Toksyczny związek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-12, 18:05   #1
paulinka0012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2

Toksyczny związek?


Witam. Czytam od jakiegoś czasu, ale to będzie pierwszy temat założony przeze mnie. Jestem w związku z facetem od grudnia. Ma on dziecko z poprzedniego związku, kilkuletniego syna. Z partnerką rozstał się parę miesięcy przed tym jak zaczęliśmy być razem, zdradziła go i zostawiła dla innego, co bardzo przeżył. Byłam jego oparciem w tych chwilach, tak naprawdę podkochiwalam się w nim odkąd się poznaliśmy. Na początku nie chciał ze mną wchodzić w związek bo był zraniony, lecz później sam zaczął o mnie zabiegać, powtarzać jakim jestem jego skarbem itd i że się we mnie zakochał. Przez pierwsze pół roku byłam w niego tak wpatrzona, że myślałam że zlapalam Pana Boga za nogi. Dopiero jak pierwsze "boom" się skończyło, zaczęłam zauważać że coś jest nie tak w tym związku. Pierwsza sytuacja przydarzyła się, gdy zabral mnie na wakacje, za które płacił on w 100%. (Byłam wtedy bezrobotna, nie mogłam znaleźć pracy). Podczas tygodniowego wyjazdu ani razu!! Nie zlapal mnie za rękę, nie przytulil, bardziej czułam się jak koleżanka niż kobieta, momentami czułam jakby sie mnie wstydził. Nie jestem jakaś idiotka która chciałaby być przyklejona non stop do faceta ale inaczej sobie wyobrażałam ten wyjazd!!dwa dni przed końcem zaczęliśmy się o to klocic to usłyszałam że on płacił więc ma być tak jak on chce I mam zamknąć morde!!!ostatnie dwa dni przeplakalam..Po powrocie zaczął się trochę starać.. Ale od tamtej chwili jest masakra.. zaczęłam patrzeć na to z boku i zauważyłam mnóstwo wad tego zwiazku:
1.nigdzie razem chyba nigdy nie wyszliśmy!Przez prawie rok czasu byliśmy raz na kebabie i dwa rady na godzinę nad wodą..
2.czas spędzamy tylko i wyłącznie u niego w mieszkaniu, a mieszka na tym samym osiedlu co ja. Nie przychodzi do mnie do domu, mówi że nie chce I nawet nie wytłumaczy dlaczego, mieszkam z matka A on nie chce jej nawet poznać, mówi że jest ma to o wiele za wcześnie!nie poznał mnie też z nikim ze swojej rodziny,znam jedynie jego kolegów.
3.nie jest o mnie w ogóle zazdrosny,zero
4.największy konflikt zaczal się gdy się zbuntowalam i przestałam mu sprzątać w mieszkaniu (wiem,jestem kretynka że to.robilam) teraz codziennie słyszę że mu nie pomagam
5.spotykamy się głównie wieczorem i zostaje u niego na noc.. chociaż w dzień też się widujemh
6.mieliśmy teraz znowu jechać na wakacje, pracuje już od lipca nazbieralam ponad 2 tyś żeby zapłacić za siebie.. mieliśmy jechać we wrześniu mówił że teraz mu się nie chce I ustaliliśmy że jedziemy w połowie października. Na początku października zaczęłam już ostro o.ttm gadać czy jedziemy czy nie.. bo przecież pracuje muszę z szefową porozmawiać..A on jakby tego nie rozumiał..mówi że nie wie i to przemysli..mam dość..
7.co jakiś czas słyszę że jestem gruba i bardziej by się starał jakbym schudła
8. Nie czuje jakby mnie poważnie traktowal
9. Jak tylko ktoś wspomni o.jego byłej to dostaje szalu
Są też plus tego związku.. bo nie pije alkoholu nie łazi z kolegami jest spokojny jest przystojny..
Nie wiem może ja za dużo wymagam.. jak jakaś księżniczka.. Czy ja przesadzam ?
Często myślę o rozstaniu ale raz jak to zostawiłam to tydzień się nie odzywał. A później walczył o mnie jak lew.. I wróciłam.
Zostawić to? Czym się zająć?żeby nie myśleć? Proszę pomóżcie.. Jestem całkiem.zniszczona psychicznie...
paulinka0012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 19:41   #2
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Toksyczny związek?

Jestem całkiem zniszczona psychicznie

Jak dla mnie te słowa są potwierdzeniem tego że powinnaś jak najszybciej odejść!
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 20:08   #3
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Toksyczny związek?

Plusy tego związku są powalające

Za jaką kare jesteś z gościem, który cię nie szanuje?
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 20:17   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Toksyczny związek?

Czyli odkryłaś dlaczego poprzednia partnerka go zdradziła i zostawiła.
Bo w tym zakresie przeważają dwa modele kobiet- albo te co się w związku nudzą i szukają skrajnych emocji, a partner dobry, ale nudny albo są takie co w związku zaznają tyranii,a nie miłości i te szukają miłości gdzie indziej. On to chyba typ byłego kobiety w tej drugiej sytuacji. Przemoc ekonomiczna- "ja płacę, ma być jak ja chcę" to zwykle wstęp do innych form przemocy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 20:26   #5
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Toksyczny związek?

Uciekłabym od takiego toksyka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 20:47   #6
fasolkiewiczowna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 104
Dot.: Toksyczny związek?

On Cię nie kocha, uciekaj, szkoda czasu na bycie tylko opcją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fasolkiewiczowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 21:17   #7
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Toksyczny związek?

Czyli reasumując:

- każe ci "zamknąć mordę"
- pokazuje zadatki na kogoś, kto będzie stosował przemoc finansową
- ma pretensje, że nie sprzątasz w JEGO mieszkaniu
- nie ma zamiaru odwiedzić cię lub wyjść z tobą na miasto
- ryje ci samoocenę, mówi że to wina twojej tuszy że on ma wasz związek w dupie
- jest na następnych kilkanaście lat związany dzieckiem z byłą, na wspomnienie o której dostaje szału

I ty się jeszcze zastanawiasz bo nie pije, nie bije i nie jest brzydki? Jemu na tobie nie zależy. Zrób sobie przysługę i rzuć typa.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-12, 21:55   #8
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Toksyczny związek?

Niby nie ma usprawiedliwienia, jeśli chodzi o zdradę, ale jego eks na bank miała powód, by poszukać szczęścia gdzieś indziej.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 08:47   #9
paulinka0012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: Toksyczny związek?

Boję się że znów wymiekne jak zacznie do mnie pisać.. nie potrafię wbić sobie do głowy, że ten człowiek mnie nie kochał. Tak mi zryl głowę, że nie zdajecie sobie sprawy..
paulinka0012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-13 09:47:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.