Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIiZ) - wszystkie kierunki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-02, 12:20   #1
Kalka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 18

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIiZ) - wszystkie kierunki


Hej

Założyłam nowy wątek ponieważ chciałam się dowiedzieć co nieco o tej szkole a niestety nie znalazłam nigdzie na ten temat informacji. Jak w temacie pytam o WSiZ w Rzeszowie a konkretnie chodzi mi o dwa kierunki administracja i dziennikarstwo może się ktoś wypowie studenci bądź absolwenci.

Naprawdę niema na tym forum żadnego studenta z Wsiz? A szkoda bo zależało mi żeby się coś dowiedzieć

Edytowane przez Kalka89
Czas edycji: 2010-06-04 o 11:13
Kalka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 06:31   #2
Szangal1206
Raczkowanie
 
Avatar Szangal1206
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 215
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Witaj
Ja studiuję na wsiz-ie i jestem z tej uczelni bardzo zadowolona. Niestety nie powiem Ci nic o tych kierunkach bo ja studiuję na zdrowiu publicznym fizjoterapię. Ale na pewno każdy student musi obowiązkowo zrobić kurs ECDL lub CMTIA są to kursy komputerowe płatne CMTIA jest tańszy niż ECDL. Chyba że już masz ukończony ten kurs to wtedy nic nie płacisz. Naprawdę jest super mili wykładowcy zawsze można się z nimi dogadać No i warunki na uczelni są świetne. Wiem na pewno że dziennikarstwo uczy się na wsiz-ie w rzeszowie a ten drugi kierunek to wędruje chyba między rzeszowem a tyczynem, ale nie masz się co martwić bo szkoła zapewnia dojazd do kampusu. A i stypendia mają wysokie że moga Ci nawet opłacić całe studia lub ich większą część
Szangal1206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 12:54   #3
Kalka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 18
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Dziękuje ci bardzo za odpowiedź. A trudne są te egzaminy ECDL? Czy takie w miarę do zdania? I czym różni się CMTIA od ECDL? A jak można się starać o takie stypendium na czesne? I czy można się starać o nie studiując np. zaocznie? Może mogłabyś mi opowiedzieć cos o zdrowiu publicznym czy jest ciężko bo też o tym myślałam ale tam zapewne chemia i biologia sama a ja jestem raczej humanistką.
Kalka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 13:18   #4
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

A czemu nie chcesz na Państwową uczelnię, WSIiZ - nie uczy-umie sie wypromoc ale w życiu bym tam nie poszła nawet za darmo
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 11:56   #5
Szangal1206
Raczkowanie
 
Avatar Szangal1206
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 215
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
A czemu nie chcesz na Państwową uczelnię, WSIiZ - nie uczy-umie sie wypromoc ale w życiu bym tam nie poszła nawet za darmo
No to teraz ja cię zjadę od góry do dołu. To co piszesz to kompletna bzdura. Po wsizie pracę znajduję 90% absolwentów a poza tym na państwowych uczelniach bardziej przykładają uwagę do teorii niż praktyki. A najważniejsze jest to co potrafisz niż pierdoły z książki które ci się do niczego nie przydadzą( na państwowych uczelniach jest mniej godzin praktyki niż na niepublicznych). Jeśli chodzi o stypendium to nie możesz przekroczyć kwoty 602 zł na jedną osobę netto i możesz mieć tylko stypendium jako student zaoczny socjalne i na wyżywienie bo mieszkaniowe dostają tylko dzienni. Jeśli chodzi o zdrowie publiczne to powiem ci że drżałam na myśl o chemii, ale uczą cię tylko to co ci się przyda a nie wgłębiają się w niepotrzebne pierdołki. Naprawdę polecam Ci tą uczelnię. Uczelnia szuka nawet pracy dla studentów tylko trzeba się zgłosić do biura karier na uczelni w rzeszowie. A jesli chodzi o ECDL to jest trudniejszy i droższy niż CMTIA chociaż w materiałach to prawie jedno i to samo. A jeśli chodzi o biologię to trzeba dużo się uczyć z anatomii bo lubią z tego trzepać.

Edytowane przez Szangal1206
Czas edycji: 2010-06-19 o 12:10
Szangal1206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 12:16   #6
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez Szangal1206 Pokaż wiadomość
Witaj
Niestety nie powiem Ci nic o tych kierunkach bo ja studiuję na zdrowiu publicznym fizjoterapię.
Na którym roku studiujesz? Bo ja też jestem na Zdrowiu, a od przyszłego roku przechodzę na Kosmetologię, bo otwierają ten kierunek.

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
A czemu nie chcesz na Państwową uczelnię, WSIiZ - nie uczy-umie sie wypromoc ale w życiu bym tam nie poszła nawet za darmo
Śmieszna jesteś.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 13:30   #7
Kalka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 18
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
A czemu nie chcesz na Państwową uczelnię, WSIiZ - nie uczy-umie sie wypromoc ale w życiu bym tam nie poszła nawet za darmo
W tamtym roku zaczęłam studia na uczelni Państwowej ale niezbyt mi się tam podobało i teraz chcę spróbować na prywatnej bo słyszałam że jest różnica w tym jak wykładowcy podchodzą do studenta a poza tym podoba mi się oferta rekrutacyjna jest bardzo jasno opisany każdy kierunek i odpłatności za studia a na Państwowej często zdarza się że dopiero przy zapisie na studia informują ile wynoszą studia zaoczne bynajmniej ja się z tym spotkałam.
Mam pytanie do Szangal1206 jak to jest z certyfikatami językowymi czy one są obowiązkowe?
Kalka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 13:51   #8
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez Kalka89 Pokaż wiadomość
W tamtym roku zaczęłam studia na uczelni Państwowej ale niezbyt mi się tam podobało i teraz chcę spróbować na prywatnej bo słyszałam że jest różnica w tym jak wykładowcy podchodzą do studenta a poza tym podoba mi się oferta rekrutacyjna jest bardzo jasno opisany każdy kierunek i odpłatności za studia a na Państwowej często zdarza się że dopiero przy zapisie na studia informują ile wynoszą studia zaoczne bynajmniej ja się z tym spotkałam.
Mam pytanie do Szangal1206 jak to jest z certyfikatami językowymi czy one są obowiązkowe?
Pytanie nie do mnie, ale odpowiem. Certyfikat językowy musisz zrobić tylko wtedy, jeśli zdecydujesz się na porzeszony tok nauczania, czyli poziom B2. Na żadnym innym poziomie nie musisz robić certyfikatu.
Mówię tu o j. angielskim, nie wiem jak jest z innymi językami.

Co do podejścia wykładowców, bardzo podoba mi się to, że większość z nich daje materiały potrzebne do nauki, na egzaminy, zaliczenia. Nie muszę biegać po bibliotekach, mam kupioną tylko jedną książkę - do anatomii. Poza tym uczę się z prezentacji multimedialnych, które dostaję.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2010-06-19 o 13:52
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 15:48   #9
Kalka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 18
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie, ale odpowiem. Certyfikat językowy musisz zrobić tylko wtedy, jeśli zdecydujesz się na porzeszony tok nauczania, czyli poziom B2. Na żadnym innym poziomie nie musisz robić certyfikatu.
Mówię tu o j. angielskim, nie wiem jak jest z innymi językami.

Co do podejścia wykładowców, bardzo podoba mi się to, że większość z nich daje materiały potrzebne do nauki, na egzaminy, zaliczenia. Nie muszę biegać po bibliotekach, mam kupioną tylko jedną książkę - do anatomii. Poza tym uczę się z prezentacji multimedialnych, które dostaję.
Dziękuje za odpowiedź a może Ty wiesz coś o administracji na WSiZ lub dziennikarstwie? Może masz jakiś znajomych którzy studiują te kierunki? I jeszcze zapytam na jakiej specjalności jesteś bo mnie też zainteresowała kosmetologia a Ty pisałaś że chcesz się tam przenieść więc może wiesz jak tam jest z chemią czy ciężko? I jeszcze pytanie z innej beczki czytałam gdzieś o tym że indeksy od przyszłego roku odchodzą czy to prawda i o poprawkach że nie będą płatne chociaż powiem szczerze że w to drugie nie wierzę ale gdzieś w gazecie wyczytałam że nowy przepis wszedł dlatego pytam jakbyś mogła odpisać na moje pytania była bym wdzięczna
Pozdrawiam
Kalka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 17:04   #10
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
A czemu nie chcesz na Państwową uczelnię, WSIiZ - nie uczy-umie sie wypromoc ale w życiu bym tam nie poszła nawet za darmo
zgadzam się z tym

znam kilkanaście osób studiujących na WSIiZie (różne kierunki - dziennikarstwo, turystykę, zdrowie publiczne, ekonomię) - no cóż, w szkole nie szło im najlepiej, większość ledwo zdała maturę na podstawie z prostych przedmiotów, z tego co wiem za wiele się nie uczą.

zresztą moja mama wykładała tam jeden przedmiot - ludzie przychodzili na zaliczenie czy egzamin nie nauczeni, ze ściągami, z prostego kolokwium (zakres materiału parę stron z książki) pełno dwój to chyba o czymś świadczy.

nie będę wymieniać więcej przykładów, moim zdaniem poziom nauczania na tej uczelni jest mocno średni, ale to nic nowego jeśli chodzi o prywatne uczelnie..
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 22:41   #11
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez Kalka89 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź a może Ty wiesz coś o administracji na WSiZ lub dziennikarstwie? Może masz jakiś znajomych którzy studiują te kierunki? I jeszcze zapytam na jakiej specjalności jesteś bo mnie też zainteresowała kosmetologia a Ty pisałaś że chcesz się tam przenieść więc może wiesz jak tam jest z chemią czy ciężko? I jeszcze pytanie z innej beczki czytałam gdzieś o tym że indeksy od przyszłego roku odchodzą czy to prawda i o poprawkach że nie będą płatne chociaż powiem szczerze że w to drugie nie wierzę ale gdzieś w gazecie wyczytałam że nowy przepis wszedł dlatego pytam jakbyś mogła odpisać na moje pytania była bym wdzięczna
Pozdrawiam
Mam koleżankę na dziennikarstwie.

Wiesz co, ja teraz kończę rok na Zdrowiu Publicznym i mam zamiar od października zacząć studiować Kosmetologię. Nie wiem jak jest tam z chemią, bo Kosmetologia to całkiem nowy kierunek na Wsizie, więc ja również muszę zaczynać od 1 roku. Ale nie żałuję, cieszę się, że go otwierają. Ale miałam Biochemię jeden semestr i było ok. Materiały dostaliśmy, z nauczeniem się więc nie było problemu. Poza tym wykładowca (nie wiem czy mogę tu podać nazwisko) to świetny człowiek, nie chciał nikogo specjalnie ulać. Cieszę się, ponieważ teraz będzie on dziekanem Kosmetologii.

Z tego, co wiem, indeksy maja być wycofane. Co do opłat za poprawki, nic na ten temat nie wiem.
Cytat:
Napisane przez laylaaa Pokaż wiadomość
znam kilkanaście osób studiujących na WSIiZie (różne kierunki - dziennikarstwo, turystykę, zdrowie publiczne, ekonomię) - no cóż, w szkole nie szło im najlepiej, większość ledwo zdała maturę na podstawie z prostych przedmiotów, z tego co wiem za wiele się nie uczą.

zresztą moja mama wykładała tam jeden przedmiot - ludzie przychodzili na zaliczenie czy egzamin nie nauczeni, ze ściągami, z prostego kolokwium (zakres materiału parę stron z książki) pełno dwój to chyba o czymś świadczy.

nie będę wymieniać więcej przykładów, moim zdaniem poziom nauczania na tej uczelni jest mocno średni, ale to nic nowego jeśli chodzi o prywatne uczelnie..
No cóż, ja zdałam maturę bardzo dobrze. Wielu moich znajomych również.

Ja nie wiem jak jest w innych szkołach, ale wszędzie zdarzają się ludzie, którym zwyczajnie nie chce się uczyć i ściągają kiedy tylko się da. To świadczy tylko o nich.

Bardzo krzywdzące jest podejście innych pt. "uczelnia prywatna? ee oni się tam nic nie uczą, mają wszystko w nosie" itd. Ale nie będę tu robiła na ten temat wywodów, bo nie warto.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-20, 07:29   #12
AntenkA86
Rozeznanie
 
Avatar AntenkA86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Błękitna Chmurka
Wiadomości: 543
GG do AntenkA86
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

ebena, laylaaa zgadzam się z Wami, mój Tżt studiował na WSiZie Informatykę, baardzo mało się uczył, a jego koledzy to już naprawdę minimum, jechali cały czas na ściągach. Fakt parę osób odpadło od niego z kierunku ale to dlatego, że okropnie cwaniakowali, twierdzili że płacą, to już nic nie muszą robić. Mój Tż coś tam się uczył bo zależało mu na stypendium, i potrafił się dobrze zakręcić koło wykładowców, a jak Ci widzieli że się stara, to już z górki. W porównaniu z moimi studiami na Politechnice naprawdę było mu dużo łatwiej, i to nie chodzi o to, że jest bardziej zdolny i musiał się mniej uczyć.
__________________
21.08.2010
"
Ślubuję Ci miłość..."



AntenkA86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 07:46   #13
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość

No cóż, ja zdałam maturę bardzo dobrze. Wielu moich znajomych również.

Ja nie wiem jak jest w innych szkołach, ale wszędzie zdarzają się ludzie, którym zwyczajnie nie chce się uczyć i ściągają kiedy tylko się da. To świadczy tylko o nich.

Bardzo krzywdzące jest podejście innych pt. "uczelnia prywatna? ee oni się tam nic nie uczą, mają wszystko w nosie" itd. Ale nie będę tu robiła na ten temat wywodów, bo nie warto.
ludzie zdający maturę bardzo dobrze (nie wiem jaki wynik oznacza dla Ciebie bardzo dobrze, dla mnie to minimum 80-90% z rozszerzonych przedmiotów) wybierają dobre państwowe uczelnie.

rozumiem że bronisz swojej uczelni, ale taka a nie inna opinia nie bierze się znikąd.
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 08:24   #14
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez laylaaa Pokaż wiadomość
ludzie zdający maturę bardzo dobrze (nie wiem jaki wynik oznacza dla Ciebie bardzo dobrze, dla mnie to minimum 80-90% z rozszerzonych przedmiotów) wybierają dobre państwowe uczelnie.

rozumiem że bronisz swojej uczelni, ale taka a nie inna opinia nie bierze się znikąd.
Jak widzisz nie wszyscy.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 10:45   #15
Szangal1206
Raczkowanie
 
Avatar Szangal1206
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 215
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

[QUOTE=karolynka90;2009727 7]Na którym roku studiujesz? Bo ja też jestem na Zdrowiu, a od przyszłego roku przechodzę na Kosmetologię, bo otwierają ten kierunek.


Kończę właśnie pierwszy rok. A ty na którym jesteś? Może nawet minełyśmy się na korytarzu nawet o tym nie wiedząc. Miałabym jakąś znajomą wizażystkę.]
Szangal1206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 10:52   #16
ola_108
Rozeznanie
 
Avatar ola_108
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 660
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Tż jest na bezpieczeństwie wewnętrznym, a przyjaciolka na ekonomii biznesu (cos takiego) i uwierz, że oboje mają mase nauki + obowiązkowe wykłady. ja jestem na uniwerku i naprawdę uczę się dużo mniej, a oceny porównywalne mamy.
Gdybym słyszała o tej szkole wcześniej, na pewno bym tam poszła. Sam wygląd szkoły poprawia komfort uczenia sie, a to jest ważne... Wymieniona już przyjaciółka przyszła na mój wydział i aż się przestraszyła, że szkoła może tak wyglądać .

nie rozpisując się dłużej - polecam szkołę, uważam że ma wysoki poziom kształcenia i pomysł na siebie
ola_108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 11:03   #17
Szangal1206
Raczkowanie
 
Avatar Szangal1206
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 215
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez ola_108 Pokaż wiadomość
Tż jest na bezpieczeństwie wewnętrznym, a przyjaciolka na ekonomii biznesu (cos takiego) i uwierz, że oboje mają mase nauki + obowiązkowe wykłady. ja jestem na uniwerku i naprawdę uczę się dużo mniej, a oceny porównywalne mamy.
Gdybym słyszała o tej szkole wcześniej, na pewno bym tam poszła. Sam wygląd szkoły poprawia komfort uczenia sie, a to jest ważne... Wymieniona już przyjaciółka przyszła na mój wydział i aż się przestraszyła, że szkoła może tak wyglądać .

nie rozpisując się dłużej - polecam szkołę, uważam że ma wysoki poziom kształcenia i pomysł na siebie
Jeśli chodzi o WSIZ to mają super wyposażone sale wykładowe. Jak byłam na wydziale fizjoterapii URZ to pożal się Boże jeśli chodzi o ta uczelnię. Nie chciałabym tam pójść.

Edytowane przez Szangal1206
Czas edycji: 2010-06-20 o 11:05
Szangal1206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 12:23   #18
Kalka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 18
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Do karolynka90 a mogła byś zapytać koleżanki studiującej dziennikarstwo czy podoba jej się kierunek i czy jest zadowolona że go wybrała?
Z wypowiedzi które czytam to już jestem zdezorientowana i nie wiem czy wybrać tę uczelnię czy nie bo każdy ma inne zdanie

Edytowane przez Kalka89
Czas edycji: 2010-06-20 o 12:25
Kalka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 15:28   #19
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez Szangal1206 Pokaż wiadomość
Kończę właśnie pierwszy rok. A ty na którym jesteś? Może nawet minełyśmy się na korytarzu nawet o tym nie wiedząc. Miałabym jakąś znajomą wizażystkę.]
O mamo, czyli jeśli jesteś na dziennych, to chodzimy razem na zajęcia. Bo ja też kończę pierwszy rok.

Kalka, spytam
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2010-06-20 o 15:29
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 06:28   #20
Szangal1206
Raczkowanie
 
Avatar Szangal1206
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 215
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

[QUOTE=karolynka90;2012172 4]O mamo, czyli jeśli jesteś na dziennych, to chodzimy razem na zajęcia. Bo ja też kończę pierwszy rok.

Niestety ale ja jestem na zaocznych nie na dziennych
Szangal1206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 12:11   #21
malenkaR18
Raczkowanie
 
Avatar malenkaR18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 120
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

hej dziewczyny też się wybieram na WSIZ .. czy studiuje ktoś turystykę i rekreacje??

A z tymi opiniami to grubo przesadzone,, ale powiem szczerze że mogą troche przestraszyć!!
__________________
wyczytać z Twoich oczu.. zcałować z Twoich ust ..<3
malenkaR18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 12:47   #22
Kalka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 18
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Ale się cicho zrobiło na forum a ja chciałam zapytać jeszcze o ekonomię czy jest bardzo ciężko
Kalka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 10:02   #23
gcovalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez Kalka89 Pokaż wiadomość
Do karolynka90 a mogła byś zapytać koleżanki studiującej dziennikarstwo czy podoba jej się kierunek i czy jest zadowolona że go wybrała?
Z wypowiedzi które czytam to już jestem zdezorientowana i nie wiem czy wybrać tę uczelnię czy nie bo każdy ma inne zdanie
Ja studiuję na WSIiZ-ie dziennikarstwo i polecam jak najbardziej.
Stawia się głównie na praktykę - na każdym właściwie z przedmiotów mamy projekty (czyli pracę pisemne) oprócz tego na warsztacie prasowym i gatunkach dziennikarskich piszę się teksty z jednych zajęć na drugie.
Ponadto odwiedziliśmy rzeszowskie media: redakcje Super Nowości, Radia Rzeszów, dodatkowo podczas uczestnictwa w odbywających się co miesiąc warsztatach dziennikarskich mieliśmy okazję zobaczyć TVP Rzeszów, poczuć się przez chwilę jak reporter i spróbować swoich sił przed kamerą. Warsztaty przybliżyły nam również pracę w różnych dziedzinach dziennikarstwa: muzyczne, telewizyjne, prasowe, internetowe, reklama, PR etc.
Niektóre zajęcia prowadzone mamy z rzeszowskimi dziennikarzami, także od strony praktycznej myślę, że studia przygotowują w 100%.
Co do teorii to jest jej tyle ile trzeba. Zresztą nikt przecież nie broni, jak ktoś jest zainteresowany danym tematem, żeby się w niego sam wgłębiał.

W porównaniu do uczelni publicznych dziennikarstwo u nas funkcjonuje na b.dobrym poziomie. Moi znajomi studiujący na UJ narzekali, że mają samą teorię, piszą jeden tekst na rok, a później nie radzą sobie na praktykach/stażach, gdy przychodzi im napisać informację prasową, co jest chyba najprostszą formą dziennikarską.


Co do opinii, że na uczelnię prywatną chodzą Ci mniej zdolni, leniwi to się nie zgadzam. Miałam bardzo dobry wynik matury (rozszerzonych) i poszłam tylko i wyłącznie na WSIZ wiedząc, że ta uczelnia stwarza możliwości studentowi, a nie ma go totalnie gdzieś, jak to jest na uczelniach państwowych.
gcovalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 21:07   #24
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
A czemu nie chcesz na Państwową uczelnię, WSIiZ - nie uczy-umie sie wypromoc ale w życiu bym tam nie poszła nawet za darmo
Też sobie wypraszam. Nie rozumiem dyskryminacji niepublicznych uczelni. Mit, że szkoły prywatne nie uczą tylko wystarczy zapłacić juz dawno został obalony.

Ja osobiscie jestem studentką WSiZu i uczę się bardzo dużo, a moi koledzy i koleżanki z państwowych uczelni uczą się o połowe mniej i oceny im wpisują za nic.
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 16:09   #25
Szangal1206
Raczkowanie
 
Avatar Szangal1206
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 215
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
Też sobie wypraszam. Nie rozumiem dyskryminacji niepublicznych uczelni. Mit, że szkoły prywatne nie uczą tylko wystarczy zapłacić juz dawno został obalony.

Ja osobiscie jestem studentką WSiZu i uczę się bardzo dużo, a moi koledzy i koleżanki z państwowych uczelni uczą się o połowe mniej i oceny im wpisują za nic.

Zgadzam się w 100% z _Sarenka_. Ja też studiuję na WSIiZ- ie i nie ma tutaj przelewek trzeba się uczyć. Koleżanka studiuje na politechnice i tam za ładny uśmiech mają zaliczoną kampanię wrześniową. A na WSIiZ- ie nawet jak zapłacisz za poprawę to wykładowcy i tak Ci nie przepuszczą bo ty to musisz zaliczyć. Koleżanka prawie wcale nie chodziła na wykłady, a ja musiałam być na każdych bo od tego zależała moja ocena z przedmiotu. Więc niech mi nikt głupot nie opowiada że na niepublicznych jest łatwiej bo płacisz więc oni muszą Cię za to przepuścić. W dzisiejszych czasach niepubliczne uczelnie walczą o dobrych studentów wypuszczając dobrze wykształconych pracowników którzy są doceniani na rynku pracy. Bo jak by niepubliczne były takie beznadziejne to nikt by nie chciał na nich studiować.
Szangal1206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 11:15   #26
bindosek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

)[/color]
[/color]

Edytowane przez bindosek
Czas edycji: 2015-04-18 o 17:36
bindosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 14:29   #27
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez bindosek Pokaż wiadomość
Witam.
Jestem zainteresowana studiowaniem na WSIiZ w Rzeszowie, jednak mam pewien dylemat. Skończyłam technikum informatyczne (spec. aplikacje internetowe). Obecnie studiuję informatykę na Politechnice Krakowskiej (WFMI). Niestety jest tu praktycznie sama matma i fiza masa bezsensownego materiału do opanowania i czuję że mija się to z tym, co chcę robić.

Uwielbiam tworzenie stron internetowych, zajmuję się też nieco animacją, grafiką itp. W przyszłości chciałabym pracować w agencji reklamowej lub nawet otworzyć własną (od tworzenia wizytówek, ulotek przez bilbordy, spoty TV, po serwisy, sklepy internetowe).
Chcę się przenieść do rzeszy i nie wiem czy ze strony uczelni dobrze zrozumiałam:

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to studia I stopnia (3letnie), po których mogłabym zrobić specjalizację reklama i public relations lub web design (II stopnia - 2letnie).

Jeśli się mylę proszę wyprowadźcie mnie z błędu.
Czy ten kierunek faktycznie przygotuje mnie do tego co chcę robić w życiu? Co robi się na pierwszej części studiów? Jest wówczas jakieś powiązanie z informatyką, czy pojawia się ona dopiero na II stopniu?
Najlepiej będzie jak zadzwonisz do dziekanatu, tam dokładnie Ci powiedzą.
Cytat:
Może lepiej wybrać informatykę (bo słyszałam że łatwa matma i fizyka)?
W jakim sensie łatwa?
Dla jednych łatwa, dla innych nie.
Ale z tego co wiem to na informatyce nie ma przelewek.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:23   #28
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez Szangal1206 Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100% z _Sarenka_. Ja też studiuję na WSIiZ- ie i nie ma tutaj przelewek trzeba się uczyć. Koleżanka studiuje na politechnice i tam za ładny uśmiech mają zaliczoną kampanię wrześniową. A na WSIiZ- ie nawet jak zapłacisz za poprawę to wykładowcy i tak Ci nie przepuszczą bo ty to musisz zaliczyć. Koleżanka prawie wcale nie chodziła na wykłady, a ja musiałam być na każdych bo od tego zależała moja ocena z przedmiotu. Więc niech mi nikt głupot nie opowiada że na niepublicznych jest łatwiej bo płacisz więc oni muszą Cię za to przepuścić. W dzisiejszych czasach niepubliczne uczelnie walczą o dobrych studentów wypuszczając dobrze wykształconych pracowników którzy są doceniani na rynku pracy. Bo jak by niepubliczne były takie beznadziejne to nikt by nie chciał na nich studiować.
szkoda, że niestety opinie o szkołach niepublicznych wciąż pozostają nieprzychylne i szkoda, wielka szkoda

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Najlepiej będzie jak zadzwonisz do dziekanatu, tam dokładnie Ci powiedzą.

W jakim sensie łatwa?
Dla jednych łatwa, dla innych nie.
Ale z tego co wiem to na informatyce nie ma przelewek.
przelewek nie ma, ale z tego co się nie mylę to na Wsizie chyba jakies stypendium mają studenci ? Ale moge mieć nieaktualne informacje :P
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:26   #29
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
przelewek nie ma, ale z tego co się nie mylę to na Wsizie chyba jakies stypendium mają studenci ? Ale moge mieć nieaktualne informacje :P
Oczywiście, że możesz mieć stypendium.
Naukowe, sportowe, socjalne.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:31   #30
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że możesz mieć stypendium.
Naukowe, sportowe, socjalne.
ale właśnie oni chyba mają 1000 zł co miesiąc ;> za to że studiują ;D a tak w ogóle to pozdrawiam koleżanke z kosmetologii (niegdyś zdrowia publ)
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-20 18:24:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.