Laptop dla biżuteryjki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-24, 11:43   #31
mlisiewski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 174
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Panie Maćku, a czy badania te obejmowały też Delle (w tej chwili standardowa gwarancja, jaką ta firma daje to 3 lata).
link do tabelki z wynikami: http://cache.gawkerassets.com/assets...ge_6_of_8_.jpg
mlisiewski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 16:34   #32
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Mały_karaluszku - no bo niby człowiek wie, że klient patrzy na przeróżnych, zazwyczaj nieskalibrowanych monitorach, ale ja ze swojej strony chciałabym być w porządku, że zdjęcie, które wrzucam jest faktycznym odzwierciedleniem kolorów rzeczywistych.
No to profesjonalnie, podziwiam

Ale tak jak mówię, pomimo tych niewielkich różnic nie miałam nigdy problemów również z zamówieniami które robiłam typu niewłaściwy kolor koralików/kamieni.
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 18:23   #33
Uniqalna_Art
Rozeznanie
 
Avatar Uniqalna_Art
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 659
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Ooooo, tutaj się zgadzam w zupełności. U mnie bardzo często foty są słabo doświetlone, ale nie rozjaśniam niektórych, bo i kolorki biżutów na tym tracą niestety i nie wygląda to wówczas ta jak w rzeczywistości.
__________________

Uniqalna_Art jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 20:05   #34
KTOS151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Ja jestem świeżo po zakupie - kupiłam Asusa 1201NL. Nie chciałam pełnowymiarowego bo średnio mi się widziało codzienne targanie tego ze sobą więc wzięłam 12" - jak dla mnie jest taki w sam raz bo 10" był za mały. Waży raptem ok 1,5 kg i występuje w trzech kolorach (!!). Pisząc kolokwialnie - jest bardzo fajny, taki kobiecy w ksztłacie i formie. Obrabiałam już na nim zdjęcia w Gimpie, oglądałam tutoriale i jak na razie jestem zadowolona - mam nadzieję że tak zostanie.
KTOS151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:09   #35
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Cytat:
Napisane przez mlisiewski Pokaż wiadomość
Dziękuję. Dell równiutko po środku, eh....

Karaluszku - to nie jest kwestia profesjonalizmu. Zwykła przyzwoitość No dooooobra - i spora doza wybiórczego pedantyzmu (wybiórczego, bo jakoś tak na porządek w pokoju nie działa :P)

KTOS151, a porównywałaś zdjęcia na nim i na stacjonarce?

Ja się powoli skłaniam ku Dellowi i dalszej obróbce na stacjonarce. Bo po kolejnej wizycie w sklepie, gdzie porządne kolory miałam dopiero na laptopie w cenie 7499zł, stwierdzam, że to nie dla mnie
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 10:07   #36
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Skidi, ale przecież zwykły monitor też się da podłączyć do laptopa, więc do "dopieszczania" zdjęć możesz używać dodatkowego monitora, a do netu samego laptopa
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 11:00   #37
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Oj ja miałam mega przejścia z kolorami podczas kupowania laptopa. To była droga przez mękę. Unia płaciła więc mogłam poszaleć, ale nawet ze sporą kasą miałam ogromny problem. Nic mi się nie podobało. W końcu wybrałam Sony Vaio (który ma nieco zbyt zielony wyświetlacz, ale uznałam, że już sobie daję spokój - regulacja tylko częściowo pomogła) i jestem z niego w zasadzie zadowolona, ale i tak będę go niedługo odsyłać do serwisu . Po roku zaczął mi szwankować jeden z przycisków przy touchpadzie.
Wcześniej miałam takiego malutkiego, taniego laptopika firmy Aristo, ale wyświetlacz miał fantastyczny, tyle, że po trzech latach złamały się zawiasy . Mam go dalej i działa, no ale wiadomo, trochę to niewygodne .

Zresztą prawda jest taka, że jak mam chęć jakoś mega pracować nad kolorami na zdjęciu (przeważnie mi się nie chce i nigdy nie miałam żadnych zastrzeżeń w tym temacie od klientów) to idę po prostu do stacjonarki, z dużym monitorem Eizo i tam wszystko jest jak być powinno. Monitory Eizo polecam bardzo bardzo.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 21:54   #38
KTOS151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Skidi - tak porównywałam, tyle tylko że mój stacjonarny ma ok2-3 lat (ale monitor płaski) i szczerze mówiąc lepiej to wygląda właśnie na laptopie. Ale może to być kwestia różnicy wieku pomiędzy sprzętami.
KTOS151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 18:04   #39
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Cytat:
Napisane przez kulkam Pokaż wiadomość
Skidi, ale przecież zwykły monitor też się da podłączyć do laptopa, więc do "dopieszczania" zdjęć możesz używać dodatkowego monitora, a do netu samego laptopa
No toć o tym właśnie pisałam - taki jest plan

Smoczku - byłam też i w Sony. Odpowiedni kolor był na kompie za 8499 polskich złociszy :P Ale sam w sobie soniak faaaaajny...
KTOS151 - lepsze kolory miałaś na lapie? Że bardziej zbliżone do rzeczywistych? No to nieźle, jesteś pierwszą osobą, jaką znam z lepszymi kolorami na niestacjonarce! Szczęściaro
A Elzo faktycznie wszyscy polecają (też dziwna sytuacja :P). I Kulka i teraz Smoczek i ludziki na forach i w sklepach.

Ja już straciłam nadzieję, będzie laptop i do obróbki monitor z PCta. Skalibruję do na ile się będzie dało i tyle.
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:48   #40
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Skidi, ja chyba nie umiem czytać ze zrozumieniem, bo myślałam, że do obróbki zdjęć zamierzasz przesiadać się na kompa męża
W każdym razie życzę, żeby jednak udało Ci się znaleźć fajnego laptopa, przy którym nie będziesz musiała podłączać monitora
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 21:31   #41
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Albo ja pisać wyraźnie Ale nie, nie planuję się podłączać No, chyba, że mi szybciej będzie na wspólnych folderze pracować, jak teraz (w sumie, jak tak teraz myślę... eh!)

A już pewna jestem, że takiego jak mi życzysz to niestety mieszczącego się w moim budżecie lapa nie znajdę. Ale dzięki
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 08:31   #42
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Ale czasem może się okazać, że trafi Ci się fajny egzemplarz, który akurat będzie dobrze odwzorowywał kolory, albo da się jako-tako skalibrować
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 15:34   #43
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

I za to kciuka możesz potrzymać Póki co zbieram info na temat kalibracji laptopa (doszliśmy do wniosku, że ja i pecet to się zdecydowanie nie sprawdzi). Co ma być, to będzie - w tym tygodniu zakup, a później zabawa w ustawianie.
W każdym bądź razie dzięki za wszystkie opinie - mądrzejsza jestem teraz
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 17:21   #44
Roxy80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311
Dot.: Laptop dla biżuteryjki

Skidi i na jakiego lapka się zdecydowałaś? W moim właśnie padła karta graficzna i muszę szybciutko coś kupić w rozsądnej cenie. Mam pożyczony, ale tylko na tydzień i w tym czasie muszę coś wybrać.
Poza tym, wie ktoś jak moglabym odzyskać dane ze starego lapka?
Roxy80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.