Kurs dla instruktora nauki jazdy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-14, 20:56   #31
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez blondii91 Pokaż wiadomość
fajna sprawa ;] jedziesz i zwiedzasz ... a no i pracujesz ... ;]
Hm no jeśli będziesz jechać i jednocześnie zwiedzać, to współczuję pasażerom

Poza tym to nie jest bajkowa, lekka praca- trzeba się z tym liczyć.
To nie jazdy na kursie, że sobie jeździsz na luziku 2 godzinki z instruktorem. Myślę, że takie decyzje powinno się podejmować po kilku latach od zrobienia kat.B. A potem nie dziwne, że ciągle są wypadki autobusów...

Edytowane przez catttt
Czas edycji: 2011-09-14 o 20:58
catttt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 21:12   #32
_gatinha_
Zadomowienie
 
Avatar _gatinha_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 542
Dot.: instruktor "L-ki"

Podpisuję się obiema łapkami pod wypowiedzią catttt

Na razie to lepiej odłóż swoje 'widzimisie' na bok i najpierw wyrób sobie doświadczenie za kółkiem 'zwykłego' auta a nie od razu autobusu, swoją drogą masz niezłe marzenia jak na razie, a to instruktor, a to kierowca autobusu, może pora na TIR-a? Albo egzaminatora :P
Zastanów się może nad tym lepiej, taka moja dobra rada
__________________
Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa!
_gatinha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 22:00   #33
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: instruktor "L-ki"

Ja na początek proponuję jeżdżenie dużym autem - małym łatwo jest się wszędzie wcisnąć, "skrętny" jest. Dużym już dużo trudniej. Bo miejsce do parkowania małe.
No i poza tym jednak jazda autokarem czy autobusem jednak jest dosyć ciężka.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:57   #34
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez catttt Pokaż wiadomość
Hm no jeśli będziesz jechać i jednocześnie zwiedzać, to współczuję pasażerom

Poza tym to nie jest bajkowa, lekka praca- trzeba się z tym liczyć.
To nie jazdy na kursie, że sobie jeździsz na luziku 2 godzinki z instruktorem. Myślę, że takie decyzje powinno się podejmować po kilku latach od zrobienia kat.B. A potem nie dziwne, że ciągle są wypadki autobusów...
Cytat:
Napisane przez _gatinha_ Pokaż wiadomość
Podpisuję się obiema łapkami pod wypowiedzią catttt

Na razie to lepiej odłóż swoje 'widzimisie' na bok i najpierw wyrób sobie doświadczenie za kółkiem 'zwykłego' auta a nie od razu autobusu, swoją drogą masz niezłe marzenia jak na razie, a to instruktor, a to kierowca autobusu, może pora na TIR-a? Albo egzaminatora :P
Zastanów się może nad tym lepiej, taka moja dobra rada
Dokładnie. To nie są zawody na kaprys. To ciężka, odpowiedzialna praca. A myśl, że kierowca autokaru ma od niedawna prawko kat. B i z kaprysu zrobił sobie D, no cóż, sprawiłby, że wysiadałabym szybciej niż się da. Ciągła jazda, gdzie ma się odpowiadać za np 50 osób to nie sielanka, do tego trzeba dużego doświadczenia, a nie tylko kaprysu.
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 17:15   #35
blondii91
Zadomowienie
 
Avatar blondii91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdańsk - okolice
Wiadomości: 1 796
GG do blondii91
Dot.: instruktor "L-ki"

bez urazy dziewczyny ale to chyba moja sprawa na jaka kategorie i kiedy chce robic prawko...

dlatego dziekuje za wasze jakze cenne rady i zegnam
__________________
Pierwsze spotkanie - 6.03.2010

Razem od - 18.03.2010

"Czy zostaniesz moją żoną.." - 17.03.2012

Sakramentalne 'TAK' - 27.04.2013
blondii91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 20:41   #36
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez blondii91 Pokaż wiadomość
bez urazy dziewczyny ale to chyba moja sprawa na jaka kategorie i kiedy chce robic prawko...

dlatego dziekuje za wasze jakze cenne rady i zegnam
Myślę, że nas nie żegnasz, to jest forum, każdy się tu może wypowiadać i nie tak, żeby innym pasowało, ale tak jak myśli. Chyba zauważyłaś, że każda z nas napisała co o tym myśli- mamy do tego prawo .
Po prostu stwierdzenie, że będę kierowcą autobusu, będzie fajnie, bo będę zwiedzać itd jest nieodpowiedzialne. Zapamiętaj, że nie tylko Ty się liczysz. Są też inni ludzie. To nie miejsce na kaprysy. Takie można mieć w sprawach kupna lakieru do paznokci, a nie odpowiedzialności za innych.
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 20:49   #37
blondii91
Zadomowienie
 
Avatar blondii91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdańsk - okolice
Wiadomości: 1 796
GG do blondii91
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez LunatyczkaBB Pokaż wiadomość
Myślę, że nas nie żegnasz, to jest forum, każdy się tu może wypowiadać i nie tak, żeby innym pasowało, ale tak jak myśli. Chyba zauważyłaś, że każda z nas napisała co o tym myśli- mamy do tego prawo .
Po prostu stwierdzenie, że będę kierowcą autobusu, będzie fajnie, bo będę zwiedzać itd jest nieodpowiedzialne. Zapamiętaj, że nie tylko Ty się liczysz. Są też inni ludzie. To nie miejsce na kaprysy. Takie można mieć w sprawach kupna lakieru do paznokci, a nie odpowiedzialności za innych.
chyba Ty tak myslisz... wiem ze to jest odpowiedzialna praca , a to ze napisalam ze to taki kaprys to mialo zabrzmiec inaczej niz to wszystkie zrozumialyscie ...

chcialabym ta kategorie, poniewaz czuje ze chce to robic ... I WIEM JAKA TO ODPOWIEDZIALNOSC , wkoncu odpowiada sie za zycie innych...
__________________
Pierwsze spotkanie - 6.03.2010

Razem od - 18.03.2010

"Czy zostaniesz moją żoną.." - 17.03.2012

Sakramentalne 'TAK' - 27.04.2013
blondii91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 21:04   #38
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez blondii91 Pokaż wiadomość
chyba Ty tak myslisz... wiem ze to jest odpowiedzialna praca , a to ze napisalam ze to taki kaprys to mialo zabrzmiec inaczej niz to wszystkie zrozumialyscie ...

chcialabym ta kategorie, poniewaz czuje ze chce to robic ... I WIEM JAKA TO ODPOWIEDZIALNOSC , wkoncu odpowiada sie za zycie innych...
Z tego co zauważyłam, to dziewczyny w postach powyżej też wyraziły taką opinię, więc nie pisz "chyba Ty".
Myślę, że to jak to zrozumiałyśmy spowodowane jest coraz to nowymi pomysłami. Dzisiaj czujesz, że chcesz być kierowcą autokaru, ostatnio widziałaś się jako instruktorkę, wcześniej jako egzaminatora. Takie decyzje to nie kwestia kaprysu. Nad tym czy być kierowcą autokaru trzeba się naprawdę dobrze zastanowić i mieć duże doświadczenie, a nie prawko od dwóch tygodni..
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 21:10   #39
sylwiszon757
Zakorzenienie
 
Avatar sylwiszon757
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 494
GG do sylwiszon757
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez LunatyczkaBB Pokaż wiadomość
Z tego co zauważyłam, to dziewczyny w postach powyżej też wyraziły taką opinię, więc nie pisz "chyba Ty".
Myślę, że to jak to zrozumiałyśmy spowodowane jest coraz to nowymi pomysłami. Dzisiaj czujesz, że chcesz być kierowcą autokaru, ostatnio widziałaś się jako instruktorkę, wcześniej jako egzaminatora. Takie decyzje to nie kwestia kaprysu. Nad tym czy być kierowcą autokaru trzeba się naprawdę dobrze zastanowić i mieć duże doświadczenie, a nie prawko od dwóch tygodni..
zgadzam się.
__________________
When so many are lonely as seem to be lonely, it would be inexcusably selfish to be lonely alone
sylwiszon757 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 22:18   #40
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez blondii91 Pokaż wiadomość
bez urazy dziewczyny ale to chyba moja sprawa na jaka kategorie i kiedy chce robic prawko...

dlatego dziekuje za wasze jakze cenne rady i zegnam
Myślę, że nie ma sensu się obrażać. Gdybyśmy Ci przytaknęły i powiedziały "Ooo super! Świetny pomysł" to byś się nie obrażała. Nikt Ci nic złego nie powiedział, poza tym że wyraził swoje zdanie, iż jest to bardzo odpowiedzialna praca i do niej trzeba mieć długi staż "na drodze".

Cytat:
Napisane przez blondii91 Pokaż wiadomość
chcialabym ta kategorie, poniewaz czuje ze chce to robic ... I WIEM JAKA TO ODPOWIEDZIALNOSC , wkoncu odpowiada sie za zycie innych...
Otóż to.

Cytat:
Napisane przez LunatyczkaBB Pokaż wiadomość
Z tego co zauważyłam, to dziewczyny w postach powyżej też wyraziły taką opinię, więc nie pisz "chyba Ty".
Myślę, że to jak to zrozumiałyśmy spowodowane jest coraz to nowymi pomysłami. Dzisiaj czujesz, że chcesz być kierowcą autokaru, ostatnio widziałaś się jako instruktorkę, wcześniej jako egzaminatora. Takie decyzje to nie kwestia kaprysu. Nad tym czy być kierowcą autokaru trzeba się naprawdę dobrze zastanowić i mieć duże doświadczenie, a nie prawko od dwóch tygodni..
Na szczęście (a przynajmniej ja nie spotkałam się z takim przypadkiem) nie zatrudniają ludzi bez długiego doświadczenia.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 22:49   #41
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
Na szczęście (a przynajmniej ja nie spotkałam się z takim przypadkiem) nie zatrudniają ludzi bez długiego doświadczenia.
Kamień spadł mi z serca..
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 01:43   #42
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez LunatyczkaBB Pokaż wiadomość
Kamień spadł mi z serca..
Choć pamiętaj, że jest także wielu oszustów, którzy się tym aż tak nie przejmują i co gorsze dopuszczają nie doświadczone na trasie osoby np. do prowadzenia tira. A wiadomo co się dzieje z samochodem osobowym po "bliskim kontakcie" z tirem... Dlatego doświadczenie jest tak ważne i dla mnie zawsze w wyborze samochodu decydujące jest bezpieczeństwo, nie kolor, bądź to czy mi się podoba.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:34   #43
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
Choć pamiętaj, że jest także wielu oszustów, którzy się tym aż tak nie przejmują i co gorsze dopuszczają nie doświadczone na trasie osoby np. do prowadzenia tira. A wiadomo co się dzieje z samochodem osobowym po "bliskim kontakcie" z tirem... Dlatego doświadczenie jest tak ważne i dla mnie zawsze w wyborze samochodu decydujące jest bezpieczeństwo, nie kolor, bądź to czy mi się podoba.
Tylko dla niektórych ważniejsze są chyba kaprysy
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 11:49   #44
_gatinha_
Zadomowienie
 
Avatar _gatinha_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 542
Dot.: instruktor "L-ki"

Niechże nasza koleżanka blondii91 wrzuci na luz Spokojnie, swoje marzenia można realizować, a i owszem ale STOPNIOWO! A nie od razu, buuuuum a pójdę sobie na D, co mi tam

A i byłabym zapomniała, to jest forum, mamy prawo mówić co myślimy, a nie to czego Ty oczekujesz, żebyśmy mówiły.
__________________
Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa!

Edytowane przez _gatinha_
Czas edycji: 2011-09-16 o 11:50
_gatinha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 17:59   #45
blondii91
Zadomowienie
 
Avatar blondii91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdańsk - okolice
Wiadomości: 1 796
GG do blondii91
Dot.: instruktor "L-ki"

ŻEGNAM...

nie mam ochoty z Wami dyskutowac...
__________________
Pierwsze spotkanie - 6.03.2010

Razem od - 18.03.2010

"Czy zostaniesz moją żoną.." - 17.03.2012

Sakramentalne 'TAK' - 27.04.2013
blondii91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 18:46   #46
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez blondii91 Pokaż wiadomość
ŻEGNAM...

nie mam ochoty z Wami dyskutowac...
Ktoś tu nie znosi, jak ktoś ma inne zdanie
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 19:21   #47
_gatinha_
Zadomowienie
 
Avatar _gatinha_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 542
Dot.: instruktor "L-ki"

Haha Foch z przytupem? Dobre sobie
__________________
Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa!
_gatinha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 20:58   #48
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez Gruffi Pokaż wiadomość
Kaprys kaprysem, ale jakby tak się zastanowić to dobry w sumie pomysł
Jazda autobusem to nie tylko po mieście od przystanku do przystaku się tłuc, ale też można być kierowcą autokarów jeżdżących po całej polsce, po całej Europie i jeszczeeee dalej
Prawo jazdy na autobus to jedno i szczerze powiem, że to nic jeszcze nie daje. Żeby przewozić ludzi trzeba zrobić kursy dodatkowe na przewóz osób i rzeczy, dodatkowo zdobyć uprawnienia bo autobusy rejsowe i komunikacji miejskiej rządzą się jednak nieco innymi prawami
Tak więc zdany egzamin kategorii D to zaledwie początek drogi.
Jednakże życzę powodzenia

Chętnie poszłabym na B+E (mamy auto, którym żal poruszać się w trasie i przydałoby się transportować na lawecie).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 21:08   #49
Gruffi
Rozeznanie
 
Avatar Gruffi
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 532
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Prawo jazdy na autobus to jedno i szczerze powiem, że to nic jeszcze nie daje. Żeby przewozić ludzi trzeba zrobić kursy dodatkowe na przewóz osób i rzeczy, dodatkowo zdobyć uprawnienia bo autobusy rejsowe i komunikacji miejskiej rządzą się jednak nieco innymi prawami
Tak więc zdany egzamin kategorii D to zaledwie początek drogi.
Jednakże życzę powodzenia

Chętnie poszłabym na B+E (mamy auto, którym żal poruszać się w trasie i przydałoby się transportować na lawecie).
Ja napisałam tylko, że to fajna sprawa Zapewne, żeby być kierowcą takich autokarów to trzeba przejść jakieś tam dodatkowe rzeczy czy coś i mieć jakieś doświadczenie w jeździe, bo zaraz po zdaniu wiadomo, że nikt nie dostanie pracy jako kierowca autokarów wycieczkowych po Europie Ale ogólnie kiedyś tam w dalszej przyszłości fajnie być takim kierowcą jeżdżąc po różnych krajach, jeśli kogoś do takiej jazdy ciągnie A czy ktoś zrobi kurs wcześniej czy po kilku latach to kurs tak czy siak nie traci na ważności chyba? Czy D jest na terminowe? Chodzi głównie o doświadczenie, ale tak ogólnie to mało kobiet jest kierowcami autobusów ;P
__________________
The wise man said just raise your hand
And reach out for the spell
Find the door to the promised land
Just believe in yourself
Hear this voice from deep inside
It's the call of your heart
Close your eyes and your will find
The way out of the dark

Edytowane przez Gruffi
Czas edycji: 2011-09-16 o 21:12
Gruffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 21:17   #50
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez Gruffi Pokaż wiadomość
Chodzi głównie o doświadczenie, ale tak ogólnie to mało kobiet jest kierowcami autobusów ;P
Zdziwiłabyś się
Jest u mnie w mieście prywatny przewoźnik obsługujący co prawda jedną linię, ale najdłuższą. Większość kierowców to kobiety
Na szczegóły Ci nie odpowiem, bo nigdy mnie to nie interesowało aż tak bardzo Raczej terminu ważności nie ma (bo byłoby to bez sensu), na pewno są obowiązkowe okresowe badania lekarskie (i nie takie jak w szkołach jazdy)
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.

Edytowane przez karolca
Czas edycji: 2011-09-16 o 21:25
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 21:38   #51
Gruffi
Rozeznanie
 
Avatar Gruffi
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 532
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Zdziwiłabyś się
Jest u mnie w mieście prywatny przewoźnik obsługujący co prawda jedną linię, ale najdłuższą. Większość kierowców to kobiety
Na szczegóły Ci nie odpowiem, bo nigdy mnie to nie interesowało aż tak bardzo Raczej terminu ważności nie ma (bo byłoby to bez sensu), na pewno są obowiązkowe okresowe badania lekarskie (i nie takie jak w szkołach jazdy)
Heh, ja jeszcze nie myślę o tym, by wyższe od B robić kategorie, ale takie luźne przemyślenia mam, że poprostu fajnie być takim kierowcą.
A blondi jeśli chce robić tak szybko to może zrobić, nikt nie mówi, że od razu wsiądzie w autobus i będzie przewozić ludzi ;P Może kategorię sobie wyrobić, żeby mieć już ten kurs, a tak to jeździć narazie autem i zdobywać doświadczenie za kółkiem, a za jakiś czas, może nawet lat dopiero szukać pracy w kierunku kategorii D, kiedy już obędzie się dobrze z samochodem A co do terminu ważności to właśnie nie jestem pewna jak to jest, bo na kategorię C chyba jest terminowe, a może to się dotyczy tylko tych co mają adr, które jest na 5 lat...Hmm, a zresztą :P
__________________
The wise man said just raise your hand
And reach out for the spell
Find the door to the promised land
Just believe in yourself
Hear this voice from deep inside
It's the call of your heart
Close your eyes and your will find
The way out of the dark
Gruffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 18:47   #52
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez LunatyczkaBB Pokaż wiadomość
Ktoś tu nie znosi, jak ktoś ma inne zdanie
I krytyki

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Chętnie poszłabym na B+E (mamy auto, którym żal poruszać się w trasie i przydałoby się transportować na lawecie).
Jakież to autko?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Zdziwiłabyś się
Jest u mnie w mieście prywatny przewoźnik obsługujący co prawda jedną linię, ale najdłuższą. Większość kierowców to kobiety
Na szczegóły Ci nie odpowiem, bo nigdy mnie to nie interesowało aż tak bardzo Raczej terminu ważności nie ma (bo byłoby to bez sensu), na pewno są obowiązkowe okresowe badania lekarskie (i nie takie jak w szkołach jazdy)
Oj to rzeczywiście się zmieniło. Najpierw przybyło kobiet motorniczych, a później kierowców autobusów
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 20:26   #53
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
I krytyki



Jakież to autko?



Oj to rzeczywiście się zmieniło. Najpierw przybyło kobiet motorniczych, a później kierowców autobusów
FSM Syrena 105 z 1978 roku

Na motorniczą nie trzeba było się zbytnio "męczyć", ale na autobus sprawa nieco trudniejsza gdy jeździły jeszcze stare Ikarusy i zakłady miejskiej komunikacji twierdziły, że taki autobus bez wspomagania to nie jest dobre miejsce dla słabej kobiety. Zmieniły się autobusy więc i kobiety idą chętniej na kierowcę I bardzo dobrze!
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 22:11   #54
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
FSM Syrena 105 z 1978 roku
Oooo! Toż to już zabytek! A tak ze strony praktycznej silnik i jakieś inne poważniejsze części wymieniałaś?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Na motorniczą nie trzeba było się zbytnio "męczyć", ale na autobus sprawa nieco trudniejsza gdy jeździły jeszcze stare Ikarusy i zakłady miejskiej komunikacji twierdziły, że taki autobus bez wspomagania to nie jest dobre miejsce dla słabej kobiety. Zmieniły się autobusy więc i kobiety idą chętniej na kierowcę I bardzo dobrze!
Ja wiem Chodzi mi bardziej o fakt, że te zawody były uznawane jako bardziej męskie.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 22:18   #55
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
Oooo! Toż to już zabytek! A tak ze strony praktycznej silnik i jakieś inne poważniejsze części wymieniałaś?
Silnik działa jeszcze jak nowy. Oryginalne przewody, świece... nawet filtr powietrza jest oryginalny i w całkiem niezłym stanie!
Z poważniejszych napraw to kompletny układ hamulcowy oraz drobna naprawa skrzyni biegów. Nie pamiętam co dokładnie, ale zarwana noc i wszystko jest cacy (biegi zmieniamy przy kierownicy!!!).
Zabytek zabytek, jak się patrzy.
Jeszcze trochę (na pewno po porodzie), a auto zarejestrujemy jako zabytek. W razie jakieś kolizji czy coś zawsze łatwiej domagać się pieniędzy na naprawę, bo w innym przypadku ubezpieczalnia nie chce wypłacać, bo faktyczna wartość samochodu jest bliska zeru (WIEK!).
Aby było zabawnie, nie we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych można tak stare samochody ubezpieczać... ale to jednak inna bajka.
Liczy się jednak pasja i to, że ludzi z taką pasją jest coraz więcej.
Ostatnio znajomy znalazł Syrenę - prototyp z nadwoziem hatchback! Zardzewiała, ale ciężko nad nią pracując, do uratowania. Inny na podstawie dokumentów buduje Syrenę sport - nawet prototyp został zniszczony.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 22:38   #56
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
FSM Syrena 105 z 1978 roku
Zazdroszczę takiego cuda
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 07:10   #57
karola991
Zakorzenienie
 
Avatar karola991
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Westland NL
Wiadomości: 6 844
Dot.: instruktor "L-ki"

hej dziewczyny przypominam wam, że wątek dotyczy instruktora Nauki jazdy kat. "B" do autobusów, autokarów, lawet, wycieczek, fochów z przytupem, etc zapraszam na inny wątek
__________________
Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
karola991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:27   #58
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez blondii91 Pokaż wiadomość
fajna sprawa ;] jedziesz i zwiedzasz ... a no i pracujesz ... ;]
Fajna sprawa? Nie na dłuższą metę. Masz kogoś w rodzinie albo znajomego, który jest zawodowym kierowcą? Popytaj o plusy i minusy tego zawodu i wtedy zdecyduj, a nie kieruj się chwilowym kaprysem po miesiącu od odebrania prawka. Wady mogę Ci wymienić w tej chwili: długie trasy, nie ma Cię w domu tygodniami, praca męcząca, ludzi musisz dowieść na czas, ich nie obchodzi, że nie znasz drogi, możesz się zgubić, zarobki marne... wymieniać dalej? To nie jest tak, że jeździsz po różnych krajach i jest fajnie. Jedziesz autostradą do Paryża i na pewno nie zwiedzasz Wieży Eiffla, tylko siedzisz na parkingu, nie masz się gdzie umyć, nie masz jak spać i widzisz piękne widoki przejeżdżających samochodów na francuskiej autostradzie. Przepraszam, że się wtrącam, ale się we mnie gotuje, jak czytam takie wypowiedzi. To tak, żeby ostudzić ten chwilowy czar jazdą samochodową, jaki ma każda dziewczyna zaraz po zdaniu prawka.
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:32   #59
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez Eroll Pokaż wiadomość
Fajna sprawa? Nie na dłuższą metę. Masz kogoś w rodzinie albo znajomego, który jest zawodowym kierowcą? Popytaj o plusy i minusy tego zawodu i wtedy zdecyduj, a nie kieruj się chwilowym kaprysem po miesiącu od odebrania prawka. Wady mogę Ci wymienić w tej chwili: długie trasy, nie ma Cię w domu tygodniami, praca męcząca, ludzi musisz dowieść na czas, ich nie obchodzi, że nie znasz drogi, możesz się zgubić, zarobki marne... wymieniać dalej? To nie jest tak, że jeździsz po różnych krajach i jest fajnie. Jedziesz autostradą do Paryża i na pewno nie zwiedzasz Wieży Eiffla, tylko siedzisz na parkingu, nie masz się gdzie umyć, nie masz jak spać i widzisz piękne widoki przejeżdżających samochodów na francuskiej autostradzie. Przepraszam, że się wtrącam, ale się we mnie gotuje, jak czytam takie wypowiedzi. To tak, żeby ostudzić ten chwilowy czar jazdą samochodową, jaki ma każda dziewczyna zaraz po zdaniu prawka.
a każdą chwilę POZA autobusem wykorzystuje na odpoczynek.
Jako kierowca jestem skupiona na drodze a nie na zwiedzaniu, jako pasażer pilnuję, aby jechać w dobrym kierunku (bo nawigacja to nie wszystko, lubię wspomagać się mapą papierową).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:52   #60
sylwiszon757
Zakorzenienie
 
Avatar sylwiszon757
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 494
GG do sylwiszon757
Dot.: instruktor "L-ki"

Cytat:
Napisane przez Eroll Pokaż wiadomość
Fajna sprawa? Nie na dłuższą metę. Masz kogoś w rodzinie albo znajomego, który jest zawodowym kierowcą? Popytaj o plusy i minusy tego zawodu i wtedy zdecyduj, a nie kieruj się chwilowym kaprysem po miesiącu od odebrania prawka. Wady mogę Ci wymienić w tej chwili: długie trasy, nie ma Cię w domu tygodniami, praca męcząca, ludzi musisz dowieść na czas, ich nie obchodzi, że nie znasz drogi, możesz się zgubić, zarobki marne... wymieniać dalej? To nie jest tak, że jeździsz po różnych krajach i jest fajnie. Jedziesz autostradą do Paryża i na pewno nie zwiedzasz Wieży Eiffla, tylko siedzisz na parkingu, nie masz się gdzie umyć, nie masz jak spać i widzisz piękne widoki przejeżdżających samochodów na francuskiej autostradzie. Przepraszam, że się wtrącam, ale się we mnie gotuje, jak czytam takie wypowiedzi. To tak, żeby ostudzić ten chwilowy czar jazdą samochodową, jaki ma każda dziewczyna zaraz po zdaniu prawka.
zgadzam w 100%...często jeżdżę z tatą po europie i nawet jako pasażer nie mam okazji za często czegos zobaczyc...a co dopiero jakbym miała ja prowadzić autobus/tira/czy cos tam...niestety jest to bardzo ciężka praca trzeba byc skupionym na maxa...i tak najczęściej jeżdżąc gdzieś jedziemy tylko autostrada więc jest to strasznie nudne....żadnych widoków...
__________________
When so many are lonely as seem to be lonely, it would be inexcusably selfish to be lonely alone
sylwiszon757 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-12 20:39:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:02.