Jak Często Myjecie Włosy? - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-28, 10:54   #1441
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie dlugosc, a fryzura (posrednio wynikajaca z dlugosci) ma na to wplyw, zwlaszcza u osob, ktore maja problem takze z przetluszczaniem sie skory twarzy i okolic uszu\szyi. Wlosy, ktore dotykaja skroni, uszu, czola beda sie szybciej przetluszczac. Jak ja mam ochote ponosic rozpuszczone wlosy, to tez musze je koniecznie pod koniec dnia umyc.
To ma sens, ale to co wcześniej przeczytałam nie było wg mnie w żaden sposób logiczne
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-28, 11:26   #1442
Quizmasterka
Raczkowanie
 
Avatar Quizmasterka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 426
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja muszę codziennie. Przetluszczają mi się przy skórze już co drugi dzień, ale końce mam suche. Jeśli nie myję dwa dni, żle się czuję, nie układają mi się też tak jak lubię, w sensie, że brak im puszystości i objętości. Mam długość za łopatki i o ile latem nie miałam problemu z ich myciem, mogłam lecieć jak miałam coś do załatwienia nawet z niedosuszoną glową to teraz jest to dla mnie troszkę niewygodne.
Quizmasterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 13:32   #1443
aniaj93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 86
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja kupiłam sobie niedawno za chyba 8-9 zł szampon z Ziaji na przetłuszczające się włosy z łojotokiem. Ma w sobie biosiarkę. Póki co myłam nim włosy z 2-3 razy. Miałyście go? Polecacie?
aniaj93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 20:28   #1444
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Włosy myję codziennie od chyba końca gimnazjum, zawsze szybko mi się przetłuszczały. Dodatkowo muszę je myć rano, bo jeśli umyję je wieczorem, to następnego dnia nie jestem ich w stanie nawet przygładzić w kucyku, nie mówiąc o wyjściu w rozpuszczonych włosach - strasznie są podatne na odkształcenia, więc zawsze rano mam szopę której nie jestem w stanie opanować. A prostować codziennie nie zamierzam.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 17:28   #1445
majeczqaczaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 65
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Też muszę myć codziennie niestety. Myślałam, że może obcięcie głosów coś pomoże, ale czy krótkie czy długie to jest to samo
majeczqaczaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 17:34   #1446
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez aniaj93 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam sobie niedawno za chyba 8-9 zł szampon z Ziaji na przetłuszczające się włosy z łojotokiem. Ma w sobie biosiarkę. Póki co myłam nim włosy z 2-3 razy. Miałyście go? Polecacie?
Po dłuższym myciu nim dostaję łupieżu (sprawdzałam kilkukrotnie by mieć pewność, że to jego wina).

* * *

Natomiast jako pozytywny efekt uboczny brania izoteku zauważam, że włosy mniej mi się przetłuszczają. Do tej pory myłam codziennie, a teraz spokojnie mogę co 2-3 dni.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 11:05   #1447
IzzS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja myję co drugi dzień, praktycznie na wieczór i rano są już suche. Na wakacjach zdarza się rzadziej.
IzzS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-11, 13:27   #1448
4c52e7ce1ca4272c52a705c4e9bc120bd7e61c0d_656fba3e75b75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 79
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Co 5 dni


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4c52e7ce1ca4272c52a705c4e9bc120bd7e61c0d_656fba3e75b75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 07:40   #1449
Santiana
Raczkowanie
 
Avatar Santiana
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 64
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Wow, aż co pięć? Miałabym istny hełm na głowie, tak byłyby zatłuszczone. Myję co drugi, max co trzeci dzień i to jest wystarczające w zupełności.
Santiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 01:15   #1450
Hanka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 49
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja myję codziennie, a jak już naprawdę bardzo mi się nie chce to co dwa dni, nie znosze po prostu mieć choc trochę nieświezych włosów.
Hanka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 10:50   #1451
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Obecnie dzięki izotretynoinie myję co 2 dni, czasem co 3, jak nigdzie nie wychodzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-27, 15:28   #1452
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Jak Często Myjecie Włosy?

Co 3, 4 dni.
Jak mam bardzo zajęty tydzień to potrafię nie myć od poniedziałku do piątku.

I nie, nie widać, ze sa tluste :p
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 14:54   #1453
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Codziennie. Jak nie umyję, to odczuwam duży dyskomfort psychiczny i wydaje mi się, że swędzi mnie skóra.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 15:33   #1454
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Codziennie. Jak nie umyję, to odczuwam duży dyskomfort psychiczny i wydaje mi się, że swędzi mnie skóra.
Mam tak samo z myciem codziennie i psychicznym dyskomfortem jeśli tego nie zrobię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 17:18   #1455
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez dmuchawcelatawce Pokaż wiadomość
Mam tak samo z myciem codziennie i psychicznym dyskomfortem jeśli tego nie zrobię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dobrze, że nie jestem sama
Mogę sobie darować nawet robienie makijażu, ale włosy umyć muszę.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 18:16   #1456
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Codziennie. Jak nie umyję, to odczuwam duży dyskomfort psychiczny i wydaje mi się, że swędzi mnie skóra.
Ja mam tak samo.

I dla mnie to nie jest jakaś udręka i zamartwianie się w stylu :"o Jezu musze dzisiaj umyć włosy".. To dla mnie jak mycie zębów.. Po prostu idę i to robię..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 20:43   #1457
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Jak Często Myjecie Włosy?

Zależy jakie się ma włosy.
Moja kumpela ma po 1 dniu przylizane i tluste, to wiadomo chcąc nie chcąc musi je umyć.

Moje włosy lepiej funkcjonują jak nie są myte tak często, dodatkowo moje mycie to taki "rytuał" i z 2h zabiera :p skóra głowy akurat nie przetłuszcza mi się mocno i 2 dni są takie jak po umyciu - na trzeci tez czuję dyskomfort, ale używam wtedy suchego szamponu na skore głowy, bo reszta włosów się u mnie nie przetłuszcza.
Kiedyś tez myłam codziennie i wyglądałam ohydnie, wiec mi tam pasi.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 15:36   #1458
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo.

I dla mnie to nie jest jakaś udręka i zamartwianie się w stylu :"o Jezu musze dzisiaj umyć włosy".. To dla mnie jak mycie zębów.. Po prostu idę i to robię..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko że mycie zębów trwa około 2 minuty, więc powiedzmy 6 minut dziennie. Umycie włosów zajmuje sporo więcej. Zakładając że się nie ma krótkich - dłuższe wymagają nałożenia co najmniej odżywki (jak się nie praktykuje włosomaniaczych rytuałów), zostawienia jej na włosach na te 5 minut, spłukania, podsuszenia w ręczniku, rozczesania, opcjonalnie nałożenia jeszcze jakiegoś serum/pianki, wysuszenia suszarką i/lub stylizacji. W moim przypadku zajmuje to razem z prysznicem około godzinę i 15 minut, a sam prysznic + kremowanie się po + pielęgnacja twarzy bez mycia włosów góra pół godziny. Więc jak wracam z pracy o 22, to mi robi wielką różnicę, czy muszę siedzieć w łazience pół godziny czy ponad godzinę.
Ja byłam przeszczęsliwa jak mogłam na lekach myć głowę co 3 dzień.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 19:50   #1459
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja też myję codziennie, bo dla mnie to element podstawowej codziennej higieny. Tak samo jak nie odkładam mycia łokcia czy pośladka, aż skóra tam się przetłuszczy, ubrudzi albo będzie wyraźnie śmierdzieć :p I nie liczę: "o, tutaj minutka oszczędzona na kolanie, a tam 3 na myciu paznokci u stóp, jeszcze ich nie czuć, to można ominąć ".
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-03, 12:43   #1460
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo.

I dla mnie to nie jest jakaś udręka i zamartwianie się w stylu :"o Jezu musze dzisiaj umyć włosy".. To dla mnie jak mycie zębów.. Po prostu idę i to robię..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, codziennie podczas kąpieli myję włosy i tyle. W ogóle nie jest to dla mnie w jakiś sposób męczące czy nie wiadomo jak czasochłonne.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 13:07   #1461
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Oj dziewczyny
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 13:29   #1462
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Mi też umycie, pielęgnacja i suszenie włosów zajmuje 1.5-2 godziny, nie jest to może męczące, ale przy trybie życia, gdzie ponad 10 godzin jest się poza domem, to te 2 godziny na włosy jednak robią różnicę
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 14:32   #1463
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Dokładnie, codziennie podczas kąpieli myję włosy i tyle. W ogóle nie jest to dla mnie w jakiś sposób męczące czy nie wiadomo jak czasochłonne.
Dokładnie. Robię to codziennie przy okazji prysznica. Element codziennej higieny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 13:34   #1464
kos201
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

co drugi dzień, czasem codziennie
kos201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 13:57   #1465
karolinadarien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

hej chętnie dowiem się co to za rytuał sama też mam swoje rytuały, może dowiem się czegoś nowego

ogólnie to również uważam że włosy powinno się myć wtedy kiedy tego wymagają, oczywiście jak się je zaczęło myć codziennie to teraz się przetłuszczają dużo szybciej i mycie będzie wymagane codziennie... niestety. Samo mycie i SUSZENIE włosów CODZIENNIE(!) strasznie je wysusza niszczy itp. jasne można nałożyć odżywkę po każdym myciu, ale jeszcze nie znalazłam takiej która zapobiegnie wysuszeniu włosów. Te wszystkie włosowe porady trzeba traktować z dystansem bo w sumie bardzo dużo zależy od naszej genetyki i własnych upodobań Po nabytych długoletnich doświadczeniach mogę stwierdzić, że w moim przypadku dużo bardziej włosy skorzystały na co tygodniowym olejowaniu, niż na nakładaniu codziennie odżywki. Pamiętajmy też że taka odżywka ze spłukiwaniem powinna być nakłada od połowy długości w dół i ona również włosy obciąża więc może w przypadku włosów z tendencją do przetłuszczania warto byłoby pomyśleć o odżywce w sprayu bez spłukiwania-mniej obciąża włosy, nie trzeba czekać tych 5 minut a później znowu spłukiwać itp. poza tym efekt i składniki takiej odżywki utrzymują się przez cały dzień

Pozdrawiam
karolinadarien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 07:22   #1466
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez karolinadarien Pokaż wiadomość
hej chętnie dowiem się co to za rytuał sama też mam swoje rytuały, może dowiem się czegoś nowego

ogólnie to również uważam że włosy powinno się myć wtedy kiedy tego wymagają, oczywiście jak się je zaczęło myć codziennie to teraz się przetłuszczają dużo szybciej i mycie będzie wymagane codziennie... niestety. Samo mycie i SUSZENIE włosów CODZIENNIE(!) strasznie je wysusza niszczy itp. jasne można nałożyć odżywkę po każdym myciu, ale jeszcze nie znalazłam takiej która zapobiegnie wysuszeniu włosów. Te wszystkie włosowe porady trzeba traktować z dystansem bo w sumie bardzo dużo zależy od naszej genetyki i własnych upodobań Po nabytych długoletnich doświadczeniach mogę stwierdzić, że w moim przypadku dużo bardziej włosy skorzystały na co tygodniowym olejowaniu, niż na nakładaniu codziennie odżywki. Pamiętajmy też że taka odżywka ze spłukiwaniem powinna być nakłada od połowy długości w dół i ona również włosy obciąża więc może w przypadku włosów z tendencją do przetłuszczania warto byłoby pomyśleć o odżywce w sprayu bez spłukiwania-mniej obciąża włosy, nie trzeba czekać tych 5 minut a później znowu spłukiwać itp. poza tym efekt i składniki takiej odżywki utrzymują się przez cały dzień

Pozdrawiam
Suszenie może i niszczy, ale mycie... Poza tym nie każdy suszy włosy suszarką, moje same schną, nie używam w ogóle suszarki, tylko w wyjątkowych sytuacjach.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 09:25   #1467
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja nie wiem, co Wy robicie, że 1,5-2godziny zajmuje Wam umycie włosów...
Ja codziennie rano spędzam max 30 minut w łazience. Prysznic, mycie wlosów, suszenie ich, mycie zębów zajmuje mi łącznie jakieś 25 minut. Jak miałam długie włosy - ok. 5 minut więcej - tyle snu zyskałam, ścinając włosy prawie do zapięcia stanika na takie za uszy
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 09:56   #1468
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, co Wy robicie, że 1,5-2godziny zajmuje Wam umycie włosów...
Ja codziennie rano spędzam max 30 minut w łazience. Prysznic, mycie wlosów, suszenie ich, mycie zębów zajmuje mi łącznie jakieś 25 minut. Jak miałam długie włosy - ok. 5 minut więcej - tyle snu zyskałam, ścinając włosy prawie do zapięcia stanika na takie za uszy

Kolejne tyle zajęłoby mi opowieść o tym
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 09:58   #1469
karolinadarien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Może źle ujęłam słowa, mycie samo w sobie nie wysusza tylko sprawia że włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, między innymi na przesuszenie.

Pod wpływem ciepła niezależnie czy suszarki czy ciepłej wody łuski włosa otwierają się, kiedy łuski są otwarte -w przypadku suszenia- odparowuje z nich woda, co sprawie że po pewnym czasie stają się przesuszone -w przypadku mycia-są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia tj. czesanie, gwałtowne wycieranie ręcznikiem itp. (oczywiście nie mówię że wszyscy wycierają gwałtownie ręcznikiem głowę po myciu, tylko zaznaczam że warto na to zwrócić uwagę) Podczas osuszania włosów po myciu, lepiej włosy odcisnąć i odsączyć w ręcznik niż mechanicznie pocierać ręcznikiem o głowę. Po samym umyciu włosów dobrze byłoby na koniec przepłukać je letnią albo najlepiej zimną wodą, sprawia to że łuski włosa się zamykają i podczas rozczesywania są mniej podatne na uszkodzenia. Osobiście tak nie robię, bo nie przepadam za zimną wodą-szczególnie zimą, ale sposób naprawdę godny polecenia poza tym zimna woda będzie pobudzała krążenie w skórze głowy co sprawi że włosy będą szybciej rosły

Wracając do samego mycia to jeżeli już ktoś myje włosy codziennie, bo po prostu tak lubi albo lepiej się wtedy czuje to na pewno warto zainwestować w szampon który będzie przeznaczony do częstego stosowania. Nie wyobrażam sobie mycia włosów codziennie szamponem Nivea albo innym Garnierem. Ogólnie wszystkie szampony mają w składzie bardzo dużo substancji konsystencjo-twórczych, które nic pozytywnego w większości przypadków nie wnoszą, najczęściej właśnie to przez takie składniki włosy mogą zacząć szybciej się przetłuszczać. Warto zatem szukać lekkich szamponów które zawierają dużo składników aktywnych-po takim lekkim szamponie włosy bardzo zyskują na puszystości-przetestowałam na sobie i koleżankach i jeżeli ktoś myje włosy codziennie to zdecydowanie wystarczy tylko raz je umyć no chyba że stosuje się bardzo dużo środków do stylizacji tj. pianka, lakier, suchy szampon wtedy włosy najlepiej umyć dwa razy.


karolinadarien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 10:10   #1470
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez karolinadarien Pokaż wiadomość
Może źle ujęłam słowa, mycie samo w sobie nie wysusza tylko sprawia że włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, między innymi na przesuszenie.

Pod wpływem ciepła niezależnie czy suszarki czy ciepłej wody łuski włosa otwierają się, kiedy łuski są otwarte -w przypadku suszenia- odparowuje z nich woda, co sprawie że po pewnym czasie stają się przesuszone -w przypadku mycia-są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia tj. czesanie, gwałtowne wycieranie ręcznikiem itp. (oczywiście nie mówię że wszyscy wycierają gwałtownie ręcznikiem głowę po myciu, tylko zaznaczam że warto na to zwrócić uwagę) Podczas osuszania włosów po myciu, lepiej włosy odcisnąć i odsączyć w ręcznik niż mechanicznie pocierać ręcznikiem o głowę. Po samym umyciu włosów dobrze byłoby na koniec przepłukać je letnią albo najlepiej zimną wodą, sprawia to że łuski włosa się zamykają i podczas rozczesywania są mniej podatne na uszkodzenia. Osobiście tak nie robię, bo nie przepadam za zimną wodą-szczególnie zimą, ale sposób naprawdę godny polecenia poza tym zimna woda będzie pobudzała krążenie w skórze głowy co sprawi że włosy będą szybciej rosły

Wracając do samego mycia to jeżeli już ktoś myje włosy codziennie, bo po prostu tak lubi albo lepiej się wtedy czuje to na pewno warto zainwestować w szampon który będzie przeznaczony do częstego stosowania. Nie wyobrażam sobie mycia włosów codziennie szamponem Nivea albo innym Garnierem. Ogólnie wszystkie szampony mają w składzie bardzo dużo substancji konsystencjo-twórczych, które nic pozytywnego w większości przypadków nie wnoszą, najczęściej właśnie to przez takie składniki włosy mogą zacząć szybciej się przetłuszczać. Warto zatem szukać lekkich szamponów które zawierają dużo składników aktywnych-po takim lekkim szamponie włosy bardzo zyskują na puszystości-przetestowałam na sobie i koleżankach i jeżeli ktoś myje włosy codziennie to zdecydowanie wystarczy tylko raz je umyć no chyba że stosuje się bardzo dużo środków do stylizacji tj. pianka, lakier, suchy szampon wtedy włosy najlepiej umyć dwa razy.


Konkretnie jakich szamponów należy zatem używać do codziennego mycia? Czy możesz podać tak z nazwy?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 16:56:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.