Niemcy V - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-05, 09:25   #781
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Niee.. ja bardzo dobrze znoszę całą ciążę... wiadomo, że czasami po nocy muszę trochę wszystko rozchodzic, ale tak to jest ok. Twój organizm ewidentnie daje znać, że chce odpocząć... byle do jutra!

to tylko zazdroscic
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 10:09   #782
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Czarnooka, a wszystko mozliwe ze to jednak za duzo bylo, albo maluch sie tak ulozyl ze naciska na jakis nerw. Moja znajoma tak miala w obu ciazach. Chodzila na masaze itp rzeczy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 10:11   #783
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Czarnooka, a wszystko mozliwe ze to jednak za duzo bylo, albo maluch sie tak ulozyl ze naciska na jakis nerw. Moja znajoma tak miala w obu ciazach. Chodzila na masaze itp rzeczy.
mam nadzieje ze jak odpoczne porzadnie to minie

a mialam pisac do
Ciebie

moglaa bys mi tak na szybko wyjasnic o co chodzi z klasami podatkowymi w de? i co jest roznica miedzy 1 a 3 np ?
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 10:23   #784
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
zacznę chodzić z butlą wody w torbie nie ma opcji wtedy żeby nie siknąć na zawołanie :P
ja dokladnie tak robilam baaaa do dzisiaj nosze zawsze mala butelke wody w torebce

Paula wspolczuje Najwyzszy czas rozkoszowac sie juz tylko ciaza
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 13:17   #785
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Mocz oddaje się z porannej próbki, środkowy strumień, takie są zalecenia. Dlatego w PL zawsze dostajesz lub kupujesz kubeczek-pojemniczek i zanosisz go rano Nie spotkałam się nigdy, żeby ktoś mi z marszu kazał sikać do plastikowego kubka z którego normalnie to się pije.. xDD a jednak miałam dużo badań w Pl. No ale co kraj to obyczaj
Tutaj jest inaczej i serio, nawet moje dzieci, jak byly male, nie mialy problemow, zeby siknac do pojemniczka, kiedy trzeba bylo. A jaki jest pojemnik, to przeciez obojetne, jeszcze pare lat temu w Polsce oddawalo sie mocz w sloikach po np ketchupie czy w buteleczkach po syropie, wiec nie ma sie czego czepiac.

Dagusia, tez bylam ostatnio u endo, tyle krwi mi zabrali, ze szok, ale badania wszelkie zrobione, wiec jestem zadowolona.

Ja nie narzekam na tutejsza sluzbe zdrowia, bo tyle juz sie z mezem po szpitalach najezdzilismy, ze moge powiedziec, ze jest tu dobrze, jesli chodzi o lekarzy czy pielegniarki. Zreszta mam w rodzinie lekarzy, praktykuja w Polsce i oni sami mowia, ze w Polsce moj maz nie mialyb szans na zycie i leczenie a tutaj mu zycie uratowali i teraz pomagaja funkcjonowac w chorobie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 14:29   #786
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze jak odpoczne porzadnie to minie

a mialam pisac do
Ciebie

moglaa bys mi tak na szybko wyjasnic o co chodzi z klasami podatkowymi w de? i co jest roznica miedzy 1 a 3 np ?
Jaka roznica? a taka ze 1 i 2 klasa dzieci nie maja ocen, pisza drukowanymi literami i tak jak slysza, czyli wala byki ile wlezie i nauczyciele nie kazda poprawiac( ja sie oczywiscie tego nie trzymamam i dziecko poprawialam), a od 3 klasy zaczyna sie uczenie pisma pisanego, czasami juz w drugiej sie zaczyna, to zalezy od nauczyciela i szkoly. I nie ma ze boli, wymagane jest poprawne pisanie i na swiadectwie sa juz oceny, ale nadal ogolny opis tez, jednak juz z poszczegolnych przedmiotow widnieje ocena. Tak to mniej wiecej w NRW wyglada.
O systemie nauczania poszczegolnych szkol nie bede pisac, bo wiadomo ze inaczej wyglada to w Montessorie a inaczej w zwyklej szkole, to tak jak w przedszkolu.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 14:39   #787
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Moni padlam Poprawilas mi nastroj na caly dzien
Faktycznie jest to roznica miedzy klasami podatkowymi w De
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-05, 15:02   #788
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Ja tez musialam sikac na zawolanie i zawsze COS tam wysikalam...one nie potrzebuja tego duzo bo sprawdzaja poziom bialka w moczu chyba tylko ... I tez mnie plastikowy kubeczek nie zdziwil i tak zaraz go wywalaja to po co wydawac kase na cos innego ...

Ja mam dzisiaj wolne a jestem bardziej zmeczona niz w normalny pracujacy dzien bylam w miescie i przygotowania do Swiat ruszyly pelna para...nie wiem co synowi kupic na gwiazdke

Ja tez lubie ten blog...sledze ja tez na instagramie :P
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 15:16   #789
freude
Raczkowanie
 
Avatar freude
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 118
Dot.: Niemcy V

Dziewczyny, czy i z jakich księgarni zamawiacie polskie książki?
__________________

~ Szczęśliwe małżeństwo to długa rozmowa,
która wciąż wydaje się za krótka.

..
freude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 15:19   #790
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Moni padlam Poprawilas mi nastroj na caly dzien
Faktycznie jest to roznica miedzy klasami podatkowymi w De
Podatkowe? a ja przeczytalam podstawowe, wiec odrazu o szkole pomyslalam

No to jeszcze raz

pierwsza klasa jest dla singli, a trzecia dla zonatych, ale tylko jedna osoba z malzenstwa jest na tej klasie, druga ma wtedy piatke, jesli oboje pracuja. Roznica taka ze na jedynce wiecej podatku odciagaja niz na trojce.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-11-05 o 15:22
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 15:30   #791
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Podatkowe? a ja przeczytalam podstawowe, wiec odrazu o szkole pomyslalam

No to jeszcze raz

pierwsza klasa jest dla singli, a trzecia dla zonatych, ale tylko jedna osoba z malzenstwa jest na tej klasie, druga ma wtedy piatke, jesli oboje pracuja. Roznica taka ze na jedynce wiecej podatku odciagaja niz na trojce.
Właśnie czytam o szkole ))

Hihi

Dziękuję

A jak u mnie mąż pracuje w Holandii a ja będę na macierzyńskim a potem na elterngeld to jak to będzie u nas ?
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-05, 15:33   #792
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

freude chodzi Ci do e-booków czy normalne papierowe? Mam e-booka i jeszcze w Pl załadowałam go róznymi ksiązkami.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Podatkowe? a ja przeczytalam podstawowe, wiec odrazu o szkole pomyslalam

No to jeszcze raz

pierwsza klasa jest dla singli, a trzecia dla zonatych, ale tylko jedna osoba z malzenstwa jest na tej klasie, druga ma wtedy piatke, jesli oboje pracuja. Roznica taka ze na jedynce wiecej podatku odciagaja niz na trojce.
a jeżeli jeden pracuje a drugi nie? My mamy 3 Maż i 5 Ja.
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 15:47   #793
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Niemcy V

Też tak czytam kilka razy ten post o klasie podatkowej, w odpowiedzi padają klasy podstawowe i tam myślę, co jest grane, ale to w końcu mnie nie pytano, więc przemilczę

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość


a jeżeli jeden pracuje a drugi nie? My mamy 3 Maż i 5 Ja.
Jako małżeństwo możecie wybrać sobie 4 i 4 (jeżeli macie podobne zarobki albo 3 i 5 (jeżeli jedno zarabia więcej niż drugie).

U nas mąż ma 3, a ja siłą rzeczy 5, mimo iż za wykonywaną pracę nie płacę podatku.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-11-05 o 15:47 Powód: lit
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 15:54   #794
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez freude Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy i z jakich księgarni zamawiacie polskie książki?

Ja kupuje tylko ebooki, blogoslawie czlowieka, ktory wymyslil czytniki
Wczesniej papierowe kupowalam bedac w Polsce.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 15:56   #795
freude
Raczkowanie
 
Avatar freude
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 118
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
freude chodzi Ci do e-booków czy normalne papierowe? Mam e-booka i jeszcze w Pl załadowałam go róznymi ksiązkami.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------


a jeżeli jeden pracuje a drugi nie? My mamy 3 Maż i 5 Ja.

O papierowe Bo z zakupem ebooków nie mam problemu.
Bo czytnik mam, ale niektóre książki chciałabym mieć na papierze, a na wyjazd do Polski póki co się nie zapowiada I zastanawiałam się, czy macie jakieś księgarnie internetowe, które za wysyłkę nie ściągają kupy kasy

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja kupuje tylko ebooki, blogoslawie czlowieka, ktory wymyslil czytniki
Wczesniej papierowe kupowalam bedac w Polsce.
Ja też, ale np. Metro 2035 bardzo bym chciała mieć na papierze... ale chyba pozostaje mi ebook, bo jak tak przeglądam księgarnie, to droga zabawa z zamawianiem książek.
__________________

~ Szczęśliwe małżeństwo to długa rozmowa,
która wciąż wydaje się za krótka.

..
freude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 15:59   #796
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez freude Pokaż wiadomość
O papierowe Bo z zakupem ebooków nie mam problemu.
Bo czytnik mam, ale niektóre książki chciałabym mieć na papierze, a na wyjazd do Polski póki co się nie zapowiada I zastanawiałam się, czy macie jakieś księgarnie internetowe, które za wysyłkę nie ściągają kupy kasy

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------



Ja też, ale np. Metro 2035 bardzo bym chciała mieć na papierze... ale chyba pozostaje mi ebook, bo jak tak przeglądam księgarnie, to droga zabawa z zamawianiem książek.
Zrob sobie spis i kupisz ksiazki hurtowo, jak pojedziesz do Polski.
Ja rozumiem, ze niektore czlowiek chce miec papierowe, bo to sie jednak inaczej czyta

Dziewczyny, piszcie co czytacie, chetnie sie dowiem o fajnych ksiazkach, bo ja czytam jak maszyna, duzo i szybko
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 16:28   #797
freude
Raczkowanie
 
Avatar freude
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 118
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Zrob sobie spis i kupisz ksiazki hurtowo, jak pojedziesz do Polski.
Ja rozumiem, ze niektore czlowiek chce miec papierowe, bo to sie jednak inaczej czyta

Dziewczyny, piszcie co czytacie, chetnie sie dowiem o fajnych ksiazkach, bo ja czytam jak maszyna, duzo i szybko
Wiadomo, ale teraz jest premiera Metro 2035 i jak kupię ebooka, to później będę żałowała 2 raz płacić za książkę A przeczytać chcę jak najszybciej

Ja obecnie czytam "Saszeńkę" Simona Sebag Montefiore i "Pochłaniacza" Katarzyny Bondy. Ostatnio skończyłam trylogię Paulliny Simons "Jeździec miedziany", "Tatiana i Aleksander" i "Ogród letni"
__________________

~ Szczęśliwe małżeństwo to długa rozmowa,
która wciąż wydaje się za krótka.

..
freude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 18:33   #798
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Też tak czytam kilka razy ten post o klasie podatkowej, w odpowiedzi padają klasy podstawowe i tam myślę, co jest grane, ale to w końcu mnie nie pytano, więc przemilczę


Jako małżeństwo możecie wybrać sobie 4 i 4 (jeżeli macie podobne zarobki albo 3 i 5 (jeżeli jedno zarabia więcej niż drugie).

U nas mąż ma 3, a ja siłą rzeczy 5, mimo iż za wykonywaną pracę nie płacę podatku.
Dziękuję Kasiu. Ostatnio Mężowi z pensji zabrali sporo kasy, za 3 miesiące od razu, bo przy meldowaniu mnie, Pani zmieniła grupę z 3 na 4. Musieliśmy na szybko jechac do urzędu i zmieniać grupę podatkową..... Człowiek cały czas się uczy.
ps są w Waszych miejscowościach uchodźcy?
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 18:38   #799
GangstaBaby
BLACK&WHITE
 
Avatar GangstaBaby
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: UE
Wiadomości: 633
Dot.: Niemcy V

U mnie sa. Wszedzie gdzie mieszkalam w De to byli. A czemu?
GangstaBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-05, 20:03   #800
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Dziękuję Kasiu. Ostatnio Mężowi z pensji zabrali sporo kasy, za 3 miesiące od razu, bo przy meldowaniu mnie, Pani zmieniła grupę z 3 na 4. Musieliśmy na szybko jechac do urzędu i zmieniać grupę podatkową..... Człowiek cały czas się uczy.
ps są w Waszych miejscowościach uchodźcy?
My po ślubie sami składaliśmy wniosek do urzędu o zmianę klasy podatkowej, wysłaliśmy go listem. Pani na gminie nic z tym wspólnego nie miała, bo pytaliśmy, jak to rozegrać. Ponoć kiedyś to było, jak była Lohnsteuerkarte wydawana na gminie.

U mnie uchodźców jest multum Rowery podostawali, jeździć na nich nie umieją, pod prąd jeżdżą, pod samochody wpadają. W domach, gdzie oni są, co chwilę jest wzywana policja, bo się tłuką i awanturują.
Niedawno musieli Aldi zamknąć w pobliskiej miejscowości, bo kradli w nim na potęgę. Ludzie się boją, że im kogoś do domu/mieszkania wrzucą. I mogłabym tak pisać i pisać...bo sporo się u mnie dzieje w tej kwestii
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 20:31   #801
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Trzeci? przeciez dopiero co pisalas ze jestes w ciazy, a tu juz trzeci trymest?
No właśnie!

Jak się czujesz Paula?

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Lambadaa, ja niestety też jestem prowadzona przez słabego lekarza (koleżanka mi polecala, ale ja nie jestem zadowolona).. z tymi kubeczkami do moczu to raczej norma, bo zmieniałam w międzyczasie klinikę (w obydwu byłam prowadzona przez Niemców) i tam było to samo.
Co do pobierania krwi, to jest dramat.. mam cienkie żyły i zawsze wychodzę pisiniaczona. Jedna pielegniarka po 5-minutowym dlubaniu wola inna, ta inna jeszcze kolejną... Dramat. No ale na kimś muszą trenować..
Prowadząca gburowata, usg trwa zawsze max 3 min, sprawdzenie podwozia 20 sek..
Myślałam sobie- nie musi być sympatyczna-wazne żeby dobrze robiła robotę. Po każdej wizycie mówi, że wsztsyko ok, a oststnio była u mnie położna i po zajrzeniu w Mutterpass powiedziała, że od sierpnia mam niedobór żelaza...
Czytając jak wygląda prowadzenie ciąży w Polsce mam też zastrzeżenia do "krzywej" cukrowej.. w Polsce pobierają naczczo, i jeszcze kolejno po godzinie i po dwóch. A tutaj nawet na czczo nie badają i pobierają tylko raz.. co to za krzywa?
TZ ostatnio miał artroskopie kolana i też jest załamany-po konsultacji z polskim ortopeda sportowym usłyszał, że lekarz jest w szoku, bo Niemiec zamiast przyszyc TZ-owi ląkotke po prostu ją usunął (75%). Także z młodego chłopaka zrobił kaleke. W necie znalazłam artykuł, że setki tysięcy Niemców co roku oskarżają ortopedow o spowodowanie kalectwa, albo inne wyrządzone szkody..

My ślepo ufalismy tutejszej służbie zdrowia (bo niemieckie standardy! Takie do przodu!), a chyba jednak w Polsce jest lepiej. Poza tym, że tu są fundusze na leczenie i na zabieg nie trzeba czekać latami..
To nie jest krzywa. To badanie robią gdy uważają, że krzywa jedt zbędna.

Plastikowy kubek to norma.

Z pobieraniem krwi... w klinice było to samo, chyba nigdzie nie zakładały rekawiczek.

Gina zmieniłam w 7 miesiącu ciąży - miałam poważne zatrucie ciążowe, a moja gin id 5 mies nie robiła mi badań krwi
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 20:32   #802
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

U mnie sa uchodzcy, ok 10 czy 15 osob, na razie jest spokoj, mili spokojni ludzie, wrecz tacy wystraszeni byli na poczatku. Teraz juz zachowuja sie normalnie ale nie ma problemow
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 20:47   #803
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

U nas jest dosyc sporo uchodzcow ja widzialam dzisiaj kilku w miescie moj facet z Maroka widuje ich w meczecie i mowi ze normalni zwykli ludzie...co niektorzy bogaci bardzo byli... Na pewno jest wielu napalencow chyba nawet u nas w Kiel czy niedaleko Kiel jednego zamordowali... Ale ci co niedaleko nas mieszkaja to ja ich nawet nie widze nigdzie jakos...
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 20:58   #804
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
Właśnie czytam o szkole ))

Hihi

Dziękuję

A jak u mnie mąż pracuje w Holandii a ja będę na macierzyńskim a potem na elterngeld to jak to będzie u nas ?
a twoj rozlicza sie w Holandii czy w DE? Bo przyznam sie nie wiem, jak to bedzie, czy bedzie trzeba w Holandii wszystko zalatwiac, czy w DE... bedziesz musiala sie wypytac, albo twoj chlop .
Znajomej maz pracuje w DE a ona siedzi z dzieckiem w PL. Przepisy sie zmienily i teraz nalezy jej sie Kindergeld, a kiedys sie nie nalezal. jak to jest Holandia -DE to nie mam pojecia



Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość

a jeżeli jeden pracuje a drugi nie? My mamy 3 Maż i 5 Ja.
No to ten pracujacy ma trojke, a ten nie pracujacy nie ma nic, dopoki do pracy nie pojdzie.

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
U nas mąż ma 3, a ja siłą rzeczy 5, mimo iż za wykonywaną pracę nie płacę podatku.
ja tez, a nawet mam wpisane 6, ale to nie ma znaczenia gdy podatku nie place
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 21:05   #805
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

U mnie tak 1300-1500 z tego co pisali w gazetach. Widziałam ich póki co 2 razy, pierwszy raz rozglądali się dookoła a drugi raz robili sobie wszędzie zdjęcia. Miałam też Syryjczyka na kursie, bardzo chętnie opowiadał o kilku żonach i jak się u nich kamienuje ludzi.. to było trochę dziwne xD Ale ogólnie był nawet miły
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 21:13   #806
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
No podejście jest tragiczne... jak na początku ciąży plamilam, to babeczka chłodno powiedziała, że jak zacznę mocno krwawic to mam się nie martwić, bo PO PROSTU poronilam... w Polsce od razu jakieś globulki wypisują na podtrzymanie, a tu nic..
Ja też chciałam zmienić ginekologa na najlepiej ocenianego, ale jak obdzwoniłam pierwsze dziesięć najlepszych klinik i wizyta była na za pół roku albo prywatnie, to zrezygnowałam.. teraz zapisze się do najlepszej kliniki żeby przy następnej ciąży móc tam chodzić..
W Polsce podtrzymuje się KAŻDĄ ciążę. Tutaj uważają, że jeśli się na samym początku poroni, to organizm wie co zrobił - pewnie był to uszkodzony zarodek.
drugiego gina miałam świetnego, w klinice też było inne podejście niż w pl. Leżałam tam bo walczyli o każdy dzień dla mojego synka i dzięki temu nie urodził się wcześniakiem. Nacierpiałam się, a jak było zagrożenie, zrobili cc. W pl miałabym cc pewnie już początkiem 8 miesiąca.

Są różnice z pl, ale często właśnie na plus.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
dziwił kubeczek do picia bo pojemniczek to taka norma, ale kubka plastikowego jak do grillowania to jeszcze nie dostałam nigdy..
Ja dostałam

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Mocz oddaje się z porannej próbki, środkowy strumień, takie są zalecenia. Dlatego w PL zawsze dostajesz lub kupujesz kubeczek-pojemniczek i zanosisz go rano Nie spotkałam się nigdy, żeby ktoś mi z marszu kazał sikać do plastikowego kubka z którego normalnie to się pije.. xDD a jednak miałam dużo badań w Pl. No ale co kraj to obyczaj
Bo tutaj robią ogólne badanie moczu papierkami a nie szczególne laboratoryjne. Nie pamiętam jak ten test się nazywa, ale nie trzeba go robić z porannego moczu. Za to trzeba ze środkowego strumienia

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
zacznę chodzić z butlą wody w torbie nie ma opcji wtedy żeby nie siknąć na zawołanie
Poczekaj do trzeciego trymestru
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 21:15   #807
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

U nas mają byc tez z 56 osób, podobno, jak bedzie to nikt nie wiem. Jakis hotelarz prywatnie ich chce u siebie w hotelu ulokować. Mieszkam w małym miasteczku, moze nawet wieś to jest. Kiedys spacerowałam sobie sama przy jeziorku, bez obawy, teraz sie boje, bo chodzą grupki facetów 3-4 osobowe, jak życ Nie rozumiem, czemu Niemcy chcą za te pobyty płacić.....
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 21:16   #808
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
dolinko a masz bóle w plecach ?

Hej dziewczyny ,

nie poszłam dzisiaj do pracy... wczoraj wieczorem miałam tak silny napad bólu w plecach koło kręgosłupa że myslalam
ze nie wytrzymam


w nocy jakos przeszlo po paru godzinach ale dzisiaj jak budzik zadzwonił o 7 i chciałam wstac to znowu to poczułam

napisalam do szefa ze nie dam rady dzisiaj przyjsc. Głupio wyszlo bo to moj przed ostatni dzien ale.... boje sie ze jak by mnie złapało w pracy to co ja zrobie ?

bede cały dzien leżeć i odpoczywac to moze jutro bede w stanie pojsc ostatni raz i sie chociaz pożegnac z ludzmi

tak sie zastanawiam co to może byc ? ok, wczoraj nie wytrzymałam siedzenia bezczynnie i poszłam pomóc spakowac jedno zlecenie... ale nie brałam jakis bardzo ciężkich towarów... :conf used: ale moze to wystarczyło ? cos sie naciągneło czy jaki grom ? no sama nie wiem
Gdzieś na dole? Po jednej czy obu stronach?
Może rwa kulszowa?
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 21:28   #809
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Zrob sobie spis i kupisz ksiazki hurtowo, jak pojedziesz do Polski.
Ja rozumiem, ze niektore czlowiek chce miec papierowe, bo to sie jednak inaczej czyta

Dziewczyny, piszcie co czytacie, chetnie sie dowiem o fajnych ksiazkach, bo ja czytam jak maszyna, duzo i szybko
Ja ostatnio wciagnelam sie w powiesci Jodi Picoult Wciagu 2 tyg przeczytalam chyba z 8

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
ps są w Waszych miejscowościach uchodźcy?
sa, sa W kazdej pobliskiej miejscowosci ich pelno Ostatnio nawet zamkneli dzieciakom hale sportowa i ich tam dali

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a twoj rozlicza sie w Holandii czy w DE? Bo przyznam sie nie wiem, jak to bedzie, czy bedzie trzeba w Holandii wszystko zalatwiac, czy w DE... bedziesz musiala sie wypytac, albo twoj chlop .
Znajomej maz pracuje w DE a ona siedzi z dzieckiem w PL. Przepisy sie zmienily i teraz nalezy jej sie Kindergeld, a kiedys sie nie nalezal. jak to jest Holandia -DE to nie mam pojecia
moj maz pracuje w Szwajcarii, a mieszkamy w De Rozliczamy sie tez w De
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 00:09   #810
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Witam ponownie używacie moze karte ikea family? To jest tylko karta kredytowa, czy upowaznia ona jeszcze do czegoś innego?

---------- Dopisano o 01:09 ---------- Poprzedni post napisano o 01:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Witam ponownie używacie moze karte ikea family? To jest tylko karta kredytowa, czy upowaznia ona jeszcze do czegoś innego?
Wybaczcie, juz za późno chyba dla mnie. Weszłam na strone polskiej ikea i juz wiem co i jak
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.