Jaki kierunek studiów wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-30, 16:47   #1
tumanistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1

Jaki kierunek studiów wybrać?


Witam. W roku 2015 będę zdawała maturę, jednak nie mam pomysłu, na jakie studia się wybrać! Jakieś rady odnośnie tego? Jestem otwarta na wszystkie propozycje.
Przedmioty, które będę zdawała na maturze
- matematyka, podstawa
- polski, rozszerzenie
- angielski, rozszerzenie
- historia, rozszerzenie
- prawdopodobnie wos, rozszerzenie
I niestety zdaję sobie sprawę, że z tymi przedmiotami może być dość ciężko odnośnie wyboru kierunku studiów...
tumanistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 18:58   #2
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Skoro nie masz pomysłu na studia, to idź do pracy.
Edukacja też kosztuje, i to zbyt dużo, żeby finansować ją osobom, które wybór kierunku traktują jak ruletkę. Studiowanie nie jest żadnym przymusem.
Kolejna plaga na wizażu.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 19:05   #3
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Cytat:
Napisane przez tumanistka Pokaż wiadomość
Witam. W roku 2015 będę zdawała maturę, jednak nie mam pomysłu, na jakie studia się wybrać! Jakieś rady odnośnie tego? Jestem otwarta na wszystkie propozycje.
Przedmioty, które będę zdawała na maturze
- matematyka, podstawa
- polski, rozszerzenie
- angielski, rozszerzenie
- historia, rozszerzenie
- prawdopodobnie wos, rozszerzenie
I niestety zdaję sobie sprawę, że z tymi przedmiotami może być dość ciężko odnośnie wyboru kierunku studiów...
Najpierw wybierz kierunek studiów, a potem przedmioty maturalne
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 19:41   #4
201803061544
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 458
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;43960826]Najpierw wybierz kierunek studiów, a potem przedmioty maturalne [/QUOTE]

Skoro będzie pisała maturę 2015, to obowiązuje ją nowa podstawa i pewnie jest na humanie z tymi właśnie rozszerzeniami...
201803061544 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 20:43   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Cytat:
Napisane przez Wasp_0 Pokaż wiadomość
Skoro będzie pisała maturę 2015, to obowiązuje ją nowa podstawa i pewnie jest na humanie z tymi właśnie rozszerzeniami...
Co nie wyklucza tego, aby najpierw wybrać kierunek, a potem kombinować z przedmiotami.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 21:06   #6
adiunkt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

W mojej (oczywiście subiektywnej) opinii, wybierając kierunek studiów powinnaś brać pod uwagę przede wszystkim wartość studiów samych w sobie, biorąc pod uwagę ich immanentną cechę - zwiększanie poziomu inteligencji oraz ogólnego obycia, pozwalającego na pełniejsze uczestnictwo w życiu współczesnych społeczeństw.
Kierunek podjętego kształcenia jest tutaj sprawą wtórną, mającą związek z zainteresowaniami, które u Autorki, wnioskując na podstawie informacji zawartych w tzw. "poście" stanowiącym inicjację niniejszego wątku, mają charakter humanistyczny. W związku z owymi zainteresowaniami, wybór prawdopodobnie będzie ograniczony do zakresu kierunków niemających związku z naukami matematyczno-przyrodniczymi; w tej sytuacji dość ciekawym wyborem może być na przykład kognitywistyka, filologia klasyczna lub też filozofia; są to kierunki kładące duży nacisk szerokie wykształcenie ogólne i dające w przyszłości możliwość dalszego, nierozerwalnie połączonego z działalnością naukowo-badawczą, kształcenia w ramach (stacjonarnych lub niestacjonarnych) studiów III stopnia (doktoranckich), a także wiążące się z perspektywą otrzymania dobrze płatnej, rozwijającej pracy w sektorze przedsiębiorstw.
adiunkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 21:21   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-30, 21:33   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Tylko osobiście mam wrażenie, że decydując się na określone przedmioty ludzie często zawężają sobie pole wyboru kierunku. I nie chodzi o to, że przedmioty nie wystarczą do rekrutacji, tylko o to, że taka osoba nie szuka już w całej ofercie kierunków tj.: "kurcze, ten kierunek fajnie brzmi, ciekawe możliwości, odpowiadałaby mi taka praca, ale wymagają tam X na maturze, a ja tego nie zdaję, więc odpada". A wiadomo, że nie zawsze ten "przeszkadzający" nam przedmiot pojawia się w jakiejś formie w programie studiów, więc "męczenie się z nim" zakończyłoby się na etapie matury.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 21:43   #9
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 23:24   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

To ja mam trochę inne podejście w tych sprawach Za bardzo lubię kontrolować to co robię, żeby pozostawić decyzję przypadkowi.
Choć zgadzam się z ostatnim zdaniem
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 00:48   #11
Ambrette
Przyczajenie
 
Avatar Ambrette
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Łeba
Wiadomości: 19
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;43960826]Najpierw wybierz kierunek studiów, a potem przedmioty maturalne [/QUOTE]

I tak to właśnie powinno wyglądać! Gdybym ja miała jeszcze raz zdawać na studia, tak bym zrobiła, a potem poszła na Informatykę (co pewnie wiązałoby się wcześniej z korkami z matmy). Z drugiej strony czasem jest tak, że pewne przedmioty są dla nas katorgą i nawet perspektywa zdobycia wymarzonego zawodu nie pomaga.

Może prawo lub administracja?

Można by dużo dywagować po czym będzie praca i pieniądze, ale prawda jest taka, że jak się jest bardzo dobrym w danej dziedzinie lub gdy to, co się robi jest najszczerszą pasją, prędzej czy później zostaje się docenionym i zauważonym. Do takich ludzi kasa sama przychodzi, choć na ironię losu nie jest ona dla ich najważniejsza...
__________________
Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem - teraz jest na to czas - nie jutro, nie za rok... Dzisiaj powinno zawsze być naszym najwspanialszym dniem.

Thomas Dreier
Ambrette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 11:47   #12
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Cytat:
Napisane przez adiunkt Pokaż wiadomość
W mojej (oczywiście subiektywnej) opinii, wybierając kierunek studiów powinnaś brać pod uwagę przede wszystkim wartość studiów samych w sobie, biorąc pod uwagę ich immanentną cechę - zwiększanie poziomu inteligencji oraz ogólnego obycia, pozwalającego na pełniejsze uczestnictwo w życiu współczesnych społeczeństw.
Kierunek podjętego kształcenia jest tutaj sprawą wtórną, mającą związek z zainteresowaniami, które u Autorki, wnioskując na podstawie informacji zawartych w tzw. "poście" stanowiącym inicjację niniejszego wątku, mają charakter humanistyczny. W związku z owymi zainteresowaniami, wybór prawdopodobnie będzie ograniczony do zakresu kierunków niemających związku z naukami matematyczno-przyrodniczymi; w tej sytuacji dość ciekawym wyborem może być na przykład kognitywistyka, filologia klasyczna lub też filozofia; są to kierunki kładące duży nacisk szerokie wykształcenie ogólne i dające w przyszłości możliwość dalszego, nierozerwalnie połączonego z działalnością naukowo-badawczą, kształcenia w ramach (stacjonarnych lub niestacjonarnych) studiów III stopnia (doktoranckich), a także wiążące się z perspektywą otrzymania dobrze płatnej, rozwijającej pracy w sektorze przedsiębiorstw.
Szabadabadabada macarena!

Wysyłane z mojego HTC Desire C za pomocą Tapatalk 2
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 17:08   #13
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Cytat:
Napisane przez Adne Pokaż wiadomość
Skoro nie masz pomysłu na studia, to idź do pracy.
Edukacja też kosztuje, i to zbyt dużo, żeby finansować ją osobom, które wybór kierunku traktują jak ruletkę. Studiowanie nie jest żadnym przymusem.
Kolejna plaga na wizażu.
Ciekawe do jakiej. Kto przyjmie 19-latkę bez żadnego doświadczenia, wiedzy (zakładam, że jako dziecko, którym była do 18 r. ż. nie pracowała, a w klasie maturalnej nie ma na to czasu) i to jeszcze bez "statusu studenta", dzięki któremu pracodawca nie musi płacić żadnych składek za nią. No chyba, że mówimy o jakiejś ciężkiej pracy fizycznej w fabryce, ale nie każdy da radę tak pracować. Do baru ma nawet średnie szanse sie załapać, szczególnie jeśli mieszka w mieście uniwersyteckim.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 23:16   #14
Erasmuska12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Jestem na 5 roku finansów i rachunkowości, a zawsze chciałam być albo lekarzem albo (w późniejszej fazie) nauczycielką niemieckiego :P
Kończę studia i pracowałam już w zawodzie (czas przeszły bo chwilowo jestem na Erasmusie) i muszę powiedzieć że to był strzał w dziesiątkę.
Jak trafiłam na ten kierunek studiów? Kiedyś na stronie UG był test predyspozycji zawodowych. Po zrobieniu tego testu wyświetliły mi się 3 kierunki na które wg nich powinnam pójść (wybrałam właśnie 1 z nich). Poza tym na godzinie wychowawczej już w gimnazjum miałam zajęcia z preorientacji zawodowej - testy tam wykonane dały podobne rezultaty jak ten na stronce UG.
Poszukaj takich testów w internecie, zobacz co Ci wyjdzie, poczytaj o tym. Sprawdź czy macie w szkole pedagoga-doradcę zawodowego - też mógłby pomóc
I właśnie... Najpierw zastanów się na co chcesz iść, a potem wybieraj przedmioty na maturę. Profil klasy nie oznacza, że musisz dane przedmioty zdawać na maturze (ja byłam w mat-inf i poza matmą zdawałam historię)
Powodzenia w podejmowaniu życiowych decyzji
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
http://auf-der-suche-nach-mir-selbst.blogspot.de/
Erasmuska12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:27   #15
dorotaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Jestem po turystyce i ekologii. Miałam oczywiście wątpliwości na początku, ale dobrze, że zostałam. Nie żałuję tego wyboru Wykładowcy bardzo w porządku, atmosfera też. Uczelnia ma teraz rekrutację, więc próbujcie <link> . Powodzenia wszystkim rekrutom!

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-07-27 o 15:11 Powód: reklama
dorotaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 21:19   #16
justyna311
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Myślałaś o jakimś mniej tendencyjnym kierunku. Myślę, że fajnym i ciekawym kierunkiem studiów może być architektura krajobrazu. Kierunek na czasie i jak najbardziej przyszłościowy.

Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2016-03-22 o 16:02 Powód: reklama
justyna311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 14:39   #17
kirimori
Przyczajenie
 
Avatar kirimori
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Ja na finansach i rachunkowości na magisterce wylądowałam, bo nie otworzyli dalej mojego kierunku z licencjatu, ale pamiętam, że też miałam dylemat przy wyborze studiów, na co iść.
Miały być językowe, dokładniej romanistyka, a jednak skończyłam na ekonomicznym, choć nigdy nie byłam orłem z matmy.
Na razie nie żałuję, utwierdza mnie w tym chociażby liczba ofert na rynku pracy, a nie planuję w najbliższym czasie wyjechać za granicę.
kirimori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 10:13   #18
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Ja studia skończyłam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Bardzo miło przeżyłam. Ogólnie uważam że studia to najlepszy okres w życiu . Teraz pracuję jako farmaceutka.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 11:47   #19
Kobieszuk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Ja zdecydowałem się na podyplomowe studia ekonomiczne xxx i nie żałuje. Na pewno mi się przyda uzupełnienie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-10-04 o 15:36 Powód: link
Kobieszuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-26, 22:22   #20
sartist20
Raczkowanie
 
Avatar sartist20
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

W Polsce mamy MNÓSTWO bezsensownych kierunków.Patrząc na te kierunki, a na zapotrzebowanie na rynku pracy można dostać paranoi.
Co się opłaca studiować?
Ekonomię, finanse,rachunkowość i tym podobne z ekonomią związane kierunki, bo świat kręci się wokół pieniądza.
Informatykę , nowe technologie - to przyszłość
Medycyna lub prawo - z tym to już bywa różnie, ale zapotrzebowanie na nich nigdy nie braknie
Marketing w internecie - duże zapotrzebowanie
Elektrycy- duże zapotrzebowanie
Tyle. Może, by się jeszcze kilka znalazło.
A i rada. Warto skorzystać z Erasmusa. Pracodawcy przychylniej patrzą jeśli studiowałaś za granicą np.ekonomię i nawijasz świetnie w obcym języku.
sartist20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 00:09   #21
Natala80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 74
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Zawsze trzeba wybierać studia takie jakie nas interesują, inaczej skzoda czasu. trzeba to po prostu czuć
Natala80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 18:29   #22
BANANASHEIKH
Bananasheikh
 
Avatar BANANASHEIKH
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Jak by ktoś się jeszcze zastanawiał jakie studia wybrać, to napisałam na ten temat wpis na swoim blogu a piszę, bo wiem, że trwają matury i decyzja jest trudna!
http://staniszek.pl/jakie-studia-wybrac/
__________________
http://staniszek.pl/
BANANASHEIKH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 12:46   #23
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Bardzo nietypowy, wręcz niszowy

swoją drogą za ten spam muszą naprawdę marnie płacić, bo jego poziom jest śmieszny.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:12   #24
broziak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 117
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Moim zdaniem bardzo trudna jest medycyna i weterynaria. Piszecie, ze to mimo wszystko ciekawe kierunki- racja, ale jednak nauka jest na wysokim poziomie, zagadnienia sa trudne, trzeba naprawde miec dobra pamiec i duzo cierpliwosci, zeby przetrwac egzaminy (na weterynarii chyba jest nawet trudniej, bo trzeba znac budowe przeroznych zwierzat). Niemniej jednak, jesli ktos widzi sie w charakterze lekarza weterynarii to taki wysilek na pewno zaprocentuje.
broziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 15:18   #25
StudentIgnatianum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Każdy kierunek jest na swój sposób trudny o ile wiąże się z nim swoją przyszłość... ludzie śmieją się z filozofii czy socjologi a to wcale nie jest takie oczywiste. Owszem jak ktoś chce tylko "papierek" to socjologia na poziomie licencjatu jest łatwiejsza od weterynarii czy filologii niemieckiej ale z drugiej strony doktorat z tych dziedzin jest równie trudno zrobić co w zasadzie z każdej innej. Kwestia podejścia...

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Nie ma czegoś takiego jak łatwy czy trudny kierunek...Wszystko zależy od podejścia do sprawy. Oczywiście, że zrobienie "papierka" z np. socjologii jest łatwiejsze niż z weterynarii czy prawa, jednak na wyższym poziomie np. doktoratu sprawy mają się zupełnie inaczej. Równie trudno być dobrym weterynarzem co dobrym badaczem zjawisk społecznych.
StudentIgnatianum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-28, 12:19   #26
BANANASHEIKH
Bananasheikh
 
Avatar BANANASHEIKH
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Komu płacić i za co?

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Ja tak sobie myślę, że jak ktoś się czymś interesuję naprawdę, a nie idzie na studia "ot tak" bo nie ma ze sobą w życiu zrobić, to nie ma znaczenia czy studia są powszechnie uznawane za trudne albo łatwe. Ja skończyłam w tym roku prawo na UW i męczyłam się strasznie. Poziom nauki śmieszny, bo bez problemu przy odrobinie chęci można mieć ze wszystkiego 5, ale niestety takie studia skończyłam, bo "rodzice będą dumni". Szkoda mi było rzucać po 3 roku, dlatego dotrwałam do końca, ale jak mam komuś doradzać to jak się nie ma sprecyzowanych zainteresowań to lepiej sobie studia odpuścić :P
__________________
http://staniszek.pl/
BANANASHEIKH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-28 13:19:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.