Liceum zaoczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-05, 23:09   #1
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166

Liceum zaoczne


Hej.

Myśle nad tym,aby przeniść się z normalnego liceum do zaocznego.W tym dotychczasowym się męczę :/ co sądzicie o takim trybie nauczania.I czy matura tam zdana będzie tak samo brana pod uwage jak zdana w innych szkołach?Jeżeli wiecie coś na ten tamet to bardzo prosze o opinie
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 23:27   #2
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: Liceum zaoczne

Ale czemu się przenosisz? Jak nie dajesz rady w swoim to może zmień na inne liceum ale nie zaoczne. Wydaje mi się że normalny tryb nauczania jest najlepszy.
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 23:31   #3
dahufka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 193
Dot.: Liceum zaoczne

-

Edytowane przez dahufka
Czas edycji: 2008-08-07 o 00:47
dahufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 23:33   #4
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez dahufka Pokaż wiadomość
Nie idź... To dobre dla tych, którzy mają dzieci, albo muszą koniecznie pracować... w. dla dorosłych, którym drogi się tak ułożyły, że nie mogli kształcić się za młodu... Odradzam, mam kilka koleżanek po takiej szkole .
A dlaczego odradzasz? I co Twoje koleżanki teraz robią?Zdały w takim trubie mature jak rozumiem?
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 23:41   #5
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Liceum zaoczne

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że matura zdana w takiej szkole będzie tak samo się liczyła jak zdana w każdym innym liceum czy technikum.

A powiesz nam dlaczego chcesz się przenieść? Jeżeli sytuacja nie zmusza Cię np. do tego, że musisz iść do pracy to może lepiej przenieś się do innej szkoły, która kształci w trybie dziennym, zamiast iść na zaoczne.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 23:47   #6
agusiaAA 19
Rozeznanie
 
Avatar agusiaAA 19
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 769
Dot.: Liceum zaoczne

Jesli ktos nie chodzil to skad ma to wiedziec. Ja chodziłam i polecam dla ososb, ktorych nie moga wysiedziec w normalnej szkole dziennej. Lekcje normalnie sie odbywaja i mozna zdac mature, ale musisz troche wiecej posiedziec nad lekcjami w domu, bo wiadomo masz tam mniej materiału, ale jesli trafisz na dobrych nauczycieli to na pewno ci pomoga. Co do matury mozesz ja zdawac bez problemu i liczy sie tak samo jak ta na dziennej. Jest ta sama komisja i zdajesz taka sama mature jak w publicznymi na takich samych warunkach. Jakby co słuze pomoca
agusiaAA 19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 09:28   #7
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że matura zdana w takiej szkole będzie tak samo się liczyła jak zdana w każdym innym liceum czy technikum.
Tak, matura będzie tak samo się liczyła. Tyle, że... po zaocznym trudniej ją zdać, taka prawda.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 12:07   #8
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Liceum zaoczne

Prawda jest taka,że kto chce się uczyć to się uczy czy to w szkole zaocznej czy dziennej
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:11   #9
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Liceum zaoczne

I jeszcze jedno moje pytanie.Jestem maturzystka 2010 tyle,że właśnie w liceum zaocznym(tak,tak jednak sie zdecydowałam) bede zdawać matme,polski,angielski i chciałam biologie i chcę rozszerzoną... Chciałabym po maturze złożyc papiery na studia weterynaryjne,ale nie wiem czy beda patrzec,że uczyłam sie w trybie zaocznym i nie wiem czy mnie z racji tego przyjmą.Obiło mi sie o uszy tez ze po takim liceum na studia nei przyjma nigdzie czy to prawda?
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:26   #10
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez qathe Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno moje pytanie.Jestem maturzystka 2010 tyle,że właśnie w liceum zaocznym(tak,tak jednak sie zdecydowałam) bede zdawać matme,polski,angielski i chciałam biologie i chcę rozszerzoną... Chciałabym po maturze złożyc papiery na studia weterynaryjne,ale nie wiem czy beda patrzec,że uczyłam sie w trybie zaocznym i nie wiem czy mnie z racji tego przyjmą.Obiło mi sie o uszy tez ze po takim liceum na studia nei przyjma nigdzie czy to prawda?
Nie, to nieprawda, przy rekrutacji liczą się tylko wyniki, masz takie same szanse jak reszta maturzystów A jeśli wolałabyś prywatną uczelnię to już w ogóle nie masz się czym martwić
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:29   #11
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Liceum zaoczne

Matura - slyszalam pogloski ze to zupelnie inna matura, nie pisana w maju tylko w styczniu więc można mieć obawy że cię nie przyjmą ;} ja tam nie popieram liceum zaocznego - w normalnym masz 38 godzin zajęć w tygodniu - więcej wiesz, większy nacisk. Jesteś młoda i sama sobie odpowiedz, czy potrzebujesz krzyku nauczycieli i mamy żeby się uczyć czy już jesteś duża i sama się potrafisz wziąć w garść :P Nie uważam to za dobry pomysł, same minusy. Chyba że jesteś zmuszona jednocześnie pracować, to może tak..
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 17:43   #12
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Matura - slyszalam pogloski ze to zupelnie inna matura, nie pisana w maju tylko w styczniu więc można mieć obawy że cię nie przyjmą ;} ja tam nie popieram liceum zaocznego - w normalnym masz 38 godzin zajęć w tygodniu - więcej wiesz, większy nacisk. Jesteś młoda i sama sobie odpowiedz, czy potrzebujesz krzyku nauczycieli i mamy żeby się uczyć czy już jesteś duża i sama się potrafisz wziąć w garść :P Nie uważam to za dobry pomysł, same minusy. Chyba że jesteś zmuszona jednocześnie pracować, to może tak..
hehe rapfiden mamy mature taka sama jak wszyscy maturzyści taka sama w tym samym czasie ja tam jestem samoukiem angielskeigo sie tez sama nauczyłam z ksiazek wiec w to mi graj !

Ale miałam obawy dzieki koleżanko powyżej że je rozwiałas
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:44   #13
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Liceum zaoczne

Ja nie wiem jak matura wygląda, jak tak jak normalnie a ty sama z siebie sie motywujesz to spoko :P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 18:50   #14
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Liceum zaoczne

A taki mały oft ^^ A Ty co studiujesz i w jakim mieście jeżeli mogę spytać?
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 19:00   #15
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Liceum zaoczne

"Studiuję" liceum dwujęzyczne w trójmieście
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 20:00   #16
tisane7
Raczkowanie
 
Avatar tisane7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 148
Dot.: Liceum zaoczne

Moj kolega chodzil do zaocznego LO ,i dostal sie na UJ w Krakowie na socjologie
__________________

15.09.09
zdobyłam prawko za 1x







tisane7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 20:08   #17
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Liceum zaoczne

a nie boisz się tego, że liceum prowadzone w trybie zaocznym będzie iść wolniej z programem i przerobicie mniej materiału niż w dziennym lo ? Masz na tyle samozaparcia, aby siedziec w domu i nadrabiac ? ine popieram tego pomyslu. Jezeli sytuacja Cie do tego nie zmusza, to ja bym sie nie zdecydowala.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 16:15   #18
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez qathe Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno moje pytanie.Jestem maturzystka 2010 tyle,że właśnie w liceum zaocznym(tak,tak jednak sie zdecydowałam) bede zdawać matme,polski,angielski i chciałam biologie i chcę rozszerzoną... Chciałabym po maturze złożyc papiery na studia weterynaryjne,ale nie wiem czy beda patrzec,że uczyłam sie w trybie zaocznym i nie wiem czy mnie z racji tego przyjmą.Obiło mi sie o uszy tez ze po takim liceum na studia nei przyjma nigdzie czy to prawda?
Nie zwrócą uwagi na liceum, które ukończyłaś, tylko na punkty zdobyte na maturze. Swoją drogą lepszy był układ 'stara' matura + egz. na studia.

A w jakim mieście zamierzasz studiować?
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 22:41   #19
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Liceum zaoczne

Typuje Wrocław!! Cudne miasto cel weterynaria
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 09:44   #20
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez qathe Pokaż wiadomość
Typuje Wrocław!! Cudne miasto cel weterynaria
No to powodzenia
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 11:21   #21
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Liceum zaoczne

qathe, ty sie nie martw, nie patrza skad swiadectwo i gdzie mature robilas, jak wystarczajaco duzo punktow uzbierasz to sie dostaniesz
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 22:20   #22
domols1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum zaoczne

Witam, w pazdzierniku przenioslem sie z technikum infromatycznego (2 klasa) do zawodowki (1 klasa), poniewaz stwierdzilem ze nie czuje mocy na dalsza nauke w tym zawodzie i zadnym innym technikum ale przenioslem sie do zawodowki i powiedzialem sobie, ze jak ją skoncze to biore sie za zaoczne liceum. teraz jednak mysle ze nie ma na co czekac i brac sie od razu za zaoczne liceum po skonczeniu 18-stki w lipcu i szukac jakiejs pracy, bo po 4 latach edukacji po gimnazjum jednak wyjde chociaz ze srednim a nie z zawodowym wyksztalceniem i prosze o rade i komentarze co o tym sadzicie i jakie szkoly sa godne polecenia.
domols1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 16:03   #23
rybenkap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum zaoczne

witam pod koniec pazdziernika przenioslam sie z 2klasy technikum do 2 klasy liceum ale niestety i w tej szkole czuje sie niezbyt dobrze i z chodzeniem do szkoly mam tez problem, czyw takiej sytuacji moge przeniesc sie do liceum zaocznego?
rybenkap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:34   #24
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez domols1 Pokaż wiadomość
Witam, w pazdzierniku przenioslem sie z technikum infromatycznego (2 klasa) do zawodowki (1 klasa), poniewaz stwierdzilem ze nie czuje mocy na dalsza nauke w tym zawodzie i zadnym innym technikum ale przenioslem sie do zawodowki i powiedzialem sobie, ze jak ją skoncze to biore sie za zaoczne liceum. teraz jednak mysle ze nie ma na co czekac i brac sie od razu za zaoczne liceum po skonczeniu 18-stki w lipcu i szukac jakiejs pracy, bo po 4 latach edukacji po gimnazjum jednak wyjde chociaz ze srednim a nie z zawodowym wyksztalceniem i prosze o rade i komentarze co o tym sadzicie i jakie szkoly sa godne polecenia.
Ja bym Ci polecała skończenie zawodówki, będziesz miał konkretny zawód (kucharz, mechanik czy co tam sobie wybierzesz) i na pewno znajdziesz pracę. Wtedy będziesz miał już coś w ręku, będziesz zarabiał jakieś pieniądze (może nieduże na początku ale zawsze) i będziesz mógł spokojnie robić zaoczne liceum. Jak pójdziesz od razu do zaocznego liceum to po nim możesz mieć ciężej znaleźć pracę niż po zawodówce.
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 10:18   #25
manta766
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Liceum zaoczne

Siemka

Chodzę obecnie do 2 klasy technikum, ale myślę żeby przenieść się do LO zaocznie(chciałem dziennie ale mnie nigdzie nie chcą). I mam pytanie czy tam wszystkich przyjmują , jak wyglądają lekcje i jakie są mnie więcej koszta. I jeżeli ktoś chodzi bądź chodził do takiej szkoły to możecie napisać swoje opinie na temat takiej szkoły.

Z góry dzięki za odp.
manta766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:21   #26
manta766
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Liceum zaoczne

A nie wiecie przypadkiem jak wygląda przeniesienie właśnie z technikum do LO zaocznego jak ma się poprawkę z przedmiotu zawodowego , czy mogę mieć z tym jakieś kłopoty ????
manta766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 16:32   #27
Tulipaneeek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum zaoczne

Ja mam nastepujacy problem .Moi rodzice mieli wypadek samochodowy i musiałam przerwac nauke w dziennym Technikum ochrony środowiska ,kontynuje naukę w zaocznym liceum ,nie ukrywam ze jestem załamana,zawsze marzyłam o studiach ,nie ma dnia zebym sie tym nie zadreczała,myślałam juz o popełnieniu samobójstwa,co ja mam zrobic ?jezeli skoncze to liceum i mnie nie przyjma na Uniwersytet Rolniczy : (
Tulipaneeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 18:41   #28
chubka
Rozeznanie
 
Avatar chubka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 522
GG do chubka
Dot.: Liceum zaoczne

Nie chce otwierać nowego wątku, a to ważna dla mnie sprwa,ponieważ szukałam, ale nic nie znalazłam pytam Was. Nie mam szkoły średniej chcę iść do kosmetycznej, ale znajduję tylko szkoły kosmetyczne policealne... Pomóżcie mi, może zna któraś szkołę zaoczną kosmetyczną w której nie trzeba mieć szkoły średniej, to dla mnie bardzo ważne, z góry dziękuję. Szkoły z Warszawy i okolic.
__________________
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce...
chubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 18:52   #29
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Liceum zaoczne

A jaką ostatnią szkołę skończyłaś? Jeśli nie masz średniego wykształcenia to nie możesz iść do szkoły policealnej, to chyba zrozumiałe... moja znajoma po zawodówce poszła do technikum uzupełniającego dla dorosłych, trwa trzy lata i działa na takich samych zasadach jak liceum, czyli kończy się maturą + dodatkowo egzamin na technika, może to jest opcja dla ciebie? z pewnością są też technika kosmetyczne...
a jeśli nie to poszukaj kursów specjalistycznych, jest ich naprawdę bardzo dużo i niektóre specjalizują się w wąskich dziedzinach, z pewnością znajdziesz coś dla siebie
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 21:13   #30
chubka
Rozeznanie
 
Avatar chubka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 522
GG do chubka
Dot.: Liceum zaoczne

Dziękuję za odpowiedź, nie zrozumiałyśmy się troszkę, wiem że policealna jest nie dla mnie, ja chodziłam do technikum handlowego ale zrezygnowałam więc nie mam szkoły żadnej, zależy mi na szkole kosmetycznej, technikum, liceum kosmetyczne, coś w tym rodzaju, ale jak szukam to są tylko uzupełniające, a to niestety już nie dla mnie
__________________
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce...
chubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-28 15:42:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.