Clear Aligner - czy ktoś ma? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-30, 15:39   #391
aiza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Dostalam propozycje wyprostowania zebow za pomoca CA. Zastanawiam się czy ta metoda da rade w moim przypadku poniewaz mam wysuniety poza luk kiel dodatkowo jest on troche wyzej niz reszta zebow. Czy ktos wyprostowal bardzo krzywe zeby ta metoda?
aiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 16:03   #392
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Odp: Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Niekoniecznie masz małą wadę, to musi stwierdzić orto.
Wiem, że ortodonta oceni czy to mała wada czy duża, ale jak byłam u swojego dentysty na przeglądzie uzębienia to stwierdził, że mam mały problem, prawie niewidoczny heh... umówiłam się na wizytę u orto... prywatnie...dopiero na 18 czerwca...takie kolejki
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 20:02   #393
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Clear Aligner - czy ktos ma?

Mój stomatolog mi powiedział, że nie wie czy będę musiała wyrwać ząb do aparatu, po to właśnie są specjalizacje lekarskie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 09:11   #394
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez aiza Pokaż wiadomość
Dostalam propozycje wyprostowania zebow za pomoca CA. Zastanawiam się czy ta metoda da rade w moim przypadku poniewaz mam wysuniety poza luk kiel dodatkowo jest on troche wyzej niz reszta zebow. Czy ktos wyprostowal bardzo krzywe zeby ta metoda?
to chyba tak jak ja masz... tu masz fotke moich ząbków przed rozpoczęciem leczenia -> https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1365080632 ja zaczynam 3 etap, przewidziano mi 6, jak najbardziej da radę to zrobić CA
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 12:56   #395
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Odp: Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Niekoniecznie masz małą wadę, to musi stwierdzić orto.

Co do aparatu zaczęłam nosić i powiem szczerze, że mnie mdli kiedy go noszę :P czy któraś z was miała taką przypadłość?

Generalnie czytałam, że mogą występować mdlosci przy noszeniu aparatów
Moja siostra tak miała, ale tylko przy noszeniu górnego CA. Okazało się, że trzeba było jej skrócić trochę to CA i już po tym było ok.
Jeśli masz tak tylko z górnym aparatem to poproś swojego orto o skrócenie CA. A najlepiej sprawdź, czy masz tak gdy nosisz górę i dół, czy tylko jak sama górę. Słyszałam że niektórzy tak mają przy noszeniu górnych aparatów czy nawet protez. Po prostu, jak im coś za daleko w stronę gardła sięga to mają mdłości.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 18:08   #396
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Clear Aligner - czy ktos ma?

To nie sa mdlosci od tego że aparat mi coś podraznia czy dotyka, myślę, ze to raczej organizm czuje, że cos sie dzieje i pewnie taka reakcja.

Czytałam, że to się zdarza, że to reakcja indywidualna, nie są to jakieś ogromne mdlosci, do wytrzymania

Na szczęście nie będę musiała go nosić rok czy 2 lata

Rozmawiałam z siostrą, nosiła druty i ja też mdlilo ale z bólu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 01:01   #397
AvantQueTuDis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Moje pytanie do posiadaczek CA: czy aby móc go nosić, trzeba mieć wyleczone zęby?
AvantQueTuDis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 21:15   #398
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Tak, trzeba mieć wyleczone zęby. Natomiast jeśli coś się dzieje podczas leczenia CA (i trzeba wykonać plombę) to dentysta musi tak zrobić plombę aby CA pasowało. Jak nie będzie pasowało to trzeba niestety zrobić nowe CA.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 19:00   #399
okruszek_kk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Witam, jestem tu nowa. Dziś dostałam 1 nakładkę i jak się okazuje na 2 tygodnie. Hmm... a wszyscy piszą o 3 nakładkach w miesiącu... czy ktoś też miał taką sytuację? Mam krzywe dwójki, ale bardziej zależy mi na przesunięciu zębów, żeby zniwelować luki po usuniętych 4. Czy u kogoś się też poprzez aparat zmniejszyły luki?

Proszę o informację. Pozdrawiam wszystkich walczących o proste ząbki ;-)
okruszek_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 19:51   #400
okruszek_kk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Witajcie ponownie, 2 dzień mam to cudeńko na zębach, a już w okolicach 7 i 8 mam luźną wkładkę - po zdjęciu zrobiła się luźna. Czy coś zrobiłam nie tak, czy wkładka od wyciągania się poluźnia? Bardzo proszę o odpowiedź.
okruszek_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 08:26   #401
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez okruszek_kk Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu nowa. Dziś dostałam 1 nakładkę i jak się okazuje na 2 tygodnie. Hmm... a wszyscy piszą o 3 nakładkach w miesiącu... czy ktoś też miał taką sytuację? Mam krzywe dwójki, ale bardziej zależy mi na przesunięciu zębów, żeby zniwelować luki po usuniętych 4. Czy u kogoś się też poprzez aparat zmniejszyły luki?

Proszę o informację. Pozdrawiam wszystkich walczących o proste ząbki ;-)
Z tego co wiem można zamknąć z powodzeniem takie luki.
Zazwyczaj nosi się 1 nakładkę przez tydzień, ale to zależy też od Twojego orto i wady jaką masz.

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Cytat:
Napisane przez okruszek_kk Pokaż wiadomość
Witajcie ponownie, 2 dzień mam to cudeńko na zębach, a już w okolicach 7 i 8 mam luźną wkładkę - po zdjęciu zrobiła się luźna. Czy coś zrobiłam nie tak, czy wkładka od wyciągania się poluźnia? Bardzo proszę o odpowiedź.
Nie bardzo rozumiem że wkładka stała się luźna. Z tego co mi wiadomo- CA nie sięga aż do 7 czy 8 bo nie ma takiej potrzeby (no chyba że nie masz 4, 5 i 6 lub 5 i 6)- tak mi wytłumaczono tam gdzie ja chodzę bo też się nad tym zastanawiałam.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 08:52   #402
okruszek_kk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Wkładkę mam na górnym łuku, z lewej strony do 6 (nie mam z tej strony 4), a z prawej mam do 8 (nie mam tam 5 i 6, ale zęby się już tam samoistnie przesunęły i nie mam 5). Poluźniła mi się w trakcie wyciągania prawdopodobnie, może za mocno złapałam - jest luźna w okolicach 7 i 8, a do 4 trzyma się bardzo dobrze. Jutro zadzwonię do stomatologa i zapytam czy to normalne czy coś nabroiłam ;-(
okruszek_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 15:51   #403
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Co do noszenia dluzej, to ja nakladiki z drugiego i trzeciego etapu nosilam po 10 dni.
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 16:37   #404
oliwia18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 005
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Ja miałam każdą nakładkę do 7. i 8.
Normalne, że porobiły Ci się szpary i nakładka stała się luźniejsza- zęby zaczęły się przesuwać. Jakbyś teraz zdjęła na pół dnia, zęby wróciłyby do wcześniejszej pozycji.
Miałam też tak, że pierwszy etap na górę to była 1 nakładka na 6 tygodni i 3 na dół, żeby rozsunąć górę. To wszystko zależy od tego, jak ortodonta widzi leczenie.
Moim zdaniem nie masz się czym martwić
oliwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 07:33   #405
okruszek_kk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez oliwia18 Pokaż wiadomość
Ja miałam każdą nakładkę do 7. i 8.
Normalne, że porobiły Ci się szpary i nakładka stała się luźniejsza- zęby zaczęły się przesuwać. Jakbyś teraz zdjęła na pół dnia, zęby wróciłyby do wcześniejszej pozycji.
Miałam też tak, że pierwszy etap na górę to była 1 nakładka na 6 tygodni i 3 na dół, żeby rozsunąć górę. To wszystko zależy od tego, jak ortodonta widzi leczenie.
Moim zdaniem nie masz się czym martwić
Bardzo Ci dziękuję! Ulżyło mi. Już myślałam, że coś jest nie tak. Bardzo, bardzo dziękuję ;*
okruszek_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 21:00   #406
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A czy jest może któraś z Was z Łodzi i może polecić gabinet oferujący tę metodę?

Jeśli chcę wyprostować tylko 2 zęby górne to CA powinnam nosić tylko na górnej szczęce czy na żuchwie też, jak to u Was wygląda?
piratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 21:38   #407
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Nie wiadomo czy masz tylko 2 zęby do wyprostowania. O tym decyduje ortodonta.
Mi też tak się na początku wydawało, że tylko 3 zęby w jednej szczęce mam do wyprostowania. Okazało się jednak, że muszę mieć też trochę rozszerzone szczęki aby zęby się zmieściły (2 z tych 3-ch mam wsunięte w stronę języka).
Poza tym jeżdżę na wizyty daleko od mojego miejsca zamieszkania (niedługo będę miała jeszcze dalej- przeprowadzam się), ale już widzę że warto. Już mi się sporo ząbki rozsunęły i okazuje się, że czas leczenia się skróci z czego jestem bardzo zadowolona.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 21:44   #408
basia890
Zadomowienie
 
Avatar basia890
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 129
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Ja muszę nosić górę i dół. Chciałam samą górę, ale ortodonta wytłumaczył mi, że w moim przypadku tak się nie da, bo jeśli górna szczęka się poszerzy to dolna będzie do niej za wąska

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Nie wiadomo czy masz tylko 2 zęby do wyprostowania. O tym decyduje ortodonta.
Mi też tak się na początku wydawało, że tylko 3 zęby w jednej szczęce mam do wyprostowania. Okazało się jednak, że muszę mieć też trochę rozszerzone szczęki aby zęby się zmieściły (2 z tych 3-ch mam wsunięte w stronę języka).
Poza tym jeżdżę na wizyty daleko od mojego miejsca zamieszkania (niedługo będę miała jeszcze dalej- przeprowadzam się), ale już widzę że warto. Już mi się sporo ząbki rozsunęły i okazuje się, że czas leczenia się skróci z czego jestem bardzo zadowolona.
Ja własnie też myslałam, że to takie hop siup, bo mam tylko krzywa dwójkę.. Po konsultacji okazało się, że mam też wysunietą w tył 5 i w ogóle dół i góra są źle ustawione względem siebie...
__________________
Wymiana

Stary wątek




I'm everything I am
Because you loved me
basia890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 19:59   #409
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Clear Aligner - czy ktos ma?

Też chciałam tylko na górę ale okazało sie ze mam za głęboki zgryz i nawet gdybym ustawiła górę byłoby to bardzo szkodliwe dla zębów bo wada by się poglebiala a zęby scieraly

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-23, 20:21   #410
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Jakoś tu ostatnio ucichło...
Może ja się trochę znów wypowiem. Mianowicie właśnie skończyłam nosić pierwsze CA (na górę i dół) i zaczynam od dziś drugie. Widzę bardzo dużą różnicę już. Nawet same CF dużo mi dały. Znajomi też to widzą i pytają, kiedy nosiłam aparat. Nic nie zauważyli, bo z CF mówiłam bardzo dobrze podobno i tylko ja odczuwałam różnicę. Niektórzy myśleli, że miałam ten wewnętrzny aparat. Ten co jest od strony języka. A tu zaskoczenie
Jestem na prawdę zadowolona i zaskoczona bardzo pozytywnie

A Wam jak idzie z CA?
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 04:44   #411
pajak80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

hej , bardzo zaciekawiłyscie mnie prostowaniem zębów tą metodą, czy mogłabyś marita dać namiar w Warszawie gdzie jest tak tanio...
z góry dziękuję..
pajak80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 11:12   #412
credekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 19
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej,

Noszę CA 3 tydzień i jestem na nakładce Hard. Wczoraj przy zdejmowaniu, (strasznie ciężko zdjąć górę )na nakładce powstało małe pęknięcie, wzdłuż jedynki. Czy komuś już się to przytrafiło ? Próbowałam to skleić, ale przy zdejmowaniu pęka. Póki co nakładam na to wosk, pęknięcie się nie powiększa. Jutro ide do orto po wyciski nowych nakładek. Może jakiś klej doradzi. Nakładka medium jakaś była bardziej elastyczna a ta hard twarda jak diabli
credekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:57   #413
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez credekk Pokaż wiadomość
Hej,

Noszę CA 3 tydzień i jestem na nakładce Hard. Wczoraj przy zdejmowaniu, (strasznie ciężko zdjąć górę )na nakładce powstało małe pęknięcie, wzdłuż jedynki. Czy komuś już się to przytrafiło ? Próbowałam to skleić, ale przy zdejmowaniu pęka. Póki co nakładam na to wosk, pęknięcie się nie powiększa. Jutro ide do orto po wyciski nowych nakładek. Może jakiś klej doradzi. Nakładka medium jakaś była bardziej elastyczna a ta hard twarda jak diabli
Jak to próbowałaś to skleić czym? nie wie czy po taki klejeniu uznają Ci tą szyne tzn. pewnie bedziesz musiała za nią zapłacic, u mnie jak pękała szyna to od razu na pół ale nie placiłam za nowa.
U mnie góra też ciężko wchodziła i schodziła, przed włożeniem dawałam szyne pod ciepłą wode i wchodziło lepiej
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:32   #414
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Jak to dawałaś CA pod ciepłą wodę? Przecież tego nie wolno robić...

Tak samo nie można skleić samemu CA.

Nie dziwię się też, że CA hard Wam pękają.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 16:36   #415
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Jak to dawałaś CA pod ciepłą wodę? Przecież tego nie wolno robić...

Tak samo nie można skleić samemu CA.

Nie dziwię się też, że CA hard Wam pękają.

Nie można polewać ani wkładać do szklanki z gorącą woda, pod ciepła/ letnia z kranu można, teraz mam retenecję i tak mi poradziła ortodontka, która sama mi płukała szynę żeby lepiej wchodziła.

Wcześniejsze szyny płukałam tylko w tym środku do czyszczenia i pękały same i nie tylko hard
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 17:11   #416
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Rozumiem.

A soft też Tobie pękały?
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 21:34   #417
magd00sinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 501
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Witajcie Może ktoś będzie znał odpowiedź i będzie uprzejmy mi jej udzielić. Czy za pomocą tego aparatu możliwe jest wyprostowanie krzywego zgryzu, czy tylko zębów? Mam na myśli to, że mój górny łuk nie 'leci' całkiem równolegle do dolnego, tylko pod kątem. Zęby same w sobie mam proste...
__________________
mój wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1167361
magd00sinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 10:10   #418
credekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 19
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
Jak to próbowałaś to skleić czym? nie wie czy po taki klejeniu uznają Ci tą szyne tzn. pewnie bedziesz musiała za nią zapłacic, u mnie jak pękała szyna to od razu na pół ale nie placiłam za nowa.
U mnie góra też ciężko wchodziła i schodziła, przed włożeniem dawałam szyne pod ciepłą wode i wchodziło lepiej
Kleiłam kropelką (wiem że, szkodliwe, trujące itp, ale to było pod ręką, nakładałam na to wosk dentystyczny), trzymało jeden dzień, przy zdejmowaniu rozkleiło się na pęknięciu, ale nakładka dalej cała . Orto kleiła klejem do aparatów i nic nie pomogło. Wyciski pobrane, więc muszę jakoś donosić do nowego zestawu. Przez tego harda mam paznokcie rozdwojone, a w kciukach tak przycięłam paznokcie, że nie mam czym teraz tego zdejmować i wydaje mi się, że mogłam to jakoś szarpnąć mocniej i dlatego powstało pęknięcie. Będę bardziej uważać. Nakładki przysyłają z Rzeszowa, więc troche trzeba na nie poczekać i nawet jakby orto odesłała tą moją pękniętą nakładkę z góry do wymiany to na parę dni zostanę tylko z dolną. Póki co da się nosić Jeszcze pytanie koleżanki, czy jakiś palacz nosi nakładki CA ? Można w tym palić ? Pozdrawiam.
credekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 11:06   #419
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez credekk Pokaż wiadomość
Kleiłam kropelką (wiem że, szkodliwe, trujące itp, ale to było pod ręką, nakładałam na to wosk dentystyczny), trzymało jeden dzień, przy zdejmowaniu rozkleiło się na pęknięciu, ale nakładka dalej cała . Orto kleiła klejem do aparatów i nic nie pomogło. Wyciski pobrane, więc muszę jakoś donosić do nowego zestawu. Przez tego harda mam paznokcie rozdwojone, a w kciukach tak przycięłam paznokcie, że nie mam czym teraz tego zdejmować i wydaje mi się, że mogłam to jakoś szarpnąć mocniej i dlatego powstało pęknięcie. Będę bardziej uważać. Nakładki przysyłają z Rzeszowa, więc troche trzeba na nie poczekać i nawet jakby orto odesłała tą moją pękniętą nakładkę z góry do wymiany to na parę dni zostanę tylko z dolną. Póki co da się nosić Jeszcze pytanie koleżanki, czy jakiś palacz nosi nakładki CA ? Można w tym palić ? Pozdrawiam.
ja Cie bardzo przepraszam ale w jakim celu orto miała by Ci zabierac i odsyłać szyne? no i wiadomo ze nie może Ci jej zabrać zebyś chodziła bez. Ja na swoje nakładki czeka zawsze tydzien od odcisku.
Paląca byłam ale zawsze mi było szkoda palić w nakładkać bo wydawalo mi sie ze szyny mi sciemnieja od osadu tak jak i od kawy czy heraty. Piłam i paliłam jak miałam wymienic szyne na nowa )

marita_g tak soft tez mi się zdarzało ze pękalo ) ale już pod koniec leczenia )
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 13:04   #420
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Clear Aligner - czy ktos ma?

Wydaje mi się że chyba nie ma się co za bardzo przejmować nakładka że się brudzi przecież szynę nosi się tylko tydzień a potem następną

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-18 18:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.