używam podkładu mineralnego, sypkiego i sprawdza się nawet w największe upały.


Z tego, co słyszałam ten "krem BB" Garniera to raczej krem tonujący - więc może być za ciężki na lato. Chyba zresztą lepiej używać kremu dobranego do typu cery, o ile w ogóle potrzebujesz - ja mam tłustawą skórę i latem w ogóle się nie kremuję. Może sam puder ci wystarczy?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 11:38   #7
Bibix3
Przyczajenie
 
Avatar Bibix3
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Mazowieckie :)
Wiadomości: 16
Dot.: Makijaż w upalne dni.

chodzi o to że twarz wydaje się miec brudny kolor i gdzie niegdzie są plamki np. pod oczami :/ macie rację, zrezygnowałam z kremu BB
Nakładam tylko puder i jest o wiele lepiej ;p
Bibix3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 11:47   #8
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Makijaż w upalne dni.

Cytat:
Napisane przez Bibix3 Pokaż wiadomość
chodzi o to że twarz wydaje się miec brudny kolor i gdzie niegdzie są plamki np. pod oczami :/ macie rację, zrezygnowałam z kremu BB
Nakładam tylko puder i jest o wiele lepiej ;p
Takie proste, a jakie skuteczne Swoją drogą słyszałam, że ten garnierowy bb nie jest zbyt dobry.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 21:10   #9
madzialenn
Zakorzenienie
 
Avatar madzialenn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 955
Dot.: Makijaż w upalne dni.

ja bym w upalne dni proponowała tusz+błyszczyk, jeśli nie masz 'dobrych' kosmetyków, tzn jakiegoś mega trwałego podkładu, to nie używałabym nawet pudru, bo mogą Ci się robić placki jak się spocisz BB krem na upał to dla mnie kompletna porażka, bo on jest lekki i może spływać.
__________________
kosmetyki + różności okazjonalnie :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835212


madzialenn bloguje o kosmetykach i modzie

Kosmetyki i codzienne stylizacje
http://madzialennx.blogspot.com/2014...ine-shawl.html
madzialenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.