Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-27, 19:14   #601
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87621769]



Moim zdaniem rodzice dzieci z wczesnych klas podstawówki mają najgorzej, bo te dzieci już nie są tak zaopiekowane, jak w przedszkolu, a jednak nie są na tyle samodzielne, jak nastolatki.

A odrębną sprawą są dyżury w szkole w czasie jakichś wolnych dni (nie ustawowych, tylko takich, jakie sobie ustala placówka, a jest tego DUŻO).
Na własnej skórze przekonałam się, że szkoła robi wszystko, byle tylko nie zapisać na to dziecka.[/QUOTE]

Tak. W klasach 1-3 rodzic lub opiekun ma obowiązek przyprowadzić i odebrać dziecko osobiście. Lata temu jak miałam praktyki w szkole prowadząca przestrzegała że mam po ostatniej lekcji zaprowadzić dzieci do szatni i jeśli jakiegoś rodzica nie będzie to broń Boże żeby dziecko poszło samo. (Świetlicy nie było więc w sumie nie wiem co bym miała z takim dzieckiem zrobić)

To jest masakra bo lekcje w 1-3 często kończą się o 10.30 - 12.30 max (3-5 lekcji)

W tym roku córka szwagierki poszła do podstawówki i dalej jest tak że opiekun musi stawić się osobiście. Na szczęście w tej szkole świetlica jest a babcia wcześnie pracę zaczyna to i wcześnie kończy, więc wybiera wnuczkę nawet przed 15. Ale nie każdy ma taką babcie. A dwa że miejsc na swirtlicy jest skrajnie mało i z dziwnymi warunkami przyjęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 19:59   #602
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Na pewno? U nas dzieci w 3 klasie wracały same.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 19:59   #603
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Tak. W klasach 1-3 rodzic lub opiekun ma obowiązek przyprowadzić i odebrać dziecko osobiście. Lata temu jak miałam praktyki w szkole prowadząca przestrzegała że mam po ostatniej lekcji zaprowadzić dzieci do szatni i jeśli jakiegoś rodzica nie będzie to broń Boże żeby dziecko poszło samo. (Świetlicy nie było więc w sumie nie wiem co bym miała z takim dzieckiem zrobić)

To jest masakra bo lekcje w 1-3 często kończą się o 10.30 - 12.30 max (3-5 lekcji)

W tym roku córka szwagierki poszła do podstawówki i dalej jest tak że opiekun musi stawić się osobiście. Na szczęście w tej szkole świetlica jest a babcia wcześnie pracę zaczyna to i wcześnie kończy, więc wybiera wnuczkę nawet przed 15. Ale nie każdy ma taką babcie. A dwa że miejsc na swirtlicy jest skrajnie mało i z dziwnymi warunkami przyjęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
z tego co mi wiadomo to dzievi, ktore ukonczyly 7 lat wg prawa moga juz same przychodzic i wychodzic ze szkoly
corka chodzi do 2 kl podstawowki, jest zapisana na swietlice. do szkoly chodzi sama, tzn. odprowadzam pod placowke, ale do budynku nie wchodze. miglasby tez sama wychodzic ze szkoly, cxy to ze swietlicy cxy prosto z lekcji. trzeba to zaznaczyc tylko przy oswiadczeniu skladanym na poczatkubroku szkolnego: czy bedzie odbierane dziecko osobiscie czy wychodzi samo o okreslonej godzinie.
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 20:01   #604
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Dokładnie. U nas w 1 klasie dzieci miały 6 lat więc nie mogły ale później juz tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 20:05   #605
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

No dobra, ale nawet jak samo wróci ze szkoły, to gdzieś musi pójść. No chyba, że taki 8-latek może wg was siedzieć 3h sam w domu.
Poza tym dla mnie na razie puszczanie dziecka samego do i z szkoły to totalna abstrakcja. Niby kończy w tym roku 7 lat, ale zupełnie sobie tego nie wyobrażam. Już abstrahując nawet od tego, że musi przejść przez dwie ulice, z czego gorsza jest mała osiedlowa uliczka, na której osiedlowe sebki się czują jak bohaterowie filmu szybcy i wściekli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 20:31   #606
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
To jest najczęstszy tok postępowania. Zapisać dziecko do prywatnego żłobka i iść do pracy jeszcze przed marcem (wtedy są zapisy do placówek panstwowych). Wtedy zapisujecie dziecko jako rodzice pracujący i od września idzie panstwowo. To da się ogarnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No widzisz ja nie wpadlam na takie kombinowanie.
A ty mówisz że to jest najczęstsze postępowanie. Ja jestem jakaś naiwna i stwierdzam że skoro nie chcą mi dać miejsca to idę do prywatnego. Oczywiście najpierw zapisuje i czekam na adaptację i dopiero po zakończonej adaptacji idę (mam nadzieję) do pracy.
I chyba nie każdy by się dostał tym sposobem bo żłobek publiczny jest w moim mieście jeden (co prawda kilka grup) a prywatnych kilka i wszystko pełne. Wiec siła rzeczy wszyscy by się do tego publicznego nie zmieścili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 20:37   #607
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Hmmm no może może. W temacie aż tak nie jestem bo jak pisałam praktyki miałam kilka lat temu a córka szwagierki pierwszy rok poszła do szkoły.
Zresztą nawet jeśli faktycznie dotyczy to tyło pierwszej klasy to i tak jest to problem dla rodzica.
Większość teraz przecież pracuje 9-17 lub 8-16 . Do tego dojazd. Raczej nie mówimy o tylko 3gidzinach

Choć z drugiej strony.... Ja tak chodziłam sama od pierwszej klasy. W drugiej i trzeciej uczyliśmy się na zmiany więc musiałam dodatkowo pilnować wyjścia o odpowiedniej godzinie żeby się nie spóźnić, zamknąć dom itd. do świetlicy się nie dostałam.
Sama to sobie średnio wyobrażam ale jakoś moi rodzice nie panikowali (albo nie dali poznać po.sobie )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-27, 20:41   #608
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No widzisz ja nie wpadlam na takie kombinowanie.
A ty mówisz że to jest najczęstsze postępowanie. Ja jestem jakaś naiwna i stwierdzam że skoro nie chcą mi dać miejsca to idę do prywatnego. Oczywiście najpierw zapisuje i czekam na adaptację i dopiero po zakończonej adaptacji idę (mam nadzieję) do pracy.
I chyba nie każdy by się dostał tym sposobem bo żłobek publiczny jest w moim mieście jeden (co prawda kilka grup) a prywatnych kilka i wszystko pełne. Wiec siła rzeczy wszyscy by się do tego publicznego nie zmieścili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W moim mieście 100k jeden publiczny + jedna filia. Śmiech na sali.
Ale ja akurat żłobka nigdy nie brałam pod uwagę. A do przedszkola syn się dostał tylko dlatego, że akurat stworzyli ustawę, że muszą wszystkim 3 i 4 latkom zapewnić miejsca w placówkach i pootwierali dodatkowe oddziały.
I całe szczęście, że chodził, bo jakby miał teraz zacząć chorować tak, jak chorował w pkolu, to ja bym rzeczywiście nie wróciła do pracy aż do jego 18tki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 20:47   #609
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87622067]No dobra, ale nawet jak samo wróci ze szkoły, to gdzieś musi pójść. No chyba, że taki 8-latek może wg was siedzieć 3h sam w domu.
Poza tym dla mnie na razie puszczanie dziecka samego do i z szkoły to totalna abstrakcja. Niby kończy w tym roku 7 lat, ale zupełnie sobie tego nie wyobrażam. Już abstrahując nawet od tego, że musi przejść przez dwie ulice, z czego gorsza jest mała osiedlowa uliczka, na której osiedlowe sebki się czują jak bohaterowie filmu szybcy i wściekli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

to zalezy od dziecka i od rodzica moich znajomych syn od 2 klasy sam idzie do szkoly i wraca do domu, a od tego roku jeszcze jego siostra (dzieci sa w klasie 1 i 3). rodzice do pracy na 7 wychodza, a dzieciaki ogarniaja, na ktora maja lekcje. moja corka moglaby sama wracac do domu, ale jeszcze byc dluzej niz 30 min w domu sama nie lubi i nie chce, dlatego jest na swietlicy. czasami, jak mi dluzej w pracy schodzi dzwonie do niej i mowie, zeby wyszla i spotykamy sie w polowie drogi, ale najczesciej odbieram ja osobiscie. w 3 klasie bedzie sama wracac do domu.
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 20:55   #610
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Pracowałam kiedyś w szkole gdzie zerówka (4-, 5- i 6-latki) kończyła o 13.15. I albo odbierał ktoś dziecko albo jechało autobusem bo dzieci były z kilku miejscowości. Mam wrażenie, że to była polityka gminy bo świetlicę miała tylko jedna szkoła. A jak jesteś w pracy to zapiszesz dziecko tam gdzie jest świetlica. I w małych szkołach będzie jeszcze mniej dzieci. I połączą klasy. A potem zlikwidują szkołę. I zaoszczędzą.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 20:58   #611
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Nie wyobrażam sobie takckrotko otwartej świetlicy. Ale z drugiej strony zauważyłam, że w przedszkolu prawie wszystkie dzieci były odbierane po 15, a w świetlicy szkolnej są pustki. Większość młodszych dzieci jest odbieranych zaraz po zakończeniu lekcji. Dziwne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-27, 21:04   #612
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Mi lekarz nie umiał wystawić opieki na chore dziecko bo w nowym systemie robił to pierwszy raz. A dzieci w okolicy chorują masowo. Kto jest z nimi w domu
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 21:05   #613
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Zresztą, nie zafundowałabym dziecku takiej traumy, adaptacja w jednym żłobku a potem przenoszenie do innego.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 21:09   #614
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

To zależy ile dziecko ma lat. Niekoniecznie byłoby to aż traumą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Zresztą z moich obserwacji wynika, że dziecko łatwo się adaptuje do zmian. Gorzej z rodzicami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Ja poslalam córkę do prywatnego żłobka jak miała 2,5 roku (nikt wtedy nie słyszał o żadnej adaptacji. Po prostu poszła i została) a po roku dostała się do przedszkola. Nie było żadnej traumy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 21:15   #615
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
To zależy ile dziecko ma lat. Niekoniecznie byłoby to aż traumą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Zresztą z moich obserwacji wynika, że dziecko łatwo się adaptuje do zmian. Gorzej z rodzicami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Ja poslalam córkę do prywatnego żłobka jak miała 2,5 roku (nikt wtedy nie słyszał o żadnej adaptacji. Po prostu poszła i została) a po roku dostała się do przedszkola. Nie było żadnej traumy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja myślę, że to zależy od dziecka. Moje miało rok i miesiąc jak zaczęło i żłobek uwielbia. Nawet po dwóch miesiącach nieobecności nie ma problemu z powrotem do grupy. Mam nadzieję, że utrzyma się ten stan i w przedszkolu. Widziałam jednak starsze od niej dzieci, które po kilku dniach świąt nie mogły się pogodzić ze żłobkiem.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 21:35   #616
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
To zależy ile dziecko ma lat. Niekoniecznie byłoby to aż traumą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Zresztą z moich obserwacji wynika, że dziecko łatwo się adaptuje do zmian. Gorzej z rodzicami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Ja poslalam córkę do prywatnego żłobka jak miała 2,5 roku (nikt wtedy nie słyszał o żadnej adaptacji. Po prostu poszła i została) a po roku dostała się do przedszkola. Nie było żadnej traumy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja ma 1.5 i uważam że to jest wiek w którym niefajnie zmieniać placówki co chwilę.
Za to starsza była kozak i jak miała 2.5 poszła do przedszkola a po pół roku w tej samej placówce do starszej grupy i była zachwycona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 22:58   #617
Tajfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 197
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

To już nie OZM ale coś co mnie w wychowaniu dzieci bardzo dziwi, chodzi o dziecko w mojej bliskiej rodzinie.
Ta dziewczynka tylko się uczy, non stop się uczy. Nie wychodzi z koleżankami, a ma 10 lat. Babci odmawia spotkań bo ma dużo nauki i musi się uczyć. Ja rozumiem, ze dobre oceny są bardzo ważne, ale... jakoś to takie dziwne.
Tym bardziej niepokojące, ze siostra matki dziewczynki tez bardzo dużo się uczyła, a kiedy na studiach okazało się, ze czasem wpadnie jakaś gorsza ocena i nie da rady jechać na samych 6 wpadła w ogromne problemy zdrowotne, z anoreksja i bulimią włącznie.
Tajfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 00:28   #618
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
To zależy ile dziecko ma lat. Niekoniecznie byłoby to aż traumą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Zresztą z moich obserwacji wynika, że dziecko łatwo się adaptuje do zmian. Gorzej z rodzicami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Ja poslalam córkę do prywatnego żłobka jak miała 2,5 roku (nikt wtedy nie słyszał o żadnej adaptacji. Po prostu poszła i została) a po roku dostała się do przedszkola. Nie było żadnej traumy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie kto się interesował, ten słyszał.

No ale wiadoma sprawa, skoro u Ciebie tak było, to to oznacza normę..

U mojego syna w przedszkolu były dzieci, które płakały jeszcze w drugim roku chodzenia (zaczynały jako 3-latki).
Mój poszedł jako 4-latek i nigdy nie przepłakał nawet pół minuty, a jest wychuchanym jedynakiem matki z ozm.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Czas edycji: 2020-02-28 o 00:33
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 00:57   #619
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ja poslalam córkę do prywatnego żłobka jak miała 2,5 roku (nikt wtedy nie słyszał o żadnej adaptacji. Po prostu poszła i została) a po roku dostała się do przedszkola. Nie było żadnej traumy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też bym nie zmieniała dziecku żłobka po pół roku tylko po to żeby poszedł do państwowego.
Mój syn miał 11 miesięcy gdy poszedł do żłobka, niecałe 3 lata gdy poszedł do przedszkola. Zaadoptował się fajnie, mówi że lubi chodzić, kolegów ma miłych. Aktualnie ma niecałe 4 lata.

Szczerze mówiąc to uważam że 2,5 roku to późny wiek jak na żłobek, wolałabym od razu zapisać dziecko do przedszkola niż po pół roku je przenosić.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-28, 02:42   #620
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
W szkole prywatnej (połączone z przedszkolem, do którego dziś zapisałam dziecko) jest świetlica do 17:30. W przedszkolu dzieci mogą być od 6:30 do 17, tzn. takie są godziny otwarcia.







Z tego, co mi wiadomo, to nie trzeba zadnych zaświadczeń.



Co do opieki MOPS-u - jasne, jak dziecko nie zjada w domu, to niech ma w żłobku. ALE mam koleżankę, która zapisała dziecko do żłobka, dziecko się nie dostało, więc poszła do MOPS-u i poprosiła panią o interwencję w tej sprawie, bo ona musi iść do pracy z uwagi na domowy budżet. Nie wiem, jak to działa, ale pracownica przyszła, koleżanka napisała odwołanie i dziecko się dostało. Tyle że jej żadna praca nie odpowiada, no i siedzi nadal bez - już pół roku... To akurat w Warszawie. Znam historię, bo jak mój młody nie dostał się do klubu malucha, to mi właśnie takie rozwiązanie polecała. Nie skorzystałam.
Nie mogła sobie tak o iść do mopsu, musiała być jego klientka, mieć przydzielonego pracownika socjalnego. Gdyby się dało po prostu przyjść do mopsu i załatwiać dane sprawy, to by tam trzeba było wstawić drzwi obrotowe

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 05:53   #621
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Też bym nie zmieniała dziecku żłobka po pół roku tylko po to żeby poszedł do państwowego.
Mój syn miał 11 miesięcy gdy poszedł do żłobka, niecałe 3 lata gdy poszedł do przedszkola. Zaadoptował się fajnie, mówi że lubi chodzić, kolegów ma miłych. Aktualnie ma niecałe 4 lata.

Szczerze mówiąc to uważam że 2,5 roku to późny wiek jak na żłobek, wolałabym od razu zapisać dziecko do przedszkola niż po pół roku je przenosić.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez.
Moja poszła do placówki jakby przedszkole że żłobkiem montessori i była po prostu jedna grupa do 3 lat i druga od 3 do 6. Więc najpierw chodzila na 2 piętro a potem na pierwsze i to była cała różnica. Te same pomieszczenia, kucharka, zasady, miejsce, wszystko. Zaczęła mając 2.5 i była totalnie gotowa, to taki typ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 06:26   #622
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87622499]Pewnie kto się interesował, ten słyszał.

No ale wiadoma sprawa, skoro u Ciebie tak było, to to oznacza normę..

U mojego syna w przedszkolu były dzieci, które płakały jeszcze w drugim roku chodzenia (zaczynały jako 3-latki).
Mój poszedł jako 4-latek i nigdy nie przepłakał nawet pół minuty, a jest wychuchanym jedynakiem matki z ozm.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE] w tych placówkach do których chodziła moja córka nie było takiej adaptacji, o jakiej czytam obecnie na wizażu. Nigdzie nie napisałam, że to norma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Też bym nie zmieniała dziecku żłobka po pół roku tylko po to żeby poszedł do państwowego.
Mój syn miał 11 miesięcy gdy poszedł do żłobka, niecałe 3 lata gdy poszedł do przedszkola. Zaadoptował się fajnie, mówi że lubi chodzić, kolegów ma miłych. Aktualnie ma niecałe 4 lata.

Szczerze mówiąc to uważam że 2,5 roku to późny wiek jak na żłobek, wolałabym od razu zapisać dziecko do przedszkola niż po pół roku je przenosić.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie był problem, bo do przedszkola się nie dostała. Ale rzeczywiście źle to nazwałam. To nie był stricte żłobek. Przedszkole, do którego przyjmowano młodsze dzieci. Nie wiem od ilu lat... może od 2. Ale zerówki tam nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ingrid80
Czas edycji: 2020-02-28 o 06:27
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 07:57   #623
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie mogła sobie tak o iść do mopsu, musiała być jego klientka, mieć przydzielonego pracownika socjalnego. Gdyby się dało po prostu przyjść do mopsu i załatwiać dane sprawy, to by tam trzeba było wstawić drzwi obrotowe

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
No ale mimo wszystko to jakoś załatwiła, bo pismo widziała. Zgłosiła niedostatek, konieczność pójścia do pracy, zbadali jej sytuację. Ale w domu nadal siedzi
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 10:58   #624
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87621673]To jest dla mnie zagadka wszechświata.
Moje własne odbiera babcia i siedzi u niej, dopóki my nie wrócimy z pracy. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale na chwilę obecną nie mam lepszego.

A, myślałam, że piszesz o szkolnych.[/QUOTE]
Od strony szkoły czy przedszkola patrząc - (rozmawiłam z nauczycielkami, a często mam okazję) to tak wlaśnie zdecydowana większość rodziców kombinuje babcie, znajome, sąsiadki itp. wiem, ze nap. na przerwy świąteczne są w przedszkolu (takim 170 dzieci) zapisywane ok 20 dzieci, a faktycznie przyprowadzane są 3-5. na świetlicę w szkole teraz w grudniu 27-31.12 przychodzilo JEDNO. (a nauczyciele byli - mają dyżury)
świetlica szkolna czynna do 16tej.

Od strony mojej - rodzica to jak pomyślę o zerówce i podstawówce to jestem przerażona tym, kto mi odbierze dziecko. Babcia raczej odpada, myślę o zagadaniu do sąsiadki... chyba ze mąż godziny pracy zmieni.
Zerówki do której mają zajęcia?

ja to póki co myśle, ze moja 7/8latka (na razie ma prawie 5) chyba będzie w domu siedziec po lekcjach... ja siedziałam (ale to CAŁKIEM INNE czasy- wiem) - koleżanki zapraszałam i super wspominam te czasy ;( sąsiedzi piętro niżej mniej, bo np. skakałyśmy w gumę

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87622195]W moim mieście 100k jeden publiczny + jedna filia. Śmiech na sali.
Ale ja akurat żłobka nigdy nie brałam pod uwagę. A do przedszkola syn się dostał tylko dlatego, że akurat stworzyli ustawę, że muszą wszystkim 3 i 4 latkom zapewnić miejsca w placówkach i pootwierali dodatkowe oddziały.
I całe szczęście, że chodził, bo jakby miał teraz zacząć chorować tak, jak chorował w pkolu, to ja bym rzeczywiście nie wróciła do pracy aż do jego 18tki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
u nasz 120 tys miasto 3 żłobki publiczne, a do prywatnych jak zapisywalismy około lutego-marca to wszędzie na listy rezerwowe (miejsca powyzej 10 - ale potem -w wakacje sie pozwalniały). Twój syn juz w podstawowce? Koleżanka w zeszłym roku przeniosła po ok 2 miesiacach z prywatnego żłobka do państwowego - ale dziecko- kozak chociaż przeniosła ze względów logistycznych i $$

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Mi lekarz nie umiał wystawić opieki na chore dziecko bo w nowym systemie robił to pierwszy raz. A dzieci w okolicy chorują masowo. Kto jest z nimi w domu
no rodzice najczęściej przecież dostają opiekę, nasza pediatra (i raczej większość) sobie z tym razi od ponad pól roku. A Tobie w końcu nie wystawił zwolnienia???


Cytat:
Napisane przez Tajfa Pokaż wiadomość
To już nie OZM ale coś co mnie w wychowaniu dzieci bardzo dziwi, chodzi o dziecko w mojej bliskiej rodzinie.
Ta dziewczynka tylko się uczy, non stop się uczy. Nie wychodzi z koleżankami, a ma 10 lat. Babci odmawia spotkań bo ma dużo nauki i musi się uczyć. Ja rozumiem, ze dobre oceny są bardzo ważne, ale... jakoś to takie dziwne.
Tym bardziej niepokojące, ze siostra matki dziewczynki tez bardzo dużo się uczyła, a kiedy na studiach okazało się, ze czasem wpadnie jakaś gorsza ocena i nie da rady jechać na samych 6 wpadła w ogromne problemy zdrowotne, z anoreksja i bulimią włącznie.
bardzo przykre, tez miałam takie koleżanki w podstawowce z rodzicami tak psychicznie ich gnębiącymi. Pamiętam jak dziewczyna w 4tej klasie podst. płakała, bo dostała 4 zamiast 5. przesada w żadną strone nie jest zdrowa...

Moje dziecko w żłobku też nie miało takie klasycznej adaptacji- tzn. na początku przez tydzień oddawałam ją na ok 3 godziny, ale na sali ja nie zostawałam ani minuty. W przedszkolu 2 dni po 3 h z rodzicami.

Edytowane przez 71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Czas edycji: 2020-02-28 o 11:10
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 11:32   #625
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Tak w temacie odprowadzania dzieci do szkoły i ogólnie uczenia ich samodzielności - https://www.youtube.com/watch?v=P7YrN8Q2PDU - ciekawy i krótki film, może kogoś zainteresuje.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 11:40   #626
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87623283]Tak w temacie odprowadzania dzieci do szkoły i ogólnie uczenia ich samodzielności - https://www.youtube.com/watch?v=P7YrN8Q2PDU - ciekawy i krótki film, może kogoś zainteresuje.[/QUOTE]


Taż widziałam ten filmik.


To ładnie pokazuje, że nawet takie młode dzieci dają sobie radę same bez problemu.


Problemem są dorośli wokół nich. Bo w Japonii jest na tyle bezpiecznie, że takiemu dziecku raczej nic się nie stanie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 13:24   #627
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87621599]Gdzie są świetlice czynne do 18?

U nas jest do 16.15, a w praktyce o 15 prawie nie ma już dzieci, jakieś niedobitki.[/QUOTE]Chociażby w szkole mojej córki (szkoła państwowa). Świetlica otwarta od 6:00 do 17:30.
W szkole obok - 7:00-18:00.
Moje przedszkole jest czynne do 17:30. I naprawdę są dzieci, które dzień w dzień siedzą do zamknięcia.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 13:32   #628
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Chociażby w szkole mojej córki (szkoła państwowa). Świetlica otwarta od 6:00 do 17:30.
W szkole obok - 7:00-18:00.
Moje przedszkole jest czynne do 17:30. I naprawdę są dzieci, które dzień w dzień siedzą do zamknięcia.
Moja koleżanka odbiera dziecko 17.40 i nadal mnóstwo dzieci jeszcze tam jest albo jest właśnie odbieranych (świetlica czynna do 18). Ale w moim mieście standardowe godziny pracy biurowej to 9-17.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 13:58   #629
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

U nas przedszkola i żłobki 6-17 ale po 15 już pojedyncze osoby, połączone grupy. O 16 wychodzi ostatnie dziecko - syn sąsiadki. I mój niedługo dołączy

Odbierają głównie babcie lub nianie zatrudnione w zasadzie tylko w tym celu. Myślę że jest presja zeby dziecko wybrać o 15 nawet jak rodzic pracuje dużo dłużej. Stąd te nianie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 14:01   #630
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

jak nie tak dawno przeczytałam ile moze zarobić taka niania (w większym mieście), która odbierze dziecko ze szkoły i posiedzi z nim ze ok 2 h do powrotu rodziców to byłam w szoku - na kilka tipsów i fryzjerów w miesiący by starczyło
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-16 00:46:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.