Badania kobiecych hormonów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-17, 21:23   #1
turkusowasowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1

Badania kobiecych hormonów


Hej, bardzo proszę o poradę co wybrać.
Mam skierowanie od ginekologa-endokrynologa do szpitala na badanie hormonów (Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu). Skierowanie dostałam po dosyć powierzchownym i szybkim wywiadzie lekarskim (chyba każda nowa pacjentka po prostu dostawała) z powodu trądziku i czasami niezbyt regularnych miesiączek (mam 26 lat). Badania będą trwały 4 dni (3 noce w szpitalu) i nie mam pojęcia na czym będą polegały. Dostałam odpowiedź, że wszystkiego dowiem się na miejscu... Z racji tego, że nie mam obycia z naszą służbą zdrowia przyznam, że przeraża mnie ta opcja. Dlatego zastanawiam się nad jakąś alternatywą. Znalazłam pakiet badań (TSH, DHEA-S, estradiol, FSH, LH, prolaktyna, progesteron, testosteron lub to samo+badanie krywi, USG ginekologiczne i konsultacja z ginekologiem).
Problemem nie są kwestie finansowe, ale moja niechęć do kilkudniowego pobytu w szpitalu. Pytanie brzmi, czy jakość i zakres badania zrobionego prywatnie będą takie same jak badania wykonane przez kilka dni w szpitalu?
Bardzo proszę o poradę, która z tych opcji będzie najlepsza? Badania w szpitalu w ramach NFZ, czy prywatnie zrobione badania (wymienione wyżej)?
Dodam jeszcze, że zgłosiłam się głównie ze względu na nasilenie się trądziku, obecnie i w kwestii regularności miesiączki i trądziku nie ma już, aż takiego dramatu jak był. Nie mam jednak gwarancji, że za jakiś czas znowu to się nie powtórzy, bo już tak czasami bywało. Może ktoś ma podobne doświadczenia i może coś poradzić?

Edytowane przez turkusowasowa
Czas edycji: 2019-07-17 o 22:30
turkusowasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 21:33   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania kobiecych hormonów

Cytat:
Napisane przez turkusowasowa Pokaż wiadomość
Hej, bardzo proszę o poradę co wybrać.
Mam skierowanie od ginekologa-endokrynologa do szpitala na badanie hormonów (Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu). Skierowanie dostałam po dosyć powierzchownym i szybkim wywiadzie lekarskim (chyba każda nowa pacjentka po prostu dostawała) z powodu trądziku i czasami niezbyt regularnych miesiączek (mam 26 lat). Badania będą trwały 4 dni (3 noce w szpitalu) i nie mam pojęcia na czym będą polegały. Dostałam odpowiedź, że wszystkiego dowiem się na miejscu... Z racji tego, że nie mam obycia z naszą służbą zdrowia przyznam, że przeraża mnie ta opcja. Dlatego zastanawiam się nad jakąś alternatywą. Znalazłam pakiet badań (TSH, DHEA-S, estradiol, FSH, LH, prolaktyna, progesteron, testosteron lub to samo+badanie krywi, USG ginekologiczne i konsultacja z ginekologiem).
Bardzo proszę o poradę, która z tych opcji będzie najlepsza? Badania w szpitalu w ramach NFZ, czy prywatnie zrobione badania (wymienione wyżej)?
Dodam jeszcze, że zgłosiłam się głównie ze względu na nasilenie się trądziku, obecnie i w kwestii regularności miesiączki i trądziku nie ma już, aż takiego dramatu jak był. Nie mam jednak gwarancji, że za jakiś czas znowu to się nie powtórzy, bo już tak czasami bywało. Może ktoś ma podobne doświadczenia i może coś poradzić?
Hej, oczywiście, że NFZ. Jeśli masz opcje kompleksowych badań za darmo, to z nich skorzystaj.

Sama nie przechodziłam takich badań, odwiedzałam tylko przyjaciółkę w szpitalu. Będą Cię zabierać o różnych porach na różne badania. Wszystkiego dowiesz się na miejscu. Nie masz co panikować. Ciesz się, że dostałaś taka szansę. Szczerze wątpię, że każda pacjentka tego ginekologa dostaje skierowanie do szpitala...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 20:25   #3
NajlepszaKumpela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 16
Dot.: Badania kobiecych hormonów

Cytat:
Napisane przez turkusowasowa Pokaż wiadomość
Hej, bardzo proszę o poradę co wybrać.
Mam skierowanie od ginekologa-endokrynologa do szpitala na badanie hormonów (Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu). Skierowanie dostałam po dosyć powierzchownym i szybkim wywiadzie lekarskim (chyba każda nowa pacjentka po prostu dostawała) z powodu trądziku i czasami niezbyt regularnych miesiączek (mam 26 lat). Badania będą trwały 4 dni (3 noce w szpitalu) i nie mam pojęcia na czym będą polegały. Dostałam odpowiedź, że wszystkiego dowiem się na miejscu... Z racji tego, że nie mam obycia z naszą służbą zdrowia przyznam, że przeraża mnie ta opcja. Dlatego zastanawiam się nad jakąś alternatywą. Znalazłam pakiet badań (TSH, DHEA-S, estradiol, FSH, LH, prolaktyna, progesteron, testosteron lub to samo+badanie krywi, USG ginekologiczne i konsultacja z ginekologiem).
Problemem nie są kwestie finansowe, ale moja niechęć do kilkudniowego pobytu w szpitalu. Pytanie brzmi, czy jakość i zakres badania zrobionego prywatnie będą takie same jak badania wykonane przez kilka dni w szpitalu?
Bardzo proszę o poradę, która z tych opcji będzie najlepsza? Badania w szpitalu w ramach NFZ, czy prywatnie zrobione badania (wymienione wyżej)?
Dodam jeszcze, że zgłosiłam się głównie ze względu na nasilenie się trądziku, obecnie i w kwestii regularności miesiączki i trądziku nie ma już, aż takiego dramatu jak był. Nie mam jednak gwarancji, że za jakiś czas znowu to się nie powtórzy, bo już tak czasami bywało. Może ktoś ma podobne doświadczenia i może coś poradzić?
Idź śmiało do szpitala, ja nie poszłam, bo nikt nie dał mi skierowania. A szkoda, bo wydałam 1500 zł na badania same badania hormonalne, a co dopiero wizyty u ginekologa, endokrynologa i dermatologa. I każde stwierdziło, że trzeba zrobić kolejne badania. Prolaktyna jak dobrze pamiętam musiałam powtarzać, bo jej wynik zależy od dnia, od tego czy jesteś spokojna czy nie, czy miałaś ostatnie dwa dni stresujące. Szkoda wydawać tyle pieniędzy na prywatne leczenia i usg i pobieranie krwi, skoro można zrobić na NFZ. Tylko po odebraniu wyników poszłabym do jeszcze jednego lekarza skonsultować. Zawsze tak robię, zbieram opinię 2 lub 3 specjalistów.
U mnie po roku gdy usg nie wyszło dobre dostałam diagnozę, bo nikt nie chciał wziąć kartki i użyć metody wykluczenia chorób które mają podobne objawy.
NajlepszaKumpela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 09:08   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Badania kobiecych hormonów

Pobyt w szpitalu nie należy do największych przyjemności, ale warto się przemęczyć. Nie wszystkie badania można zrobić samemu w laboratorium. Niektóre badania hormonalne wymagają seryjnego oznaczenia o konkretnych godzinach (w tym nocnych), do niektórych trzeba najpierw leżeć kilka godzin, a potem przeciwnie - nie kłaść się. Oprócz samego zbadania stężenia hormonu można również wykonać testy hamowania ich wydzielania żeby zdiagnozować na jakim poziomie jest problem (podwzgórze/przysadka mózgowe czy narząd). Oczywiście nie wiadomo co ci lekarz planuje zbadać (być może na początku standard, a w razie nieprawidłowości rozszerzyć badania), ale pomijając koszty - sama nie jesteś w stanie wykonać pełnej diagnostyki hormonalnej.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-22 09:08:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.