pękanie wejścia pochwy podczas każdego stosunku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Zadbaj o zdrowie intymne

Notka

Zadbaj o zdrowie intymne Wiesz, w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie zadbać o swoje zdrowie intymne? Nasz ekspert rozwieje Twoje wątpliwości!

 
 
Narzędzia
Stary 2014-06-05, 15:05   #1
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 741

pękanie wejścia pochwy podczas każdego stosunku


witam serdecznie,
moim kilkuletnim problemem jest pękanie wejścia pochwy przy każdym stosunku płciowym. Pęka wzdłuż, na około 1cm- 1,5cm, w kierunku odbytu. Nie leci krew, lecz jest to bardzo bolesne i uciążliwe. Problem jest kilkuletni, więc raczej wykluczam infekcję. Maści nie pomagają, niestety.
Podczas wizyty u lekarza dowiedziałam się, że może to być spowodowane wędzidełkiem (?) oraz problem można usunąć podczas zabiegu nacięcia tego wędzidełka.
Panie doktorze, byłabym wdzięczna za jakąkolwiek radę
__________________
3.06.2010

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-09, 21:44   #2
lowekrowe
Raczkowanie
 
Avatar lowekrowe
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 151
Dot.: pękanie wejścia pochwy podczas każdego stosunku

Ja od pół roku mam to samo, pęka mi skóra bezpośrednio u dołu wejścia do pochwy na początku każdego stosunku. Odczuwam niewielki ból na samym początku stosunku [chociaż może teraz to wyolbrzymiam, skupiając się na tym, czy skóra znowu pęka], później już nie. Sama ranka też nie boli, ma długość ok. 0,5 cm i lekko krwawi, ale szybko się goi.
Ginekolog oglądając to pęknięcie mówiła, że to nic groźnego, zwykłe otarcie. Ale fakt, że powstaje ono przy każdym stosunku, jest dosyć uciążliwy...
lowekrowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 19:51   #3
no sugar in my coffee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 8
Dot.: pękanie wejścia pochwy podczas każdego stosunku

Też tak mam! Ranka długości też ok.0,5-1cm. Jeśli stosunki są często, nawet nie zarasta, po kilkudniowej przerwie i stosunku pojawia się znowu. Tak naprawdę odczuwam to tylko w momencie naderwania (ułamek sekundy) i przy sikaniu - piecze. Mój gin powiedział, że trzeba się bardziej przyłożyć do nawilżenia przy stosunku
no sugar in my coffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 13:13   #4
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 741
Dot.: pękanie wejścia pochwy podczas każdego stosunku

Cytat:
Napisane przez lowekrowe Pokaż wiadomość
Ja od pół roku mam to samo, pęka mi skóra bezpośrednio u dołu wejścia do pochwy na początku każdego stosunku. Odczuwam niewielki ból na samym początku stosunku [chociaż może teraz to wyolbrzymiam, skupiając się na tym, czy skóra znowu pęka], później już nie. Sama ranka też nie boli, ma długość ok. 0,5 cm i lekko krwawi, ale szybko się goi.
Ginekolog oglądając to pęknięcie mówiła, że to nic groźnego, zwykłe otarcie. Ale fakt, że powstaje ono przy każdym stosunku, jest dosyć uciążliwy...
Cytat:
Napisane przez no sugar in my coffee Pokaż wiadomość
Też tak mam! Ranka długości też ok.0,5-1cm. Jeśli stosunki są często, nawet nie zarasta, po kilkudniowej przerwie i stosunku pojawia się znowu. Tak naprawdę odczuwam to tylko w momencie naderwania (ułamek sekundy) i przy sikaniu - piecze. Mój gin powiedział, że trzeba się bardziej przyłożyć do nawilżenia przy stosunku
dziewczyny, czyli wszystkie cierpimy na tę samą dolegliwość mnie też boli tylko moment pęknięcia, a później tylko podczas sikania i dotykania tego miejsca. Jednak w moim przypadku dobre nawilżenie (żel+ślina w duuużych ilościach) nie pomaga...
__________________
3.06.2010

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 10:40   #5
malgosn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: pękanie wejścia pochwy podczas każdego stosunku

dołączam do grona osób cierpiących, ehhh ten seks
malgosn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 15:24   #6
milusiaam
Wtajemniczenie
 
Avatar milusiaam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 658
Dot.: pękanie wejścia pochwy podczas każdego stosunku

a może warto masować wejscie pochwy,w miejscu w którym pęka,olejkiem migdałowym ,który uelastycznia skore .Duzo czytam teraz o porodach i własnie to jest sposob kobiet na złagodzenie pękania wejścia do pochwy przy porodach ,wiec tym bardziej przy sexie powinno pomóc.
a jeśli chodzi o samo nawilżenie ,wewnętrznie bardzo pomaga picie smienia lnianego
milusiaam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 13:34   #7
Betty Q
Przyczajenie
 
Avatar Betty Q
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 19
Dot.: pękanie wejścia pochwy podczas każdego stosunku

Ja co prawda nie mam takiego problemu, za to inne i owszem. Stosuje od niedawna preparat Hydrovag na suchość pochwy ale studiując ulotkę i szukając informacji o nim w internecie wyczytałam, że stosowany jest równiez przy bolesnych stosunkach i po operacjach ginekologicznych. Wspomaga procesy regeneracyjne, zapewnia elastyczność pochwy, usprawnia funkcjonowanie nabłonka. Tyle z teorii. Może ten preparat by Wam pomógł. Ja osobiście jestem z niego zadowolona, bo suchość skutecznie uniemożliwiała mi zbliżenia, teraz jest duuużo lepiej.
Betty Q jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 15:28   #8
lowekrowe
Raczkowanie
 
Avatar lowekrowe
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 151
Dot.: pękanie wejścia pochwy podczas każdego stosunku

Cytat:
Napisane przez milusiaam Pokaż wiadomość
a może warto masować wejscie pochwy,w miejscu w którym pęka,olejkiem migdałowym ,który uelastycznia skore .Duzo czytam teraz o porodach i własnie to jest sposob kobiet na złagodzenie pękania wejścia do pochwy przy porodach ,wiec tym bardziej przy sexie powinno pomóc.
a jeśli chodzi o samo nawilżenie ,wewnętrznie bardzo pomaga picie smienia lnianego
Informacja warta sprawdzenia

U mnie też nawilżenie nie pomaga. Kupiłam żel Baifem K, który podobno jest dobry przy takich "dolegliwościach", ale niestety jako środek profilaktyczny się nie sprawdził. Jedynie fajnie złagodził skutki - ranka szybciej się zagoiła.

Ale... przedwczoraj pierwszy raz od pół roku nie pękłam! Z TŻ zawsze zaczynaliśmy stosunek od pozycji "misjonarskiej", po prostu tak się przyzwyczailiśmy i już. Przedwczoraj zaczęliśmy "na pieska" i pęknięcia brak! Wczoraj znowu zaczęliśmy od tej pozycji i znowu wszystko ok, jest tylko mała blizna po poprzedniej rance, ale nic świeżego
Zdaje mi się, że przyczyniła się do tego nie tylko zmiana pozycji, ale też niedawna zmiana tabletek anty i wydłużenie gry wstępnej.
lowekrowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 22:11   #9
Jacek Tulimowski
Raczkowanie
 
Avatar Jacek Tulimowski
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 75
Dot.: pękanie wejścia pochwy podczas każdego stosunku

Jeśli problem spowodowany jest pogrubiałym wędzidełkiem tylnym to obecnie można zastosować zabieg laseroterapii. Laser CO2+laser biostymulujący.
Jacek Tulimowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-23, 10:20   #10
Jacek Tulimowski
Raczkowanie
 
Avatar Jacek Tulimowski
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 75
Dot.: pękanie wejścia pochwy podczas każdego stosunku

Możliwa przyczyna to zbyt krótkie wędzidełko, proponuję leczenie przeciwzapalne, ewentualną korektę wędzidełka-laser.
Jacek Tulimowski jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Zadbaj o zdrowie intymne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-23 11:20:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.