Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej się. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-03, 16:44   #1
pinkblackcatx
Przyczajenie
 
Avatar pinkblackcatx
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 10
Exclamation

Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej się.


Witam,
Od dawna szukam sposobu na moją skórę jeśli chodzi o makijaż i jakoś mi nie wychodzi. Może mam złą technikę nakładania makijażu? Dpdatkowo mam ograniczony budżet.
A więc mam skórę odwodnioną, z dużą tendencją do zapychania i tworzenia się przebarwień potrądzikowych, mimo iż nie mam skóry stricte trądzikowej.. Tzn. Coś tam się pojawia na twarzy, ale w małych ilościach jak 2 krostki na miesiąc, ale każde z nich zostawia przebarwienie mimo iż nie wyciskam ich i nie rozdrapuje. Przebarwienia te zostają nawet na 2-3 miesiące.
Próbuje je oczywiście zakryć makijażem, gdy ide np do szkoły lub do miasta na zakupy ale niestety, przebarwienia prześwitują.
Próbbowałam wklepywać podkład palcami, dawać kilka warstw podkładu, gąbeczek, beauty blendera, pędzelkiem, z bazą pod podkład i bez, z kremem pod i bez i za każdym razem przebarwienia prześwitują. Nawet przez korektor prześwituje trochę. Druga sprawa, to to że każdy podkład jaki próbowałam (w różnych odcieniach) są albo za różowe albo za żółte. Czasem nawet te żółte podkłady jakoś tak różowieją.. Czy jest jakiś sposób aby rozwiązać mój problem? Budżet mam ograniczony bo moge wydać tylko ok 30-40zł niestety tylko na te kosmetyki, może używałam nieodpowiednich kosmetyków.
Dziękuje za wszelkie porady.
pinkblackcatx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 22:45   #2
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

Co do podkładu to mogę doradzić jedynie dalsze poszukiwania koloru idealnego i testowanie, testowanie, testowanie. Najlepszym sposobem przy ograniczonym budżecie jest noszenie ze sobą słoiczków do drogerii i proszenie o odlewki z testerów. Sama tak czasami robię więc wiem, że zazwyczaj Panie nie robią problemów.
Z czerwonymi plackami po niedoskonałościach mam ten sam problem co Ty i jedyne co się u mnie sprawdziło do tej pory to kamuflaż Catrice ale tylko i wyłącznie nakładany cienkim pędzelkiem. Jeżeli nakładam go palcem to zaraz się ściera w newralgicznym punkcie i wszystko widać.
__________________
BLOG
Facebook
Instagram
YouTube - Co chcę zużyć w tym roku?


Co to za zapach? KLIK
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 07:35   #3
pinkblackcatx
Przyczajenie
 
Avatar pinkblackcatx
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 10
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

A już myślałam, że tylko ja mam problem z ukrywaniem przebarwień, bo nawet oglądając jakieś filmiki o makijażu dziewczyny z o wielr gorszą cerą były w stanie ukryć to makijażem, a mi jakoś się nie udawało Może to kwestia że na filmikach prostu niewidać że coś prześwituje?
Ja mam dodatkowo problem, że mam skórę bardzo jasną, ale nie porcelanową czy taką wręcz trupią, a bardziej w żółtych odcieniach aczkolwiek tu jest haczyk, bo podkłady są albo zbyt żółte albo zbyt różowe. A co do testowania to też kiepsko, bo i w Rossmanie i w Naturze i Yves Rocher, a nawet Super Pharm, próbowałam wręcz każdy podkład jeśli chodzi o kolorystykę.
Czyli u mnie tylko jest opcją kupować podkład, który niestety nie jest zbyt dobrany, ale tragedii nie ma. W sumie to tyle kolorów skóry jest że podkład nigdy nie jest w 100% idealny . A ten kamuflaż sprawdze, ale nie wiem czy one mają jakieś jasne kolory.

A jeszcze pytanko. Jakie lekkie korektory polecacie? Pod oczami, mimo że mam prawie 21 lat, mam takie lekkie kreski (pod jednym 2, pod drugim jedna) w które czasem niektóre kosmetyki włażą i od zawsze mam cienką skórę pod oczami i są podkrążone (od dziecka więc to nie problem zdrowotny) a wiekszość korektorów pod oczy jest zbyt tępa w konsystencji lub za ciemna.
pinkblackcatx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 13:47   #4
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

Nie tylko Z Twojego opisu wynika, że masz taką samą skórę jak ja: niby saute wydaje się być ciepła ale żółte podkłady są za żółte lub wręcz pomarańczowe, neutralne są zbyt ziemiste a w porcelanowych wyglądam jakbym się próbowała zrobić na Miss Piggy Do takiego odcienia skóry chyba się nie da dobrać idealnego podkładu ale możesz spróbować Pierre Rene Skin Balance 20 Champagne, ostatnio ładne jasne podkłady widziałam też z marki FM (około 50zł) oraz niestety sporo droższy MAC Matchmaster 1.0 lub 1.5. Mam ten ostatni w odcieniu 1.0 i zdecydowanie jest to najlepszy podkład jaki kiedykolwiek miałam. Świetnie kryje, nie wysusza skóry, jest niesamowicie trwały i ma chyba najlepszy kolor na rynku.

Kamuflaż Catrice w odcieniu 10 jest dosyć jasny a jednocześnie mocno żółty więc dobrze ukrywa zaczerwienienia jednak trzeba go ładnie wklepać i wtopić w podkład.

W takie kreski niestety kosmetyki zawsze włażą :/ W chwili obecnej mogę Ci polecić mineralny korektor ArtDeco o numerze 04. Ma bardzo jasny kolor w takim niejednoznacznym odcieniu, który ani nie jest żółty ani różowy.

Z filmikami ani zdjęciami w sieci nie ma się co porównywać. Trzeba się po prostu zaakceptować, a w makijażu znaleźć złoty środek między kryciem a naturalnym wyglądem, bo nie da się jednocześnie uzyskać pełnego krycia i naturalnego efektu "nagiej skóry".
__________________
BLOG
Facebook
Instagram
YouTube - Co chcę zużyć w tym roku?


Co to za zapach? KLIK
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 13:55   #5
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

Pewnie masz beżową skórę czyli niby żółte tony, ale chłodne. Ciężko dobrać kolor musiałabyś jednak popróbować w douglasie i sięgnąć po lepsze marki.. w końcu to podkład, warto zainwestować. Ja w MAC czasem jestem NW, czasem NC zależy od serii..
A z tymi przebarwieniami.. też tak mam (ciemniejsze cery mają takie skłonności). Nie wiem czy jest na to sposób, bo faktycznie im bardziej chce się to ukryć tym gorzej. Czasem lepiej używać lekkich, jedynie wyrównujących koloryt bb kremów itp. Poza tym serum z wit. C - antyoksydant, do tego rozjaśniający takie blizny, pomaga przy cerach zapychających. Zawsze daje pod podkład i przestało mnie wysypywać od kosmetyków do makijażu przez co przy okazji powstaje mniej przebarwień
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 15:10   #6
pinkblackcatx
Przyczajenie
 
Avatar pinkblackcatx
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 10
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

Dziękuje za odpowiedzi. Przy najbliższej wizycie w drogeriach sprawdzę te podkłady i zrobię odlewki.

SexyChick, dokładnie opisałaś właśnie jak to z tym kolorem że porcelanowe jak Miss Piggy, inne zbyt żółte itd.

Pamiętam, że kiedyś jak miałam ok. 16-17lat i nie miałam zbytniego doświadczenia w podkładach (kupowałam jasne bez względu na odcień ) bywając w różnych sklepach i drogeriach te panie co pomagają w doborze kosmetyków zawsze mi doradzały te beżowe i żółtawe, a potem zmieniały zdanie, że jednak różowe powinny być i kończyłam z podkładem, który był za różowy co podkreślało przebarwienia po wypryskach.

Ogólnie to dopiero półtorej roku temu odkryłam, że podkłady które używam są często za różowe i myślałam że mam żółtą tonacje, a jednak i takie podkłady nie współgrały z kolorytem mojej cery.
A już jestem ciekawa tego podkłady Pierre Rene, firmę znam, ale o dziwo ich podkładów nie testowałam.
Tak tylko myślę, czy te odlewki mogę sama robić czy trzeba pytać ?
pinkblackcatx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 17:20   #7
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

Cytat:
Napisane przez pinkblackcatx Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedzi. Przy najbliższej wizycie w drogeriach sprawdzę te podkłady i zrobię odlewki.

SexyChick, dokładnie opisałaś właśnie jak to z tym kolorem że porcelanowe jak Miss Piggy, inne zbyt żółte itd.

Pamiętam, że kiedyś jak miałam ok. 16-17lat i nie miałam zbytniego doświadczenia w podkładach (kupowałam jasne bez względu na odcień ) bywając w różnych sklepach i drogeriach te panie co pomagają w doborze kosmetyków zawsze mi doradzały te beżowe i żółtawe, a potem zmieniały zdanie, że jednak różowe powinny być i kończyłam z podkładem, który był za różowy co podkreślało przebarwienia po wypryskach.

Ogólnie to dopiero półtorej roku temu odkryłam, że podkłady które używam są często za różowe i myślałam że mam żółtą tonacje, a jednak i takie podkłady nie współgrały z kolorytem mojej cery.
A już jestem ciekawa tego podkłady Pierre Rene, firmę znam, ale o dziwo ich podkładów nie testowałam.
Tak tylko myślę, czy te odlewki mogę sama robić czy trzeba pytać ?
Podkłady w różowej tonacji zawsze będą podkreślały zaczerwienienia więc lepiej wybierać te w żółtej. Oczywiście osoby o ciemniejszej karnacji mają łatwiej bo tam podkład zakrywa większość problemów a bladziochy musza się wspomagać dodatkowymi kosmetykami.

Moim zdaniem trzeba pytać. Z resztą jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś mi odmówił.
__________________
BLOG
Facebook
Instagram
YouTube - Co chcę zużyć w tym roku?


Co to za zapach? KLIK
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 21:06   #8
pinkblackcatx
Przyczajenie
 
Avatar pinkblackcatx
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 10
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

To jutro robię odlewki może jeszcze jakiś inny podkład wpadnie mi w oko to też spytam o odlewkę.
pinkblackcatx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 21:09   #9
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

Powodzenia
__________________
BLOG
Facebook
Instagram
YouTube - Co chcę zużyć w tym roku?


Co to za zapach? KLIK
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 18:42   #10
pinkblackcatx
Przyczajenie
 
Avatar pinkblackcatx
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 10
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

Byłam w 5 drogeriach i niestety nie było ani Pierre Rene ani Catrice. Jeszcze mi Natura została. Catrice będzie, ale Pierre Rene.. Nie wiem.

Był jednak Pierre Rene i powiem, że ekspedientka niezbyt chciała sie zgodzić na odlewke mówiąc, że zgadza sie w ramach wyjątku, ale jakby wszystkim pozwalała to testery by im się skończyły. Dlatego pozwoliła mi tylko wlać jedną pompkę.
Najwyżej innego dnia pójdę do drugiej Natury i mi pozwolą. to będe miała więcej.

Edytowane przez pinkblackcatx
Czas edycji: 2015-03-05 o 19:37
pinkblackcatx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 01:29   #11
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

Moja kolezanka rowniez z sporymi poroblemami skory nie moze znalesc podkladu karnacje ma jasna neutralna,ale nie jakas zoltaczkowa i nie moze niczego znalesc.
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-12, 10:40   #12
pinkblackcatx
Przyczajenie
 
Avatar pinkblackcatx
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 10
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

Niestety ten podklad pierre rene w kolorze 20 champagne mi nie pasuje. On mi się też taki zbyt różowy wydaje tzn. taki łososiowy róż. Na tle podkładu jak robię swatch moja skóra wydaje się nieco ziemista, ale nie do końca. Ale będe próbowała Ostatnio nie wiem co mnie podkusiło ma kupno podkładu Rimmel. To było zanim załozyłam wątek. Na szczęście był na promocji.

Edytowane przez pinkblackcatx
Czas edycji: 2015-03-12 o 10:41
pinkblackcatx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 11:29   #13
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Podkład, technika makijażu i kosmetyki przy skórze odwodnionej, zapychającej si

W takim razie pozostaje Ci chyba tylko szukać wśród kosmetyków selektywnych. Polecam podkłady MAC.
__________________
BLOG
Facebook
Instagram
YouTube - Co chcę zużyć w tym roku?


Co to za zapach? KLIK
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-12 11:29:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.