Pomóżcie! łuszcząca się i sucha twarz po nałożeniu podkładu :/ Jak rozświetlić buźkę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-06, 17:51   #1
tajka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 8
Question

Pomóżcie! łuszcząca się i sucha twarz po nałożeniu podkładu :/ Jak rozświetlić buźkę?


Witam drogie wizażystki!
Mam mały problem z którym od pewnego czasu próbuję się uporać. Mianowicie, chodzi mi o podkład... a konkretniej o moją twarz po jego nałożeniu. Mam suchą cerę. Wypróbowałam już kilka(naście) podkładów i jeszcze nie trafiłam na taki, który by mi odpowiadał :/ Nie chodzi o odcień... Zależy mi na podkładzie, który ładnie rozświetli buźkę i doda jej blasku. Moja cera nie jest idealna i do tej pory używałam zazwyczaj podkładów kryjących, żeby zatuszować niedoskonałości. Wypróbowałam m.in. Revlon Colorstay Softflex do cery suchej i normalnej, ale moja twarz nie wyglądała za ciekawie po jego nałożeniu Wszystkie skórki były widoczne miałam wrażenie jakby twarz była bardziej przesuszona :/ Wypróbowałam też podkład z Avon-u calming effect (rozświetlający) i prezentował się nie najgorzej, ale rewelacji też żadnej nie było. Następnie wypróbowałam podkład z L'Oreala (nie pamiętam pełnej nazwy) ale tez nie spisał się. Najlepszym jaki do tej pory znalazłam chyba jest Matujący podkład kryjący z AA Oceanic Cosmetic.

Zawsze mi sie marzyła buźka taka rozświetlona i pełna blasku. Jak można uzyskać taki efekt? Proszę o radę, za co z góry dziękuję!
tajka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 20:21   #2
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046
Dot.: Pomóżcie! łuszcząca się i sucha twarz po nałożeniu podkładu :/ Jak rozświetlić

Przede wszystkim najpierw zrób peeling i mocno nawilż buzię, a potem nakładaj podkład. Twoja skóra jest przesuszona nie bez powodu. Zacznij więc od pielęgnacji, a wtedy podkład będzie na Twojej twarzy lepiej wyglądał
__________________
www.larte-makeup.blogspot.com
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 20:26   #3
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Pomóżcie! łuszcząca się i sucha twarz po nałożeniu podkładu :/ Jak rozświetlić

Dokładnie - pielęgnacja to podstawa. Jak dobrze nawilżysz to buźka będzie rozświetlona i żywa.

Spróbuj też podkładu Deborah do cery suchej.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 23:10   #4
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: Pomóżcie! łuszcząca się i sucha twarz po nałożeniu podkładu :/ Jak rozświetlić

twarz rozświetlić możesz nie tylko podkładem. Jeśli odpowiada Ci ten mocno kryjący to przy nim zostań a do tego kup rozświetlacz którym będziesz omiatała buźkę Dziewczyny polecają AOH essence ( chyba najtańsza opcja, więcej o nim znajdziesz w wątku o essence), Platinum Illuminator Estee Lauder ( teraz ok. 80 zł na allegro) aż po meteorytki ( ok160 też na all) Ale zgadzam się z poprzedniczkami, bez odpowiedniej pielęgnacji ani rusz.
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 23:44   #5
ma_linka
Zadomowienie
 
Avatar ma_linka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 007
Dot.: Pomóżcie! łuszcząca się i sucha twarz po nałożeniu podkładu :/ Jak rozświetlić

dobrze nawilżający krem to podstawa a do wydobycia blasku jakieś kulki rozświetlające, też czasem stosuję
__________________


ma_linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 09:54   #6
tajka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 8
Dot.: Pomóżcie! łuszcząca się i sucha twarz po nałożeniu podkładu :/ Jak rozświetlić

Dziękuję za wszystkie rady ;-)) Ale zapomniałam dodać, że robię peeling buźki 2 razy w tygodniu, używam kremu nawilżającego do cery suchej i mimo to po nałożeniu podkładu moja twarz jest przesuszona... Już nie wiem jak mam z tym walczyć i jakich kosmetyków używać :/
tajka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 20:06   #7
MaZalotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Pomóżcie! łuszcząca się i sucha twarz po nałożeniu podkładu :/ Jak rozświetlić

Ja własnie mam to samo i niestety odkryłam, ze mój podkład jest matujący dzięki czemu strasznie widac na nim skórki. Nakładam na noc tłusty krem przeciwzmarszczkowy a na dzień nawilżający a i tak żadnej poprawy. peelingu nie powinno się robić częściej niż raz na dwa tyg. Skora musi miec czas na regenerację. Chyba spróbuje zmieszać podkłady i zastosowac kroplę "starego". No nic..kremy, kremy i jeszcze raz maski
MaZalotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-18, 20:41   #8
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Pomóżcie! łuszcząca się i sucha twarz po nałożeniu podkładu :/ Jak rozświetlić

Widocznie potrzebujesz konkretniejszego złuszczania. Idź do kosmetyczki. Gdy wrócisz zainwestuj w porządną maskę i krem do cery suchej. Polecam też peeling enzymatyczny. Mechaniczny jest raczej do cer mieszanych i tłustych.
Podkład też powinien być podkładem do cery suchej.
Nie wiem jaki jest Twój budżet więc trudno mi konkretnie doradzić.
Najlepszym podkładem tego typu jest w mojej opini Futurist od EL.
Trochę kryje,trochę rozświetla no i pielęgnuje.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 00:33   #9
Oliskova
Raczkowanie
 
Avatar Oliskova
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 243
Dot.: Pomóżcie! łuszcząca się i sucha twarz po nałożeniu podkładu :/ Jak rozświetlić

Tak jak dziewczyny mowią - musisz konkretnie nawilżyć twarz. Jesli kremy ktore stosujesz nie pomagają to wyprobuj inne. Kazdemu pasuje coś innego, więc raczej musisz probowac aż trafisz na ten swój.
__________________
Mój blog makijażowo rzęsowy ---> KLIK!

Najnowszy post:



Moje makijaże ---> Oliskova Make up
Oliskova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.