Żel hialuronowy 1% (BU) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 3 3,45%
** 3 3,45%
*** 10 11,49%
**** 21 24,14%
***** 50 57,47%
Głosujący: 87. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-12, 18:44   #31
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Niezbędnik Razem z jakimś olejem świetnie nawilża. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 08:53   #32
piekło
Raczkowanie
 
Avatar piekło
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 370
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Niestety za bardzo wysusza moją wrażliwą,naczynkową skórę.Nie lubię tego efektu ściągniętej skóry.
Niezły jako dodatek do maseczek i olejków.
Dla mnie 3
piekło jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 14:43   #33
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Nie przypadł mi do gustu-stosowałam jako mieszankę z olejkiem tamanu oraz na końcówki włosów.W przypadku mieszanki za bardzo wysuszał,nie chciał się wchłaniać.Niestety jako specyfik na końcówki włosów też efektów nie dał żadnych w zasadzie,dlatego raczej już go nie kupię.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 13:22   #34
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Dla mnie wysuszacz nr 1. Stosowałam na 2 sposoby: solo i w połączeniu z serum lemon. Próbowałam różnych porcji, nawet takich minimalnych. Za każdym razem powodował wysuszenie, nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry, zaczerwienienie, a do tego wypryski. U mnie się nie sprawdził więc już go nie kupię.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 11:50   #35
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Nie wiem jak w połączeniu z innymi kosmetykami jako dodatek, ale sam żel solo strasznie ściąga skorę i mam wrażenie, że wysusza. Jak dla mnie to katuje skórę i nic więcej. Jedynie na początku był ok, później coraz gorzej.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 20:33   #36
Samara888
Raczkowanie
 
Avatar Samara888
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 36
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

U mnie tez jednak troche ściąga skóre, nawet z olejem niezbyt nawilża ale i tak bede go stosować bo sie pozbyłam wyprysków dzieki niemu.
__________________


Samara888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 06:52   #37
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

nawilża ładnie, aczkolwiek nie zawsze, nie wiem dlaczego. zawsze stosuje go zawsze tak samo (przecieram hydrolatem, nastepnie do żelu dodaję jeszcze kilka kropel hydrolatu) i raz nawilzy, a raz sciagnie
stosuje go równiez na włosy jako odżywkę i włosy sa piękne
__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 23:09   #38
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

JA dalam 4 * ,poniewaz nie mam jeszcze takiego efektu jaki oczekuje.Czasami zel powoduje,ze cera jest troche szara. Zobaczymy jak w dluzszej perspektywie bedzie sie sprawowal.

Zakupilam dwa zele: jeden czysty 1% a drugi odżywczy. Sa bardzo fajne. Na poczatku troche nieporadnie ich uzywalam tj. zbyt duza warstwa, na niewilgotna cere i niestety moja skora twarzy wygladala jeszcze gorzej. W mieszance z olejem tamanu zaczely wyskakiwac mi w dosc sporych ilosciach zaskorniki i mialam lekki wysyp,ale po czasie jak zaczelam odpowiednio stosowac zel razem z olejem tj.cienka warstwa na wilgotna cere to produkt rzeczywiscie zadzialal. Czuc wyrazne nawilzenie i lekkie napiecie,redukcje stanow zapalnych,gojenie,uspokoj enie.

Na mega ogromny plus jest to,ze na zel mozna nalozyc podklad i co najwazniejsze swiecenie twarzy zredukowane jest do minimum. Co wczesniej raczej nie mialo miejsca gdyz co jakis czas musialam przypudrowac sobie twarz.
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:35   #39
fraszka105
Raczkowanie
 
Avatar fraszka105
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 276
GG do fraszka105
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Żel mnie nie zachwycił ale jest całkiem w porządku. Generalnie spodziewałam się większego szału... Również zauważyłam redukcję zaskórników po nim, więc coś w tym jest
__________________
Never sigh for better world, it's already composed, played and told.


fraszka105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 20:46   #40
molasses disaster
Raczkowanie
 
Avatar molasses disaster
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 207
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Stosowany samodzielnie strasznie ściągał (mimo aplikowania na wilgotną skórę), wręcz koncertowo wysuszył mi cerę. Obecnie mieszam z lekkim kremem nawilżającym (Celia kolagen + kozie mleko albo Ziaja kuracja lipidowa) i jest o niebo lepiej, chociaż z drugiej strony, spektakularnego nawilżenia też brak... Jedynie ogranicza zapychanie przez kremy, za co plusik.

Nie wiem, czy kupię ponownie, być może w wersji odżywczej z lipidami.
molasses disaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 14:27   #41
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Solo będzie ściągać, ale mała kropla w 2-3 kroplami dowolnego oleju czy serum cudownie nawilża skórę. Jest po nim taka gładka, aksamitna, no cudna po prostu. Nie zapycha, nie podrażnia, świetny pod filtry i do rozrabiania maseczek czy peelingu z bromelainą
5 gwiazdek ode mnie, niezbędnik.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 08:59   #42
toagusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 138
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Używam go w połączeniu z olejami i kremami. Poprawia ich wchłanianie i stopień nawilżenia skóry. Uczucia nieprzyjemnego ściągnięcia czy innych dziwnych/niepożądanych efektów nie odnotowałam.
Dla mojej odwodnionej skóry to jednak wciąż za mało, teraz zamówiłam wersję 2% i zobaczymy...
toagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:23   #43
Aventia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

5 gwiazdek, uzależniłam się od niego. Używam wersji z pantenolem i alantoliną, działa na mnie fantastycznie. Mój sposób użycia: spryskuję twarz hydrolatem (róża, mogdał) a następnie w dłoni mieszam dużą kroplę żelu z 2-4 kroplami oleju lub mieszaniny oleju z serum. Aplikuję na wilgotną twarz. Wspaniale nawilża i wygładza.
Stosuję również do rozdrobnienia peelingu enzymatycznego. Rewelacyjny produkt.
Aventia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 17:29   #44
KoralM
Raczkowanie
 
Avatar KoralM
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 360
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Moja ocena - 5
Bardzo dobrze się sprawdza z olejami na noc, na twarz i pod oczy.
A na dzień- jest niezastąpiony na końcówki włosów zamiast jedwabiu!
KoralM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 08:37   #45
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Witajcie
też jestem posiadaczką tego żelu i niestety robiłam już kilka podejść i do mojej mieszanej odwodnionej cery jakoś się nie nadaję. Próbowałam z olejami, nawet z kremami odrobinkę dosłownie i ciągle czuję ściągnięcie buzi, które po czasie przemienia się w pieczenie na policzkach i w okolicach oczu..i tak sobie myślę do czego by go zużyć? z drugiej strony wiem o jego dobroczynnym działaniu i nie chciałabym z niego rezygnować. Zamówiłam kolejne oleje i będą kolejne próby. Myślę, że będę zużywać na noc z bardziej treściwymi kremami i olejami, bo na dzień niestety jakoś mi nie pasuje.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-03-19 o 17:50 Powód: Pytanie
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 11:55   #46
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Nie powinno się stosować tego żelu solo, ponieważ wyciąga wodę ze skóry, ale nakładać na niego olejek albo krem. Ja tak robię, nakładam serum regenerujące zanim jeszcze żel się wchłonie i nawilżenie poprawiło się bardzo mocno. Jeszcze nigdy nie słyszałam tylu komplementów na temat cery!
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 14:42   #47
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Bardzo dobry, właśnie czegoś takiego szukałam. Był w moim pierwszym zamówieniu z BU jako jeden z moich pierwszych kosmetykó o prostym składzie. Świetny, już nie musze kupować żadnych żeli ani kremożeli, które lubią się wałkować.

Używam zgodnie z instrukcją podaną na stronie - czyli na twarz zwilżoną hydrolatem, najczęściej zmieszany z jakimś olejem albo serum. Użyty w ten sposób nigdy nie ściąga ani nie wysusza twarzy, bo na suchą skórę faktycznie może ściągać, o czym sprzedawca uprzedza.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 11:13   #48
anjaa31
Raczkowanie
 
Avatar anjaa31
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 161
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Wysuszacz? Chyba używałyście na suchą twarz xD
Stosuję go od tygodnia, moja buzia jest w kiepskim stanie, ale próbuję ją odratować żelem i olejem z kocanki, peelingiem enzymatycznym i hydrolatem oczarowym (śmierdziuch straszliwy). To, że ściąga to taki delikatny efekt liftingujący. W końcu kobitki używają go do powiększania biustu i ust, więc takowe działanie ma
__________________
Czekamy na Liliannę -> 02.01.2015 r.
anjaa31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 18:02   #49
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Pierwszy raz w życiu po wypróbowaniu kosmetyku moge powiedzieć >> HELL YEAH !!!<<

Ten żel jest prawdziwym cudem
Mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T i normalną do suchej na policzkach. Każdy wypróbowany w ciągu ostatnich 2 lat krem nie dawał rady wyrównać nawilżenia w tych dwóch partiach. A tu taki niepozorny cosiek pięknie nawilżył policzki, nie przeciążył strefy T, a dodatkowo ogólnie zmatowił cerę.

Normalnie się zakochałam
P.S. najpierw oczyszczam cerę olejkiem myjącym (wersja z pomarańczą) również z BU.
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 22:58   #50
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

4*

Słyszałam o nim zarówno negatywne jak i pozytywne opinie. Ponoć inne Ha są lepsze, np 2%, albo 1,5% w mieszance różnocząsteczkowej. Jednak mnie 1% przypadła do gustu. Używam co kilka dni z olejami i masłami. Twarz pryskam mgiełką, tonikiem, następnie nakładam mix z dłoni, kropla oleju/masła+kropla Ha. Genialnie napina skórę, wygladza i poprawia wchłanianie mazideł do tego stopnia, że dotychczas unikane w biały dzień oleje wchłaniają się do matu i nadają pod makijaż. Mają też lepsze działanie. Poza tym BU ma fajne teraz te opakowania niebieskie. Kosmetyk jest mega wydajny i ma długi termin ważności. Nie pachnie i nie podrażnia, mogę stosować na okolice oczu bez problemu, bo nie migruje pod powieki. Niestety są dwa minusy, żel ten zastosowany samodzielnie koszmarnie wysusza cerę, a mam tłustą, w dodatku niemiłosiernie się lepi, dlatego nie dam 5 gwiazdek, bo sprawdza się genialnie tylko w połączeniu z czymś treściwszym

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-15 o 23:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 20:30   #51
ilonette
Raczkowanie
 
Avatar ilonette
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Od jakiegoś czasu mam ten żel Nie zapycha i nadaje się pod makijaż, w co nie uwierzyłam dopóki sama się nie przekonałam. Bardzo go lubię
__________________
artwordstyle

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-26 o 05:36 Powód: Pytanie
ilonette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 12:56   #52
littlehalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 35
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Nie wiem czy kupie go ponownie, jakos nie umialam go stosowac na poczatku i nie bylo WOW.

Nakladalam go na mokra twarz - sciagal, specjalnie nie nawilżał..
Razem z olejkiem arganowym BU - no, w miare ale szału nie ma


Niedawno odkrylam inny sposob i teraz jest ok nakladam go na mokra twarz, dokladnie masuje. Po chwili pryskam twarz woda z atomizera, kilka razy zeby nic nie wysychało.
Teraz jest super Nie ma sciagniecia tylko nawilżenie
littlehalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 08:03   #53
Emola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 127
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Moja ulubiona metoda stosowania zelu hialuronowego to mieszanie go z olejkami lub serami olejowymi, jak oni to nazywaja Dwufazowy Nawilzacz, dobrze sie wchlania i nawilza a rano buzia taka gladziutka, ale kazdy musi znalezcv swoja metode ;-)
Emola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 17:40   #54
xuna
Przyczajenie
 
Avatar xuna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

O matko, czy jestem jedyną osobą, która uważa że żel hialuronowy to pic na wodę? używalam stężeń 1%, 2%, 3% i 4% i uważam, że nawilżenie skóry po tym kwasie to pobożne życzenie. Wolę posmarować twarz olejem winogronowym bo twarz jest wtedy o niebo lepiej nawilżona.
xuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 13:40   #55
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Żel hialuronowy 1% (BU)

Cytat:
Napisane przez xuna Pokaż wiadomość
O matko, czy jestem jedyną osobą, która uważa że żel hialuronowy to pic na wodę? używalam stężeń 1%, 2%, 3% i 4% i uważam, że nawilżenie skóry po tym kwasie to pobożne życzenie. Wolę posmarować twarz olejem winogronowym bo twarz jest wtedy o niebo lepiej nawilżona.
To zależy od cery. Żel hialuronowy robi cuda na skórze odwodnionej, ale i tak trzeba a) dodać wody (na mokrą twarz albo zmieszany z wodą) b) zamknąć czymś zapobiegającym uciekaniu wilgoci.
Na skórze nie mającej problemu z nawodnieniem wystarczy posmarować czymś zapobiegającym ucikaniu wody, czyli np. olejem. Ja mam w domu żel hialuronowy i używam go okazjonalnie, bo naprawdę moja skóra nie potrzebuje codziennie nawilżania. nawet czytałam wypowiedź dermatologa, że przedawkowywanie substancji nawilżających prowadzi do problemów ze skórą np. wyprysków.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-12 14:40:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.