Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-05, 11:25   #1
vellg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 10

Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.


Witam serdecznie, jestem w szczęśliwym związku z moją dziewczyną, niedawno stwierdzono u niej depresje. Bardzo proszę o pomoc i przeczytanie wszystkiego co tutaj napisze..

Nie ma jakiś silnych objawów, czasami lęki w szkole potrafi się rozpłakać na przedmiocie który jest dla niej trudny, w tym wypadku tylko matematyka, popłakać po prostu ze stresu, ale to nie tak, że za każdym razem - tylko co jakiś czas, odkąd mnie poznała jest o wiele lepiej, nie płacze tak często, bardzo często się śmieje i jest nam dobrze.

Jednak najbardziej obawia mnie branie leków, nie wiem jak się dokładnie one nazywają na leczenie depresji, ale czytałem troche o tym i niektóre mają w sobie takie objawy jak całkowite stłumienie emocji, brak zaangażowania w związek, niechęć do partnera.

Jestem osobą dosyć uczuciową, takie coś mnie zniszczy, nie chce żeby zaczęła ich brać, czy każde leki przepisane przez psychiatrę tak działają? Wiem, ze to zalezy od osoby, ale jednak. Czy jeżeli powie psychiatrze, że nie chce w żadnym stopniu takich objawów, żeby wyeliminować leki które tak działają, to to pomoże? Naprawdę zależy nam na tym, żeby całkowicie takich objawów uniknąć, to zniszczy związek..będę załamany.

Druga sprawa, jeżeli takie objawy miały by miejsce, czy po odstawieniu tych leków po jakimś czasie oczywiście wszystko by wróciło do normy, tak jak przed braniem? Niemożliwe, że efekt stłumienia emocji był na zawsze po rozpoczęciu leczenia. Bardzo proszę o pomoc, ciągle o tym myśle..

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-02-15 o 21:50 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
vellg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-05, 12:55   #2
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.

Twoja dziewczyna jest chora, i musi brać leki. Nie wiem, jak sobie to inaczej wyobrażasz. Niestety, leki antydepresyjne i przeciwlękowe tak mogą działać, i żaden lekarz nie przewidzi jakie skutki uboczne będą u danej osoby występować.
Na Twoim miejscu przystopowałabym z mówieniem dziewczynie, że nie chcesz żeby brała leki, bo Ty nie chcesz skutków ubocznych. To może wzmagać jej źle samopoczucie.
Związek z kimś nie polega na byciu z nim tylko wtedy kiedy czuję się dobrze, ale też wtedy kiedy są problemy, spadek samopoczucia, depresja. Czas do tego dojrzeć albo się rozstać.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-05, 13:25   #3
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.

Cytat:
Napisane przez vellg Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, jestem w szczęśliwym związku z moją dziewczyną, niedawno stwierdzono u niej depresje. Bardzo proszę o pomoc i przeczytanie wszystkiego co tutaj napisze..

Nie ma jakiś silnych objawów, czasami lęki w szkole potrafi się rozpłakać na przedmiocie który jest dla niej trudny, w tym wypadku tylko matematyka, popłakać po prostu ze stresu, ale to nie tak, że za każdym razem - tylko co jakiś czas, odkąd mnie poznała jest o wiele lepiej, nie płacze tak często, bardzo często się śmieje i jest nam dobrze.

Jednak najbardziej obawia mnie branie leków, nie wiem jak się dokładnie one nazywają na leczenie depresji, ale czytałem troche o tym i niektóre mają w sobie takie objawy jak całkowite stłumienie emocji, brak zaangażowania w związek, niechęć do partnera.

Jestem osobą dosyć uczuciową, takie coś mnie zniszczy, nie chce żeby zaczęła ich brać, czy każde leki przepisane przez psychiatrę tak działają? Wiem, ze to zalezy od osoby, ale jednak. Czy jeżeli powie psychiatrze, że nie chce w żadnym stopniu takich objawów, żeby wyeliminować leki które tak działają, to to pomoże? Naprawdę zależy nam na tym, żeby całkowicie takich objawów uniknąć, to zniszczy związek..będę załamany.

Druga sprawa, jeżeli takie objawy miały by miejsce, czy po odstawieniu tych leków po jakimś czasie oczywiście wszystko by wróciło do normy, tak jak przed braniem? Niemożliwe, że efekt stłumienia emocji był na zawsze po rozpoczęciu leczenia. Bardzo proszę o pomoc, ciągle o tym myśle..
A nie będziesz załamany, jak dziewczyna będzie dalej chora, będzie się jej coraz bardziej pogarszać i np. targnie się na swoje życie?
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-05, 13:33   #4
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.

Jak masz szkodzić jej zdrowiu psychicznemu to lepiej ją zostaw. To nie Twoja sprawa czy ona ma brać leki, tylko jej i lekarza. Albo ją wspierasz albo ją zostaw.

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Wgl jesteś strasznym egoistą. Jak coś się psuje to od razu wielce zraniony, ale o niej nie pomyślisz.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-05, 13:39   #5
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.

Cytat:
Napisane przez vellg Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, jestem w szczęśliwym związku z moją dziewczyną, niedawno stwierdzono u niej depresje. Bardzo proszę o pomoc i przeczytanie wszystkiego co tutaj napisze..

Nie ma jakiś silnych objawów, czasami lęki w szkole potrafi się rozpłakać na przedmiocie który jest dla niej trudny, w tym wypadku tylko matematyka, popłakać po prostu ze stresu, ale to nie tak, że za każdym razem - tylko co jakiś czas, odkąd mnie poznała jest o wiele lepiej, nie płacze tak często, bardzo często się śmieje i jest nam dobrze.

Jednak najbardziej obawia mnie branie leków, nie wiem jak się dokładnie one nazywają na leczenie depresji, ale czytałem troche o tym i niektóre mają w sobie takie objawy jak całkowite stłumienie emocji, brak zaangażowania w związek, niechęć do partnera.

Jestem osobą dosyć uczuciową, takie coś mnie zniszczy, nie chce żeby zaczęła ich brać, czy każde leki przepisane przez psychiatrę tak działają? Wiem, ze to zalezy od osoby, ale jednak. Czy jeżeli powie psychiatrze, że nie chce w żadnym stopniu takich objawów, żeby wyeliminować leki które tak działają, to to pomoże? Naprawdę zależy nam na tym, żeby całkowicie takich objawów uniknąć, to zniszczy związek..będę załamany.

Druga sprawa, jeżeli takie objawy miały by miejsce, czy po odstawieniu tych leków po jakimś czasie oczywiście wszystko by wróciło do normy, tak jak przed braniem? Niemożliwe, że efekt stłumienia emocji był na zawsze po rozpoczęciu leczenia. Bardzo proszę o pomoc, ciągle o tym myśle..
Zapewniam cię, że przy rozbuchanej depresji szanse na szczęsliwy, radosny związek są właściwie żadne.
Twój problem jest wydumany, tj. na razie nie masz problemu, Twoja dziewczyna nie cierpi na opisane przez ciebie skutki uboczne.
Nie wiem ile masz, ale piszesz jak dziecko. Informacji w internecie na temat depresji i ogólnie zdrowia psychicznego jest mnóstwo.
Warto jedank skupiać się na informacjach sprawdzonych i wartościowych tj. odrzucać wymyślone farmazony i nauczyć się interpetować fakty.

Jeśli twojej dziewcznie lekarz przepisałby leki na chorobę związaną z jej zdrowiem fizycznym, za pewne nie namawiałbyś jej do odstawienia leków (wiedząc, ze mogłaby bez nich ucierpieć).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-06, 19:13   #6
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.

Nieleczona depresja jest chorbą śmiertelną, pomyśl o tym a nie o sobie.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-07, 20:15   #7
Mallorquina
Raczkowanie
 
Avatar Mallorquina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 37
Dot.: Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.

Nieleczona depresja dopiero zniszczy związek, zapewniam Cię. Dobrze dobrane leki nie pozbawiają emocji, ludzie nie są robotami, mają libido, potrafią się wzruszać, śmiać, płakać. Założę się, że znasz osoby, które biorą antydepresanty i nie wiesz o tym, bo nigdy byś się nie domyślił.

A tak na marginesie, jesteś egoistą.
Mallorquina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-08, 16:24   #8
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.

Niech dziewczyna cierpi, tylko żeby wrażliwy misiaczek czuł się odpowiednio loffciany Bo jak nie to misiaczek się załamie

Nie masz zielonego pojęcia o tym jak działają leki na depresję, nie widzisz poza czubek własnego nosa i nakręcasz się głupotami w internecie zamiast martwić się o zdrowie dziewczyny. Dramat.

Edit: sprawdziłam profil, 21 lat? Jezu, miałam nadzieję że 13.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0

Edytowane przez ruda_beksa
Czas edycji: 2019-01-08 o 16:34
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-08, 16:53   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.

Przestan zachowywac sie jak gowniarz, bo to rece opadaja, zeby chlopak w twoim wieku tak sie zachowywal.
Po pierwsze - to nie jest twoja dziewczyna. Nawet sie nie widzieliscie na zywo!
Po drugie - nie wtryniaj sie w leczenie, bo nie jestes lekarzem. Kazdy lek moze wywolywac skutki uboczne, ale nie oznacza to, ze w ogole wystapia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-08, 17:10   #10
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Po pierwsze - to nie jest twoja dziewczyna. Nawet sie nie widzieliscie na zywo!
Teraz dopiero załapałam że to typek "dbający jak mama" o gimnazjalistkę poznaną w necie. I zapalił mi się tysiąc czerwonych lampek.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-08, 21:51   #11
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Teraz dopiero załapałam że to typek "dbający jak mama" o gimnazjalistkę poznaną w necie. I zapalił mi się tysiąc czerwonych lampek.
Dokladnie, ostro zaburzony czy po prostu troll? Oby to drugie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-09, 19:15   #12
Findabair
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 33
Dot.: Ludzie z depresją - pomocy, strach przed stłumieniem emocji.

O rany. Związek przez internet i chłopak na tyle chce ingerować w życie dziewczyny, żeby nie pozwalać jej się leczyć. Może faktycznie jest za duża różnica wieku, w tym sensie, że jest młoda i łatwo pewnie na nią wywrzeć wpływ i może Ciebie posłuchać. A lepiej nie. Jakbyś chociaż napisał, co za lek, ale nie pamiętasz, lol. Nie pamiętasz jakie leki bierze, tylko że mają wzbudzić "niechęć do partnera". Chyba lepiej zaufać psychiatrze, ale jakby np. dostała faktycznie jakieś benzodiazepiny, np. Xanax, na stałe, to trzeba uważać, bo uzależniają, ale to chyba psychiatrzy tylko doraźnie przepisują. A SSRI to raczej się nie ma co martwić, dużo zależy od dawki, konkretnego leku, ale takie skutki uboczne muszą wpisać, bo ludzi różnie reagują. Każdy ma inny organizm i nie każdemu pasują te same leki, ale jak dziewczyna się nie będzie czuła dobrze, to może zmienić/odstawić. A trochę takiego wyciszenia emocji by się chyba przydało, jak płacze na lekcjach. Wiadomo, że nie wszyscy cierpiący depresję tylko leżą w łóżku i patrzą w sufit, tylko chodzą do szkoły/pracy i czasem się śmieją, ale to nie znaczy, że się czują dobrze. Kiedyś tak miałam, że miałam gwałtowne obniżenia nastroju, w ogóle miałam gorszy nastrój ale jak tylko trochę to funkcjonowałam normalnie, ale jak się tak przelewa czara goryczy, stanie się coś co sprowokuje pogorszenie nastroju, to jest najgorzej - bo jesteś w miejscu publicznym, czujesz się okropnie i najchętniej byś uciekła albo wypłakała się w komuś, nie chcesz robić widowiska, a to że się tym stresujesz jeszcze bardziej Cię dobija xD
Więc jak ta historia jest prawdziwa, to nie mieszaj biednej dziewczynie w głowie. Niektórzy się zawsze tak zamartwiają skutkami ubocznymi, że nawet nie myślą o skutkach tej choroby, na którą dostali leki, jak nie będą ich brać.
Findabair jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-09 19:15:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.