Haluksy - czy ktoś miał operowane? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-30, 12:48   #121
Himbeer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Dziewczyny a jak wygląda sprawa z obuwiem? Kupiłyście większy rozmiar na okres pooperacyjny czy nie było takiej potrzeby? Jak jest teraz po kilku, kilkunastu miesiącach po operacji? Czy trzeba chodzić wyłącznie w płaskich butach czy jakiś niewielki obcas wchodzi w grę? Ja dziś miałam zdejmowane szwy i gdzieś za miesiąc próba pełnej pionizacji na operowanej stopie. Zastanawiam się właśnie jakie buty ze sobą zabrać.
Himbeer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 12:01   #122
tatarina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Skarpetki na haluksy - http://allegro.pl Jest bardzo komfortowy i prosty w użyciu.

Edytowane przez tatarina
Czas edycji: 2022-07-23 o 19:30
tatarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 18:10   #123
goss94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez Himbeer Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Sama zastanawiałam się długo nad operacją haluksów (mam niestety na obu stopach) i w końcu się odważyłam. Zabieg wykonany został 15.01.2020 w szpitalu powiatowym w ramach NFZ. Początkowo chciałam prywatnie, ale dowiedziałam się, że na NFZ wykonują już te operacje nowoczesnymi metodami bez używania drutów, które potem trzeba wyciągać (brr).


Na oddział zgłosiłam się na czczo. Zrobiono mi prześwietlenie stopy, pobrano krew na badania. Później anestezjolog przeprowadził wywiad i podpisałam zgodę na operację.


Następnego dnia po szybkim prysznicu przewieziono mnie na blok operacyjny. Znieczulenie miejscowe - w kręgosłup. Trochę się obawiałam, ale nie bolało - porównywalne do ukąszenia komara Od razu zaznaczyłam, że nie chcę niczego słyszeć ani widzieć, wiec dostałam jakiś środek przez venflon i obudziłam się w momencie zakładania opatrunku


Od razu podłączono mi kroplówkę ze środkiem przeciwbólowym. Do wieczora nie mogłam nic zjeść, nie mogłam także wstawać z uwagi na powikłania. Dopiero po 20 zjadłam małą kanapeczkę (tak naprawdę była spora, ale potem pożałowałam, bo zrobiło mi się niedobrze - takze przestrzegam przed obżarstwem ) i na wózku przedostałam się do toalety.


Polecam zabrać ze sobą kule łokciowe, które ułatwiają poruszanie się do momentu zakupu/otrzymania ortezy. Można wtedy pójść swobodnie do łazienki bez potrzeby proszenia o pomoc pielęgiarek.


Co do bólu, nie ukrywam, że pierwsza noc była ciężka. Może gdyby od razu podano mi mocniejsze środki byłoby inaczej. W kazdym razie na drugi dzień śmigałam już w bucie i o kulach po korytarzu w południe zostałam wypisana do domu.


Dzis mija 5 doba po operacji. Czuję się świetnie. No może poza bolacym kręgosłupem gdy zbyt dużo chodzę Trzeba chodzić, ruszać paluchem, ale trzeba też słuchać swojego organizmu. Jeśli coś boli - odpocząć, a nie na siłę chodzić, bo inni już chodzą. Każdy jest inny i w innym tempie dochodzi do siebie.


Za dwa dni zmiana opatrunku, za 9 dni zdjęcie szwów. Po 6 tyg. oraz po 3 m-cach rtg kontrolne.


Przepraszam za długi post, ale sama będąc ciekawa jak to wszystko wygląda szukałam bardziej szczegółowych opisów i pomyślałam, że komuś się przyda.



Pozdrawiam
Czy możesz powiedzieć gdzie była robiona operacja, przez jakiego lekarza ?
goss94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 08:43   #124
axa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Teraz haluksy można operować małoinwazyjnie - tzn. ortopeda wykonuje kilkumilimetrowe nacięcia (zamiast jednego długiego cięcia szpecącego stopę). Ranki goją się szybko, blizny po kilku tygodniach są prawie niewidoczne. Stopa mniej boli po operacji i szybciej można wrócić do codziennej aktywności.

Rehabilitacja: po uzyskaniu zrostu kostnego (około 6 tydzień) trzeba mobilizować staw palucha (staw śródstopno-paliczkowy) i nauczyć się prawidłowo obciążać stopę. Ważna jest także nauka chodzenia z symetrycznym wzorcem dla prawej i lewej stopy.

Trzeba pamiętać o tym, że nie każdy ortopeda umie dobrze operować haluksy. Najlepiej wybrać takiego, który ma już w tej dziedzinie spore doświadczenie lub specjalizuje się w chirurgii stopy.

Małoinwazyjną operacja - na czym polega i jakie są jej efekty opisałam tu (jako fizjoterapeuta)
https://ortopediaonline.pl/mica-operacja-haluksa/

Gdyby miały Panie jakieś pytania co do ćwiczeń, proszę śmiało pytać Pozdrawiam
Aleksandra

Edytowane przez axa18
Czas edycji: 2020-07-31 o 08:50
axa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-05, 18:46   #125
kamanna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 3
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Niby też można zrobić na NFZ operację haluksa. Ale pewnie wcale nie jest w takim przypadku małoinwazyjna. Dlatego ja planuję najpierw spróbować jakiś nieoperacyjnych technik. Dopiero jak to nie przyniesie skutku, rozważę operację.

Edytowane przez kamanna1
Czas edycji: 2021-02-12 o 12:05
kamanna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 12:57   #126
adela123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cześć dziewczyny, zdecydowałam się napisać o swoich doświadczeniach w związku z operacją haluksa ponieważ rok temu sama rozpaczliwie przeszukiwałam internet w poszukiwaniu wszelkich informacji na ten temat. Moje obawy dotyczyły tego czy palce będą się zginać 😊 a ponadto czy będę mogła jeszcze kiedyś chodzić na obcasie. Jeśli chodzi o pierwszą sprawę to nie trzeba się obawiać, na pewno lekarz Was poinstruuje, że należy bardzo szybko po operacji ćwiczyć zginanie. Ja robiłam to z takim zaangażowaniem, że lekarz na kontroli zdziwił się, że mam tak duży zakres ruchu 😊 Co do drugiej obawy to minął rok od operacji (miałam ją 20.06.2020) i spokojnie mogę chodzić na wysokim obcasie cały dzień w pracy i nie mam żadnych z tym problemów. Samej operacji bardzo się bałam, szczególnie po przeczytaniu mrożących krew w żyłach relacji a także słuchając obaw wszelkich „doradców”. Niemniej jednak stopa mnie bolała, haluks się powiększył w ciągu ostatnich lat, miałam problemy z zakupem ulubionych butów i myśl o operacji wciąż powracała. <CIACH> Bałam się co prawda tego, że jeszcze tego samego dnia mam jechać do domu podczas gdy w innych klinikach zostaje się do następnego dnia. Z drugiej strony nie chciałam przecież zostawać w szpitalu jeśli nie jest to konieczne. Cóż, okazało się, że rzeczywiście nie jest to aż tak poważny zabieg aby zostawanie w szpitalu było niezbędna. Lekarz wypisuje silne środki p/bólowe, które brałam przez 10 dni ale ból jest sprawą bardzo indywidualną, niektóre panie w ogóle nie brały tych środków. Mnie stopa bardzo bolała ale przy stosowaniu tabletek ból był do wytrzymania. Gorsze były zastrzyki p/zakrzepowe w brzuch, które trzeba sobie robić samemu przez 2 tygodnie od zabiegu. Na zwolnieniu przebywałam 5 m-cy ale mi się do pracy nie spieszyło, można oczywiście wrócić wcześniej. But nosiłam równo 6 tygodni, ale potem jeszcze trochę kulałam, przy zbyt długim obciążaniu stopa bolała, chodziłam na rehabilitację, najpierw prywatnie, potem na NFZ. Jeśli chodzi o implant to może wymagać wyjęcia jeśli się obluzuje lub nie przyjmie go organizm, spotkałam dziewczynę, która musiała wyjąć już po 3 miesiącach od operacji a inna pani po 3 latach, niektórzy nigdy nie muszą wyjmować. Pełny zrost kości trwa 6 m-cy i dopiero po tym czasie można zacząć chodzić na obcasie ale ja dopiero niedawno zaczęłam chociaż bardziej miałAm chyba blokadę psychiczną. Obecnie jestem bardzo zadowolona, efekt estetyczny jest świetny, chociaż blizny są dość mocno widoczne (niemniej haluks bardziej rzucał się w oczy &#128522, nie mam żadnych dolegliwości, biegam (rekreacyjnie), chodzę na ćwiczenia. Dodam, że mam 45 lat, operację robiłam prywatnie, kosztowała 4 tys. zł, 1 stopa, operacja metodą scarf.

Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-06-26 o 00:14 Powód: reklama
adela123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-29, 21:56   #127
korazmora
Kora
 
Avatar korazmora
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Prawy haluks przed i po. Operacja była wczoraj w Krakowie w szpitalu Bonifratrow na NFZ, wykonywał ja Doktor Stojak.
Jestem bardzo bardzo zadowolona. Ten szpital prowadzi prywatna przychodnie ortopedyczna, a operacje są wykonywane na NFZ i prywatnie, dzięki temu rozwiązaniu oferuja bardzo krótkie terminy. W innych szpitalach w Krakowie wizyta u ortopedy wymagała 6 miesięcy oczekiwania. Tu ortopeda przyjmuje w ciągu tygodnia od umówienia wizyty (wizyta wyłącznie prywatnie, koszt 200 zł), a na wizycie kieruje na operacje z funduszu NFZ. Termin na operacje był możliwy już po dwóch tygodniach (!).
Dodam też, że to moja druga operacja w tym szpitalu, mam doświadczenie z innymi szpitalami i tu ogromne brawa dla pielęgniarek i lekarzy: wszyscy są tu absolutnie mili i naprawdę przyjemnie się tu leży.
Operacja trwała godzinę, tego samego dnia poszłam do domu. Dziś noga prawie nie bolała. Dopiero po południu wzięłam leki przeciwbólowe (po dużej ilości chodzenia). Jestem calkowicie mobilna. Chodzić można z kulami lub w bucie pooperacyjnym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WhatsApp Image 2021-09-29 at 21.55.41.jpg (153,0 KB, 43 załadowań)
korazmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-02, 10:53   #128
Zuzanna8585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Hej, super! Wielkie dzięki za mega szczegółowy opis! ja tez dużo buszowałam w poszukiwaniu takich wpisów, osób, które przeszły operację. ja miałam swoją 4 tygodnie temu (prawa stopa), pierwsze 2 tygodnie bolało bardzo, szczególnie w nocy, spać nie mogłam...Teraz już jest zdecydowanie lepiej. Chodzę w tym specjalnym bucie, heh i nie mogę sie doczekać aż będę go mogła zdjąc. I tu pytanko, jakie obuwie stosowałyście po tych 6 tygodniach? Chodziłyście na specjalną rehabilitację czy ćwiczenia w domu? Jak ze sportem? nie mowie o bieganiu ale jakims spacerowaniu, ewentualnie jazda na rowerze? kiedy można?
Zuzanna8585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-14, 19:35   #129
Ren9595
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Witam, czytam twoj wpis bo za miesiąc mam tez mieć usuwane haluksy przez dr. Jackowiaka w Poznaniu i bardzo się boję. Czy mozesz mi napisać coś wiecej.
Ren9595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-14 20:35:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.