Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-21, 20:38   #1
grande_latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 35

Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy


Dziewczyny, chciałabym zapytać Was o zdanie i o poradę w sprawie pudru. Chciałabym kupić jakiś matujący puder (taki średni matt, średnio kryjący, nie za ciężki) i tutaj pojawia się dobrze znany wszystkim problem ... jaki kolor wybrać? Oczywiście temat na forum pojawiał się mnóstwo razy, natomiast ja chciałabym "ugryźć" go z nieco innej strony. Mianowicie, mam wielki problem ze znalezieniem pudru w odcieniach ziemisto - żółtawych. Jako że sezon opalenizny już dawno minął, chciałabym kupić odpowiedni do pory roku puder, natomiast od miesiąca nie mogę znaleźć żadnego koloru, który wyda mi się odpowiedni. Problemem nie jest skala ciemny-jasny, tylko to, że ogromna większość pudrów ma odcień wpadający w pomarańczowo-różowy. Możecie polecić jakąś serię pudrów, która byłaby właśnie w poszukiwanych przeze mnie odcieniach ziemisto - żółtawych? A może też macie taki problem?
grande_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 21:26   #2
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

próbowałaś transparentnych?
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 22:12   #3
grande_latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 35
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

Próbowałam, transparentne też mają kolor, który zwykle nadaje mojej cerze jednowymiarowy wygląd "ściany"
grande_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 22:21   #4
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

od nadania wymiarów jest konturowanie
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 10:14   #5
grande_latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 35
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

Nie odpowiadasz na moje pytanie. Wyraźnie proszę o polecenie pudrów o odcieniach ziemisto-żółtych, a Ty piszesz o konturowaniu. Chciałabym kupić puder, który nie wpada w pomarańczowy, co do tego ma konturowanie?
grande_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 12:42   #6
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

piszesz, że jedyne co Ci przeszkadzało w pudrach transparentych to jednowymiarowość - ten efekt, da praktycznie każdy puder i od tego jest właśnie konturowanie, a nie puder. Puder nie jest od nadawania wymiarów twarzy.

Cytat:
Napisane przez grande_latte Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić puder, który nie wpada w pomarańczowy, co do tego ma konturowanie?
a sam temat, właśnie wskazuje, że poszukujesz pudru w skali w padającej w pomarańczowe barwy. Temat brzmi: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy Według mnie ziemistość i pomarańcz z żółtym się wzajemnie wykluczają - tym bardziej, że jeszcze problem może być na poziomie jasny-ciemny - pomarańczowe są według mnie częściej te ciemniejsze pudry, w związku z czym uważam, że najlepsze byłyby transparentne, nie mają dużego krycia, kolor jaki dają stosunkowo delikatny, więc masz szanse na dobór ich do swojej cery.
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 12:55   #7
grande_latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 35
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

Ja swoje (temat wątku), a ty swoje... po raz kolejny piszę, że zależy mi na tym żeby znaleźć puder ziemisto-żółty. Mam wrażenie, że dowolnie i bez zrozumienia wybierasz słowa z mojej wiadomości. Skala koloru głównego pigmentu w pudrze to zwykle od ziemistego przez żółty do pomarańczowego. Ja piszę, po raz kolejny, że szukam w przedziale ziemisto-żółty i pytam czy ma ktoś taki do polecenia
grande_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-22, 23:05   #8
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

Może rozejrzyj się wśród pudrów mineralnych? Z reguły mają szerokie spektrum odcieni.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 11:51   #9
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

Polecam transparentne np. Kryolan anti-shine lub Paese puder ryżowy/bambusowy, które koloru nie mają w ogóle. Jak za dużo się ich użyje (ale naprawdę trzeba mocno przesadzić) to bielą, ale jeśli użyje się nawilżający podkład pod spód, albo ma się miaszaną/tłustą cerę to ten efekt znika po ok. 15-30 minutach.

Sama też kiedyś próbowałam dopierać puder do koloru skóry, ale to bez sensu było, bo zawsze coś było nie tak. A to kolor nie trafiony, a to ciemniał niemiłosiernie.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 19:47   #10
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Polecam transparentne np. Kryolan anti-shine lub Paese puder ryżowy/bambusowy, które koloru nie mają w ogóle. Jak za dużo się ich użyje (ale naprawdę trzeba mocno przesadzić) to bielą, ale jeśli użyje się nawilżający podkład pod spód, albo ma się miaszaną/tłustą cerę to ten efekt znika po ok. 15-30 minutach.

Sama też kiedyś próbowałam dopierać puder do koloru skóry, ale to bez sensu było, bo zawsze coś było nie tak. A to kolor nie trafiony, a to ciemniał niemiłosiernie.
Może sprawdź Rimmel Stay Matte 001 Transparent (nie jest biały, jest żółtawy) lub 004 Sandstorm.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 21:00   #11
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

Autorko, zerknij co oznacza slowo "ziemisty". Polaczenie, ktorego szukasz po prostu nie istnieje na swiecie.

Nie istnieja tez pudry pomaranczowo-rozowe, wiec nie wiem jak mozesz napotykac je wszedzie.

Sadze, ze dopoki nie zaznajomisz sie z kolorami poszukiwania pudru nie maja wiekszego sensu.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-28, 11:11   #12
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
Może sprawdź Rimmel Stay Matte 001 Transparent (nie jest biały, jest żółtawy) lub 004 Sandstorm.
Używałam jednego i drugiego. 001 jest za jasny solo i dużo słabiej utrwala makijaż niż Paese lub Kryolan więc używam go do poprawek tylko, a 004 ciemniał mi na podkładach i w połączeniu z moim sebum. Wolę pudry transparentne a nie te pseudo transparentne jak np. ten z rimmel. Szkoda tylko, że essence i FM ma pudry tego typu w kompakcie z czego puder essence bieli zawsze, a drugiego nie miałam okazji mieć
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 21:47   #13
grande_latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 35
Dot.: Kolor pudru w skali ziemisty - żółty - pomarańczowy

Chyba skuszę się na ten ryżowy z Paese. Kiedyś nawet dostałam jego próbkę, ale to było lato i wtedy nie zwróciłam na niego żadnej uwagi i gdzieś przepadł. Widzę też że na KWC ma dość wysoką ocenę, także zapowiada się dobrze

A próbowałyście może Catrice, All Matt - puder w kolorze 015 Natural Beige? Wypróbowałam go ostatnio w Naturze, po nałożeniu wydawał mi się odpowiedni, natomiast nie nosiłam go tak długo, żeby sprawdzić czy nie ciemnieje i czy nie robi się pomarańczowy.


Dorga, jamestown, nie jest mi potrzebne, powiedzmy, "fachowe" nazewnictwo żeby przeciętna użytkowniczka pudrów czytająca forum zrozumiała o co mi chodzi. Wizażystką nie jestem i nie mam zamiaru być, więc, wybacz, ale nadal będę posługiwała się stwierdzeniem, że poszukuję pudru w odcieniu ziemisto-żółtym i nie różowo-pomarańczowym.
grande_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 21:47:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.