Rimmel stay matte - puder i podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-22, 10:27   #1
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Question

Rimmel stay matte - puder i podkład


nie wiem czy to dobry dział ale pisze.

używałam podkładu rimmel stay matte https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html . odcień 001 ponieważ mam bardzo jasną cerę i mimo, że sam produkt nie jest najlepszej jakości, to odcień 001 mi bardzo pasował. niestety produkt został wycofany. czy znacie jakieś podkłady, które odpowiadały by temu najjaśniejszemu odcieniowi? pytałam w drogeriach, sprawdzałam juz wiele podkładów, ale każdy jest za ciemny dla mnie. widziałam też, że pojawiła się jakaś nowa wersja mojego podkładu stay matte https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html tylko jakoś nigdzie nie mogę go dostać. no i nie wiem czy odcienie są te same. a może znacie jakiś sklep internetowy gdzie mogę go kupić? przeszukałam internetowe w poszukiwaniu starej wersji tego podkładu ale kolor 001 nie jest dostępny w żadnym, w którym niby jest ten podkład. help
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:35   #2
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: rimmel stay matte

Rimmel stsy matte nie zostal wycofany tylko zostaly zmienione opakowania, nie wiem co do skladu. Dzis widzialam w rossmanie dwa rodzaje stay matte, plynny i musowy. Podobno weszyl jakies 3 dni temu. Odcien musowego 100 bardziej wpada w zloc, a w formie fluidu najjasniejszy byl bardziej rozowy.
Nie wiem co ze skladaem sie stalo czy lepszy czy gorszy, bo sprzedawczyni w rossmanie nie potrafila mi go udostepnic. Nowep odklady zniknely w tepie ekspresowym i dzis na polce byly po 3 sztuki kazdego w tym 100 musowy, ktory kupilam.
Jak wyprobuje dam znac.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:02   #3
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: rimmel stay matte

hmm 001 byl bardziej zolty... chyba. czekam na efekty proby
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:29   #4
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: rimmel stay matte

a w moim Rossmannie nie ma śladu po nowych Rimmelach. a info o nowościach pojawiło się przecież na Rossnecie z tydzień temu.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:12   #5
saks
Rozeznanie
 
Avatar saks
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 756
GG do saks
Dot.: rimmel stay matte

U mnie jest, a raczej był. Teraz tylko same resztki, a chciałabym spróbować. Fajnie by było, gdyby był lekki, Dermablend już mnie męczy
saks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:34   #6
paulina_j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 128
Dot.: rimmel stay matte

Ja używam nowego Stay Matte. Kolor 100 (ivory) odpowiada 001 w starym opakowaniu. Fluid jest bardzo leciutki, nie męczy skóry. Na opakowaniu jest napisane: "Siła naturalnych składników zawartych w podkładzie Stay Matte gwarantuje efekt matowego wykończenia makijażu do 12 godzin (z tym bym się nie zgodziła). Bawełna - skutecznie matuje cerę. Rumianek - łagodzi podrażnienia. Ogórek - odświeża i nawilża. Nie zawiera talku, parabenów, jest beztłuszczowy i bezzapachowy". Mimo, że nie daje trwałego efektu dla mnie jest idealny do używania na co dzień.
__________________


Edytowane przez paulina_j
Czas edycji: 2009-09-22 o 19:36
paulina_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:40   #7
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: rimmel stay matte

a matuje chociaż trochę?
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 20:14   #8
paulina_j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 128
Dot.: rimmel stay matte

Matuje, ale nie spodziewaj się rewelacji W moim przypadku efekt jest bardzo krótkotrwały. Wydaje mi się, że to zależy od rodzaju skóry.
__________________

paulina_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 21:11   #9
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: rimmel stay matte

to niedobrze. w końcu służy do matowienia. a mogłabyś porównać go do jakichś innych podkładów (niska i średnia półka, na wyższą nawet nie patrzę)?
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 07:51   #10
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: rimmel stay matte

Cytat:
Napisane przez paulina_j Pokaż wiadomość
Ja używam nowego Stay Matte. Kolor 100 (ivory) odpowiada 001 w starym opakowaniu. Fluid jest bardzo leciutki, nie męczy skóry. Na opakowaniu jest napisane: "Siła naturalnych składników zawartych w podkładzie Stay Matte gwarantuje efekt matowego wykończenia makijażu do 12 godzin (z tym bym się nie zgodziła). Bawełna - skutecznie matuje cerę. Rumianek - łagodzi podrażnienia. Ogórek - odświeża i nawilża. Nie zawiera talku, parabenów, jest beztłuszczowy i bezzapachowy". Mimo, że nie daje trwałego efektu dla mnie jest idealny do używania na co dzień.
tak stary 001 to byl ivory. czyli ten nowy 100 - ale tradycyjny, nie ten w musie?
jesli chodzi o ten podklad (stara wersja) to nie byl najlepszej jakosci. moja skora sie latwo blyszczy i ten podklad za bardzo nie matowal. ale kolor byl dla mnie idealny.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 10:41   #11
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: rimmel stay matte

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
tak stary 001 to byl ivory. czyli ten nowy 100 - ale tradycyjny, nie ten w musie?
jesli chodzi o ten podklad (stara wersja) to nie byl najlepszej jakosci. moja skora sie latwo blyszczy i ten podklad za bardzo nie matowal. ale kolor byl dla mnie idealny.
Zdecydowanie chodzi o nr 100 we fluidzie.
Musowy dzis nalozylam i jesli ktos lubi zolte tony to trafil jak znalazl. Nie jest pomaranczowy tylko zdecydowanie zolty - co mi akurat sie podoba, bo ciezko znalezc cos jasnego wlasnie w takiej tonacji. Kolor sie wtapia ladnie, ma calkiem przyjemny zapach, konsystencja taka troche zbyt plynna jak na mus.
A teraz wady - nie kryje moim zdaniem za bardzo, co do matowienia poki co nie moge sie wypowiedziec, bo sie nie swiece, ale nalozony na filtr lirene wygladal ok - tzn. dawal satynowy efekt. Po przypurowaniu mieszanka skorbi od rana trzyma sie idealnie - ale to raczej zasluga skrobi. Na razie jestem zadowolona z zakupu.

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-09-23 o 10:42
edyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 10:46   #12
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: rimmel stay matte

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Zdecydowanie chodzi o nr 100 we fluidzie.
Musowy dzis nalozylam i jesli ktos lubi zolte tony to trafil jak znalazl. Nie jest pomaranczowy tylko zdecydowanie zolty - co mi akurat sie podoba, bo ciezko znalezc cos jasnego wlasnie w takiej tonacji. Kolor sie wtapia ladnie, ma calkiem przyjemny zapach, konsystencja taka troche zbyt plynna jak na mus.
A teraz wady - nie kryje moim zdaniem za bardzo, co do matowienia poki co nie moge sie wypowiedziec, bo sie nie swiece, ale nalozony na filtr lirene wygladal ok - tzn. dawal satynowy efekt. Po przypurowaniu mieszanka skorbi od rana trzyma sie idealnie - ale to raczej zasluga skrobi. Na razie jestem zadowolona z zakupu.
ale wydawalo mi sie ze ten stary we fluidzie tez byl bardziej zolty niz inne podklady
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 11:37   #13
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: rimmel stay matte

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
ale wydawalo mi sie ze ten stary we fluidzie tez byl bardziej zolty niz inne podklady
Porownywalam probki w sklepie i ten w musie wychodzil duzo bardziej zolty niz fluidowa forma. Moze to dlatego fluid wydal mi sie bardziej rozowy. Trzebaby porownac go ze stara wersja. Nie masz wyboru musisz wziasc resztke starego, wybrac sie do rossmana i porownac obydwie wersje.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 16:36   #14
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: rimmel stay matte

byłam dziś w nowym Rossmannie, miejsce na podkład jest, to już połowa sukcesu. ale niestety standy puste. spytałam się pani z obsługi kiedy można się spodziewać wystawienia, powiedziała 'nie wiem, to oni wystawiają'. kim są tajemniczy "oni"? nie dowiedziałam się.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 17:39   #15
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: rimmel stay matte

Czy konsystencja tego musu jest taka jak w musie tejże firmy z serii Cool Matte?
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 19:26   #16
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: rimmel stay matte

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Czy konsystencja tego musu jest taka jak w musie tejże firmy z serii Cool Matte?
Nie mialam cool matte, ale z testerow cos mi swita, ze byl troche bardziej podobny do musu maybelline tzn taki bardziej zbity i musowy, a temu nowemu niewiele brakuje do plynnego podkladu.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 20:25   #17
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: rimmel stay matte

Skoro tak, to jest to kopia cool matte - też był taki bardziej lejący, w niczym nie przypominał dream matte
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 12:44   #18
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: rimmel stay matte

wlasnie znalazlam na allegro aukcje z nowym stay m. szybko zakupilam... odcien 100 mam nadzieje ze bedzie ok... zawsze kosmetyki kupowalam "na zywo"...
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 13:55   #19
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: rimmel stay matte

mi zależay na tym musie, na allegro niestety go nie ma...
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 14:32   #20
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: rimmel stay matte

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
mi zależay na tym musie, na allegro niestety go nie ma...
Spokojnie pewnie pojawi sie niedlugo w rossmanach.
Dzis mus nalozylam tylko na krem nawilzajacy(nie uzylam filtra) i z matowieniem nie bylo zle. Kolor troche za ciemny, ale twarz ladnie stopila sie z szyja, ktora ma raczej jasno -zolty odcien. Jak juz napisalam nie kryje, ale tez wyglada jakbym nie miala make up.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 13:01   #21
tymczak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 127
GG do tymczak
Dot.: rimmel stay matte

Hej! Właśnie kończy mi się podkład i szukam jakiegoś nowego, co zaprowadziło mnie na to forum. Wcześniej używałam Maybelline Affinitone, ale bardzo źle krył i teorytycznie nic nie robił
Strasznie kusi mnie jakis mus, ale nie wiem, czy będzie odpowiedni dla mojej tłustej buźki. Najbardziej zależy mi więc na matowaniu. Szukam czegoś w niskiej cenie, chociaż ten dream matte z maybelline wygląda dobrze. Co byście mi poleciły?
tymczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 13:17   #22
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: rimmel stay matte

Cytat:
Napisane przez tymczak Pokaż wiadomość
Hej! Właśnie kończy mi się podkład i szukam jakiegoś nowego, co zaprowadziło mnie na to forum. Wcześniej używałam Maybelline Affinitone, ale bardzo źle krył i teorytycznie nic nie robił
Strasznie kusi mnie jakis mus, ale nie wiem, czy będzie odpowiedni dla mojej tłustej buźki. Najbardziej zależy mi więc na matowaniu. Szukam czegoś w niskiej cenie, chociaż ten dream matte z maybelline wygląda dobrze. Co byście mi poleciły?
Mus rimmela nie kryje, wiec radzilabym ten z maybelline, bo z tego co slyszalam do kolezanki przyzwiocie kryje i matuje. Gdyby byl odpowiedni kolor pewnie sama wolalabym maybelline.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 13:28   #23
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: rimmel stay matte

mus Maybelline faktycznie świetnie kryje.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 14:06   #24
tymczak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 127
GG do tymczak
Dot.: rimmel stay matte

a te z rimmel? Jakie są?
tymczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 18:44   #25
Inez17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 59
Dot.: rimmel stay matte

Kupiłam dzisiaj Stay Matte. Pierwsze wrażenia- jak zwykle kolor trochę za ciemny (Ivory!), ale w miarę ładnie stapia się z cerą. Nieźle się trzyma, choć nie wierzę w te wspaniałe 12 godzin matu. Wygląda naturalnie.
Inez17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 08:16   #26
kalarepa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 12
Dot.: rimmel stay matte

Kupiłam Ivory z myślą o tym, że będzie jak dawniej - tylko nowe opakowanie, reszta niezmieniona, ale miałam podejrzenia, że zrobią shit - i tak też się stało. Miałam ogromny problem z idealnym rozprowadzeniem - stary podkład mogłam bez problemu rozprowadzić drugi raz gdy np. było go w jakimś miejscu za dużo - nowego nie da się drugi raz dotknąć, bo się dziwnie ściera tworząc ciemniejsze plamy (nie potrafię tego dokładnie opisać), a to dlatego, że szybko zasycha na skórze i matowieje - stary był bardziej płynny i podatny na poprawki, natomiast ten nowy to chyba tylko do rozprowadzania w ekspresowym tempie. Np. nosa w ogóle nie mogłam pomalować, bo nie dało się go rozprowadzić - robiły się jakieś ciemniejsze plamy przy ponownym dotknięciu palcem w celu lepszego rozprowadzenia podkładu. Takie są moje odczucia. Jeśli przypudrować twarz wymalowaną podkładem pudrem stay matte to szczerze mówiąc np. pory są mniej widoczne - przynajmniej u mnie. Kolor odrobinę ciemniejszy od starego.
kalarepa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 16:02   #27
tymczak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 127
GG do tymczak
Dot.: rimmel stay matte

Rozumiem, a co powiecie o tym : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt-8803.htm ?
Ma całkiem niezłe recenzje, a i cena jest przystępna
tymczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 05:46   #28
kalarepa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 12
Dot.: rimmel stay matte

Można spróbować. 12 zł. to nie majątek. Czy ktoś ma pomysły na to, czym zastąpić Rimmel, który już nie powróci? On tak świetnie się rozprowadzał... Co z tego, że nie matował - dzięki temu, że nie matował, nawilżał mi skórę, a na mat miałam puder. W chwili obecnej ratuję się Miss sporty so clear, ale jest za bardzo wodnisty. Trzeba go dobrze rozprowadzić, żeby nie było smug i żeby nie było go za dużo, bo wtedy są ciemne plamy. Ale kolejny raz mam problem z rozprowadzeniem go na nosie i szlag mnie trafia. Może wypróbuje wyżej zaproponowany Lirene.
kalarepa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 06:38   #29
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: rimmel stay matte

to moze zeby nie zasmiecac- ja uzywam rimmela COOL MATTE odcien 103 true ivory - kolor pasuje ale sam podklad , zaczynam miec watpliwosci jak sie utrzymuje na skorze. Mogłaby mi ktoras Wizazanka ( najlepiej bladoskora) polecic podobny odcien ale inny rimmelowski podklad?
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 08:44   #30
kalarepa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 12
Dot.: rimmel stay matte

Czy któraś z Was już znalazła coś, co może zastąpić tego nowego rimmela - co będzie podobne do tego starego, albo wręcz takie samo? Podobny kolor, dobre rozprowadzanie. Niekoniecznie świetne matowanie - od tego jest przecież puder. Pomóżcie.
kalarepa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.