Swedzenie skory po porodzie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-07, 17:00   #1
Izaa155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14

Swedzenie skory po porodzie.


Witam
Od czasu porodu czyli od sob. swedzi mnie skora. Zaczelo sie od nog, troche mnie swiedziala, podrapalam i mialam rane jakby od ugryzienia komara. Nastepnego dnia zaczelo mnie swedzic cale cialo w roznych miejscach. Raz w jednym, raz w drugim. Nie mam sladow zaczerwienienia tylko takie male bable jakby... Poczatkowo myslalam, ze to moze od nowego plynu do kapieli albo od poscieli szpitalnej. Jednak teraz jestem juz w domu, wczoraj sie wykapalam w tym plynie co wczesniej uzywalam i wgl nie ma poprawy. Nadal czuje swedzenie w roznych miejsach, doslownie cale cialo Smaruje niektore miejsca Bepanthenem to na chwile poczuje ulge ale tylko na rekach.
Nie jestem na nic uczulona i na nic nie choruje. Teraz nie mam kiedy nawet isc do dermatologa dlatego chcialabym to sama wyleczyc.
Znacie jakies sposoby lub masci?
Jeszcze raz dodam, ze w miejscach gdzie czuje swedzenie wyskakuja male bable. Bardzo prosze o rady.
Izaa155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 18:34   #2
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Swedzenie skory po porodzie.

zrób sobie kąpiel w krochmalu
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 19:01   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Swedzenie skory po porodzie.

A zażywasz jakieś leki, nawet te wcześniejsze? Bywa, że alergie odzywają się po porodzie - patrz ja nagle uczulona na pyralginę jestem, na augmentin, na łososia i na kilka innych rzeczy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 22:46   #4
Izaa155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14
Dot.: Swedzenie skory po porodzie.

Właśnie żadnych leków nie biorę, nawet apapu ani nic. Możliwe jest, ze to od tego, ze miałam podane leki na skurcze?cos na O, ale nie pamiętam nazwy i jakieś przeciwbólowe podczas porodu, ale tych nazw nie znam. za jaki czas to może minąć?
Jutro idę do lekarza rodzinnego to pewnie tylko da mi skierowanie do laboratorium nie?
Izaa155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 07:45   #5
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Swedzenie skory po porodzie.

OKSYTOCYNA.

ja cie nie pociesze bo od porodu mam tak samo, tyle że moje dziecko ma 20 miesiecy.Bylam z tym juz 3 razy u dermatologa, przepisywal mi rozne leki w tym travocort oraz Prurigo l3 na swędzenie. U mnie swędząca skóra po podrapaniu zmienia sie w takie małe skupiska malutkich wypukłych kropeczek które po rozdrapaniu krwawią.Udaje mi się to zaleczyc ale za każdym razem wraca. Moim zdaniem jest to zdecydowanie związane ze zmianaw\mi w ciązy ale to tylko moje zdanie prywatne. Wg lekarza jest to zwyczajne uczulenie kontaktowe na coś co stosuję na codzień. Ja juz wyeliminowałam wszystkie wcześniej używane produkty a dolegliwosc nadal wraca. Mogę tylko lagodzić jej objawy ale zaleczyc się nie da.Nauczyłam się z tym życ.
Jeśli się nasili idx do lekarza.
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 11:10   #6
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: Swedzenie skory po porodzie.

hmm też miałam coś podobnego... tylko u mnie te swędzenie było tylko na brzuchu, jak podrapałam to robiły sie bąble jak po ugryzieniu komara które czasem się rozlewały i łączyły w większe plamy (początkowo myślałam że to reakcja na środek odkażający przy cc, bo to się pojawiło na drugi dzien po operacji, ale miesiąc czy trzy później też tak miałam)...

nie wiem od czego to, początko dość często tak miałam ale stopniowo samo ustępowało i pojawiało sie coraz rzadziej złotego środka na to nie znalazłam, ani jakiejś zależności
może faktycznie u mnie to jakieś kontaktowe uczulenie na proszek do prania czy materiał, a skóra na brzuchu bardziej wrażliwa po ciązy jest albo zmiany hormonalne potęgują
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 13:59   #7
Izaa155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14
Dot.: Swedzenie skory po porodzie.

No dziś się wybieram do lekarza. Mam nadzieje, ze jednak to minie, nie chce z tym żyć dokonca życia jeżeli będzie trzeba zmienię kosmetyki, jednak nigdy po żadnych nie miałam alergii ani nic. No i czy jeszcze kiedyś będę mogla iść na solarium? Wiem, ze to szkodliwe, póki co sie nie wybieram, ale jak za jakiś czas bym poszła to nie zaszkodzi? Nigdy nie miałam tak naprawdę problemów ze skora.
Izaa155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 16:57   #8
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Swedzenie skory po porodzie.

a czy kogos z was swedziala blizna po cc? mnie strasznie swedzi, a od porodu mija rok
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 15:42   #9
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Swedzenie skory po porodzie.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;50954843]A zażywasz jakieś leki, nawet te wcześniejsze? Bywa, że alergie odzywają się po porodzie - patrz ja nagle uczulona na pyralginę jestem, na augmentin, na łososia i na kilka innych rzeczy.[/QUOTE]
A to ciekawe, nie wiedziałam, że tak się może stać.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 10:29   #10
Beata123123
Przyczajenie
 
Avatar Beata123123
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Swedzenie skory po porodzie.

hej,
miałam podobny problem po porodzie i myślałam, że zwariuje. Już w 3 trymestrze swędziały mnie nogi, ale było to do wytrzymania. Trochę pomagały balsamy. Gdy urodziłam, zaczęły mnie swędzieć całe nogi - nie mogłam się przestać drapać. Najgorzej było wieczorem (myślę, że miało to związek z cyklem dobowym hormonów) - swędziały mnie podeszwy stóp - a jak się po nich drapać? Mąż już bał się, że zwariowałam. Jedyne co nieco pomagało to wsadzenie nóg go zimnej miski z wodą. Dodatkowo, miałam punktowe miejsca, które swędziały - na łopatkach, brzuchu, piersi.

Podejrzewałam, że to przez burzę hormonalną, choruję na niedoczynność tarczycy wywołaną przez hashimoto. Nie mogłam już wytrzymać i poszłam do dermatologa - nie zauważył nic, oprócz ran, wywołanych przez drapanie. Sprawa była o tyle dziwna, że ja wieczorem wyczuwałam na skórze grudki, które pojawiały się i znikały. Dermatolog niewiele stwierdził. Dostałam maść sterydową (niezbyt chciałam ją brać ze wzg. na dziecko) oraz balsam apteczny - Lipikar Balsam AP+ od La Roche-Posay. W razie, gdyby to miało nie pomóc, groziło mi widmo kuracji przeciwświerzbowej!!!

Maści sterydowej nie używałam, bo pomógł balsam. Zdecydowanie zredukował swędzenie, choć nie znikło całkowicie. Dopiero jakoś po zakończeniu połogu - swędzenie ustało.

Specjalnie się zapisałam na to forum, żeby tu dodać info o tym balsamie - bo sama myślałam, że zwariuje, a w necie nigdzie nie było rozwiązania tego problemu. W moim przypadku wariowały hormony po ciąży i pewnie nie wiele można było z tym zrobić, balsam jednak zminimalizował objawy i dało się przeżyć. Najdroższa inwestycja kosmetyczna w moim życiu - 400 ml kosztowało 65zł. Niemniej jednak było warto, bo uchronił mnie przed psychiatrykiem
Beata123123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 23:05   #11
malicka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Dot.: Swedzenie skory po porodzie.

Nie wiem czy to pomoże na twoje dolegliwości ale ja na swedzenie calego ciala po porodzie (dosłownie jakby cos po mnie chodzilo) stosowałam kuracje całego ciała. Trwało to co prawda ok. 3-4 tygodni i juz to uporczywe sedzenie minelo. Ustępuje wiec stopniowo zmniejszalam dawki wszystkich leków. Pomógł szampon Mediderm codziennie stosowałam, pozniej wydluzalam czas na dwa później trzy dni bez mycia. Do tego krem do ciala Mediderm 3×dziennie. I jak tylko zaswedzialo tez smarowalam dane swedzace miejsce. Kąpanie w żelu pod prysznic Biały Jeleń. I Calcium do picia w blistrze ( ma najmniej zbednej chemii) 3x dziennie. I zmieniłam płyn do płukania na Lenor Sensitive. Powodzenia!
malicka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-28 00:05:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.