Kredka do oczu... na ustach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-02, 20:45   #1
katmaz
Raczkowanie
 
Avatar katmaz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 267

Kredka do oczu... na ustach?


Przepraszam, jeśli istnieje podobny wątek, ale nie udało mi się nic znaleźć w wyszukiwarce. Nie nabijajcie się proszę, jeśli uznacie moje pytanie za idiotyczne. Jak to gimbaza mawia "bez hejtów plz"
Jakiś czas temu skusiłam się na pomarańczową kredkę do oczu. Jest mięciutka i ma cudowny kolor oraz dużo pigmentu, więc impuls zwyciężył z rozsądkiem i kupiłam ją, nawet nie przykładając w okolice oka przy lustrze. To był błąd. W domu okazało się, że po pomalowaniu wyglądam, jakby oczy mi się paliły albo po prostu jakbym była chora. Nie pomaga nałożenie jej w minimalnej ilości i roztarcie. Ostatnio chciałam wypróbować oranż na ustach, więc pomaziałam się nią. Efekt jest świetny, już wiem, że to mój kolor i muszę kiedyś kupić taką pomadkę. Nie chcę jednak wyrzucać trwałego kosmetyku dobrej jakości, który już mam. Wiem, że kredka do oczu może wysuszyć wargi, ale przy tym wypróbowywaniu koloru zostawiłam ją na kilka godzin i nie narobiła większego spustoszenia, niż konturówka do ust użyta solo, bez nawilżaczy typu błyszczyk lub balsam. Nie mam jednak pewności, czy mimo użycia jakiejś pomadki czy kremiku taka kredka nie zrobiłaby mi krzywdy na ustach przy częstym używaniu?
katmaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 21:33   #2
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Kredka do oczu... na ustach?

jeśli nie reagujesz alergią na ten kosmetyk, to jasne, że możesz go używać na usta z resztą w przypadku używania kosmetyków kolorowych zasady nie są sztywne. i tak róż możesz używać jako pigment do ust albo cień do powiek(to jest nawet w instrukcji różów z bourjois), cień do powiek- jako róż, rozświetlacz, albo do konturowania, eyeliner do powiek jako kosmetyk do brwi itp.itc. uważałabym co najwyżej na podkład nałożony zamiast korektora pod oczy. ale to na inny tytuł wątku powodzenia w eksperymentowaniu
__________________
„Większość domów wartych powyżej $250 000, ma bibliotekę – przemyśl to…”
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 11:52   #3
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Kredka do oczu... na ustach?

Jeżeli nic Ci nie dolega to możesz używać. Jest wiele kredek na których nawet jest napisane że można ich używać do oczu i ust. U mnie na blogu możesz nawet takie zobaczyć
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 22:47   #4
Megi_87
Raczkowanie
 
Avatar Megi_87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 73
Dot.: Kredka do oczu... na ustach?

Ja osobiście używam kredek do oczu do ust i fakt - bywa z nimi różnie. Ale skoro piszesz, że nie powoduje ona efektu spierzchniętych ust to nic nie stoi na przeszkodzie żeby z niej korzystać. A może ci posłużyć ona tez do oczu - modne są kreski ombre i multikolorowe więc możesz pokombinować robiąc taką pomarańczową kreskę i nakładając na nią jako na bazę cienie np. trochę niebieskiego przechodzącego w zielony ( lub granat) jedynie wewnętrzny kącik zostawiając pomarańczowy (generalnie żeby kreska była trwała zawsze najlepiej ją dodatkowo utrwalic cieniem, mieszanie różnych kolorów kredek z różnymi cieniami może dać fajne efekty). Łączenie kolorów i eksperymenty to naprawde fajna sprawa. Powodzenia
Megi_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-08 23:47:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.