Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-02, 13:15   #3661
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Powiedzcie mi dlaczego jak tylko coś zjem to od razu czuję smrod w oddechu i on się utrzymuje jakiś czas, nawet ostatnio po winogronie. Ogólnie po slodkim i tłustym tak mam. W mojej rodzinie były przypadki refluksu ale nikomu tak nie smiedzialo z gęby. Ja to ogólnie czuję zapach bąków, kwaśny, rzygow. Niczym sobie pomoc nie potrafię a to mnie doprowadza już do stanow glebokiej depresji i mam ochotę...
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 15:56   #3662
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Glizdusia Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi dlaczego jak tylko coś zjem to od razu czuję smrod w oddechu i on się utrzymuje jakiś czas, nawet ostatnio po winogronie. Ogólnie po slodkim i tłustym tak mam. W mojej rodzinie były przypadki refluksu ale nikomu tak nie smiedzialo z gęby. Ja to ogólnie czuję zapach bąków, kwaśny, rzygow. Niczym sobie pomoc nie potrafię a to mnie doprowadza już do stanow glebokiej depresji i mam ochotę...
Mam to samo. Pachne tym co przedchwilą zjadłem. Powiem ci szczerze że dałem sobie narazie z tym spokój i dzisiaj sobie troche podjadłem. Ja narazie szukam srodka do zamaskowania tego zapachu na wyleczenie narazie nie licze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 20:22   #3663
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Bartus w takim razie przetestuj chlorofil w tabletkach i stosuj go regularnie bez dnia przerwy przez miesiąc może dwa,ewentualnie węgiel aktywowany.
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 10:38   #3664
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez chory38 Pokaż wiadomość
Bartus w takim razie przetestuj chlorofil w tabletkach i stosuj go regularnie bez dnia przerwy przez miesiąc może dwa,ewentualnie węgiel aktywowany.
A tobie pomogło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 20:51   #3665
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Mam problemy z regularnością niestety,zresztą ja od siebie smrodu już nie czuję,moja waga po 2 latach też idzie w górę...za 3-4 tygodnie coś tu wam napiszę cierpliwości.
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 13:39   #3666
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez chory38 Pokaż wiadomość
Mam problemy z regularnością niestety,zresztą ja od siebie smrodu już nie czuję,moja waga po 2 latach też idzie w górę...za 3-4 tygodnie coś tu wam napiszę cierpliwości.
To co ci zostało jak już nie czujesz smrodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-08, 19:05   #3667
Gregggg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 64
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Odnośnie diety z własnych doświadzeń,

Zalecam spożywanie kasz, jaglana,gryczana oraz ryż. Ja lubie je rozgotowane ponoć najlepiej działają na jelita tak przyrządzone. Dobrze jeśc wszelkiego rodzaju tłuszcze sezam,orzechy czy dobre oleje. Ja praże sezam czy migdały i robię z nich pastę. Przykładowy posiłek w moim wykonaniu to 120g kaszy + 70g tahiny. Mięso jem w ilościach 100-160g dziennie, mój wieczorny posiłek to 120g mięsa + 2 papryki.
Pamiętajcie aby jeśc dużo warzyw które mają dużo błonnika, nieoceniony jest też sok z kiszonych ogórków.
Odnośnie kombuchy o której ostatnio było tu głośno, to ja jej nie polecam, ja źle się po niej czułem. Jej zły wpływ potwierdzają badania. Może pomóc ale wedle opracowań naukowych częściej szkodzi, możecie znaleść w necie in formacje na ten temat. Od kwietnia rozpoczynam eksperyment z kefirem więc wynikami napewno się podzielę.

Nie zalecam żadnych suplementów diety, odkąd wszystkie odstawiłem czuje się o wiele lepiej.
Gregggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-09, 06:43   #3668
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Gregggg Pokaż wiadomość
Odnośnie diety z własnych doświadzeń,

Zalecam spożywanie kasz, jaglana,gryczana oraz ryż. Ja lubie je rozgotowane ponoć najlepiej działają na jelita tak przyrządzone. Dobrze jeśc wszelkiego rodzaju tłuszcze sezam,orzechy czy dobre oleje. Ja praże sezam czy migdały i robię z nich pastę. Przykładowy posiłek w moim wykonaniu to 120g kaszy + 70g tahiny. Mięso jem w ilościach 100-160g dziennie, mój wieczorny posiłek to 120g mięsa + 2 papryki.
Pamiętajcie aby jeśc dużo warzyw które mają dużo błonnika, nieoceniony jest też sok z kiszonych ogórków.
Odnośnie kombuchy o której ostatnio było tu głośno, to ja jej nie polecam, ja źle się po niej czułem. Jej zły wpływ potwierdzają badania. Może pomóc ale wedle opracowań naukowych częściej szkodzi, możecie znaleść w necie in formacje na ten temat. Od kwietnia rozpoczynam eksperyment z kefirem więc wynikami napewno się podzielę.

Nie zalecam żadnych suplementów diety, odkąd wszystkie odstawiłem czuje się o wiele lepiej.
Przy candidzie trzeba uważać z węglowodavnami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 09:13   #3669
Gregggg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 64
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jak candida?, ja mam TMAU a nie candide. Jak ktoś ma kłopoty trawienne niech idzie do lekarza, ja pisze moje luźnie spostrzeżenia odnośnie łagodzenia objawów TMAU.
Gregggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-12, 10:19   #3670
Gregggg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 64
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Piłem kefir przed snem, na drugdzi dzień na zauważyłem negatywnych skutków. O kwietnia rozpocznę pełnoprawną terapię kefirową.
Gregggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-12, 17:29   #3671
Gregolan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 69
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Gregggg Pokaż wiadomość
Piłem kefir przed snem, na drugdzi dzień na zauważyłem negatywnych skutków. O kwietnia rozpocznę pełnoprawną terapię kefirową.

Ja tez po kefirze nie zauważyłem pogorszenia stanu a wręcz przeciwnie jest poprawa.Najlepiej samemu go robić z wiejskiego mleka z gospodarstwa i mieć swoje grzybki tybetańskie,taki kefir ma najlepsze właściwości,nie porównywalne z tym sklepowym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gregolan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-13, 01:38   #3672
notsofun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 11
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

https://www.nature.com/articles/d41586-020-00203-4

Szanowany na całym świecie magazyn nature. 29.01.20 - Najważniejsze informacje z badań mikrobiomu jelitowego.
Mikrobiom jelitowy czyli:
-grzyby: candida
-bakterie: ibs,ibd
-pierwotniaki
-wirusy

Edytowane przez notsofun
Czas edycji: 2020-03-13 o 01:39 Powód: i
notsofun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-13, 11:49   #3673
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jest taka sprawa
Nasz Kolega Maxymillion pracuje nad stroną przeznaczoną specjalnie dla nas. Teraz potrzebujemy tekstow na tę stronę. Jesli ktos ma wiedzę o ktoryms z tych tematow: TMAU, SIBO, nieszczelne jelito, dieta stosowana przy TMAU, dieta przy SIBO, itp.sprawy związane z naszym problemem - i oprocz tego potrafi tę wiedzę ująć w fajny tekscik do publikacji, to ZAPRASZAMY do wspolpracy.
Kilka tematow juz jest opracowanych, ale potrzebujemy więcej!
Publikacja oczywiscie pod pseudonimem, albo tak, jak autor bedzie wolał
Proszę o kontakt na priv z Maxymillionem lub ze mną
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-21, 16:41   #3674
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Pomór tędy przeszedł, czy co?
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-22, 12:58   #3675
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witajcie kochani na 115 podstronie tego tematu wpis 3429 z dnia 2019-11-5 godzina 17.45 wkleiłem wam w całości swoj wynik badania na tmau(na pobranie krwi do warszawskiego Medgenu pojechałem w sobotę 21 września na godzinę 10.30)tu wam wkleję ten wynik.

Informacje o badaniu
Data zarejestrowania 2019-09-21
Rodzaj diagnostyki postnatalna
Wskazania do badania brak danych
Rodzaj zleconej procedury metabolizm-32E

Nr bibuły / Kod Nr próbki Rodzaj materiału
1DRA9T7I 071403 krew żylna
Data i godzina pobrania Data i godzina przyjęcia
2019-09-21 00:00 2019-09-21 00:00

Wynik
Nazwa genu / loci FMO3
Genotyp p.Glu158Lys/c.-3421G>C
Genotyp zgodny z HGVS v.2 (na poziomie cDNA) NM_001002294.2: c.-3421G>C(472G>A
Genotyp zgodny z HGVS v.2 (na poziomie białka) NP_001002294.1: p.(Glu158Lys)((?)
Wynik badania nieprawidłowy

Interpretacja
Badano cały region kodujący genu FMO3 oraz wybrany fragment sekwencji intronowej w celu identyfikacji
wariantu c.-3421G>C.
Wykryto zmiany: p.Glu158Lys (inny zapis: E158K, c.472G>A) oraz g.-5109G>C (c.-3421G>C), każdą w
jednym allelu badanego genu.
Efekt kliniczny wykrytej zmiany p.Glu158Lys jest uzależniony od obecności innych mutacji w układzie in cis (tj.
na tym samym allelu). W literaturze istnieją doniesienia o patogennej roli wariantu p.Glu158Lys, jeśli występuje w
układzie in cis razem ze zmianą p.Val187Ala lub p.Glu308Gly (m.in. Mol Genet Metab. 2009
Jun;97(2):128-35; Pharmacogenet Genomics. 2013 Feb;23(2):62-8; Zschocke (2000) J Inherit Metab Dis
23: 378 PubMed). W takich przypadkach złożony allel był identyfikowany u pacjentów z łagodną lub przejściową
formą choroby (OMIM*136132). Wyżej wymienione zmiany (p.Val187Ala lub p.Glu308Gly) nie zostały wykryte u
badanego Pacjenta.
Wykryto natomiast inną zmianę, która również według danych literaturowych predysponuje do łagodnej formy
TMAU.
Zmiana g.-5109G>C (c.-3421G>C) jest zarejestrowana w bazie HGMD (The Human Gene Mutation Database)
jako zmiana polimorficzna związana z chorobą. Efekt kliniczny wykrytej zmiany jest uzależniony od innych zmian
występujących u Pacjenta.
Uzyskany u Pacjenta genotyp według danych literaturowych ((Shimizu (2013)Br J Clin Pharmacol. 2014
May;77(5):839-51) może przyczyniać się do umiarkowanie zmniejszonej aktywności enzymu FMO3
(monooksygenazy zawierającej flawinę, ang. flavin containing monooxygenase 3).

W związku z autosomalnym recesywnym charakterem dziedziczenia trimetyloaminurii (TMAU) wskazane jest
wykonanie badań u biologicznych rodziców Pacjenta w kierunku nosicielstwa zidentyfikowanych mutacji.
Aktualny wynik stanowi podstawę do wykonania badania nosicielstwa obu wykrytych zmian wśród krewnych
Pacjenta.
Wskazana jest konsultacja genetyczna.

Uwagi
Wykonano analizę całego regionu kodującego genu FMO3 (eksony: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9) oraz analizę obejmującą
sekwencję pierwszego eksonu niekodującego tego genu (zgodnie z sekwencją referencyjną NM_001002294.2), z
zastosowaniem techniki sekwencjonowania DNA.
Znak "-" oznacza brak mutacji w allelu w badanych regionach genu. Nie można jednocześnie wykluczyć obecności
mutacji w regionach genu innych niż badane.
Trimetyloaminuria (TMAU), znana też pod angielską nazwą fish odor syndrome (zespół odoru rybnego) – to
rzadkie zaburzenie metaboliczne powodujące niedobór w produkcji enzymu FMO3 (ang. Flavin containing
monooxygenase 3) kodowanego przez gen FMO3. FMO3 bierze udział w przekształcaniu trimetyloaminy (TMA) w
procesie utleniania do tlenku trimetyloaminy. Przy niedoborach lub zaburzeniu działania FMO3 organizm nie jest
w stanie rozłożyć TMA, co prowadzi do nadmiaru trimetyloaminy uwalnianej z potem, moczem, nasieniem i w
oddechu powodując silny rybi zapach ciała. Choroba występuje częściej u kobiet. TMAU dziedziczy się w sposób
autosomalny recesywny.
Laboratorium posiada certyfikaty CF Network, EMQN, CDC oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki
Człowieka.

Czułość metody Wskaźnik wykrywalności mutacji (%)
99% brak danych
Etapy procedury wykonywane w zewnętrznym laboratorium
nie dotyczy
Nazwa i adres zewnętrznego laboratorium
nie dotyczy
Badanie wykonał(a)
dr n.med. Andrzej Tysarowski
Sprawdził(a) zgodność danych 08179
dr n. med. Kamila Czerska
DIAGNOSTA LABORATORYJNY
specjalista laboratoryjnej genetyki
medycznej
Badanie zautoryzował(a)
15398
mgr Olga Drgas
DIAGNOSTA LABORATORYJNY
Sprawozdanie zostało sporządzone w postaci elektronicznej i podpisane kwalifikowalnym podpisem elektronicznym.
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-22, 13:52   #3676
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Po paru miesiącach udało mi się namówić ojca na wyjazd do Warszawy i pobranie krwi pod kątem mojego wyniku czy te łagodne objawy tmau mam dziedziczne czy nabyte po latach.W poniedziałek 24 lutego tuż przed godziną 6 rano wsiedliśmy z ojcem w pociąg do Warszawy i na dworcu centralnym przesiedliśmy się w autobus 519,który startuje z zatoczki przy dworcu centralnym wysiada się na przystanku Królowej Marysienki 02 to jest dzielnica Wilanów.

Pobranie mieliśmy dość pózno 10.30 ale przed pobraniem krwi wypełnia się sporo papierków,no i można było płacić kartą(270 zł).

Wynik był gotowy 18 marca po godzinie 16 ale o dziwo nie dostałem na maila informacji o tym i w piątek po godzinie 18 napisałem maila do medgenu,wczoraj po godzinie 20 dostałem odpowiedz z hasłem do wyniku w pdf-musze go wklepać ręcznie.

SPRAWOZDANIE Z BADANIA LABORATORYJNEGO Warszawa,dn.18.03.2020 16:21:01

Dane jednostki kierującej
Nazwa jednostki zlecenie indywidualne
Osoba kierująca brak danych

Informacje o badaniu

Data zarejestrowania 2020-02-24
Rodzaj diagnostyki postnatalna
Wskazania do badania brak danych
Rodzaj zleconej procedury dowolny marker
Data i godzina pobrania 2020-02-24 00:00
Data i godzina przyjęcia 2020-02-24 00:00

Wynik

Nazwa genu/locl FMO3
Genotyp -/-
Genotyp zgodny z HGVS V.2(na poziomie cDNA) NM_001002294.2:[=];[=]
Genotyp zgodny z HGVS V.2(na poziomie białek NP_001002294.1:[=];[=]
Wynik badania prawidłowy

Interpretacja

Wykonano badanie molekularne w kierunku identyfikacji obecności wariantów p.GLU 158Lys (inny zapis:E.158K,c.472G>A)ora z g.-5109G>C(c.-3421G>C)w genie FMO3,zidentyfikowanych u syna badanego Pacjenta(wynik Medgen).

Nie wykryto badanych zmian zmiany Ser 932Thr(c.2795G>C)oraz Phe 1287Ser(c.3860>C)w żadnym allelu genu FMO3.Nie wykryto żadnej innej zmiany w badanych fragmentach genu FMO3.Wskazana jest porada genetyczna w celu omówienia wyniku.

Uwagi:

Analizowano ekson 4 oraz wybrany fragment sekwencji intronowej obejmujący wariant c.-3421G>C genu FMO3.Zastosowano technologię klasycznego sekwencjonowania DNA metodą Sangera.Znaki ''-'',''='' oznaczają brak mutacji w alleluw badanych regionach genu.Laboratorium posiada certyfikaty CF Network,EMQN,CDC oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.

Czułość metody 99%
Wskażnik wykrywalnościmutacji(%) brak danych
Etapy procedury wykonywane w zewnętrznym laboratorium nie dotyczy.

Badanie wykonała mgr.Monika Frąckiewicz.

Sprawdziła zgodnośćdanych dr n.med Kamila Czerska DIAGNOSTA LABORATORYJNY specjalista laboratoryjnej genetyki medycznej.

Badanie zautoryzowała mgrAleksandra Bakal-Kijek DIAGNOSTA LABORATORYJNY.

Sprawozdanie zostało sporządzone w postaci elektronicznej i podpisane kwalifikowanym podpisem alektronicznym.

Cóż przyjamniej teraz wiem że tego nie dziedziczę,chociaż do pełni szczęscia brakuje mi takowych badań ze strony mamy.

Tymczasem jak sytuacja w Polsce się uspokoi to planuję spotkać się osobiście z genetykiem Krzysztofem Szczałubą.W Medgenie miał 26 marca przyjmowac osobiście w godzinach 8.00-12.30 ale z uwagi na pandemię możliwa jest tylko telekonsultacja czy teleporada przez telefon lub skype koszt 190 zł za 30 minut.

Tutaj jak zwykle porusze mosty pewnie i tak będzie potzreban analiza moczu dla potwierdzenia lub wykluczenia objawów.Może zdecydują się na kolejne badania,napomknę panu Krzysztofowi o tym forum że są nas setki tu w Polsce z tym śmierdzącym problemem.Jak coś kochani to piszcie.

PS.Zbadanie całościowo panelu FMO3 pod kątem trimetyloaminurii w medgenie to koszt 1200 zł(nie ma możliwości zrobienia tego w ratach lub przez nfz)można zapłacić kartą lub przelewem na wyniki czeka się 4 do 5 tygodni chociaż ja czekałem 42 dni.Jeśli dwie osoby zgadają się na wizytę tego samego dnia to ta pierwsza ma rabat 10 % czyli płaci 1080 zł czyli 120 zł jest w kieszeni i może np tej drugiej osobie dać połowę tej zniżki czyli 60 zł by zapłaciła 1140 zł zamiast 1200 zł.Jak coś potrzebujecie to pytajcie.
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 12:55   #3677
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

ależ tu się pusto zrobiło
mam pytanie do tych, którzy stosują, bądź stosowali terapię kefirem bądź kombuchą,
jak tam efekty? odczuwacie poprawę?
pozdrawiam

Edytowane przez smootna
Czas edycji: 2020-04-20 o 12:57
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 22:21   #3678
Gregggg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 64
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Kombucha mi szkodziła, nie polecam.
Jeżeli jesz kefi to jedz go z czymś, np. z kaszą i warywami. Nigdy na czczo, soki żołądkowe niszczą dobre bakterie z kefiru i miast sobie pomóc, szkodzisz.
Gregggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 13:06   #3679
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez smootna Pokaż wiadomość
ależ tu się pusto zrobiło
mam pytanie do tych, którzy stosują, bądź stosowali terapię kefirem bądź kombuchą,
jak tam efekty? odczuwacie poprawę?
pozdrawiam
Może część wyzdrowiała albo poprostu się poddali i mają to w d*pie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-23, 14:38   #3680
KrystianQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 22
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Uporałem się, po 12 latach. Wymagało to wiele pracy, w sumie masę było bezskutecznych, ale jednak trzeba było odhaczyć jako sprawdzone. Były też momenty kiedy chciałem popełnić przez to samobójstwo, niejednokrotnie już się godziłem i odpuszczałem. Lekarzy odhaczałem jeden za drugim, dużo czytania, eksperymentowania. Ale koniec z tym

Jestem wolny.

Chcecie skorzystać z mojej długoletniej wiedzy?

Rozwiązanie jest banalne, ale dojście do niego było dłuuuuugie.

xxx

Pozdrawiam, w końcu można się cieszyć życiem

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-05-01 o 16:19 Powód: Oferta sprzedaży.
KrystianQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 14:54   #3681
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Chyba sobie jaja ze ktoś ci zapłąci 150 zł-szukaj frajera gdzie indziej naciągaczu.Takie wpisy powinny być z miejsca usuwane a gość blokowane konto.

Barttuś ludzie teraz mają inne problemy-od 12 marca żyjemy w nowej rzeczywistości i nie szybko wróci stary ład kto się zapachem przejmuje jak wszyscy latają w maseczkach.

Koleżanka Ania pracująca w szkole narzeka na zapach w domu,z drugiej strony je wszystko co popadnie wiedząc że to jej szkodzi-ja jej mówię że dom to oaza prywatnosci i w domu nie ma co przykładać do tego wagi-w pracy wypada współczuć-z drugiej strony przez pandemię ona na bank nie wróci do roboty do czerwca kto wie może nawet do lipca lepiej mieć zdalną robotę siedzieć w domu niż np ja chodzić co dzień lub co dwa i mieć kontakt z ludzmi.

Edytowane przez chory38
Czas edycji: 2020-04-23 o 14:55 Powód: bład
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 10:57   #3682
KrystianQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 22
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Przestań mnie od naciągaczy wyzywać, bo mnie nie znasz. Ja za dojście do skutecznego sposobu wydałem tysiące na lekarzy, homeopatów, akupunkturę, sauny i masę środków, także psychoterapię. Nikt nie dał recepty, ale każdy wyciągał rękę po pieniądze. To mnie kosztowało czas i pieniądze, więc jeśli nie chcesz to nie płać, ale mnie nie wyzywaj. Mi nikt za darmo nie pomógł, a do wniosków dochodziłem sam. Nikt nikogo nie zmusza, ani nie nakłania. Jeśli chcesz szukaj dalej sam. Ja wiem, że to skuteczne. Chcesz biadolić dalej na swój los i żyć ze wstydem, proszę bardzo. Ja jestem już od tego wolny. Rozumiem, że można to odebrać tak jak Ty to odebrałeś ... brzmi nierealnie, bo każdy z Nas ma lata nieskutecznej walki za sobą, a pojawił się ktoś z czarodziejską różdżką. Cuda się zdarzają, wierz mi lub nie wierz. Miłego dnia
KrystianQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 15:18   #3683
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

KrystianQ każdy z nas wydał niemałe pieniądze żeby odnaleźć przyczynę. Powiedz mi tylko czy lekarstwem jest jakiś jeden lek, po którym zapach znika czy raczej porada w stylu stosuj restrykcyjną dietę przez 2 lata, jedz tylko to i to, stosuj suplementy, siłownię, saunę itp itd. bo jeśli to drugie to ja się nie piszę...
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 02:55   #3684
notsofun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 11
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez smootna Pokaż wiadomość
KrystianQ każdy z nas wydał niemałe pieniądze żeby odnaleźć przyczynę. Powiedz mi tylko czy lekarstwem jest jakiś jeden lek, po którym zapach znika czy raczej porada w stylu stosuj restrykcyjną dietę przez 2 lata, jedz tylko to i to, stosuj suplementy, siłownię, saunę itp itd. bo jeśli to drugie to ja się nie piszę...
Nie licz na to, że znajdziesz na tę przypadłość magiczną tabletkę, która wyleczy Cię w ciągu nocy. Problem tego smrodu zaczyna się w momencie wytrącenia flory bakteryjnej jelit z balansu. Nie ważne czy to TMAU2 czy Candida czy SIBO itp. problem każdej osoby z tego wątku rozpoczął się w tzw "flaku", od środka. Organizm jest przeładowany odpadami. Te złe bakterie przeważają i wątroba nie nadąża zniwelować wszystkich toksyn, ściany jelit robią się po prostu dziurawe i zaczynają przepuszczać je do krwiobiegu, ciało chce się tego pozbyć wszelkimi drogami m.in. przez pot.

Ten koszmarny stan w jakim organizm się znajduje ciągnie za sobą opłakane skutki, wyniszcza go, co jeszcze bardziej przeszkadza w zdrowieniu i koło się nakręca. W moim przypadku rozwinęło się chyba jakieś uczulenie na nabiał, doszedłem do tego metodą prób i błędów i w momencie wyeliminowania go z diety praktycznie całkowicie, moja kuracja przybrała na prędkości.

Nie ma na to jednego leku bo leki zwykle działają na jeden cel. Nie ma takiego leku, który przywróci balans flory bakteryjnej, załata Ci dziury w jelitach, pomoże wątrobie pozbywać się toksyn a do tego zapewni wszystkie mikroelementy typu witaminy i pierwiastki, które są do tych procesów potrzebne.

Proces leczenia dla każdego człowieka może róźnić się jakimiś szczegółami, ale podstawa będzie ta sama, trzeba wyeliminować śmieciowe żarcie, dostarczać zalecaną dzienne ilość wszystkich mikroelementów typu witaminy i do tego dodałbym aktywność fizyczną, najlepiej na świeżym powietrzu.

Ja osobiście zacząłem brać to wszystko na poważnie na początku stycznia tego roku. Kiedy pisałem post w tym wątku w lutym na stronie 121 (polecam go przeczytać) już wiedziałem, że jestem na właściwej drodze. W styczniu ☠☠☠ało ode mnie gównem. Pod koniec lutego/początek marca, zdecydowanie rzadziej, już nie gównem tylko jakby starym potem, skarpetami. Skąd to wiem? Mam naprawdę świetnego kumpla, który wie, że to jest choroba i jestem w stanie go zapytać o te rzeczy, co nie zmienia faktu, że jest to cholernie upokarzające. Przyznam, że spotykałem się, ze swoimi znajomymi (nie ma mowy o poznawaniu nowych ludźi) po to, żeby sprawdzić czy, i jak bardzo śmierdzę. Taki wypad raz na tydzień, może rzadziej.

Na początku dieta była bardzo restrykcyjna, odpuszczałem cokolwiek co mogło mieć negatywny wpływ na mój organizm. Tak było przez około 3 miesiące, od stycznia, w trakcie, których zdarzyło mi się nawet prowadzić dwa razy 3 dniowy post na samej wodzie. Co swoją drogą ma niesamowicie odtruwający wpływ na nasze ciało. Na początku kwietnia, po jednym z moich "testowych" wypadów do kumpla i 3 godzinnym posiedzeniu stwierdził, że "dzisiaj wcale nie ☠☠☠ało". Oczywiście było to dla mnie świetny znak.

Dałem sobie trochę na wstrzymanie z dietą, i miejscami pozwoliłem na jakiś fastfood, czy piwko. Ostatnio widziałem się ze znajomym w piątek 17 kwietnia. Wniosek na koniec spotkania? Powiedział, że czuł jakby olej/frytki i czosnek . Co jadłem na obiad? Schabowy z frytkami z sosem czosnkowym. Czyli przeszedłem od etapu ☠☠☠ania gównem, przez skarpety/pot do etapu zapachu tego co jadłem. Według mnie to świetna wiadomość bo postęp jest widoczny.

Prawdopodobnie diety nie będzie trzeba stosować przez resztę życia, tylko do momentu pozbycia się smrodu. Wtedy można wprowadzać powoli jedzenie, które musieliśmy odstawić, wiadomo, nie od razu McDonalds 3 razy dziennie tylko stopniowo, żeby się spowrotem do tego stanu nie doprowadzić.

Wiedza jak się z tego wyleczyć jest dostępna, tylko że jest rozsiana w kawałkach i trzeba ją sobie poskładać. KrystianQ po prostu pozbierał wszystkie puzzle, złożył je do kupy i teraz chce sprzedać gotowy obrazek. Ja również przez bardzo długi czas wszystkie napotkane informacje, które mogłyby mi pomóc zbierałem i teraz widzę efekty. Na sczęście zanim zacząłem wydawać fortunę na lekarzy, trafiłem na ten wątek i posty ludzi, którzy latali po lekarzach z najróżniejszych dziedzin i nic im to nie dawało bo albo z badań nic złego nie wynikało, albo dostawali diagnozę na SIBO czy Candide, ale co dalej, jak to leczyć?

Dlatego polecam wziąć sprawy w swoje ręce, edukować się w tym temacie. Ja jestem pewien, że pozbycie się tej przypadłości to u mnie już tylko kwestia czasu bo widzę efekty moich starań. Nie byłem z tym u lekarza, każdą informację, która mi pomogła znalazłem w internecie. Na początku to może być trochę trudne, ale jak już zgłębicie troche temat to będziecie w stanie zadwać konkretne i właściwe pytania.

Mówisz smootna, że na to drugie się nie piszesz, licz się z tym więc, że jak nie weźmiesz się za siebie to nic się nie zmieni,ba , może nawet pogorszyć. I proszę, staraj się nie być smutna, choć wiem, że to trudne w takim stanie, ale to tylko pogarsza sytuację i nakręca błędne koło. Przeczytaj proszę.

https://www.lactoral.pl/lactoral-imm...zwoj-depresji/

https://zdrowie.pap.pl/strefa-psyche...iesz-jak-wielu
notsofun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 10:03   #3685
KrystianQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 22
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witaj, masz rację poskładałem te puzzle. Nie o tabletkę chodzi, bo takowej nie ma. Również odtruwałem organizm na akupunkturze nastawiałem wątrobę i nerki, bo to one filtrują toksyny - wydałem na to w przeciągu dwóch lat 2000 euro (mieszkam w Niemczech), robiłem głodówki 10 dniowe, piłem ostropest na wątrobę, a pokrzywę na nerki. Lekarze brali po 150 zł, bo ich odwiedzałem już w Polsce, żebym był zrozumiany, każdy wziął należność, ale ja nie dostawałem tego za co zapłaciłem. Dwóch mimochodem coś powiedziało co zaświeciło mi pomysł, drążyłem, czytałem, eksperymentowałem i JEST. Nie męczcie się, poważnie. Przepraszam, że chcę za to pieniądze, ale sam wydałem grube, naprawdę grube tysiące. Z tym, że to co ja oferuję jest skuteczne. A te wizyty lekarskie, pfff. Nikt nie zrozumie powagi, jak ten co ma ten sam problem ... Dlatego lekarze często odpowiadali: "No cóż, taka Pana uroda", a mi ręce opadały. Nie męczcie się już, bo nie musicie. Czy te 150 zł to naprawdę majątek jeśli pozbędziecie się tego wstydliwego problemu i odzyskacie życie? W tym momencie robicie to już na własne życzenie, bo JEST ROZWIĄZANIE. Biorę teraz jeden prysznic, a nie jak wcześniej sześć, które nic nie dawały. Otwieram w pokoju okno jak chcę, a nie jak muszę. Pozdrawiam. Trzymajcie się
KrystianQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 12:58   #3686
Litkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 5
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witam.

Ja w to wierzę. Sama zmniejszyłam zapach do minimum w ciągu 5 lat dietą. Niestety przez kwarantannę jadłam dużo i często co spowodowało, że przeszywający sypialnie zapach kwasu powrócił. Dlatego w dalszym ciągu sądzę, że sobie z tym nie poradziłam.

Przyczyną na 100% są zniszczone flaki i stres który rozregulował gospodarkę hormonalną. Wydaje mi się, że dieta jednak powinna być trzymana już do końca życia, oczywiście raz na jakiś czas można sfolgować

Jak sądzisz, znając receptę w jakim czasie można to całkiem zniwelować ? Rozumiem oczywiście, że ta kwestia jest indywidualna ale tak mniej więcej Krystian, jak uważasz ?
Litkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 17:41   #3687
KrystianQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 22
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witaj Litkaaa, rozwiązanie jest banalne, ale wiąże się z samodyscypliną, bo trzeba dużo zmienić w tym jak się dotychczas funkcjonowało. Efekty są już po kilku dniach, ale wrócą zawsze gdy nie utrzyma się tej dyscypliny. Trzeba będzie po prostu z tego zrobić nowy styl życia, a to nie łatwe, wiem. Ale efekt jest warty tych wielu wyrzeczeń. Już nie muszę pracować poniżej swoich kwalifikacji. Mogę szukać pracy biurowej, a nie gdzieś na magazynach i innych halach. To jak narodzić się na nowo. Bez znaczenia czy mi zapłacicie czy nie. Pamiętajcie jedno. Jest rozwiązanie i szukajcie go, więc nie poddawajcie się. Głowa do góry. Mówią, że nadzieja umiera ostatnia. Moja się odrodziła, bo dawno temu ją straciłem i znowu jest. Wiem, że to niewiarygodne, bo ten problem w człowieka wrasta tak, że tego typu post zapala czerwoną lampkę - na pewno oszust. Wiem, pandemia ciężki czas dla każdego to mnie nie uwiarygadnia, bo ludzie szukają na chleb i z pewnością często oszukują. Ale jeśli zapewnię Was, że nie jestem oszustem ... oszust też tak będzie mówił. Postawcie się w mojej sytuacji i zapytajcie samych siebie jak miałbym to uwiarygodnić? Nie da się, prawda? No właśnie. Dlatego gratis daję nadzieję - NIE PODDAWAJCIE SIĘ we własnych poszukiwaniach. Jest światełko w tunelu. Pozdrawiam. Ps. A jeśli ktoś chce na maila bym pokazał rachunki za akupunkturę, o których mówiłem to poproszę maila, wyślę. Chyba nie wydałbym 2000 euro by teraz ... sami zadecydujcie. Miłego dnia

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Nie, nie ma na to tabletki. Sam problem nie zniknie to fakt. Jeśli ktoś nie zamierza poświęcić swoich nawyków to moja metoda nie zadziała i wtedy to faktycznie będą wyrzucone pieniądze w błoto. Ja mówię co trzeba zrobić, ale to Wy będziecie musieli to zrobić. Samo się nie zrobi. Na resztę pytań odpowiem na maila:

xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-05-01 o 16:19 Powód: Mail.
KrystianQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 20:47   #3688
koks186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 42
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ciężkie czasy ale kwarantanna mi służy przytyłem prawie 10 kg .Trenuje na domowej siłowni biorę odżywki takie jak glutamina carbo teraz nabyłem argininę (poczytajcie w sieci oprócz przyrostów masy poprawia detoks wątroby poprzez usuwanie amoniaku) ornityne pomaga w utrzymaniu tzw. Cyklu mocznikowego, kreatyna, olej rybny DHA - prezes fundacji mebo która zajmuje się TMAU gdzieś polecał to, ponoć komuś pomogło. Nie piłem kombuchy tydzien bo mi się skończyła. Przypakowalem sporo, watroba jak mnie bolała wcześniej tak boli i teraz. Jjem co chce czasem mc 2x w tygodniu, papierosy alkohol choć po nim czuje się lepiej. Zapach jest zmniejszony niż na początku ale wybuchy tez są, ostatnio jechałem samochodem sam , nawiew na maxa , prulem autostrada 170 i masakryczny smród zgniłego mięsa, może padlina leżała nie wiem , już chrzanić jechałem sam. Dziś duuzo paliłem i czułem smród szamba, odziwo zatrzymałem się obok 2 studzienek a może to ja nie wiem. Polecam poczytać tez wszystkim o cyklu metylacji CMS , powoduje m.in zapach ciała i w wyniku tych przemian powstają aminy siarkowe. Jedna Pani dr z Kanady stosuje molibden na usuwanie siarki z organizmu . W cyklu metylacji ważny jest kwas foliowy i witamina b6 i b12. Jak robiłem markery nów. To badałem tez wit b12 mam niedobór i suplementują. Niedobory wit b12 powodują zapalenie bliny śluzowej żołądka i problemy z układem nerwowym
koks186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 13:11   #3689
notsofun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 11
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez koks186 Pokaż wiadomość
Ciężkie czasy ale kwarantanna mi służy przytyłem prawie 10 kg .Trenuje na domowej siłowni biorę odżywki takie jak glutamina carbo teraz nabyłem argininę (poczytajcie w sieci oprócz przyrostów masy poprawia detoks wątroby poprzez usuwanie amoniaku) ornityne pomaga w utrzymaniu tzw. Cyklu mocznikowego, kreatyna, olej rybny DHA - prezes fundacji mebo która zajmuje się TMAU gdzieś polecał to, ponoć komuś pomogło. Nie piłem kombuchy tydzien bo mi się skończyła. Przypakowalem sporo, watroba jak mnie bolała wcześniej tak boli i teraz. Jjem co chce czasem mc 2x w tygodniu, papierosy alkohol choć po nim czuje się lepiej. Zapach jest zmniejszony niż na początku ale wybuchy tez są, ostatnio jechałem samochodem sam , nawiew na maxa , prulem autostrada 170 i masakryczny smród zgniłego mięsa, może padlina leżała nie wiem , już chrzanić jechałem sam. Dziś duuzo paliłem i czułem smród szamba, odziwo zatrzymałem się obok 2 studzienek a może to ja nie wiem. Polecam poczytać tez wszystkim o cyklu metylacji CMS , powoduje m.in zapach ciała i w wyniku tych przemian powstają aminy siarkowe. Jedna Pani dr z Kanady stosuje molibden na usuwanie siarki z organizmu . W cyklu metylacji ważny jest kwas foliowy i witamina b6 i b12. Jak robiłem markery nów. To badałem tez wit b12 mam niedobór i suplementują. Niedobory wit b12 powodują zapalenie bliny śluzowej żołądka i problemy z układem nerwowym
Ja na swojej skórze przekonałem się, że pozbycie się tych najgorszych nawyków z naszego życia (typu papierosy, alkohol, brak aktywnosci fizycznej, smieciowe żarcie) daje najwięcej. Nie jest to cały przepis na pozbycie się smrodu, tylko jeden ze składników. Moim zdaniem eliminacja tych złych przyzwyczajeń to powinien być pierwszy krok do wyzdrowienia.

Co z tego, że będziesz brał argininę, która pomaga w usuwaniu amoniaku z organizmu jeżeli codziennie wprowadzasz duże ilości amoniaku do ciała paląc papierosy?

http://archiwum.wiz.pl/1998/98012500.asp
"... że dodawanie amoniaku do tytoniu papierosowego wspomaga przyswajanie nikotyny".

Co z tego, że będziesz suplementował witaminę D12 skoro niszczysz błonę śluzową żołądka pijąc alkohol?

https://drmax.pl/blog-porady/co-sie-...-nic-dziwnego/
"W pierwszej kolejności alkohol działa drażniąco na śluzówki przewodu pokarmowego. Powoduje miejscowy stan zapalny błony śluzowej żołądka"

Będę się w tym wątku powtarzał pewnie jeszcze wielokrotnie, ale postaram się za każdym razem ująć to co chcę przekazać w trochę inny sposób, żeby jak najwięcej osób zrozumiało. Chcę to robić bo jest mi po prostu szkoda ludzi, którzy na to cierpią, wiem, że ten problem po pewnym czasie rządzi całym naszym życiem.

Tak więc koks186, twoje próby walki idą na marne bo jedną ręką pozbywasz się gruzu ze swojej działki, a drugą wrzucasz na nią nowy gruz, tylko, że ta druga ręka pracuje szybciej. Jestem słaby w porównaniach.
Też byłem w tym miejscu, myślałem na zasadzie "dobra zacznę robić to [tutaj wstaw cokolwiek co pomaga]" to napewno zniknie. Jednocześnie praktykując te najbardziej szkodzące nawyki. Nie wyleczysz się, powtarzam, i to nie tylko do Ciebie, ale również do każdej osoby, która to czyta, nie wyleczysz się dopóki nie zaatakujesz tego problemu z każdej możliwej strony. Trzeba wytoczyć każde możliwe działo, wybieranie sobie jednego sposobu walki jest bezsensowne.

W tym tygodniu będę pił wystarczającał dla mojego organizmu ilość wody (około 2.5l) dziennie. Super. Smród może trochę zelżeć, ale co z tego jak palisz dziennie paczkę fajek?

Dobra, w tym tygodniu, zaczynam brać chlorofil i glutaminę, a do tego powstrzymam się od fast foodów. Super. Smród może trochę zelżeć, ale co z tego jak weekend wypiłeś pół litra wódki i cofnąłęś cały swój tygodniowy postęp.

A potem przychodzi fałszywe przekonanie: trzymałem te dobre nawyki, ale efekty są niezadowalające więc pewnie nie działają, więc je porzucasz i wracasz do złych nawyków. I wyruszasz dalej na poszukiwanie kolejnego aspektu, który MOŻE pomóc. Testujesz go tak jak wyżej i koło się zatacza.

Jest to jednak pocieszająca informacja, bo wiesz na ten temat coraz więcej i mam nadzieje, że to tylko kwiestia czasu aż zrozumiesz, że takie wybiórcze atakowanie problemu z tylko jednej strony jest bez sensu. Powtarzam. Żeby sobie z tym poradzić potrzebne są diametralne zmiany w stylu życia i podejśćie do choroby z jak największej ilośći stron JEDNOCZEŚNIE.

Przestańcie palić, przestańcie pić alkohol, dostarczajcie wystarczającą ilość witamin i pierwiastków,wyeliminujci e najbardziej szkodliwe jedzenie i wprowadźcie aktywność fizyczną, wystarczy się lekko spocić. Tyle. Dajcie sobie dwa tygodnie i zobaczycie efekty.
To musi być zmasowany atak na całą twierdzę z każdej strony, a nie wybiórcze natarcia na kawałek muru.
notsofun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 15:23   #3690
frida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Notsofun czy mógłbyś napisać coś więcej o swojej diecie?
frida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.