ratunku pachy ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-02, 13:38   #1
menschen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4

ratunku pachy !


jak sie pozbyć z pach zaczerwienienia i gęsiej skórki ? próbowałam już wielu rzeczy typu peelingi i soda, nakładanie kremu i nic. Dodaje zdjęcia abyście mogli zobaczyć jak to wygląda. jest lato nawet nie myśle ubrać koszulki na ramiączkach na razie dałam spokój pachom i nie używam ani maszynki ani pęsety żeby włosy mogły spokojnie rosnąć i żeby nie było więcej podrażnień używam tylko dezodorantu w kulce... POMOCY jak sie tego pozbyć ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p1.jpg (18,5 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p2.jpg (46,6 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p3.jpg (78,7 KB, 104 załadowań)
menschen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 17:18   #2
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: ratunku pachy !

Powinnaś zrezygnować z golenia pach i zacząć usuwać włoski woskiem.

Mi na zaczerwienioną skórę pach baaaaaaaaardzo pomogła zmiana dezodorantu. Odkąd używam antyperspirantu Dove (wersja oryginalna, w kulce), to nie mam praktycznie problemu z zaczerwienieniami, a kiedyś miałam podobne pachy jak Ty. Wiem, że to na pewno kwestia dezodorantu, bo kiedy zdarzyło mi się zamiast Dove kupić inny antyperspirant, to podrażnienie i zaczerwienienie wróciło.
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 17:33   #3
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: ratunku pachy !

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Powinnaś zrezygnować z golenia pach i zacząć usuwać włoski woskiem.
ja wlasnie tak mialam po depilacji (wosk, depilator), a nigdy po maszynce...
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 19:15   #4
_oluta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: ratunku pachy !

ja proponuję udać się do dermatologa
_oluta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 20:48   #5
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: ratunku pachy !

A jakiego używasz antyperspirantu? Te o właściwościach blokera, bardzo często uczulają (wiem z autopsji). Perfumowane także mogą okazać się niekorzystne.
Uważam, że najlepiej gdybyś zrezygnowała na krótki czas z wszelkich kosmetyków pod pachy. Tak aby skóra mogła odpocząć. Pomocne może okazać się wapno, najzwyklejsze do rozpuszczenia z apteki.
Jeśli jednak do tygodnia takich wyrzeczeń stan skóry się nie polepszy powinnaś udać się do dobrego dermatologa.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 22:30   #6
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: ratunku pachy !

pod pachy piling i soda?!!?!?! odstaw to, antyperspirant kladz rano a na noc smaruj moze kremem nivea albo mascia z wit a
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 08:53   #7
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: ratunku pachy !

Cytat:
Napisane przez menschen Pokaż wiadomość
jak sie pozbyć z pach zaczerwienienia i gęsiej skórki ? próbowałam już wielu rzeczy typu peelingi i soda, nakładanie kremu i nic. Dodaje zdjęcia abyście mogli zobaczyć jak to wygląda. jest lato nawet nie myśle ubrać koszulki na ramiączkach na razie dałam spokój pachom i nie używam ani maszynki ani pęsety żeby włosy mogły spokojnie rosnąć i żeby nie było więcej podrażnień używam tylko dezodorantu w kulce... POMOCY jak sie tego pozbyć ?
Najlepiej idź do lekarza, jeśli masz problem z dostaniem się do dermatologa, idź do lekarza pierwszego kontaktu.
Z mojego doświadczenia
1 moja skóra tak samo reagowała po wosku i niestety nie mogę go stosować
2 jeśli golenie to nie pod włos , tylko z włosem wtedy jest mniej podrażnień
3 Jak miałam podobny problem z pachami to odstawiłam całkowicie dezodorant, zero jakiejkolwiek depilacji, skóra musi całkowicie się wygolić. Zamiast tego częste mycie , ponieważ w upały ten obszar poci się co sprzyja rozwojowi infekcji, wycieranie do sucha i smarowanie zmian pastą cynkową. Ostrzejsze zmiany przecierałam roztworem rivanolu przy użyciu patyczka kosmetycznego ponieważ rivanol plami skórę na żółto ale za to w ekspresowym tempie goi infekcje .
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-03, 11:53   #8
Goshdesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: ratunku pachy !

Może spróbuj Alantan, takie zmieny po depilacji depilatorem ładnie łagodzi.
Goshdesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 15:03   #9
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: ratunku pachy !

Ja bym proponowała zaprzestać golenia, choćby na czas gojenia się skóry. Ostrych peelingów też raczej nie rób, raczej myjka z mikrofibry byłaby lepsza albo jakaś inna i dokładne mycie ciepłą wodą i dobrym mydłem oraz przemywanie czymś odkażającym.I najważniejsze - spróbuj odstawić dezodoranty-antyperspiranty, zamiast tego kup sobie ałun albo jakiś eko-dezodorant np. Alterry w Rossmannie. Szczególnie ten w atomizerze jest fajny.

Niestety zwykłe antyperspiranty mogą wspomagać zapychanie porów i robi się zapalenie mieszków włosowych. Przypadkiem na ubraniach i bieliźnie dezodorant ci nie zostawia trudnych do usunięcia śladów? No więc na skórze też ten klej zostaje.

I jak dziewczyny piszą - daj kilka dni odpoczynku pachom, żeby się wygoiły. Ja bym raczej unikała smarowania kremem czy maścią, chyba że masz wysuszoną, spękaną skórę. Bo niestety przy tym problemie mogą tylko nasilać zapychanie mieszków.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 15:19   #10
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: ratunku pachy !

Twoje pachy wyglądają na wręcz poranione. Przestań golić włoski, nie smaruj ich niczym, a już absolutnie żaden peeling czy soda

Musisz poczekać, aż wszystko się zagoi, bo skóra wygląda na masakrycznie wymęczoną. Ewentualnie poszłabym do apteki i kupiła jakąś łagodzącą maść jak właśnie Alantan czy maść z witaminą A, raz na jakiś czas możesz cieniutką warstwą posmarować.

Pozwól się tym wszystkim rankom i podrażnieniom zagoić, a później traktuj paszki delikatnie - ja np. delikatnie golę z włosem (u mnie najbardziej sprawdza się golenie na sucho - wiem, że brzmi dziwnie, ale po piankach czy innych takich miałam podrażnienia, natomiast po goleniu samą maszynką jest super).
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 17:12   #11
drakus
Raczkowanie
 
Avatar drakus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 47
Dot.: ratunku pachy !

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Odkąd używam antyperspirantu Dove (wersja oryginalna, w kulce), to nie mam praktycznie problemu z zaczerwienieniami,
ja dokładnie tak samo, już od kilku lat kupuję tylko i wyłącznie Dove w kulce i od tego czasu nie mam żadnych problemów kiedyś kupiłam jakiś inny na próbę i miałam tak samo jak Ty na zdjęciach
drakus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 20:51   #12
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: ratunku pachy !

Cytat:
Napisane przez menschen Pokaż wiadomość
jak sie pozbyć z pach zaczerwienienia i gęsiej skórki ? próbowałam już wielu rzeczy typu peelingi i soda, nakładanie kremu i nic. Dodaje zdjęcia abyście mogli zobaczyć jak to wygląda. jest lato nawet nie myśle ubrać koszulki na ramiączkach na razie dałam spokój pachom i nie używam ani maszynki ani pęsety żeby włosy mogły spokojnie rosnąć i żeby nie było więcej podrażnień używam tylko dezodorantu w kulce... POMOCY jak sie tego pozbyć ?
Wyrywasz włoski pod pachami pęsetą?
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 14:29   #13
Amii6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 12
Dot.: ratunku pachy !

Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
Wyrywasz włoski pod pachami pęsetą?
Ja byłam dzisiaj u kosmetyczki i po depilacji woskiem, mniejsze włoski usunęła pęsetą.... Sama byłam mocno zdziwiona, teraz mam czerwone kropeczki w tych miejscach ale mam nadzieję, że wkrótce ich nie będzie.
Amii6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.