Czy mogę sprzedawać rzeczy kupione na allegro? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-27, 15:35   #1
monix1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 14
Exclamation

Czy mogę sprzedawać rzeczy kupione na allegro?


Witam!

Planuję otworzyć swoją własną działalność gospodarczą - sklep odzieżowy. Szukałam w internecie hurtowni z odzieżą nową (lumpeks nie wchodzi w grę) jednak nie znalazłam żadnej która by mi się spodobała.

I tutaj wpadłam na pomysł sprzedawania rzeczy kupionych na allegro. Jest tam wiele sklepów, które sprzedawają ubrania po bardzo niskiej cenie, np. sukienki po 25-30 zł (bez przesyłki). I tutaj rodzi się pytanie: czy mogę dokonać hurtowego zakupu na takich aukcjach na swoją firmę i sprzedać to u siebie w sklepie? Oczywiście biorąc Fakturę VAT, wyciąg z banku potwierdzający płatność. Otwierając sklep w mieście będę płaciła ZUS, podatki itp. Tylko nie wiem czy faktura VAT starczy do rozliczenia i czy z takich zakupów w ogóle można się rozliczyć. Czy sklepy na allegro mogą być dostawcami do sklepu w mieście (nie internetowego)?

Proszę o podpowiedzi.
monix1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 16:04   #2
xxPineskaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 223
Dot.: Czy mogę sprzedawać rzeczy kupione na allegro?

nie znam się ale skoro ktoś sprzedaje po tyle to za ile on kupuje.. wydaje mi się, że nie opłacalne jest i że ludzie też mają allegro i podczas wyszukiwania czegoś znajdą np taką sukienkę u Ciebie jak i u tego kogo kupiłaś i wybierze po prostu tańszą. nie wiem gdzie mieszkasz ale wielu ludzi jeździ na różne targi na których wystawiają się producenci ze swoim towarem i oni sprzedają w cenach hurtowych. musiałabyś się dowiedzieć.. ja wiem, że jest np targowisko Tuszyn około 10km od Łodzi
xxPineskaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 16:15   #3
monix1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 14
Dot.: Czy mogę sprzedawać rzeczy kupione na allegro?

Mieszkam w Wielkopolsce, w dość małej miejcowości i tutaj 3/4 sklepów ma ciuchy z Łodzi. W trzech różnych sklepach znalazłam te same ciuszki :/ Czytałam gdzieś że niektóre sklepy na allegro mają w z zakładkach "o mnie" zaznaczone że sprzedają odzież hurtowo dla innych działalności gospodarczych wystawiając faktury Vat. Tylko nie wiem czy to prawda.
monix1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 18:32   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czy mogę sprzedawać rzeczy kupione na allegro?

Sklep wystawiający swoje aukcje na Allegro to zwyczajna firma i jeśli wystawia faktury VAT to oczywiście, że możesz je normalnie rozliczać jako faktury zakupowe
A tym bardziej możesz dalej odsprzedawać ten towar.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 10:13   #5
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Czy mogę sprzedawać rzeczy kupione na allegro?

Cytat:
Napisane przez xxPineskaxx Pokaż wiadomość
nie znam się ale skoro ktoś sprzedaje po tyle to za ile on kupuje.. wydaje mi się, że nie opłacalne jest i że ludzie też mają allegro i podczas wyszukiwania czegoś znajdą np taką sukienkę u Ciebie jak i u tego kogo kupiłaś i wybierze po prostu tańszą. nie wiem gdzie mieszkasz ale wielu ludzi jeździ na różne targi na których wystawiają się producenci ze swoim towarem i oni sprzedają w cenach hurtowych. musiałabyś się dowiedzieć.. ja wiem, że jest np targowisko Tuszyn około 10km od Łodzi
Nie każdy w małej miejscowości ma internet. Panie 40 + nie koniecznie są obeznane w działaniu allegro, a czasem mogą nawet nie umieć obsługiwać komputera, więc zawsze jest szansa- wejdą do sklepu i zmierzą.

Ja czasem przeglądam allegro, ale wolałabym zobaczyć na żywo i przymierzyć. Może bym kupiła w droższej cenie jak by mi się spodobała i nie wiedziała, że taka sam jest na allegro. No, ale jak bym tylko wiedziała na allegro mogę kupić taniej to na pewno bym skorzystała z zakupu online.

Małe miasteczka mają to do siebie, że nie ma za dużego wyboru i ludzi kupują co jest, więc twój pomysł ma szansę na realizację.
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 11:44   #6
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283
Dot.: Czy mogę sprzedawać rzeczy kupione na allegro?

Jak najbardziej możesz
Ewidencjować to jako zakupy handlowe na podstawie faktury i wyciągu bankowego
Dodatkowo korzystając z usług allegro - czyli tzw pośrednictwo sprzedaży możesz wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Ale to tylko przy sprzedaży na allegro
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 14:23   #7
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: Czy mogę sprzedawać rzeczy kupione na allegro?

A ja od strony konsumenta takiego towaru. Ja kupiłam w sklepie stacjonarnym odkurzacz piorący. Zapłaciłam 680 zł więc to nie są małe pieniążki. Chciałabym ten odkurzacz reklamować bo jedna rzecz wcale nie działa poza tym na jego moc powinien odpowiednio wciągać. Jutro zaniosę go do babeczki do sklepu. Jak to będzie wyglądało z reklamacją?? Czego mogę wymagać, bo się boję że nie przyjmie go.
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-05 14:23:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.