dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-30, 14:53   #31
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Do V w informatorze była tylko średnia punktow podana, ale najmniejsza to bylo 138 do informatycznej w zeszlym roku. To punktow trzeba bylo miec pewnie 126 albo cos kolo tego?
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 03:06   #32
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: dobre LO w Poznaniu

wiem ze to watek o publicznych liceach w poznaniu,ale nie bede zakladala oddzielnego watku dotyczacego jednego liceum ktore mnie interesuje...chodzi mianowicie o prywatne liceym anglojezyczne w poznaniu.......ktos uczeszcza/al ktos kogos zna z tej szkoly?


bede wdzieczna za odzew

pozdrawiam
__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 23:06   #33
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: dobre LO w Poznaniu

czyzby nie ten czas????

up up

__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 21:45   #34
languu
Przyczajenie
 
Avatar languu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: dobre LO w Poznaniu

widzę że dawno nikt tu nie pisał
a mnie bardzo interesuje VI LO słyszałam że jest tam klasa medyczna , czy to prawda? od ilu punktów przyjmują :P i czy atmosfera fajna :P czytałam tutaj już cos nieco o VI, ale nie tyle co bym chciała :P
languu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 22:19   #35
Sweet :)
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 982
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez languu Pokaż wiadomość
widzę że dawno nikt tu nie pisał
a mnie bardzo interesuje VI LO słyszałam że jest tam klasa medyczna , czy to prawda? od ilu punktów przyjmują :P i czy atmosfera fajna :P czytałam tutaj już cos nieco o VI, ale nie tyle co bym chciała :P
Ja jestem w VI, już w klasie maturalnej, więc służę pomocą Jestem na humanie, ale klasa medyczna istnieje w naszej szkole. Napisz co dokładnie Cię interesuje, postaram się wtedy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania

Edytowane przez Sweet :)
Czas edycji: 2011-12-03 o 22:20
Sweet :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 15:03   #36
languu
Przyczajenie
 
Avatar languu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez Sweet :) Pokaż wiadomość
Ja jestem w VI, już w klasie maturalnej, więc służę pomocą Jestem na humanie, ale klasa medyczna istnieje w naszej szkole. Napisz co dokładnie Cię interesuje, postaram się wtedy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania
oo chciałam się przede wszystkim dowiedzieć czy trudno jest się tam dostać a czy jak się dostanę czy sobie poradzę bez korepetycji (rozważam też nad I LO , ale słyszałam że tam bez korków to się nie da rady... ) i jeszcze jedno pytanie: czy klasa medyczna jest pod patronatem Uniwersytetu Medycznego?
z góry dzięki za odpowiedź
languu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 17:07   #37
Sweet :)
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 982
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez languu Pokaż wiadomość
oo chciałam się przede wszystkim dowiedzieć czy trudno jest się tam dostać a czy jak się dostanę czy sobie poradzę bez korepetycji (rozważam też nad I LO , ale słyszałam że tam bez korków to się nie da rady... ) i jeszcze jedno pytanie: czy klasa medyczna jest pod patronatem Uniwersytetu Medycznego?
z góry dzięki za odpowiedź
Kiedy ja się chciałam do tej szkoły dostać miałam 164 punkty, do mojej klasy próg wyniósł 151, czy 152 i większość klas miała podobny. Jeśli chodzi o korepetycje- moim zdaniem szkoła jedzie na dobrej opinii, wcale nie jest taka elitarna. Jest kilku świetnych nauczycieli, ale z większości przedmiotów jeśli nie przygotujesz się do matury sama (nie mówię tu nawet o korkach, ale o silnej woli i samodzielnej nauce w domu) to marne szanse, żeby zdać ją zadowalająco. Jest duży problem z matematyką, szczególnie jeśli trafisz na pewnego nauczyciela, trzeba się przygotować na walkę o dopuszczający (i korki nic nie pomogą, bo i tak dostaniesz takie zadania, że na nic się Twój wysiłek nie zda). Ogólnie szkoła jest fajna, przyjazna dla uczniów, ale trzeba się nastawić, że Twój sukces to Twoja praca w domu Ja na korki nie chodzę i bez problemu daję radę, także to chyba nie jest problem. Co do pogrubionego niestety nie wiem, aczkolwiek nic o tym przez te 2,5 roku nie słyszałam Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania- chętnie pomogę
Sweet :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-04, 22:41   #38
languu
Przyczajenie
 
Avatar languu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez Sweet :) Pokaż wiadomość
Kiedy ja się chciałam do tej szkoły dostać miałam 164 punkty, do mojej klasy próg wyniósł 151, czy 152 i większość klas miała podobny. Jeśli chodzi o korepetycje- moim zdaniem szkoła jedzie na dobrej opinii, wcale nie jest taka elitarna. Jest kilku świetnych nauczycieli, ale z większości przedmiotów jeśli nie przygotujesz się do matury sama (nie mówię tu nawet o korkach, ale o silnej woli i samodzielnej nauce w domu) to marne szanse, żeby zdać ją zadowalająco. Jest duży problem z matematyką, szczególnie jeśli trafisz na pewnego nauczyciela, trzeba się przygotować na walkę o dopuszczający (i korki nic nie pomogą, bo i tak dostaniesz takie zadania, że na nic się Twój wysiłek nie zda). Ogólnie szkoła jest fajna, przyjazna dla uczniów, ale trzeba się nastawić, że Twój sukces to Twoja praca w domu Ja na korki nie chodzę i bez problemu daję radę, także to chyba nie jest problem. Co do pogrubionego niestety nie wiem, aczkolwiek nic o tym przez te 2,5 roku nie słyszałam Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania- chętnie pomogę
dziękuję serdecznie to co mi powiedziałaś bardzo naświetliło mi sprawę :P
i jeszcze jedno (chyba już ostatnie pytanie) czy przy szkole jest bursa?
languu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 22:13   #39
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Widzę, że stary wątek, ale cóż - napiszę.
W tym roku kończe gimnazjum, jestem zainteresowana XVII LO i XIV. Które według was jest lepsze? Może ktoś chodził, wypowie się na ten temat?
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 14:48   #40
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 368
Dot.: dobre LO w Poznaniu

wydaje mi się, że 17stka chociaż towarzystwo dziwne;p
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 15:16   #41
chocarome
Raczkowanie
 
Avatar chocarome
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 332
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez wredziulek Pokaż wiadomość
Sobie wypraszam!
A kiepska podobno w Marcinku, a może tak tylko zazdrośni mówią ;P
Część osób, która sama chodzi /chodzila do marcinka też podziela tą opinię, więc to chyba niekoniecznie kwestia zazdrości

A ja mam do Was pytanie - chodziła może któraś z Was do II? Słyszałyście coś o klasie europejskiej?
chocarome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 16:15   #42
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez languu Pokaż wiadomość
widzę że dawno nikt tu nie pisał
a mnie bardzo interesuje VI LO słyszałam że jest tam klasa medyczna , czy to prawda? od ilu punktów przyjmują :P i czy atmosfera fajna :P czytałam tutaj już cos nieco o VI, ale nie tyle co bym chciała :P
Absolwentka VI się melduje - co prawda po 2 miesiącach od Twojego posta, ale może tu zaglądasz Szkołę kończyłam w 2008, więc już trochę czasu minęło, niejedno się pewnie pozmieniało Ale mam nadzieję, że moja opinia będzie w miarę aktualna Wszystko zależy oczywiście od tego, na jakich nauczycieli trafisz. Są tacy, którym wystarczy podpaść w pierwszej klasie, żeby do końca mieć przechlapane (co działa też w drugą stronę - jak na początku Cię polubią, to do końca masz jakieś plusy). Są tacy, których się nie cierpi w trakcie nauki, ale po wszystkim wspomina z jakimś tam sentymentem Są sale, przy których przechodzisz z dreszczykiem emocji (Sweet na pewno wie którą salę na parterze mam na myśli). Biol-chemy z tego co wiem trzymają wysoki poziom - szczególnie, jeśli będziesz miała chemię z panem Z. (mam nadzieję, że jeszcze uczy, mój najlepszy nauczyciel). Nauczyciela od PO będziesz kochać albo nienawidzić, raczej mało kto pozostaje obojętny Powiem tak: przez 3 lata, korepetycje miałam raz, przed jakąś kartkówką z fizyki. Nie miałam nigdy żadnego zagrożenia, a nie spędzałam całych dni nad książkami. Jak wszędzie, bywały lepsze i gorsze dni... Elitarność szkoły wg mnie wynika raczej z tego, że po prostu przychodzą do niej dość inteligentni ludzie, których łatwiej czegoś nauczyć A bursa jest zaraz obok szkoły, jakieś 20 sekund do przejścia
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 16:53   #43
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że 17stka chociaż towarzystwo dziwne;p
Jak to towarzystwo dziwne?
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 19:26   #44
languu
Przyczajenie
 
Avatar languu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: dobre LO w Poznaniu

ja złożę na pewno papiery do Marcinka (btw. co powiedziecie na temat tego liceum ? ) , może do II.
PS.wiecie może coś na temat nowej podstawy programowej? Będą profile w LO ?
languu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 11:11   #45
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Ja od siebie mogę tylko dodać, że nie warto na siłę pchać się do jak najlepszych, 'elitarnych' liceów. Ja chodziłam przez ponad rok do VIII LO, na biol chem, próg na przyjęcie największy w Poznaniu- około 154pkty, a moja wymarzona szkoła okazała się moją kulą u nogi- wyścig szczurów, nauczyciele nastawieni na to, że już wszystko musisz umieć, a moja wychowawczyni potrafiła mnie poniżać przy całej klasy jak zapomniałam czegoś co było w 1 klasie... Natomiast p. od biologii nie pozwoliła mi startować w Olimpiadzie Biologicznej bo miałam na semestr 3... a wydawalo mi sie, ze jak ktoś chce zrobic cos dodatkowego to wlasnie dobrze.. Tak czy siak, nie wytrzymałam tam psychicznie i musiałam zmienić szkołę. Wybrałam nieco 'gorszą' pod względem punktowym, ale też z tej wyższej półki - IV LO na Ogrodach. Nauczyciele mają zupełnie inne podejście i wkładają dużo energii w to, żeby wszystko wytłumaczyć. Atmosfera zdecydowanie lepsza, a uczyć się trzeba wszędzie tak samo, bo matura taka sama.
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 14:29   #46
star1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 37
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez MagGonagal Pokaż wiadomość
Ja od siebie mogę tylko dodać, że nie warto na siłę pchać się do jak najlepszych, 'elitarnych' liceów. Ja chodziłam przez ponad rok do VIII LO, na biol chem, próg na przyjęcie największy w Poznaniu- około 154pkty, a moja wymarzona szkoła okazała się moją kulą u nogi- wyścig szczurów, nauczyciele nastawieni na to, że już wszystko musisz umieć, a moja wychowawczyni potrafiła mnie poniżać przy całej klasy jak zapomniałam czegoś co było w 1 klasie... Natomiast p. od biologii nie pozwoliła mi startować w Olimpiadzie Biologicznej bo miałam na semestr 3... a wydawalo mi sie, ze jak ktoś chce zrobic cos dodatkowego to wlasnie dobrze.. Tak czy siak, nie wytrzymałam tam psychicznie i musiałam zmienić szkołę. Wybrałam nieco 'gorszą' pod względem punktowym, ale też z tej wyższej półki - IV LO na Ogrodach. Nauczyciele mają zupełnie inne podejście i wkładają dużo energii w to, żeby wszystko wytłumaczyć. Atmosfera zdecydowanie lepsza, a uczyć się trzeba wszędzie tak samo, bo matura taka sama.
No to opowiedz proszę jak jest w IV Bo zastanawiam się nad IV i nad VI. Ze stron internetowych to wiem chyba wszystko, a teraz chciałabym ludzi popytać
Do gimnazjum chodzę do Marcinka i łatwo nie jest. Nie chciałabym znowu wylądować w szkole, gdzie będę cierpieć psychicznie.
Nie mówię, że Marcinek jest zły, bo bardzo lubię tą szkołę, ale mam problemy z językami i trochę mi to przeszkadza.
To jak jest w IV?
star1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 21:57   #47
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Chodzenie do IV przypomina mi moje gimnazjalne lata- takie bezstresowe Nauczyciele są bardzoo fajni, szczególnie jak ktoś chce się uczyć- bo w IV jest mieszanka ludzi, są ludzie ambitni a są też tacy i mniej Jeśli chodzi życie szkoły to jest szczęśliwy numerek losowany codziennie- dzień wolny od pytania i kartkówek niezapowiedzianych :P Jest też takie coś że codziennie 2 osoby mają dyżur przy drzwiach- są ubrani na galowo i siedzą i wpuszczają gości, każą im się wpisywać do zeszytu, chodzą z komunikatami- ogólnie taka dwójka osób na posyłki, ale jest to dla nich dzień wolny od szkoły- usprawiedliwiony. Każda klasa ma dyżur 2 tygodnie w roku (czasem sie zdarza więcej). Oprócz tego są też dyżury w szatni (ta sama klasa co ma dyżur) i polega na tym że 2 osoby (w godzinach szczytu 4) 5 minut wcześniej wychodzą z każdej lekcji i wracają też 5 minut później (albo 10 :P) i nie mają spóźnienia. Hmm no i co jeszcze zauważyłam- często (przynajmniej w mojej klasie) nie ma jakiś nauczycieli i kończymy wcześniej- nie wiem czemu tak jest, w ósemce tak nie było. I każde liceum ma około 7 dni do wykorzystania na dni wolne od zajęć - np. podczas matur albo między dniem pracy a 3 maja- i w IV dyrektor wykorzystuje każdy dzień żeby przedłużyć nam (i sobie) wolne :P W ósemce tak nie było... Co jeszcze.. w barku pycha jedzenie na ciepło :P Wf też fajny, jest duuża hala, normalna sala i mniejsza z siłownią. Lekcje mijają mi szybko, a w ósemce dzień mi się strasznieeee dłużył. Nie mam niestety porówania co do Paderka (VI). Swego czasu słyszałam że mają tam 2zmianowy plan i często kończy się póóóźno. Ale spojrzałam teraz na plany i to chyba nieprawda (ale porównując do mojego to mam lepszy )
Podsumowując, 4 to taka szkoła przyjazna uczniom. W ósemce ciągle, od 1 klasy trąbili o maturze, ciągly stres. Tutaj jest jakoś lepiej, ale niewiadomo jaka szkoła będzie dla Ciebie odpowiednia. Mi jest tutaj przyjemnie i mam dużo czasu uczyć się sama dodakowo do matury i mam czas na swoje przyjemności.
I, może nie masz jeszcze takiego uczucia, ale zawsze (jak chodzilam do 8) to w niedziele wieczorem łapał mnie straszny dołek... masakra uczucie. A teraz tak nie mam :P chwilami naprawde LUBIE chodzic do szkoly
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 11:22   #48
star1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 37
Dot.: dobre LO w Poznaniu

I, może nie masz jeszcze takiego uczucia, ale zawsze (jak chodzilam do 8) to w niedziele wieczorem łapał mnie straszny dołek... masakra uczucie. A teraz tak nie mam :P chwilami naprawde LUBIE chodzic do szkoly [/QUOTE]

No właśnie w Marcinku mam tak od samego początku. Niedzielne wieczory są paskudne.
Z Twojego opisu twierdzę, ze IV to bardzo fajna szkoła. W Marcinku też tak jest z tymi dyżurami w szatni czy gdzieś, więc wiem o co chodzi
Co prawda mam trochę kiepski dojazd do IV ale dla chcącego nic trudnego Zagoszczę u was na pewno na drzwiach otwartych, ale coś czuję, że IV będzie jedną ze szkół do których papiery złożę.

Mógłby się jeszcze odezwać ktoś z Paderka, obecnie się tam uczący.

Ale dziękuję Ci bardzo za opinię
star1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 14:47   #49
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: dobre LO w Poznaniu

O Paderku masz wyżej posta obecnej uczennicy i mój, absolwencki
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 13:59   #50
languu
Przyczajenie
 
Avatar languu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: dobre LO w Poznaniu

ja właśnie boję się że sobie w takim "elitarnym LO" nie dam rady, ale zależy mi na klasie medycznej ...
languu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 15:30   #51
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261
Dot.: dobre LO w Poznaniu

a co do języków to w IV LO języki są międzyoddziałowe grupy tzn np. angielski mam z 4 osobami z mojej klasy i z 5 z innej równloległej, a niemiecki mam chyba 6 osob z mojej , 6 z innej i 4 z jeszcze innej. Do wyboru jeszcze hiszpański i francuski.
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 12:05   #52
Oprindelige
Raczkowanie
 
Avatar Oprindelige
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 90
Dot.: dobre LO w Poznaniu

hej dziewczyny
mieszkam 200 km od poznania .
u mnie w małym mieście jest dobre liceum, 20 w rankingu perspektyw ( szkoły ponadgimnazjalne). jest to na prawdę dobra szkoła, ale chciałabym się wyrwać do większego miasta, rozwijać się itp. Opłaca mi się wyjeżdząc skoro na miejscu mam dobre liceum a te z pozania lub wrocławia ( zastanawia mnie wrocław) sa daleko za nim z rankingu?
ogólnie u mnie w mieście nie ma fajnych ludzi, zero zycia, imprez, jak to u was jest w poznaniu ?
pozdro

a i powiedzcie jakie liceum najlepsze dla humanistki + z językami obcymi na wysokim poziomie.,
w moim mieście mam liceum to około 6-8 os. w gr. językowej .
i do jakiego opłacałoby mi sie startować jeśli jestem z innego miasta, nie chce do jakiegoś byle jakiego .
__________________
2011- Scotland, UK
2012- London, UK
2013-Toscany, Italy

Edytowane przez Oprindelige
Czas edycji: 2012-02-18 o 12:08
Oprindelige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 14:48   #53
languu
Przyczajenie
 
Avatar languu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: dobre LO w Poznaniu

a jaką bursę najlepiej wybrać , skoro wybieram się do Marcinka ? ja mogę iść do tej bursy na krakowskiej , ale mam też kolegę który wybiera się ze mną , a bursa na krakowskiej jest tylko dla dziewcząt ...
languu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 20:53   #54
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Oprindelige, znam dużo osób mieszkających w bursach, jak i mających swoje mieszkania. Generalnie nie są jakoś super szczęśliwi.. W bursach nieciekawie, koleżanka nie mogła mieć swojego laptopa :O ale zmieniła bursę i teraz już może, ale to nie jest tak że możesz wieczorem wyjść na miasto, jest kontrola. Z drugiej strony własne mieszkanie, spoko, ale koleżanka co mieszka sama mówiła że jest bardzo samotna i że z dwojga złego lepiej mieszkać z rodzicami i mieć co jeść itd
Sama się zastanów czy warto wydawać pieniądze Twoich rodziców na burse/wynajem kawalerki i dojazdy.
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 18:28   #55
Oprindelige
Raczkowanie
 
Avatar Oprindelige
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 90
Dot.: dobre LO w Poznaniu

MagGonagal- dzięki a słyszałam że do 22 można być na mieście czy coś.
w sensie 22 w pokojach. to nie moge po prostu sobie wyjść i 21.55 wrócić?
LIPA.

sama nie wiem, z drugiej strony chciałabym się wyrwać z kolezanką.
hyhy
a wynajem mieszkania drogi. ;/
__________________
2011- Scotland, UK
2012- London, UK
2013-Toscany, Italy
Oprindelige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 10:29   #56
krzysztof19962
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu

witam jestem teraz w 3 gim i mam pytanie gdzie jest lepszy profil mat fiz ? w marynce , II czy w viii? Pkt nie stanowią problemu bo bede mial cos kolo 170 . A i czy wie ktos co z VIII? Bo słyszalem ze ma byc przeniosiona gdzies bo jest na terenie koscioła wie ktos cos o tym?
krzysztof19962 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:14   #57
languu
Przyczajenie
 
Avatar languu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: dobre LO w Poznaniu

na prawdę nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie? czy zostałam "zlana" ?
languu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 10:45   #58
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Melduje się obecna uczennica VILO i ktoś chciał porównania między IV a VI. Nie to żebym reklamowała swoją szkołę ale moja koleżanka z klasy po pierwszym semestrze pierwszej klasy przeniosła się do nas z IV.
W Paderku potrafi być świetna atmosfera, niby burżujsko i tak dalej ale jest fajnie
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 16:06   #59
star1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 37
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Hej! To ja właśnie chciałam porównania IV z VI. Chociaż jak popatrzyłam na mapy i porozmawiałam z rodzicami, to ode mnie nie ma jak dojechać do IV za bardzo, więc chyba będę musiala zrezygnować...
Mówisz więc, że w VI jest fajniej? Ile punktów trzeba było mieć do klasy bio-chem wiesz może? Gdzieś tam wyżej napisano, ze ok. 150 p, to prawda?
star1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 10:21   #60
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: dobre LO w Poznaniu

150 to przegięcie, do biol-chemu jak ja szłam było 123pkt chociaż to zależy od testu, wiadomo, nam pospadały progi dosyć.
A fajnie, no jest, lokalizacja super, nauczyciele świetni chociaż zdarzy się beton, widomo, ale jest śmiesznie Chociaż trzeba się przygotować na to że to specyficzna szkoła.
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-17 08:40:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.