Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-29, 08:58   #1
jaskółka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 160

Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY!


Bardzo Was proszę polećcie mi jaki podkład mam kupić, bo jestem naprawde zdesperowana, a nie mam pieniędzy na eksperymentowanie
Mam cerę mieszaną, leczę się u dermatologa na lekką postać trądziku i na szczęscie skutecznie bo pryszcze pojawiaja sie dość rzadko , ale jako że leczę sie albo isotrexinem albo differniem bardzo czesto skóra w sterfie T mi się lekko łuszczy i to niestety badzo to widać jeżeli nałożę jakiś podład...
Czy jest jakiś który tego nie podeśli?

Zależy mi głównie na wyrównaniu kolorytu i pokryciu przebarwień po wypryskach, podkład nie musi byc matujacy, poza tym mam trochę rozszerzonych porów.
i ważne, żeby wyglądało jak najbardziej naturalnie bez efektu maski.

Mam nadzieję, że to nie zbyt wysokie wymgania Będę wdzięczna za każdą radę.
jaskółka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 09:17   #2
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY!

La Roche Posay- Unifiance Creme - podkład do cery suchej i bardzo suchej. jest naprawdę bardzo dobry! http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9663
Możesz też spróbować Guerlain- Fleur de Teint, ale to już duży wydatek.
Stosowałam oba, a mam suchą skórę i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że suchych skórek niet
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 09:27   #3
jaskółka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 160
Dot.: Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY!

dzieki. tylko tak sie zastanwiam czy moge stosowac podklad do skory suchej jesli lecze sie na tradzik i w sumie jest ona raczej mieszanszana...
jaskółka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 09:31   #4
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY!

polecam Giordan Gold Oriflame - nie matuje, ale jest kryjący i nie widac skórek (sama miaalm z tym problem) teraz podkład kosztuje 29,90 (wiecej takiej ceny nie bedzie)
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 09:36   #5
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY!

Cytat:
Napisane przez jaskółka_ Pokaż wiadomość
dzieki. tylko tak sie zastanwiam czy moge stosowac podklad do skory suchej jesli lecze sie na tradzik i w sumie jest ona raczej mieszanszana...
w takim razie lepszym rozwiązaniem byłby po prostu krem tonujący, a nie podkład.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 10:31   #6
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY!

Sama mam identyczny problem, dosłownie każdy podkład, nawet te do skóry bardzo suchej podkreślają u mnie każdą, pojedynczą suchą skórkę na twarzy. Dlatego już dłuższy czas używam kremu tonującego do twarzy Clinique City Block Sheer Tint SPF15. Jest idealny, nie podkreśla żadnych suchości, bardzo dobrze wtapia się w skórę i naturalnie wyrównuje jej koloryt. Niestety na lepsze krycie nie ma co liczyć, to w końcu krem tonujący, więc jeśli chcesz ukryć jakieś krostki to trzeba użyć korektora. Ale mimo wszystko polecam, naprawdę jest wart swojej ceny.
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 18:28   #7
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY!

Hej! Mam taki sam problem. Też leczę się u dermatologa(stosuje differin i skinoren). Z tym łuszczeniem to jest tak,że właśnie zadaniem tych leków jest złuszczanie naskórka i tego raczej nie powsztrzymasz. To co możesz zrobić to stosowanie przed nałożeniem podkładu kremu nawilżającego, ale przeznaczonego dla skóry trądzikowej(polecam Phisiogel i kremy Iwostinu). Nie wiem czego używasz do mycia twarzy, ale lepiej żeby był to jakiś delikatny żel(żeby dodatkowo nie wysuszał).
Co do podkładu-tu już ci nie pomogę, bo sama mam z tym problem. Ale nie radzę stosować żadnych podkładów do skóry suchej! Bo mogą zapychać pory albo będziesz się niemiłosiernie świecić. Nie polecam też żadnych matujących, bo to właśnie one podkreślają skórki.
Co do kremu tonującego to nie wiem czy będziesz z niego zadowolona(on nie ukryje żadnych niedoskonałości).
Giordani Gold miałam i on nie kryje, tylko lekko wyrównuje koloryt cery, skórek rzeczywiście raczej nie podkreśla.
Sama szukam teraz podkładu i myślałam nad Unifiance La Roche Posay albo Dermablend? Sama nie wiem.
Może ktoś pomoże, doradzi?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-29, 18:37   #8
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY!

wpiszcie w wyszukiwarke suche skrórki czy jakos tak, bylo sporo watkow na ten temat
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...suche+sk%F3rki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...suche+sk%F3rki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...suche+sk%F3rki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...suche+sk%F3rki
to kilka przykladowych watkow, ale w innych tez jest sporo informacji..

Edytowane przez malutka86
Czas edycji: 2006-11-29 o 18:50 Powód: linki
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 20:31   #9
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY!

Tak, ale tam pisze o nawilżaniu, a to ja wiem. Chodzi o polecenie podkładu, który by krył, nie przesuszał skóry i nie powodował wysypu, a taki bardzo ciężko znaleźć. Bo jak kupisz nawilżający to pryszcze gwarantowane. Do tej pory chyba najlepszy jaki mialam to Max Factor Lasting Performance, ale wolałabym kupić, taki który byłby przeznaczony dla skóry trądzikowej, a więc pozostają apteczne. A w nich mam bardzo małe doświadczenie, dlatego proszę o radę dziewczyny, który znają się na tych aptecznych, może mają porównanie i mogłyby coś doradzić. Ja do tej pory miałam tylko Vichy Aera Teint matujący był nawet dobry, tylko kolor ciężko wybrać i moja dermatolog odradziła mi matujące, więc szukam czegoś innego. Myślę nad La Roche albo jakiś inny Vichy...Już sama nie wiem.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 13:19   #10
Ilike_it
Zakorzenienie
 
Avatar Ilike_it
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 545
Dot.: Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY!

Też mam taki problem. Na noc stosuję Diferrin na brodę i to miejsce jest teraz straszne... Kładę maść z wit. A na to miejsce i dopiero po kilku minutach nakładam podkład, ale i tak to widać. Stosuję Revlon, więc nie polecam w takim stanie. :/

Potrzebuję podkładu, który dobrze kryje i nie podkreśla suchych skórek.
__________________

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka


blog
Ilike_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 19:08   #11
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Podkład nie podkreślający skórek - POMOCY!

Pierre Rene Skin Balance - kryje mocniej niż Revlon, a przy tym lepiej się rozprowadza i nie podkreśla suchych skórek. Jedynym minusem są kolory, ale może uda Ci się wybrać coś dla siebie.

Edit: Właśnie widzę, że na KWC niektóre Wizażanki piszą, że ten podkład podkreśla im suche skórki. Mi się to nie zdarzyło ani razu, a miewam problem ze skórkami, więc chyba najlepiej na swojej skórze przetestować.

Edytowane przez _Roksi
Czas edycji: 2014-02-09 o 19:11
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-09 20:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.