Zmiana na liceum zaoczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-16, 21:14   #1
redredroses
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1

Zmiana na liceum zaoczne


Witam, jestem w 2 klasie liceum dziennego na profilu humanistycznym ale rozważam zmianę na liceum zaoczne, ale 18 lat kończę dopiero w styczniu. Powód jest tu najmniej ważny więc go pominę. Wiem, że liceum do którego chcę iść ma terminy rozpoczęcia zajęć we wrześniu i lutym i teraz zastanawiam się czy jeśli zabiorę papiery z mojej szkoły w styczniu i pójdę do zaocznego to czy cofnę się do 1 klasy czy będę nadal kontynuować klasę 2? Oraz moje drugie pytanie to jeśli ja w tym momencie nie mam żadnych przedmiotów przyrodniczych takich jak fizyka, chemia i biologia to czy w zaocznym będę musiała na nie uczęszczać?
Bardzo chcę się skupić na samodzielnej nauce do matury bo ona jest moim priorytetem a liceum zaoczne ma mi dać średnie wykształcenie ale w mojej szkole już nie daję rady psychicznie a zmiana na inne dzienne liceum raczej nie wchodzi w grę bo nadrobienie materiału było by tragedią, bo kazda szkola w roznym tempie realizuje program. Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji i mógłby przy okazji mi trochę przybliżyć jak wygląda nauka w zaocznym? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
redredroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 18:40   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Zmiana na liceum zaoczne

To bardzo słaby pomysł. Moja koleżanka musiała chodzić do zaocznego ze względu na sytuację rodzinną i to dopiero była trauma. Marzyła, żeby móc chodzić do zwykłej szkoły.

Po pierwsze wylądujesz tam z dorosłymi ludźmi, nie z Twoimi rówieśnikami. I to mogą nie być ludzie na poziomie, tylko na przykład pan Władek budowlaniec lat 50, który będzie niewybrednie komentował Twoje nogi. W takich szkołach poziom nauczania jest zwykle bardzo niski, poziom mentalny uczniów często też. Z góry taktuje się takie miejsce jak szkoły dla idiotów i przerabia tylko najbardziej podstawowy materiał. Nie ma szans dobrze się tam przygotować do matury, chyba że jesteś geniusze i zrobisz to całkowicie na własną rękę. Poziom tam a w dziennej szkole to jest przepaść. Koleżanka nie miała po tym szans iść na jakieś sensowne dzienne studia (ani nawet na co bardziej oblegane zaoczne).
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 19:08   #3
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Zmiana na liceum zaoczne

Pomysł słaby i to bardzo. Mieszkałam z dziewczyną, która się w takiej szkole uczyła, albo raczej myślała, że się uczyła, po tak naprawdę, to fikcja nie nauka była. W takiej szkole łatwo stracić kontakt z rzeczywistością, bo niby masz np. z polskiego 5 za 5 z wypracowań, a jeśli dać je nauczycielowi z dziennej szkoły, to ledwo 3, albo i to nie. Z matematyką czy angielskim jest jeszcze gorzej. Poza tym, pierwsze 2-3 tygodnie w nowej szkole można się uczyć dużo i systematycznie, a potem większość ludzi dopada syndrom "matura za dwa lata, mam czas".
Samodzielne przygotowanie do matury jest dobre, jak się najpierw przerobiło porządnie w szkole cały materiał i chce się poprawić 1-2 przedmioty, a nie uczy się samemu od zera,
Nikt Cię w dziennej szkole na siłę nie zatrzyma, ale mając teoretycznie więcej czasu, stawiasz się w sytuacji gorszej od rówieśników. Z nauką nie da się "porządnie" i "na skróty" jednocześnie.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2018-10-17 o 19:10
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 23:27   #4
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zmiana na liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez redredroses Pokaż wiadomość
Witam, jestem w 2 klasie liceum dziennego na profilu humanistycznym ale rozważam zmianę na liceum zaoczne, ale 18 lat kończę dopiero w styczniu. Powód jest tu najmniej ważny więc go pominę. Wiem, że liceum do którego chcę iść ma terminy rozpoczęcia zajęć we wrześniu i lutym i teraz zastanawiam się czy jeśli zabiorę papiery z mojej szkoły w styczniu i pójdę do zaocznego to czy cofnę się do 1 klasy czy będę nadal kontynuować klasę 2? Oraz moje drugie pytanie to jeśli ja w tym momencie nie mam żadnych przedmiotów przyrodniczych takich jak fizyka, chemia i biologia to czy w zaocznym będę musiała na nie uczęszczać?
Bardzo chcę się skupić na samodzielnej nauce do matury bo ona jest moim priorytetem a liceum zaoczne ma mi dać średnie wykształcenie ale w mojej szkole już nie daję rady psychicznie a zmiana na inne dzienne liceum raczej nie wchodzi w grę bo nadrobienie materiału było by tragedią, bo kazda szkola w roznym tempie realizuje program. Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji i mógłby przy okazji mi trochę przybliżyć jak wygląda nauka w zaocznym? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
To nie jest dobry pomysł, ale zrobisz jak będziesz uważała, wkrótce będziesz dorosła. W liceum zaocznym słabo przygotowują do matury, po za tym w tego typu liceach jest strasznie niski poziom.

Jeśli już byś celowała w liceum zaoczne i dziennie nie wchodziłoby w grę (uparłabyś się na liceum zaoczne) to wybierz już z dwojga złego liceum zaoczne, ale w szkole publicznej, a nie prywatne typu ''Cosinus'' bądź ''ŻAK'' podając za przykład. Typowe CKU (wszelkie Centra Ustawiczne) to dobre szkoły. Zazwyczaj w swojej ofercie mają liceum zaoczne, technikum i jakieś studium/szkołę policealną dla dorosłych.

Jednak myślę, że zmiana liceum dziennego na zaoczne to i tak zły pomysł. Weź pod uwagę, że jest tam słaby poziom (może idą tam osoby, które nie chcą się uczyć, tylko że w publicznym liceum wystarczy mieć dwóje, a i tak się zda, więc suma sumarum wyjdzie taki sam efekt) i może być tak, że będziesz musiała bardziej sama i więcej przygotowywać się do matury sama w domu. Czy dasz radę sama nawet z pomocą korków?

Zastanów się i podejmij decyzję. Oby ta decyzja była dla Ciebie dobrą decyzją.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 19:58   #5
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Zmiana na liceum zaoczne

Znam pare osób, które nie radziły sobie w liceum i poszły do zaocznego liceum. Jak chcesz pisać maturę i iść na studia, to odradzam. Jedna dziewczyna np. w 2 klasie liceum zawaliła 2 przedmioty, nie zdała komisyjnych egzaminów na wakacjach i teoretycznie powinna powtarzać 2 klasę. Ale poszła do zaocznego i dopuścili ją do 3 klasy brz problemu i w trakcie 3 klasy liceum zdawała komisyjne egzaminy z tych 2 przedmiotów, które zawaliła w 2 klasie. Materiał który miała do nauczenia zajmował aż 2 kartki A4. W normalnej szkole to byłoby nie do pomyślenia-dostałeś jedynkę na świadectwie, w wakacje miało sie egzamin komisyjny-jak sie oblało, to powtarzasz klasę, a nie źe i tak przepuszczają do następnej klasy z 1 na świadectwie. Dziewczyna matury i tak nie zrobiła. Inna dziewczyna zawaliła 3 klasę w liceum, wstyd jej było powtarzać klasę w swojej szkole, to poszła do Cosinusa. Tak ich przygotowywali do matury, źe dziewczyna nie zdała matury, poszła na jakieś kursy fryzjerskie, żeby mieć jakis fach w ręce, bo samo liceum nie daje zawodu, a że matury nie zdała, to nie mogła składać papierow na studia
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 06:33   #6
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Zmiana na liceum zaoczne

A ja się nie zgodzę. Nie tak dawno oglądałam wypowiedź dziewczyny (nie będę podawać adresu strony aby nie było, że reklamę robię), która nie dawała rady w zwykłym liceum i przeniosła się do zaocznego. I co? I zdała maturę i studiuje anglistykę. Jak ktoś chce, ma dużo samozaparcia, dyscypliny to da radę. Nie ma rzeczy niemożliwych. Ja sama najwięcej nauczyłam się w szkole policealnej i to właśnie po niej znalazłam pracę, a z papierkiem ze studiów (i nie, nie kończyłam filozofii czy czegoś podobnego) to sobie mogę najwyżej obrazek na ścianie stworzyć.
Podsumowując: Jeżeli nie dajesz już naprawdę rady, nie ma możliwości zmiany sytuacji, atmosfery, ale masz w sobie dużo zapału do nauki i sama sporo czasu poświęcisz na naukę to ja bym zmieniła.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2018-11-16 o 06:34
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 20:33   #7
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Zmiana na liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A ja się nie zgodzę. Nie tak dawno oglądałam wypowiedź dziewczyny (nie będę podawać adresu strony aby nie było, że reklamę robię), która nie dawała rady w zwykłym liceum i przeniosła się do zaocznego. I co? I zdała maturę i studiuje anglistykę. Jak ktoś chce, ma dużo samozaparcia, dyscypliny to da radę. Nie ma rzeczy niemożliwych. Ja sama najwięcej nauczyłam się w szkole policealnej i to właśnie po niej znalazłam pracę, a z papierkiem ze studiów (i nie, nie kończyłam filozofii czy czegoś podobnego) to sobie mogę najwyżej obrazek na ścianie stworzyć.
Podsumowując: Jeżeli nie dajesz już naprawdę rady, nie ma możliwości zmiany sytuacji, atmosfery, ale masz w sobie dużo zapału do nauki i sama sporo czasu poświęcisz na naukę to ja bym zmieniła.
Ale wiesz, jednak to nie są normalne procedury, że np. ktoś ma kilka jedynek na świadectwie z 2 klasy liceum, a dyrektor zaocznego liceum przepuszcza taka osobę do 3 klasy ma zasadzkę, że w międzyczasie w trakcie 3 klasy poprawi się te jedynki ze świadectwa, bo jednak taka osoba powinna powtarzać klasę jak ma jedynki na świadectwie
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-17, 05:01   #8
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Zmiana na liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez puenta7 Pokaż wiadomość
Ale wiesz, jednak to nie są normalne procedury, że np. ktoś ma kilka jedynek na świadectwie z 2 klasy liceum, a dyrektor zaocznego liceum przepuszcza taka osobę do 3 klasy ma zasadzkę, że w międzyczasie w trakcie 3 klasy poprawi się te jedynki ze świadectwa, bo jednak taka osoba powinna powtarzać klasę jak ma jedynki na świadectwie

Nie wiem, w której szkole zaocznej tak jest, bo z tymi, co ja się spotkałam tak nie było. Matura i tak wszystko zweryfikuje. Nie chcę zresztą wchodzić w dyskusję, bo ja o szkole, edukacji, poziomie w szkołach itd mam specyficzne zdanie. Wątek tyczy się czegoś innego, tego czy warto iść, czy taka szkoła przygotuje pod maturę, a tak - może przygotować pod maturę jak najbardziej.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 18:22   #9
omajk2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 14
Dot.: Zmiana na liceum zaoczne

Cosinus to dobry wybór. Wydaje mi się, że jeśli masz skończoną pierwsza klasę liceum to nie będziesz musiała jej powtarzać dodatkowo w Cosinusie są prowadzone kursy maturalne (będąc ich słuchaczem możesz liczyć na zniżkę).
omajk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 14:11   #10
anula19_92
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 48
Dot.: Zmiana na liceum zaoczne

Potwierdzam opinię powyżej. Uczę się w cosinusie w liceum, super nauczyciele, jeśli ktoś chodzi do szkoły regularnie a nie pojawia się raz na jakiś czas to nie ma problemu z zaliczeniem semestru. Są również fakultety, które przygotowują do matury, jak również można zapisać się na dodatkowe kursy.
anula19_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-19 15:11:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.