Niemcy V - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-20, 10:51   #1381
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość


A Wyście wszystkie wybrały Huk, żeby miec polską zniżkę?
My mamy Huk Coburg, z tego względu, że mamy go na miejscu i wiemy, że uznaje zniżki z Polski.

Nie powiem, że były tańsze oferty, gdy przeglądaliśmy check24.de, ale tak online na pierwszy raz żeśmy się nie odważyliśmy, bo nie wiedzieliśmy, co będzie z tymi nieszczęsnymi zniżkami...

A opcji też nie mamy najtańszej, bo wzięliśmy sobie też Teilkasko, ubezpieczenie od kradzieży, darmowe holowanie, szkody związane z czynnikami zewnętrznymi- dzika zwierzyna, grad itd.

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
my mamy duze auto ( mazde w kombi) i z ubez szyb, pozarowym itp płacilismy bez znizki 100 e a teraz po uznaniu znizek 75
Rozumiem, że mówisz o Polsce, bo w Niemczech to raczej średnio realne. Chyba, że o stawce na m-c, to wtedy jest to możliwe...

Cytat:
a teraz w deaslu - nie wiem jak to sie pisze z 2011 r.
Diesel
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 10:53   #1382
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
My mamy Huk Coburg, z tego względu, że mamy go na miejscu i wiemy, że uznaje zniżki z Polski.

Nie powiem, że były tańsze oferty, gdy przeglądaliśmy check24.de, ale tak online na pierwszy raz żeśmy się nie odważyliśmy, bo nie wiedzieliśmy, co będzie z tymi nieszczęsnymi zniżkami...

A opcji też nie mamy najtańszej, bo wzięliśmy sobie też Teilkasko, ubezpieczenie od kradzieży, darmowe holowanie, szkody związane z czynnikami zewnętrznymi- dzika zwierzyna, grad itd.


Rozumiem, że mówisz o Polsce, bo w Niemczech to raczej średnio realne. Chyba, że o stawce na m-c, to wtedy jest to możliwe...


Diesel
tak tak, na miesiac
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 11:38   #1383
KaskaWu
Raczkowanie
 
Avatar KaskaWu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wiesbaden
Wiadomości: 50
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość

Ja mieszkam 20 km do granicy z Holandia i strasznie trzebia blachy zolle. Robia takie naloty na autobanie i zatrzymuja wszystkich po kolei i spr wsio. A potem masz 2 tyg na wywoz auta do pl

Pamietam jak jezdzilam z tz do pracy i sie modlilam zeby nie stali
A tu w Hesji prawie wcale nie sprawdzają, raz tylko jak jechaliśmy przez miasto, to policja się z nami zrównała i szybę oglądała (ale bez zatrzymywania). Tż powiedział, że sprawdzali czy mamy Umweltplakette.
Przyznam, że i ja bym zmieniła autko, najlepiej na coś mniejszego, bo X3 w małym mieście, gdzie jest wieczny problem z parkowaniem, to naprawdę masakra. Wczoraj wyjrzałam przez okno i mówie do tż, że debile tak poparkowali, że jeszcze z 2 auta by się zmieściły. A ten do mnie: Nie martw się ktoś te przestrzenie wykorzysta. Za jakąś godzinę zerkam znowu, a tam 2 Smarty Taki pyrtek to się wszędzie wciśnie
KaskaWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 12:02   #1384
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez KaskaWu Pokaż wiadomość
A tu w Hesji prawie wcale nie sprawdzają, raz tylko jak jechaliśmy przez miasto, to policja się z nami zrównała i szybę oglądała (ale bez zatrzymywania).
Za jakąś godzinę zerkam znowu, a tam 2 Smarty Taki pyrtek to się wszędzie wciśnie
Mnie właśnie w Hessen zatrzymali, ale mój sam im dał powód a Smarty podziwiam po dzień dzisiejszy, mnóstwo ich tutaj.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 22:49   #1385
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Niemcy V

Wiecie, gdzie można online zobaczyć film" Er ist wieder da"?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 12:23   #1386
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Wiecie, gdzie można online zobaczyć film" Er ist wieder da"?
raczej nie mozna, lecial dopiero w listopadzie w kinie, wiec chyba go jeszcze nawet na DVD nie ma...

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Co do ubezpieczenia auta.
Wysokosc skladki zalezy od rejonu, w ktorym mieszkamy (sa rejony o duzej racie wypadkow i tam jest drozej), od ilosci przejezdzanych kilometorw w roku (im wiecej tym drozej, przy podaniu trzeba podac ile km zamierzamy przejechac rocznie) i od rodzaju auta (tutaj biora pod uwage, marke i model- np. Golfow jest b. duzo, wiec sa automatycznie uwiklane w wieksza ilosc wypadkow, ich i ryzyko jest wyzsze, auta, ktore rzadziej wystepuja Maja mniejsze prawodpodobienstwo wypadku, wiec ryzyko mniejsze i skladka mniejsza).


Z doswiadczenia powiem, ze warto co 1-2 lata zmieniac ubezpieczalnie, bo ceny sie zmieniaja. Tak jak w przypadku pradu czy gazu.
Ja mam teraz od stycznia nowego ubezpieczyciela i place 30 € na kwartal mniej, juhu


Ale jak pisalam wszystko zalezy od rejonu, modelu i ilosci przejezdzanych km.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 13:45   #1387
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
tak wyobraź sobie, że znam trochę Muzułmanów, pewnie takich jak ty pseudo.
akurat sorrki ale religii nie tworzą ludzie jej wyznający tylko w przypadku islamu koran. i pewnie 90% islamistów jak i 90% katolików nie czytało koranu/biblii. więc to czy znam i ilu ich znam nie ma nic do rzeczy. odsyłam do źródła czyli do koranu a nie do pierwszego znanego muzułmanina. chociaż lepiej żeby oni akurat nie czytali koranu od deski do deski, niech lepiej sobie wierzą tak jak wierzą na pół gwizdka.
Ale ja nie jestem Muzułmanką Widzę, że ty wiesz lepiej. Zamykam temat i pozostawiam do indywidualnej refleksji.
__________________
Moje Ilustracje - Zapraszam serdecznie <3

Kobiece Zen - Strefa dla Ciała i Duszy (grupa FB)
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-21, 18:42   #1388
freude
Raczkowanie
 
Avatar freude
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 118
Dot.: Niemcy V

Dziewczyny, powiedzcie mi, czy Personliche ID wysłane z Bundeszentralamt fur Steuern zaraz po moim przyjeździe to to samo co Lohnsteuerkarte/LohnsteuerID ?
__________________

~ Szczęśliwe małżeństwo to długa rozmowa,
która wciąż wydaje się za krótka.

..
freude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 10:41   #1389
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

kurcze moje Orchidee dopadly Wollläuse
musze wszystkie wyrzucic, co za dziadostwo
http://www.orchideenforum.de/woll.htm tutaj troche poczytalam, tragedia
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 11:02   #1390
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
raczej nie mozna, lecial dopiero w listopadzie w kinie, wiec chyba go jeszcze nawet na DVD nie ma...

-
Znalazłam kilka stron na internecie, gdzie za opłatą można niby zobaczyć ten film. Źródła i stronek nie znam, więc wolę nie płacić za to, bo nie wiem czy to w ogóle jest coś warte...

Cytat:
Napisane przez freude Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi, czy Personliche ID wysłane z Bundeszentralamt fur Steuern zaraz po moim przyjeździe to to samo co Lohnsteuerkarte/LohnsteuerID ?
Lohnsteuerkarte przecież już nie ma, ostatni raz była w 2010 roku, jak mnie pamięć nie myli...
A dzwoniąc do Finanzamtu spokojnie możesz podać powyższy numer i Cię znajdą- ostatnio ws. męża dzwoniłam i nie było problemu.


Może się komuś przyda - ws. kaucji na wynajęcie mieszkania
Kaucję można uiścić na trzy sposoby- całość, w ratach, albo wykupić specjalnie ubezpieczenie tzw. Kautionsversicherung, które w razie powstanie szkód pokrywa to za nas. Niedawno się dowiedziałam, fajny w miarę pomysł, jak ktoś nie ma kasy na kaucję. Cenowo w zależności od metrażu i wysokości kaucji +/-100e na rok.
Można sobie wyliczyć to np. tutaj: https://kautionsfrei.de/mietkaution
Z jeden strony to kasa wyrzucona w błoto, bo bezzwrotna, ale z drugiej strony fajne rozwiązanie dla osób, które pieniędzy nie mają. Oczywiście, o ile właściciel się zgodzi na takiej ubezpieczenie
A u mnie mieszkania są strasznie porządane i urządzają castingi na wynajem i oczywiście w lepszym świetle przedstawia się osoba mająca pieniądze na kaucję. Chociaż wiele i tak zależy od właściciela
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 11:16   #1391
freude
Raczkowanie
 
Avatar freude
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 118
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Lohnsteuerkarte przecież już nie ma, ostatni raz była w 2010 roku, jak mnie pamięć nie myli...
A dzwoniąc do Finanzamtu spokojnie możesz podać powyższy numer i Cię znajdą- ostatnio ws. męża dzwoniłam i nie było problemu.
Dostałam taki wpis na kartce, aby dostarczyć ten numer, ale facet przekreślił karte, a zostawił LohnsteuerID
I zastanawiam się czy to nie jest to zwykłe ID.
__________________

~ Szczęśliwe małżeństwo to długa rozmowa,
która wciąż wydaje się za krótka.

..
freude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-22, 11:48   #1392
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Kasia: aha jesli za oplata to mozliwe, kiedys mielismy na miesiac Amazon prime za darmo tam mozna dogladac filmy, lub doplacic i wtedy sa nowosci. Ale wydaje mi sie, ze najpierw musi film wyjsc na dvd, bo byliby calkowiciem stratni...Myslalam, ze tobie chodzi o jakies pirackie strony.
Ja Film "er ist wieder da" widzialam w kinie i bardzo mi sie podobal
ogolnie polecam. Ale kazdy ma inny gust....
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 12:02   #1393
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Niemcy V

freude, ciężko stwierdzić, o co panu jednoznacznie chodziło...
Raczej LohnsteuerID to nic innego jak Steuer-ID. Ogólnie powinnaś Steuer-ID dostać pocztą po zameldowaniu się w Einwohnermeldeamt.

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Kasia: aha jesli za oplata to mozliwe, kiedys mielismy na miesiac Amazon prime za darmo tam mozna dogladac filmy, lub doplacic i wtedy sa nowosci. Ale wydaje mi sie, ze najpierw musi film wyjsc na dvd, bo byliby calkowiciem stratni...Myslalam, ze tobie chodzi o jakies pirackie strony.
Ja Film "er ist wieder da" widzialam w kinie i bardzo mi sie podobal
ogolnie polecam. Ale kazdy ma inny gust....
Na DVD ma wyjść dopieor 07.04.2016, także chyba pozostaje nam poczekać
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 12:03   #1394
KaskaWu
Raczkowanie
 
Avatar KaskaWu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wiesbaden
Wiadomości: 50
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
kurcze moje Orchidee dopadly Wollläuse
musze wszystkie wyrzucic, co za dziadostwo
http://www.orchideenforum.de/woll.htm tutaj troche poczytalam, tragedia
U mnie wszystkie kwiatki ostatnio padly ofiara tych malych, wstretnych, czarnych muszek. Na poczatku myslalam, ze to owocowki, ale w necie znalazlam, ze to te cholerne ziemiorki. Na razie walcze zoltymi lepkimi kartonikami, ale nie wiem czy nie bede musiala wszystkich wywalic

Edytowane przez KaskaWu
Czas edycji: 2016-01-22 o 12:05
KaskaWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 13:03   #1395
maryneczka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Niemcy V

Witam
maryneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:00   #1396
Ayla74
Raczkowanie
 
Avatar Ayla74
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: DE Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 77
Dot.: Niemcy V

hej maryneczko
__________________
.....You may see me struggle , but you will never see me quite......
Ayla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:04   #1397
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Dziewczyny, czy kwas foliowy można dostać bez recepty w Niemczech? Planujemy powoli potomka i chciałabym zrobić jak należy
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:11   #1398
Ayla74
Raczkowanie
 
Avatar Ayla74
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: DE Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 77
Dot.: Niemcy V

hallo KaskaWu sporobuj umyc te kwiaty woda z plynem do naczyn powoli wszystkie liscie a pozniej splucz tylko tak zeby ta woda z plynem sie do ziemi nie dostala to recepta mojej mamy a ona kwiaty ma na prawde piekne i na sie na nich zna jak malo , kto dostalam od mamy spiocha jak byla u mnie na wakacjach piekny , duzy ale dostal mszyce prawie mi usechl zadzwonilam do mamy i mi tak doradzila stad wiem , tylko ze troche pozno ,kwiat zyje ale w znikomych ilosciach acz kolwiek dalej nie schnie wiec mam nadzieje ze tak po cichu zbiera sie do walki ale po pierwszym razie jak go umylam zauwazylam ze liscie zpelnie inaczej wygladaly po okolo 7 dnach zrobilam powtorke i tak dwa trzy razy , jeszcze drzewko szczesia tez w ten sposob wyleczlam mial tarczniki i ma sie bardzo dobrze tak ze radze sporobowac albo kup jakis chemiczny srodek...to juz Twoja decyzja
pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy kwas foliowy można dostać bez recepty w Niemczech? Planujemy powoli potomka i chciałabym zrobić jak należy
nie jestem na sto procent pewna ale chyba raczej tak
__________________
.....You may see me struggle , but you will never see me quite......
Ayla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:20   #1399
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Ayla74 Pokaż wiadomość
hallo KaskaWu sporobuj umyc te kwiaty woda z plynem do naczyn powoli wszystkie liscie a pozniej splucz tylko tak zeby ta woda z plynem sie do ziemi nie dostala to recepta mojej mamy a ona kwiaty ma na prawde piekne i na sie na nich zna jak malo , kto dostalam od mamy spiocha jak byla u mnie na wakacjach piekny , duzy ale dostal mszyce prawie mi usechl zadzwonilam do mamy i mi tak doradzila stad wiem , tylko ze troche pozno ,kwiat zyje ale w znikomych ilosciach acz kolwiek dalej nie schnie wiec mam nadzieje ze tak po cichu zbiera sie do walki ale po pierwszym razie jak go umylam zauwazylam ze liscie zpelnie inaczej wygladaly po okolo 7 dnach zrobilam powtorke i tak dwa trzy razy , jeszcze drzewko szczesia tez w ten sposob wyleczlam mial tarczniki i ma sie bardzo dobrze tak ze radze sporobowac albo kup jakis chemiczny srodek...to juz Twoja decyzja
pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------


nie jestem na sto procent pewna ale chyba raczej tak
W Polsce mi sie obilo o uszy, ze nie można kupić juz bez recepty, ale nie dam sobie uciąć ręki :s

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
W Polsce mi sie obilo o uszy, ze nie można kupić juz bez recepty, ale nie dam sobie uciąć ręki :s
Juz wszystko wiem
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-22, 15:20   #1400
Ayla74
Raczkowanie
 
Avatar Ayla74
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: DE Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 77
Dot.: Niemcy V

Wiesz Bysanda tak czy inaczej to musisz isc do apteki i zapytac po prostu a jak nie to popros o recepte , ale bedziesz wiedziala ......byc moze mozesz to kupic bez recepty ale moze z recepta jest jakies dofinansowanie i bedziesz miala taniej, jednak przez jakis czas bedziesz to brala wiec warto sie dowiedziec
__________________
.....You may see me struggle , but you will never see me quite......
Ayla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:22   #1401
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Jest w dm i rossmann i to duże dawki bo dają aż 400% zapotrzebowania Kupowałam je długo przed ciążą. W aptece z kolei dostawałam ale podawałam tam który tydzień ciąży bo są z jodem i różne dawki

Edytowane przez 201701091517
Czas edycji: 2016-01-22 o 15:23
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:25   #1402
KaskaWu
Raczkowanie
 
Avatar KaskaWu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wiesbaden
Wiadomości: 50
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Ayla74 Pokaż wiadomość
hallo KaskaWu sporobuj umyc te kwiaty woda z plynem do naczyn powoli wszystkie liscie a pozniej splucz tylko tak zeby ta woda z plynem sie do ziemi nie dostala to recepta mojej mamy a ona kwiaty ma na prawde piekne i na sie na nich zna jak malo , kto dostalam od mamy spiocha jak byla u mnie na wakacjach piekny , duzy ale dostal mszyce prawie mi usechl zadzwonilam do mamy i mi tak doradzila stad wiem , tylko ze troche pozno ,kwiat zyje ale w znikomych ilosciach acz kolwiek dalej nie schnie wiec mam nadzieje ze tak po cichu zbiera sie do walki ale po pierwszym razie jak go umylam zauwazylam ze liscie zpelnie inaczej wygladaly po okolo 7 dnach zrobilam powtorke i tak dwa trzy razy , jeszcze drzewko szczesia tez w ten sposob wyleczlam mial tarczniki i ma sie bardzo dobrze tak ze radze sporobowac albo kup jakis chemiczny srodek...to juz Twoja decyzja
pozdrawiam
Dzieki wielkie za rade 😙 no na razie przyznaje, ze te zolte lepy dzialaja. Wyczytalam, ze te pierony skladaja jaja i larwuja w ziemi i mozna prefidnie je potraktowac gazem (np sprezonym powoetrzem do czyszczenia klawiatury). Nie wiem czy mycie cos pomoze, bo dorosle osobniki lataja gdzie chca, a ani na listkach, ani na lodyzkach nic nie ma, czysciutko. Ale jak te lepy i gaz nie pomoga, to zadzialam z plynem.
KaskaWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:25   #1403
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Jest w dm i rossmann i to duże dawki bo dają aż 400% zapotrzebowania Kupowałam je długo przed ciążą. W aptece z kolei dostawałam ale podawałam tam który tydzień ciąży bo są z jodem i różne dawki
Dzięki!
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:36   #1404
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez KaskaWu Pokaż wiadomość
U mnie wszystkie kwiatki ostatnio padly ofiara tych malych, wstretnych, czarnych muszek. Na poczatku myslalam, ze to owocowki, ale w necie znalazlam, ze to te cholerne ziemiorki. Na razie walcze zoltymi lepkimi kartonikami, ale nie wiem czy nie bede musiala wszystkich wywalic

na ziemiorki (Trauermücken) bardzo skuteczne sa Nematoden (pl: Nicienie) wiem,bo sama walczylam i uratowalam wszystkie kwiaty

Zolte tabliczki niestety nie rozwiaza problemu ...
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2016-01-22 o 15:39
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:37   #1405
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Dziewczyny kupiłam dzis w netto kwiatka do pracy - ale nie spojrzałam nawet jak sie nazywa, a ja ledwo kaktusa od stokrotek rozróżniam
Moge go mineralna woda podlewać ?
ImageUploadedByWizaz Forum1453477040.659151.jpg
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:40   #1406
KaskaWu
Raczkowanie
 
Avatar KaskaWu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wiesbaden
Wiadomości: 50
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
na ziemiorki (Trauermücken) bardzo skuteczne sa Nematoden (pl: Nicienie) wiem,bo sama walczylam i uratowalam wszystkie kwiaty

Zolte tabliczki niestety nie rozwiaza problemu ...
O-o-o-o....czytalam cos o tym tez! Czy to faktycznie dziala? Te nicienie nie szkodza kwiatkom? Jak sie potem ich pozbyc?
KaskaWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:42   #1407
Ayla74
Raczkowanie
 
Avatar Ayla74
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: DE Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 77
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez KaskaWu Pokaż wiadomość
Dzieki wielkie za rade 😙 no na razie przyznaje, ze te zolte lepy dzialaja. Wyczytalam, ze te pierony skladaja jaja i larwuja w ziemi i mozna prefidnie je potraktowac gazem (np sprezonym powoetrzem do czyszczenia klawiatury). Nie wiem czy mycie cos pomoze, bo dorosle osobniki lataja gdzie chca, a ani na listkach, ani na lodyzkach nic nie ma, czysciutko. Ale jak te lepy i gaz nie pomoga, to zadzialam z plynem.
Powodzenia
__________________
.....You may see me struggle , but you will never see me quite......
Ayla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:46   #1408
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez KaskaWu Pokaż wiadomość
O-o-o-o....czytalam cos o tym tez! Czy to faktycznie dziala? Te nicienie nie szkodza kwiatkom? Jak sie potem ich pozbyc?
dziala,dziala nie trzeba sie ich pozbywac przynajmniej ja nic takiego nie robilam
Moim kwiatom nie zaszkodzily,wrecz przeciwnie,siegaja mi pod sufit teraz
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2016-01-22 o 15:47
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 16:05   #1409
KaskaWu
Raczkowanie
 
Avatar KaskaWu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wiesbaden
Wiadomości: 50
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Ok, a więc zaczynamy

Pierwsze co, to z polskich firm ubezpieczeniowych wzięliśmy zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia OC. Wszystko załatwiliśmy online, bo byliśmy już tutaj. Zaświadczenia dostaliśmy na maila z każdej z firm (Allianz, PZU i Ergo Hestia) w języku polsko-angielskim.
Czekaliśmy od 1-3 dni roboczych.

(...)

Jak masz jakieś pytania jeszcze, to służę pomocą
A ja mam jeszcze jedno pytanie do tego tematu.... Bo tak mi przyszło do głowy. Jak się ściąga auto z Niemiec do Polski to musimy zapłacić ten cały podatek (coś jak cło, ale, że cła już nie ma ze względu na EU) w wys. 30% wartości auta. Czy w Niemczech też jest coś takiego? Mogłabyś mi napisać wszystkie opłaty jakie trzeba ponieść przy przenoszeniu się tu z autem? Wiem, że pierwsze to ubezpieczenie, dalej KFZ-Steuer, TÜV, opłaty w Zulassungstelle. Czy coś pominęłam?
Będę mega wdzięczna

Przyszła nam wycena z ubezpieczalni i jestem zachwycona
KaskaWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 16:18   #1410
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy kwas foliowy można dostać bez recepty w Niemczech? Planujemy powoli potomka i chciałabym zrobić jak należy

Tak bez problemu, polecam ci "Folio" od Kinderwunsch do 12 Schwangerwoche -ja kupiłam online, bo taniej niż w aptece
Od 3 miesiąca sa inne o niżej dawce kwasu. Te pierwsze maja 800 a te drugie 400 mikrogramów tutaj więcej info:
http://www.steripharm.de/products/fo...lio-forte.html
Poza tym polecam ci na stronie producenta zamówić sobie materiały informacyjne, pamiegnik ciąży , dużo informacji, ksiazka karmienia, płyta z cwiczenia podczas ciąży i nawet taśma theraband do ćwiczeń. Tabletki sa malutkie i łatwo je połykać. Online płaciłam cos koło 6-7€ na 3 miesiace- bo w opakowaniu jest 120 tabletek. Ja wzięłam z jodem, mozna tez bez jodu wsiąść.


---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Tych białych Wollläuse nie da sie usunąć z orchidei. Siedzą na korzeniach i liściach i sie rozmbazaja wyrzuciłam juz 5 sztuk. Zaraziły sie podczas namaczania w tej samej wodzie. Dostałam jedna we wrześniu i ona musiała mieć to dziadostwo

Edytowane przez emenyx
Czas edycji: 2016-01-22 o 16:35
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.