Jaki podkład/fluid dla mnie?Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-25, 18:46   #1
ovonell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9

Jaki podkład/fluid dla mnie?Pomocy!


Rozpaczliwie prosze o pomoc... Mam 16 lat, podkładu zaczęłam używać jakoś w lato tamtego roku, był to stay matte z rimmela, jak dla mnie, na początek był okej, ale wtedy jeszcze nie miałam takich problemów ze skórą...Używalam go przez całe lato, potem, gdzieś na początku września zaczęła sie tragedia z moją cerą, pełno trądziku, blizn po nim itd... Nie znam się na podkładach, a chciałam po prostu zakupić coś, co zakryje moje niedoskonałości...Kupiłam podkład w musie powder mat manhattan, moje pierwsze wrażenie było takie "o boże, jak cudownie!! wszystko kryje" byłam zachwycona, ale miałam oo wiele za ciemny odcień, ponieważ był to caramel, gdy ten mi sie skończył zakupiłam ten sam kosmetyk, ale w odcieniu o jeden ton jaśniejszym. Niestety, ten, także okazał sie za ciemny, w obecnym momencie używam także powder mat, ale już trzecie opakowanie i jest to najjaśniejszy odcień - sand. Powiem tak: podkład robi tapete... teraz już troche mniej, bo umiejętniej go rozprowadzam, ale i tak, kryje nawet okej,ale niestety... po całym dniu moja twarz wygląda strasznie... nie wiem jak to opisac, po prostu wygląda brzydko, podkład wydaje mi sie źle rozprowadzony, gdzie niegdzie mam brzydkie plamy i ogólnie jest źle... dodam, że na podkład używam troszkę pudru z rossmanna synergen, który może gdzieś na 2, 3 godziny zapobiega świeceniu sie, potem znów (głównie w okolicach nosa, świece sie) Jeśli chodzi o moje problemy z cerą, chodzę do dermatologa, ostatnio byłam na trzeciej wizycie, jest o wiele lepiej,trądziku coraz mnieej, ale mam straszne blizny po nim, głównie na brodzie, bo tam miałam najwięcej go...+ rozszerzone pory i wgl,...Lekarka powiedziała, że nie jest to wina podkładu, że mogę normalnie używać, a przyczyną moich problemów skórnych jest po prostu to, że za bardzo hormony mi buzują :P Tak, więc, moja prośba brzmi tak: Podajcie mi podkład/fluid do mojej cery, ktory szczerze polecacie, bo może np. macie sytuację podobą do mojej, tak do 40 zł, no i zeby b.dobrze krył, ładnie wyglądał po całym dniu, no i nie robił tapety...Serdecznie pozdrawiam i licze na waszą pomoc!
ovonell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 13:08   #2
joannaabram
Raczkowanie
 
Avatar joannaabram
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: Jaki podkład/fluid dla mnie?Pomocy!

Z Twojego opisu wynika, że sięgasz po nieodpowiednie kolory, zbyt ciemne. Pamiętaj, aby stosować odpowiedni krem pod makijaż - lekki: nawilżający lub matujący. Spróbuj Maybelline Affinitone.
__________________
Zapraszam na bloga - o makijażach, metamorfozach, i nie tylko
joannaabram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 23:15   #3
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Jaki podkład/fluid dla mnie?Pomocy!

Cytat:
Napisane przez ovonell Pokaż wiadomość
Rozpaczliwie prosze o pomoc... Mam 16 lat, podkładu zaczęłam używać jakoś w lato tamtego roku, był to stay matte z rimmela, jak dla mnie, na początek był okej, ale wtedy jeszcze nie miałam takich problemów ze skórą...Używalam go przez całe lato, potem, gdzieś na początku września zaczęła sie tragedia z moją cerą, pełno trądziku, blizn po nim itd... Nie znam się na podkładach, a chciałam po prostu zakupić coś, co zakryje moje niedoskonałości...Kupiłam podkład w musie powder mat manhattan, moje pierwsze wrażenie było takie "o boże, jak cudownie!! wszystko kryje" byłam zachwycona, ale miałam oo wiele za ciemny odcień, ponieważ był to caramel, gdy ten mi sie skończył zakupiłam ten sam kosmetyk, ale w odcieniu o jeden ton jaśniejszym. Niestety, ten, także okazał sie za ciemny, w obecnym momencie używam także powder mat, ale już trzecie opakowanie i jest to najjaśniejszy odcień - sand. Powiem tak: podkład robi tapete... teraz już troche mniej, bo umiejętniej go rozprowadzam, ale i tak, kryje nawet okej,ale niestety... po całym dniu moja twarz wygląda strasznie... nie wiem jak to opisac, po prostu wygląda brzydko, podkład wydaje mi sie źle rozprowadzony, gdzie niegdzie mam brzydkie plamy i ogólnie jest źle... dodam, że na podkład używam troszkę pudru z rossmanna synergen, który może gdzieś na 2, 3 godziny zapobiega świeceniu sie, potem znów (głównie w okolicach nosa, świece sie) Jeśli chodzi o moje problemy z cerą, chodzę do dermatologa, ostatnio byłam na trzeciej wizycie, jest o wiele lepiej,trądziku coraz mnieej, ale mam straszne blizny po nim, głównie na brodzie, bo tam miałam najwięcej go...+ rozszerzone pory i wgl,...Lekarka powiedziała, że nie jest to wina podkładu, że mogę normalnie używać, a przyczyną moich problemów skórnych jest po prostu to, że za bardzo hormony mi buzują :P Tak, więc, moja prośba brzmi tak: Podajcie mi podkład/fluid do mojej cery, ktory szczerze polecacie, bo może np. macie sytuację podobą do mojej, tak do 40 zł, no i zeby b.dobrze krył, ładnie wyglądał po całym dniu, no i nie robił tapety...Serdecznie pozdrawiam i licze na waszą pomoc!
Kochana, z uwagi na aktywne zmiany trądzikowe uważaj na to jakie dobierasz podkłady. I mimo, że Twój trądzik ma podłoże hormonalne to należy wybrać taki podkład, który dodatkowo nie zaszkodzi Twojej skórze. Większość drogeryjnych podkładów ma w swoim składzie zapychające składniki, które nie są pomocne dla cery. Wierz mi, bo sama miałam potężny trądzik, a dziś pozostały liczne blizny po nim. Lepiej zaopatrz się w podkłady mineralne. One składają się w większości z naturalnych składników, które będą przyjazne dla skóry. Podkłady mineralne potrafią zmatowić cerę oraz ukryć niedoskonałości
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 17:19   #4
milk_choocoolate
Rozeznanie
 
Avatar milk_choocoolate
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 785
Dot.: Jaki podkład/fluid dla mnie?Pomocy!

Jak mocno kryjący i trwały to Revlon CS
__________________
Tak Ci miałam wiele do opowiedzenia...
Wydawało mi się, że o życiu, ale okazuje się , że tylko o sobie...
O sobie w Tobie...
Albo raczej o Tobie we mnie ... '



zapuszczam włosy
pasmo kontrolne: 74 cm
cel pierwszy: 80 cm
milk_choocoolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 16:09   #5
ovonell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: Jaki podkład/fluid dla mnie?Pomocy!

Dziękuję za wszelkie uwagi!
A jeśli podkład mineralny, to jaki polecacie? Bo ja sie niestety na tym nie znam
ovonell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 21:41   #6
anetka780
Przyczajenie
 
Avatar anetka780
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wierzbica, z domu:)
Wiadomości: 24
GG do anetka780
Dot.: Jaki podkład/fluid dla mnie?Pomocy!

Również polecam ''affinitone'' jest świetny,nie robi maski, kryje również bardzo dobrze. Również mogę polecić lirene podkład matujący taki w siwym opakowaniu kosztuje około 20-24zł.

P.S. również zmagam się z bliznami po trądzikowymi,a używam podkładu DROGERYJNEGO affinitone i nic mi się nie dzieje.

Edytowane przez anetka780
Czas edycji: 2013-03-10 o 22:29
anetka780 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 17:09   #7
alicja214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 11
Dobry podkład

Witam, poszukuję podkładu, cena nie gra roli.
Chodzi mi w sumie o fluid, nie lubię się bawić w pudry, bazy itd. Teraz używam podkładu firmy Kobo, jest okej, ale szukam czegoś lepszego. Mam niezaładną cerę, jakby lekko nasyznkową. Chce więc coś co mi da taki efekt lekkiej maski, nie wiem jak to wyrazić Nie chce, żeby świeciła mi się cera, choć raczej nie mam z tym większego problemu. Niech nie zatyka porów i nie uwydatnia suchych skórek. Chce coś, żebym mogła po prostu wieczorem nałożyć krem nawilżający, a rano podkład i gotowe. Także czy ktoś zna taki ideał ?
alicja214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-12, 20:54   #8
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Dobry podkład

Jest cały wątek o podkładach....
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 23:04   #9
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Dobry podkład

Plus KWC

Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 17:38   #10
alicja214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 11
Dot.: Dobry podkład

Tak, jest całyyy wątek, ale ciężko znaleźć mi coś co by pasowało akurat MI, więc pytałam czy wy może znacie coś KONKRETNIE takiego. Ale jak rozumiem forum jest nie od tego. Więc przepraszam za pytanie.
alicja214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 19:05   #11
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Dobry podkład

Ja jestem z niego bardzo zadowolona
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-sztyfcie.html
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-14, 19:08   #12
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Dobry podkład

A skąd mamy niby wiedzieć co będzie akurat TOBIE pasować? Poszukiwanie idealnego podkładu to metoda prób i błędów, nie ma innego wyjścia.
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 10:36   #13
czesanawiatrem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Dobry podkład

Witam,
ja mam inny problem dotyczący podkładu moja cera jest sucha (miejscami pojawiają się suche plamki, zwłaszcza na policzkach) i tłusta na czole z tendencją do powstawania wyprysków, krostek są one drobne ale tworzą brzydką 'kaszkę'. Używałam już naprawdę wielu podkładów, teraz używam revlon niestety jest zbyt ciężki i powodował zatykanie choć był bardzo trwały. Zależy mi aby nie uwidaczniał suchych skórek i nie wysuszał cery, dobrze matował i długo się trzymał. Po prostu podkład idealny ;p Polecacie jakieś podkłady? Rozumiem ... metoda prób i błędów tylko jakoś nie chcę wydawać co miesiąc 50 złotych na testowanie podkładu, dlatego wolę skorzystać z forum i się dopytać.

Edytowane przez czesanawiatrem
Czas edycji: 2013-04-15 o 10:42
czesanawiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 15:04   #14
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Dobry podkład

Myślę, że z tej listy KWC znajdziesz coś dla siebie
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 13:03   #15
owocowa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 43
szukam podkładu

kobietki, szukam podkładu, mam cere normalną - chodzi mi o taki świeży wygląd, tak jakby twarz była mokra, nawilżona a przy tym ładnie kryje. niestety nie trafiłam na taki szukałam w kosmetykach mineralnych ale to też nie to. zdarza się, ze widze kobiety, które mają idealny o taki jaki mi chodzi czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć?
owocowa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 13:49   #16
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: szukam podkładu

jeżeli chodzi o podkłady mineralne, szukaj lekkich formuł : semi-mat , glow. Te dadzą Ci efekt o jakim piszesz, naturalny blask zdrowej cery. Z drogeryjnych dostępnych podkładów mogę Ci polecić bourjois helthy mix. Również pudrem możesz sobie pomóc, u mnie taki efekt daje puder jedwabny z Lily Lolo
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 14:18   #17
Lumijana
Przyczajenie
 
Avatar Lumijana
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 5
Dot.: szukam podkładu

witam. Ja polecam podkład rimmel renew& lift. Po nim (moja przynajmniej) twarz wygląda promiennie, świeżo, fajnie się rozprowadza, nie robi efektu maski i utrzymuje się długo..z biegiem czasu równomiernie się wyciera, wchłania czy cokolwiek ale nie pozostawia plam.Drugi z podkładów który mogę polecić bourjouis , tak jak i rimmel spełnia te wszystkie ,,wymogi,, natomiast ten przez chwileczkę po nałożeniu daje na twarzy dziwny taki efekt , nie jest on niemiły, ale ciężko mi go określić... nie jest to efekt,,maski,, ale zostawia jakby powłokę jak delikatny pyłek, puder ....
Lumijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 20:42   #18
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: szukam podkładu

Polecam lasting finish 25H rimmela.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 09:08   #19
hypocrisy_15
Przyczajenie
 
Avatar hypocrisy_15
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: szukam podkładu

Max Factor, Colour Adapt bardzo polecam, bedziesz zadowolona
hypocrisy_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 11:36   #20
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: szukam podkładu

Mac Studio Sculpt
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 14:29   #21
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: szukam podkładu

U mnie taki efekt daje nakładanie podkładu wilgotnym pędzlem typu flat top albo zaokrąglony flat top np Hakuro H54. Pędzlem spryskuję woda termalna i nakładam nim podkład.
Efekt jest właśnie taki lekko wilgotny, satynowy. A jednocześnie kolor skóry jest ujednolicony.

Uzywałam ostatnio podkładów :L'oreal True Match, Bourjois 123 perfect oraz MAC Pro-longwear i przy każdym efekt był własnie taki.
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 18:06   #22
malaga91
Przyczajenie
 
Avatar malaga91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 22
Dot.: szukam podkładu

U mnie sprawdza się Maybelline - Affinitone, używam odcieniu Golden Beige. Jestem bardzo zadowolona z tego podkładu, twarz wygląda na "świeżą", a i cena przystępna
malaga91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 10:26   #23
aancik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład/fluid dla mnie?Pomocy!

Mam ten sam problem, niestety mojej cerze wiele brakuje do doskonałości. Od jakiegoś czasu używam podkładu mineralnego Artdeco i jestem zachwycona, idealnie zakrywa wszystkie wypryski
aancik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 10:34   #24
Lena783
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 187
Dot.: Jaki podkład/fluid dla mnie?Pomocy!

JA LUBIE PODKLADY kryolan ale tez make up factory - te drugie ładnie pachną i są w płynie z tym, że dość drogie
Lena783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-03 11:34:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.