Przebarwienia na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości Jak pozbyć się zmarszczek, utrzymać młody i naturalny wygląd skóry? Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o medycynie estetycznej. Na Twoje pytania odpowiada Dr Iwona Marycz-Langner.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-05-27, 19:16   #1
Agniesiaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar Agniesiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 073

Przebarwienia na twarzy


Witam!

Jak pozbędę się tych uciążliwych przebarwień na twarzy? Dodam że mam zaledwie 19 lat.

Pozdrawiam, Agnieszka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P5271334.jpg (62,8 KB, 471 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P5271326.jpg (54,9 KB, 496 załadowań)
__________________
Zapraszam na mojego bloga:

http://dailyperfect.blogspot.com/
Agniesiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 23:25   #2
kredka22
Raczkowanie
 
Avatar kredka22
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 105
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Uważam ze nie masz przebrawien albo ich na tym zdjęciu nie widać ale wiem ze na przebarwienia jest dobry acnederm polecam bardzo dobry i kosztuje ok 20 zl
kredka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 12:25   #3
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Cytat:
Napisane przez kredka22 Pokaż wiadomość
Uważam ze nie masz przebrawien albo ich na tym zdjęciu nie widać ale wiem ze na przebarwienia jest dobry acnederm polecam bardzo dobry i kosztuje ok 20 zl
oj kochana twoje przebarwienia to pikuś do moich masc acnederm jest super a gdyby ci nie pomogło polecam krem white&beauty firmy floslek nie drogi i w miare wybiela cena do 30zl
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 13:44   #4
aaaaasik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 7
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Ja tam też nic nie widzę.
aaaaasik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 15:42   #5
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Ja używałam cytryny, sokiem smarowałam buzię i dekold, po 10 minutach zmywałam przegotowaną wodą. Nie próbowałam nigdy żadnych kosmetyków, więc nie wiem czy lepiej niż maść.
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 09:36   #6
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Cytat:
Napisane przez Agniesiaaaaa Pokaż wiadomość
Witam!

Jak pozbędę się tych uciążliwych przebarwień na twarzy? Dodam że mam zaledwie 19 lat.

Pozdrawiam, Agnieszka
Plamy pigmentowe na skórze mogą być wywołane wieloma przyczynami. Bardzo mi przykro, ale przesłanie samych fotografii bez przeprowadzenia wywiadu lekarskiego jest niewystarczające do postawienia diagnozy, ustalenia terapii przebarwień i zabezpieczenia przed ich nawrotem.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 13:30   #7
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Cytat:
Napisane przez Dr Iwona Marycz-Langner Pokaż wiadomość
Plamy pigmentowe na skórze mogą być wywołane wieloma przyczynami. Bardzo mi przykro, ale przesłanie samych fotografii bez przeprowadzenia wywiadu lekarskiego jest niewystarczające do postawienia diagnozy, ustalenia terapii przebarwień i zabezpieczenia przed ich nawrotem.
bardzo ubolewam że mieszkam daleko od warszawy moje przebarwienia walcze z nimi 4 lata odwiedzilam kupe lekarzy dermatologów wszyscy twierdza ze sie ich nie pozbędę zrobilam sobie nawet oczywiscie prywatnie proby wątrobowe wszystko ok żadnych problemow hormonalnych uciekam przed słońcem używam kremów z filtrem a moja twarz wygladam jakbym miala 50 lat teraz w tej chwili mam przebarwienia tak silne że sie wstydzę wychodzić na dwor jestem załamana strasznie ....wszystko co mogłam zrobilam .....laser chyba został ale mnie nie stać finansowo
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-30, 15:41   #8
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przebarwienia na twarzy

cytrynkę też używałam ale dostałam strasznego uczulenia w zyciu bym nie powiedziała że jestem na nią uczulaona...moje przebarwienia są tak okropne że wstydzę sie wychodzić na dwór bez kupy podkladu na twarzy jestem tak już załamana ,że niewiem co robić nie opalam sie robilam nawet próby watrobowe wszystko ok żadnych problemów hormonalnych żadnych tabletek antykopcyjnych niewiem bylam u lekarza dermatologa jak mi wystrzeliła z suma za dobra kurację która niby pomoże to się załamałam nie stac mnie poprostu na nią ....wstydzę sie ludzi bo z podkładem tak grubym na twarzy wyglądam jak lalka ....moze która z was ma takie problemy moze moze mi doradzić ?bede naprawde wdziecznamoże żle sie wypowiem ,bo ktoś kto nie ma tego czegoś na twarzy to nie zrozumie ciało możesz w jakims stopniu zatuszować ubraniem ,a twarz? próbowałam nawet pisać do znanych programów typu matamorfozy...klinika urody z nadzieją że może mnie wybiorą ...?no cóż ...zawsze mialam fajną skorę na twarzy nie mialam problemów z trądzikiem skąd to cholerstwo to niewiem

Edytowane przez moniasass
Czas edycji: 2012-05-30 o 15:47
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 12:44   #9
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Powiem szczerze, że na tych zdjęciach nie widać przebarwień, masz za to bardzo ładne usta i to przykuło moją uwagę w pierwszej chwili, spróbuj wyeksponować to co masz piękne, a nie zakrywać toną podkładu. A poza tym powiedz szczerze czy ktoś zwrócił Ci uwagę, że masz problem czy tylko Ty tak myslisz?
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 07:43   #10
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przebarwienia na twarzy

o
Cytat:
Napisane przez Altarfka Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że na tych zdjęciach nie widać przebarwień, masz za to bardzo ładne usta i to przykuło moją uwagę w pierwszej chwili, spróbuj wyeksponować to co masz piękne, a nie zakrywać toną podkładu. A poza tym powiedz szczerze czy ktoś zwrócił Ci uwagę, że masz problem czy tylko Ty tak myslisz?
Altarfko czy ty piszesz do Agniesi czy do mnie Moniasass? bo to dwie różne wypowiedzi i osoby
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 11:37   #11
MalaTa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Powiem Ci, żę to co Ty masz to nic.. ja mam w tych samych miejscach plamy tyle, że brązowe albo pomarańczowe.. a jak umyję twarz to zataz mam czerwone na około.. i wyobraźsobie, że ja mam 16 lat .. ;( nie wiem co z tym zrobić dlatego krem koloryzujący i pod nos korektor.. wygląda to tak jakbym się goliła..
MalaTa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 09:45   #12
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przebarwienia na twarzy

jeszcze ja raz ponownie czy naprawde ktora z was mogla by żyć z czymś takim na buzi dodam że są to plamy brazowe mocna niewidoczne na zdjęciu.proszę przeczytajcie moją wypowiedz jest wyzej moze ktoś mi pomoże doradzi co robić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1022.jpg (54,5 KB, 323 załadowań)

Edytowane przez moniasass
Czas edycji: 2012-06-03 o 09:56
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 11:18   #13
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Cytat:
Napisane przez moniasass Pokaż wiadomość
o
Altarfko czy ty piszesz do Agniesi czy do mnie Moniasass? bo to dwie różne wypowiedzi i osoby
Pisałam do Agniesi akurat...

Edytowane przez Altarfka
Czas edycji: 2012-06-04 o 11:39
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 17:31   #14
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Cytat:
Napisane przez os95 Pokaż wiadomość
Twoje plamy sa przyczyna deficytu kolagenu. Wystarczy, ze odpowiednio zadbasz o swoja skore a wszystko wroci do normy. Zwlaszcza, ze Twoja mloda skora bedzie sie jeszcze szybciej regenerowac ! kolagen mozesz zamowic na przeze mnie sprawdzonej stronie www ekolagen com pl
Zgłosiłam reklamę. Przy deficytach znajomości regulaminu musisz się liczyć z "pomarańczką", czyli banem.

W temacie chętnie bym się dowiedziała jak pozbyć się przebarwień podobnych do tych, które pokazała moniasass? Moje są pewnie efektem stosowania przez lata kwasów i retinoidów. Niestety filtry nie chronią w 100%, a latem słońce atakowało uwrażliwioną skórę. Po latach mam piękne pamiątki z przeszłości, które jesienią będę musiała skutecznie wybielić.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 19:56   #15
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Elfia4 przepraszam że tak pisze ale cieszę sie że nie jestem sama......chciałabym ci napisać ze właśnie dziś będąc na spacerku z dzieckiem zauważylam w aptece ulotkę bezpłatne porady kosmetyczki musiałam skorzystam i Pani powiedziala mi iż kremy z spf 50 najlepiej zmieniać często chodzi tu o firmy żeby nie używać nonstop tej samej mam dać sobie spokój z wybieleniem przez lato i wlasnie plamy są zwiazane z zaburzeniami menatoliny tak bynajmniej jest niby w moim przypadku no i najważniejsze i najgorsze te plamy nigdy nie znikną do końca ........no i tyle sie dziś dowiedziałam
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-06, 13:09   #16
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Laser leserem, ale czy to jest bezpieczne? Mogą zostać blizny po tym? Będąc w ciąży wysypało mi się mnóstwo piegów zwłaszcza na plecach, niby mi to nie przeszkadza, ale widzę je za każdym razem kiedy patrzę w lustro...
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-06, 19:26   #17
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przebarwienia na twarzy

wlaśnie ale muszę ci powiedzieć że laser może by pomógł ...on niby pali tą chorą skórę ale czy ponownie nie wyjda? nikt nam juz nie odpowie na to pytanie...
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 11:14   #18
Motylekpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Ja mam przebarwienia po sloncu spowodowane tabletakmi antykoncepcyjnymi i myslalam o cosmelanie ale nie wiem czy to bezpieczne.... Moze ktos juz tego doswiadczyl?
Motylekpa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 17:15   #19
daniela83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Kochane wizażystki niestety tez borykam sie juz kilka lat z plamami na twarzy i musze stwierdzic ze zaden lek , lasery , leki masci i takie tam inne pierdoły nie pomoga. Na zime troche znikaja, ale gdy tylko znów słoneczko zaswieci powracaja.Krem z filtrem tez na nic sie zdaje. taka nasza uroda niestety!!!
daniela83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-11, 09:15   #20
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Czyli w myśl zasady "jeśli nie możesz kogoś pokonać to się do niego przyłącz" należałoby się zaakceptować przebarwienia i piegi...
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 08:31   #21
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przebarwienia na twarzy

[QUOTE=Altarfka;34627796]masz rację tylko różnica jest taka że piegi a duże przebarwienia jest to wielka różnica piegi ..........mi jest i tak ciezko przyzwyczaić sie do tych okropnych przebarwień
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 11:55   #22
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Rozumiem Cię , tym bardziej, że zewsząd patrzą na nas wyniośle te pięknie zrobione porcelanowe lalki, bez skazy na twarzy i ciele, a my zwykłe kobiety tylko w kompleksy przez to wpadamy. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie jest to przytłaczające, gonimy za pięknem, które tylko photoshop daje
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 13:14   #23
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Cytat:
Napisane przez moniasass Pokaż wiadomość
jeszcze ja raz ponownie czy naprawde ktora z was mogla by żyć z czymś takim na buzi dodam że są to plamy brazowe mocna niewidoczne na zdjęciu.proszę przeczytajcie moją wypowiedz jest wyzej moze ktoś mi pomoże doradzi co robić
Moniasass jeśli cię to pocieszy, ja do niedawna byłam posiadaczką bardzo podobnych o ile nie ciemniejszych przebarwień, moje były wręcz brunatne, jak zaschnięta krew
Trochę mi pomogła taka kuracja:
ok.2 miesiace stosowałam regularnie na noc acnederm (różnica w wyglądzie skóry niewielka),
potem kupiłam kwas kojowy i zrobiłam tonik na wodzie 4%
od ok.4 miesięcy codziennie lub prawie codziennie smaruję buzię wieczorem (po zmyciu makijazu) tym tonikiem.
Staram się dorabiać mniej więcej co tydzień nową porcję,bo podobno on się utlenia.
Ten kwas kojowy pomaga, przynajmniej mi pomógł do pewnego stopnia.
Nie napiszę, że raptem jak za dotknięciem magicznej różdżki buzia stała się alabastrowa, równiutka, gładka...bla bla bla...
nic z tych rzeczy, ale jest poprawa.
Plamy które były brunatne, teraz są 2 tony ciemniejsze od reszty skóry.
Ukryte pod mocnym podkładem-są praktycznie nie widoczne (wcześniej przebijały się przez Dermablend i wyglądałam jakbym miała masę sińców na twarzy)

Kwas kojowy można bez problemu kupić (nie napiszę gdzie bo nie chcę być posądzona o reklamę, ale szukaj tam gdzie znajdziesz wszystko
Do tego- wiadoma sprawa- niezbędny jest mocny filtr na twarz.
Ja praktycznie teraz pierwsze co robię gdy rano wstanę, to nałożenie filtra.
Nie wychodzę bez niego nawet na balkon
Obecnie stosuję filtr SPF 50, firmy LRP, fluid lekko barwiący (daje ładny koloryt i też ciutkę maskuje przebarwienia)

aha...dodam, że zrobiłam ostatnio (mimo lata) 2 razy peeling kwasem migdałowym (samoróbka, stężenie 16%) też trochę mi pomógł...jednak pierwsze co tobie mogę polecić to kojowy
3mam kciuki za gladziutką buźkę
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 19:24   #24
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przebarwienia na twarzy

la'Mbria kochana z ciebie kobieta dziekuje ci za wskazówki proszę napisz mi jako prywatną wiadomosc gdzie można kupic ten kwas i jak dobrze przeczytalam robisz tonik na wodzie utlenionej 4% ?

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

[QUOTE=Altarfka;34654953]własnie to jest to ,najgorsze jest to że jak jest upalny dzień podkład na buzi spływa dosłownie nienawidzę tego ale w tej chwili mam te plamy juz prawie czarne to napewno zasługa słoneczka tak kocham lato ale jak tu sie pokazać ludziom bez ton podkładu ...........
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 22:49   #25
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Przebarwienia na twarzy

[QUOTE=moniasass;34665771]
Cytat:
Napisane przez Altarfka Pokaż wiadomość
własnie to jest to ,najgorsze jest to że jak jest upalny dzień podkład na buzi spływa dosłownie nienawidzę tego ale w tej chwili mam te plamy juz prawie czarne to napewno zasługa słoneczka tak kocham lato ale jak tu sie pokazać ludziom bez ton podkładu ...........
dziewczyny ja mam raczej skórę mieszaną/tłustą (w zależności od kosmetyków i tego czy kwaszę buzię czy akurat odpoczywam od kwasów), ale generalnie mi tez podkład się świeci...bardzo dobrze matują naturalne pudry- tu na wizażu jest chyba cały dział poświęcony takim kosmetykom do zrobienia w domu- przeglądnijcie sobie, ja używam pudru bambusowego (kupiony na biochemiiurody, albo na mazidłach...nie pamiętam i nie chcę robić nikomu reklamy), ale zainteresujcie się takimi "zmatowiaczami"- mi po aplikacji zwykłego pudru buzia świeci się za jakąś godzinę, max dwie.
Po bambusowym wytrzymuję do 6 godzin maxymalnie.
Także może wam tez pomoże
a podkład używam tylko vichy dermablend ten nowy (lżejszy), on tak bardzo nie spływa
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 08:49   #26
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Puder bambusowy? Nie słyszałam o takim, ale chyba jeszcze mało wiem o kosmetykach
Osobiście lubię naturalny podkład w kompakcie, teraz na lato z spf 50, nie spływa tak szybko jak w płynie
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 22:52   #27
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Dziewczyny na wizażu gorąco rozpisują się na temat terapii z użyciem Dermarollera, który idealnie radzi sobie z przebarwieniami.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=361409
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 08:36   #28
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Dermoroller, czyli wałeczek z igłami?
Słyszałm o nim, moja znajoma używa, ponoć pierwsze użycie nie jest przyjemne, ale potem można sie przyzwyczaić.
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 10:00   #29
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przebarwienia na twarzy

witam kochane dzięki jednej z naszych kolezanek która ma ten sam problem co ja zaczełam kurację kwasem kojowym,taniutko i nie mam nic do tracenia trzymajcie kciuki od dziś zaczynam sie smarować
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 10:16   #30
indiewa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 93
Dot.: Przebarwienia na twarzy

dziewczyny! czy te preparaty (acnederm) i domowe sposoby (cytryna), o których tu piszecie pomogą mi na zwykłe "przypalenie" skóry słońcem?!?!??
indiewa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.