Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokrewne) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-17, 14:55   #31
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Mam 20 lat, mature pisalam w zeszlym roku. Jednak dopiero pare miesiecy temu oswiecilo mnie , ze chce studiowac medycyne. Tak , bede sie uczyc od zera mam mnostwo wolnego czasu ktory spozytkuje na nauke.
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 15:30   #32
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Więc cały rok chcesz przeznaczyć na przygotowania do matury? Nie zamierzasz iść do pracy?
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 15:55   #33
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Marcia, ja też zaczynam się uczyć do matury. I też od zera. Albo prawie od zera, bo chociaż w lo byłam w klasie humanistycznej to miałam od gimnazjum indywidualny tok nauki z chemii, co potem zarzuciłam. Jestem już 3 lata po maturze (2008 rok). Na świetne napisanie matury daję sobie ten rok i następny. Dostać chcę się za dwa lata, jak skończę to co teraz studiuję (psychologia - studia 5-letnie niestety, a ja dopiero skończyłam 3 rok).

Ty coś studiowałaś już? Zakręciłaś się może za podręcznikami i zbiorami zadań? Coś polecasz?
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 16:20   #34
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Ucze sie aktualnie w szkole policealnej na kierunku technik farmacji , teraz bede na 2 roku (ostatni). Studium nie zabiera mi wiele czasu, wiec tak jak pisze przeznacze mnostwo czasu na nauke
Zgromadzilam juz podreczniki :
Biologia - po analizie roznych tematow na forach gdzie wypowiadaja sie maturzysci uznalam ze najlepszymi podrecznikami beda: operon do tego ksiazki z wydawnictwa omega (jest to cala seria ksiazek wraz z mnostwem zadan) oraz vademecum gutowskiej. Mysle ze jesli o teorie chodzi to wystarczy. Rzecz jasna po opanowaniou materialu bede robic setki zadan by wbic sie w klucz maturalny , nie wykluczam tez zajec u egzaminatorki (ponoc bardzo dobra) w celu opanowania wlasnie tej umiejetnosci pisania pod klucz.
Chemia: posiadam podreczniki rozak ( wg wielu osob bardzo dobre do samodzielnej nauki), material zrozumiale wylozony) , mam tez kilka ksiazek starych aktualnie nie sa uzywane w szkole ale bardzo dobre sa. No i najwazniejsze to zbiory zadac, koniecznie trzeba zaopatrzyc sie w zbiory witowskiego oraz pazdro ,posiadam tez zbiory (wiele tego) ;p m.in koszmider, park edukacja, operon, persona, maturalnie ze zdasz.

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

ama, czyli ty tez planujesz zdawac na medycyne ? jesli w przyszlym roku nie uda mi sie bede probowala dalej az do skutku, bo jest to moje wielkie marzenie
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 18:03   #35
darkdot
Zakorzenienie
 
Avatar darkdot
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 268
GG do darkdot
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

maturę zdawałam 2 lata temu, ale szczerze polecam wspomniane zbiory Witowskiego , na tych książkach plus podręczniki z operonu przygotowywałam się do matury z rozszerzonej chemii i zdałam baaaardzo dobrze do biologii uczyłam się z operonu plus różne książki z arkuszami maturalnymi, poszło też dobrze

Edytowane przez darkdot
Czas edycji: 2011-08-17 o 18:05
darkdot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 22:22   #36
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Marcia, wielkie dzięki Ja dopiero mam zamiar kompletować podręczniki i literaturę. Tak, ja tylko i wyłącznie na medycynę chcę.

Darkdot, również dzięki za wskazówkę. O tych zbiorach Witkowskiego słyszałam dużo dobrego. (weszłam na Twój blog i zauważyłam że jesteś z Białegostoku - ja również . Obecnie mieszkam i studiuję w Warszawie, ale na medycynę chcę tylko i wyłącznie do Białego. Co powiesz o naszym Uniwersytecie medycznym? Wiem, że poziom jest ok, ale jak Ci się studiuje? Znośni ludzie, organizacja, itd?)

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Acha, piękne robisz te bransoletki!
__________________
!Me encanta espanol!

Edytowane przez ama
Czas edycji: 2011-08-17 o 22:19
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 22:30   #37
darkdot
Zakorzenienie
 
Avatar darkdot
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 268
GG do darkdot
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Od października zaczynam 3 rok farmacji Jeśli chodzi o uczelnię, są plusy i minusy, wszystko zależy od zakładów, w jednych zależy im na studentach, można liczyć na współpracę, asystenci są przyjaźnie i pomocnie nastawieni, w innych zaś robią wszystko, by uprzykrzyć życie studentowi :P Generalnie są spore wymagania, uczyć się trzeba, jeśli komuś zależy, by nie mieć kombajnów, poprawek, poprawek poprawek itd Ja trochę mogę ponarzekać na jakość pracowni (w niektórych sprzęty i wyposażenie poraża starością ) ale podobno od października Wydział Farmacji i Analityki ma się przenieść do nowiuśkiego gmachu, który kończą budować, nowiuśkie sprzęty itp, oby to było prawdą
Ja osobiście nie spotkałam się z jakimś strasznie krzywdzącym incydentem, ale wśród moich znajomych na roku zdarzało się to niestety Generalnie jak to zawsze, narzeka się, narzeka, ale wszystko jest do przejścia A tak trochę poza nauką, lubimy się bawić w Herkulesach - klubie uczelnianym

dziękuję
darkdot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 07:40   #38
agus1315
Zakorzenienie
 
Avatar agus1315
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 989
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

to i ja się przyłącze. mature zdawałam w 2010, miałam poprawiać 2011 ale się rozchorowałam mam zamiar przysiąść porządnie w tym roku i dostać się na medycyne z biologią dam sobie radę sama napewno, gorzej z chemią.. a raczej z zadaniami, nigdy nie byłam z tego za dobra
__________________
Nie szukaj kogoś z kim możesz żyć, ale kogoś bez kogo żyć nie możesz
<3
agus1315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 08:06   #39
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Zdawałam maturę w 2009 r. Chodziłam na kursy przygotowawcze Instytut Medicus i to one były dla mnie podstawą do robienia powtórek, uczyłam się z podr. WSiP i rozwiązywałam zadnia ze zbiorów Nowa matura Park Edukacja i Twoja matura z wyd. Piątek Trzynastego. Chemii uczyłam się z podr. Operonu i Repetytorium Wiesz, że umiesz wyd.WSiP(dobra książeczka, ale ma beznadziejnie chemię organiczną opisaną).
__________________
Idę, a moje serce nie przestaje bić
I wciąż idę, a w mojej głowie niebezpiecznie nic...



Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 09:20   #40
qozaczka
Raczkowanie
 
Avatar qozaczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 356
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Na większość uczelni medycznych potrzebna jest też fizyka.. Nie zdajecie jej?
qozaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 10:57   #41
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Albo matematyka Ja nie zdaję, bo biorę pod uwagę tylko i wyłącznie rodzinny białystok, a tam ani fizyki ani matmy nie trzeba. Darkdot - fajnie, że jesteś w miarę zadowolona z uczelni. Ja o UW mam do powiedzenia tylko złe rzeczy, więc miło byłoby studiować w jakiejś normalniejszej szkole. Jak jeszcze mieszkałam w Białym to ludzie z liceum (byłam w 3 LO) chodzili za Herkulesy, bo tam straż miejska nie ganiała za piwo pod chmurką
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 11:12   #42
Isavele
Raczkowanie
 
Avatar Isavele
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 127
GG do Isavele
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez marcia0024 Pokaż wiadomość
Hej
Postanowilam zalozyc ten watek, abysmy sie dzielily wskazowkami, motywowaly przygotowujac sie do matury. Watek jak nazwa wskazuje dotyczy przygotowan do biologii oraz chemii. Ja osobiscie rozpoczynam przygotowania od zera od wrzesnia , moj cel to medycyna
zapraszam do udzielania sie

Jestem z innej bajki, ale piszę, bo podoba mi się Wasze pozytywne podejście pt. "jak się chce to można wszystko". Życzę Wam powodzenia, znakomitych wyników na maturze 2012 i dostania się na medycynę
__________________
I am sick and tired of being afraid


staram się przychwycić
na gorącym uczynku- czas


The reason i hold on i need this hole gone- funny you're the broken one but I'm the only one who needed saving
Isavele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 11:31   #43
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez Isavele Pokaż wiadomość
Jestem z innej bajki, ale piszę, bo podoba mi się Wasze pozytywne podejście pt. "jak się chce to można wszystko". Życzę Wam powodzenia, znakomitych wyników na maturze 2012 i dostania się na medycynę
Oj, ja nie mam takiego podejścia. Bardzo się boję tego całego pomysłu, tego że nie dam radę, zmarnuje czas. Ale z drugiej strony nie ma ryzyka - nie ma zabawy. W każdym razie dzięki za wsparcie - miło, że nie cały świat sądzi, że zwariowałam (medycyna po 5-letnich studiach)
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:26   #44
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

To dobrze, Autorko, że nie marnujesz tego roku
Co do podręczników, to polecam książki Barbary Bukały i zbiór zadań z medyka. Świetnie przygotowują do sprawdzianów, więc z maturą też nie powinno być najgorzej
Maturę piszę w cudownym 2013r. (). Chcę iść na medycynę, ale jako alternatywy mam też biotechnologię, farmację, weterynarię itp.
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 16:39   #45
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

gozaczka, z tego co sie orientuje wiekszosc uczelni wymaga biologii oraz chemii.

ama, jesli to jest to co chcesz w zyciu robic, to wg mnie warto probowac nawet w pozniejszym wieku, mam kilku znajomych studiujacych medycyne, stomatologie itp. i z tego co mowia jest wiele osob w starszym wieku, u kolezanki w grupie jest dziewczyna ktora rozpoczela medycyne majac 28 lat i swietnie sobie radzi a uwierz mi , ze zdarzaja sie i osoby duzo starsze. W zadnym wypadku nie mysl negatywnie, masz 2 lata na przygotowanie, na spokojnie i z duza dokladnoscia zdarzysz opanowac material.

Dziewczyny z czego przygotowujecie sie (ksiazki , zbiory) piszcie

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

agus1315 , a jak poszla ci matura w zeszlym roku?
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 17:03   #46
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez marcia0024 Pokaż wiadomość
gozaczka, z tego co sie orientuje wiekszosc uczelni wymaga biologii oraz chemii.

ama, jesli to jest to co chcesz w zyciu robic, to wg mnie warto probowac nawet w pozniejszym wieku, mam kilku znajomych studiujacych medycyne, stomatologie itp. i z tego co mowia jest wiele osob w starszym wieku, u kolezanki w grupie jest dziewczyna ktora rozpoczela medycyne majac 28 lat i swietnie sobie radzi a uwierz mi , ze zdarzaja sie i osoby duzo starsze. W zadnym wypadku nie mysl negatywnie, masz 2 lata na przygotowanie, na spokojnie i z duza dokladnoscia zdarzysz opanowac material.

Dziewczyny z czego przygotowujecie sie (ksiazki , zbiory) piszcie

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

agus1315 , a jak poszla ci matura w zeszlym roku?

Z tym późnym zaczynaniem medycyny to wiem, że to się zdarza. Co więcej, są kobiety, które studiują medycynę i mają np. 2 małych dzieci. Dla mnie problemem jest bycie utrzymywaną ciągle przez rodziców. Bardziej chyba psychicznie mnie to boli niż finansowo, chociaż to drugie to też spory problem, bo co jak co, ale na medycynie nie da się pracować (chociaż ja dość dobrze znam hiszpański i myślę o dawaniu korków - w Białymstoku nie ma iberystyki, więc i studenci filologii nie są konkurencją, a język teraz jest b. modny). Do 30-tki w końcu będę się uczyć. Dopiero na rezydenturze płacą, ale i tak kiepsko. Samodzielność zacznę więc w wieku ok. 35 lat. Inna sprawa, że potem już raczej pracy mi nie zabraknie. Mimo wszystko będę taka jakaś zapóźniona. I tak jestem dziwaczną osobą, a dzięki takim przedsięwzięciom robię się jeszcze bardziej... niestandardowa


Marcia, o jakim mieście myślisz? Wybrałaś już sobie miasto, czy wszystko jedno gdzie, byle na lekarski?
__________________
!Me encanta espanol!

Edytowane przez ama
Czas edycji: 2011-08-18 o 17:04
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 18:55   #47
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Priorytetem jest dla mnie AM w Gdansku, ale wiele dobrego slyszalam takze o uczelni w Bydgoszczy, wiec bede skladac na te uczelnie.
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 23:18   #48
Pana cotta
Przyczajenie
 
Avatar Pana cotta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

witam jestem tegoroczną maturzystką, mogę doradzić co do wyboru książek do matury biol - chem, mam też sporo na sprzedaż, w razie pytań zapraszam PW lub gg:37045132
Pana cotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 02:18   #49
coniglio
Raczkowanie
 
Avatar coniglio
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 104
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Witam wszystkich zdających maturę z biologii i chemii w przyszłym roku

Moim celem jest stomatologia w Gdańsku lub w Białymstoku.
Maturę z biologii pisałam w 2009, ale muszę poprawić. Chemię natomiast będę pisała pierwszy raz.

Przygotowania już zaczęłam :
*z biologii mam podręczniki operonu + pwn, genetykę Lewińskiego, vademecum z zielonej sowy i moje najcenniejsze zeszyty z liceum ; jestem na etapie wybierania testów (myślę m.in. nad zbiorami Witowskiego, omegą i 'tydzień po tygodniu do matury');
*z chemii kupiłam podręczniki operonu + rożaka (mam też takie z wyd. Żak, ale z nich raczej nie będę się uczyć), do tego kupiłam notatki persila (w lo miałam podstawową chemię i notatki z zeszytów raczej się nie przydadzą ), ze zbiorów to na pewno zakupię Witowskiego i pewnie z czasem jakieś inne

Aha, kupiłam sobie jeszcze kilka audiobooków z biologii i bardzo mi się spodobał taki sposób nauki teorii


Fajnie, że powstał taki wątek

Edytowane przez coniglio
Czas edycji: 2011-08-19 o 05:06
coniglio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 03:51   #50
201803260919
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 246
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Witajcie

Ja polecam biologiczne kierunki, bo sama w tym siedze i nie moge uwierzyc ile zdazylam sie nauczyc za te 5 lat biotechnologii - zakrawa ona o WSZYSTKIE dziedziny

Wymyslilam, z pomoca przyjaciela, latwy sposob na zwalczenie plagi komarow, ktore sa masakryczne w tym roku....

http://astajuda.wordpress.com/2011/0...anych-komarow/

Moze Ktoras z Was pomoglaby rozpropagowac pomysl, aby Ktos moze wkrotce sie tym zajal..?

Ja sie zrzekam wszelkich praw - pomysl mi przyszedl, ale w odroznieniu od innych zalezy mi na dobru OGÓŁU a nie na kasie!!!

Pozdrawiam serdecznie!
Agata Stajuda
201803260919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 07:58   #51
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Witajcie
Poprawiam (po raz drugi) i moim celem jest albo biotechnologia albo hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich Teraz od października będę studiować zootechnikę na SGGW.
Biologia to małe piwo w porównaniu z chemią, którą na szczęście będę miała na studiach.
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 10:30   #52
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Moim celem jest medycyna w kolejności:
- Warszawa (nie wiem, jak zdam fizykę)
- Wrocław
- Katowice
- Łódź
- Kraków
- Poznań
- Gdańsk
- Lublin
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 13:46   #53
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Ambitnie
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 13:57   #54
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

hej dołączam do towarzystwa
chciałabym spróbować z medycyną za 2 lata (jak już ukończę inżynierkę na swoim kierunku - a przynajmniej takie mam swobodne plany w swojej głowie :P zobaczymy co z tego wyjdzie) i dlatego też postaram się podwyższyć sobie wynik tylko z bioli - marzy mi się piękne, równiutkie 90%

co do materiałów naukowych (odnośnie bio), polecam vademecum Pyłki-Gutowskiej, zbiory zadań z wyd. Omega i WSiP-u Operon to dla mnie przerost formy nad treścią, ale nie ukrywam, że okazał się dość pomocny przed maturą :P jednak to co najistotniejsze - dobre notatki + rozwiązywanie wszelakich matur, które tylko znajdą Wam się pod ręką :P
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 19:47   #55
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez qozaczka Pokaż wiadomość
Na większość uczelni medycznych potrzebna jest też fizyka.. Nie zdajecie jej?
na wiekszosc uczelni medycznych fizyka juz nie jest potrzebna.


radze robic stare testy maturalne, zwracac uwage na sposob tworzenia kluczy odpowiedzi. a z chemii trzaskac zadania...
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 07:58   #56
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
na wiekszosc uczelni medycznych fizyka juz nie jest potrzebna.


radze robic stare testy maturalne, zwracac uwage na sposob tworzenia kluczy odpowiedzi. a z chemii trzaskac zadania...
Do Wawy i Wrocławia trzeba mieć podstawową fizykę
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 16:48   #57
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

o, to faktycznie wiekszosc uczelni jest z fizyka -_-
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 12:02   #58
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Od kiedy rozpoczynacie przygotowania? Bedziecie chodzic na korki badz kursy przygotowujace? Caly czas zastanawiam sie czy jest mozliwe przygotowanie sie bez pomocy , samodzielnie przy duzej determinacji..
Przedewszystkim mysle tu o biologii - rozwiazywaniu zadan pod klucz maturalny.

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Postanowilam tez zakupic komplet podrecznikow WSiP do biologii, wiec moj komplet do biologii sklada sie z:
Podreczniki: Operon, WSiP, caly pakiet ksiazek z wydawnictwa omega, vademecum gutowskiej - jesli chodzi o teorie to myslicie ,ze to wystarczy gdy przerobie porzadnie te wymienione ksiazki?
Zbiory: operon testy maturalne, park edukacja, maturalnie ze zdasz, omega (pozostale zbiory z oferty wydawnictwa), PWN testy, testy wyd.logos, persona, tydzien po tygodniu matura do matury, zdaj mature pazdro, sposob na mature omega, trener biologia PWN. Wiem , wiem zbiorow mam mnostwo , ale bede miec bardzo duzo czasu by wszystko to przerobic polecacie cos jeszcze??

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

rzecz jasna , zamierzam od lutego przerabiac wszelkie arkusze maturalne jakie wpadna mi w rece.
Jesli o chemie chodzi:
Podreczniki : rozak, mam tez starsze podreczniki ktorymi bede sie wspomagac.
Zbiory: witowski, pazdro, persona, koszmider, park edukacja, omega, zdaj mature pazdro, maturalnie ze zdasz, operon zbiory, z neta posciagalam rowniez pare ciekawych zbiorow.

Ocencie prosze czy dobrze wybralam , jesli chodzi o zdawane przezemnie przedmioty.
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 13:21   #59
coniglio
Raczkowanie
 
Avatar coniglio
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 104
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez marcia0024 Pokaż wiadomość
Od kiedy rozpoczynacie przygotowania? Bedziecie chodzic na korki badz kursy przygotowujace? Caly czas zastanawiam sie czy jest mozliwe przygotowanie sie bez pomocy , samodzielnie przy duzej determinacji..
Przedewszystkim mysle tu o biologii - rozwiazywaniu zadan pod klucz maturalny.

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Postanowilam tez zakupic komplet podrecznikow WSiP do biologii, wiec moj komplet do biologii sklada sie z:
Podreczniki: Operon, WSiP, caly pakiet ksiazek z wydawnictwa omega, vademecum gutowskiej - jesli chodzi o teorie to myslicie ,ze to wystarczy gdy przerobie porzadnie te wymienione ksiazki?
Zbiory: operon testy maturalne, park edukacja, maturalnie ze zdasz, omega (pozostale zbiory z oferty wydawnictwa), PWN testy, testy wyd.logos, persona, tydzien po tygodniu matura do matury, zdaj mature pazdro, sposob na mature omega, trener biologia PWN. Wiem , wiem zbiorow mam mnostwo , ale bede miec bardzo duzo czasu by wszystko to przerobic polecacie cos jeszcze??

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

rzecz jasna , zamierzam od lutego przerabiac wszelkie arkusze maturalne jakie wpadna mi w rece.
Jesli o chemie chodzi:
Podreczniki : rozak, mam tez starsze podreczniki ktorymi bede sie wspomagac.
Zbiory: witowski, pazdro, persona, koszmider, park edukacja, omega, zdaj mature pazdro, maturalnie ze zdasz, operon zbiory, z neta posciagalam rowniez pare ciekawych zbiorow.

Ocencie prosze czy dobrze wybralam , jesli chodzi o zdawane przezemnie przedmioty.
Ja już codziennie się uczę po 3-4 godziny

Korepetycje rozważam tylko z chemii, ale tylko w przypadku, gdy będzie mi naprawdę opornie szła nauka albo nie będę umiała rozwiązywać dobrze zadań

Masz bardzo dużo testów i zbiorów, to dobrze Ja na razie skupiam się tylko na teorii, a zadania mam zamiar zacząć po dokładnym przeczytaniu i zrozumieniu tematów, ale nie wiem czy nie popełniam błędu i nie powinnam uczyć się z podręczników i rozwiązywać zadań jednocześnie

A przeglądałaś już może te książki z omegi? Opłaca się Twoim zdaniem zainwestować w nie?
coniglio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 16:26   #60
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Mam juz te ksiazki omegi, sa na prawde rewelacyjne, polecane przez wielu maturzystow.
A co do zadan, z chemii zamierzam po nauce teorii z danego tematu rozwiazywac zadania ze zbiorow, natomiast z biologii wszelkie testy bede rozwiazywac po skonczeniu teorii, od stycznia planuje juz tylko same testy, arkusze.
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 18:08:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.