Jaki język obcy wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-25, 15:47   #1
Agusia=]
Rozeznanie
 
Avatar Agusia=]
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: woj.podkarpackie;]
Wiadomości: 531

hiszpański czy niemiecki??


Idę do nowej szkoły i mam dylemat Będę się uczyłą dwóch języków. Angielski- kontynuacja i dodatkowo niemiecki lub hiszpański od podstaw. Języka niemiekiego uczyłam się dwa lata, ale nie bardzo mi się podoba. Wolałabym hiszpański Jak myślicie? Jest sens zaczynać uczyć się nowego języka? Łatwy jest hiszpanski czy trudny? Macie może jakieś stronki z których mozna zacząc już sie coś uczyć? Ze słówkami, rozmówkami itp. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję
__________________
CEL- zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom.
Ambrose Bierce
Agusia=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 18:21   #2
Grzegorz25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 219
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Rozsądek mógłby podpowiadać język niemiecki z uwagi na to że uczyła się go pani już dwa lata , niemniej człowiek który ma awersję do języka nie nauczy sie go tak jak trzeba , nie będzie miał motywacji która jest kluczowa przy nauce języka .

Tak naprawdę ciężko jest ocenić łatwośc języka bo sporo też może zależeć od naturalnych predyspozycji w tym kierunku , wbrew obiegowym opiniom
wiek nie jest aż tak kluczowy , tak często podawane jako przykład małe dzieci rzeczywiście mogą szybko się uczyć ale równie szybko potrafią zapomniać . Na szybkość uczenia się może wpływać osłuchiwanie się , w miarę możliwośći przebywać jak najwięcej pośród osób które są natywnymi "speakerami" w tym języku i wtedy mamy "dostęp" do praktycznie nieograniczonego źródła wiedzy .

Biorąc pod uwagę przyszłościowośc niemieckiego i hiszpańskiego na arenie świata to lepiej wypada hiszpański , po języku Chińskim w dialekcie Kantońskim i Mandaryńskim , mniej lub bardziej oficjalne źródła podają go na drugim miejscu pod względem osób które się nim posługują jako macierzystym na kuli ziemskiej , napewno więcej niż po angielsku . Język niemiecki jest praktyczny, przydaje się Europie w krajach gdzie jest wysoki standard życia jak na przykład Szwajcaria czy Austria , ma relatywnie prostą gramatykę i łatwiej się go czyta .Dla mnie osobiście niemiecki ma suchą wymowę i jest raczej mniej przyjemny dla ucha niż dźwięczny , romantyczny hiszpański Życzę miłej nauk, cokoliwek pani wybierzei
Grzegorz25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 00:46   #3
Nany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 69
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

W tym roku pisalam maturke, wybieram sie na wyzsza uczelnie i musze wybrac procz jezyka angielskiego jezyk dodatkowy. Niemieckiego uczylam sie 3 lata, i na 'podstawowych podstawach' moja wiedza w jego zakresie sie konczy Jezyk ten jest dosc prosty ale palam do niego jakas dziwna niechecia Dlatego planuje wybrac hiszpanski = wiaze sie to z moimi ewentualnymi planami / marzeniami na wyjazd w przyszlosci

Poza tym brzmi tak.. egzotycznie

Ale Twoj wybor Pozdrawiam
__________________
The final countdown.
Nany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 18:21   #4
Agusia=]
Rozeznanie
 
Avatar Agusia=]
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: woj.podkarpackie;]
Wiadomości: 531
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Dziekuję za odpowiedzi. Już zdecydowałam się na hiszpański Mam nadzieję, że uzbiera się wystarczająca liczba osób, aby utworzyć grupę.
Cytat:
Jezyk ten jest dosc prosty ale palam do niego jakas dziwna niechecia Dlatego planuje wybrac hiszpanski = wiaze sie to z moimi ewentualnymi planami / marzeniami na wyjazd w przyszlosci

Poza tym brzmi tak.. egzotycznie
Tym samym się kierowałam przy wyborze
Poza tym postanowiłam rozpocząc naukę hiszpańskiego w szkole i kontynuować niemiecki w domu, we własnym zakresie Wiem, że to szalone, ale co mi zależy spróbować
__________________
CEL- zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom.
Ambrose Bierce
Agusia=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 18:23   #5
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Ja w 2 klasie będe mieć do wyboru hiszpański i niemiecki I od razu zdecydowałam się na hiszpański
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:33   #6
Nany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 69
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Hiszpanski rulez Mam nadzieje ze bede umiala wiecej niz tylko 'nazywam sie..' 'mam .. lat' (taki jest mniej wiecej moj zakres wiedzy z niemieckiego)
__________________
The final countdown.
Nany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:37   #7
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Radzę wybrać hiszpański nie uczyłam się w prawdzie hiszpańskiego, za to przez 9 lat szkoły próbowano wbić mi do głowy niemiecki i niestety nadal umiem tylko podstawy. Chyba coś nie tak jest z tym językiem... Bo generalnie nie mam problemów, uczę się już kilku języków a w od przyszłego roku będę uczyć się jeszcze włoskiego i greckiego
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-17, 12:10   #8
julka:)
Zakorzenienie
 
Avatar julka:)
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 3 367
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Ja glosuje za chiszpanskim.Bylam przez 2 lata w USA i uwierz mi tam wszystcy mowia po chiszpansku.A tak w ogoel to sliczny ten jezyk.I wroze mu wieksza przyszlosc niz niemieckiemu
__________________
"Just come to see me
everyday
and let me remind you
how much I care"


I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
julka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 11:09   #9
NaRtEcZkA
Rozeznanie
 
Avatar NaRtEcZkA
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 513
Talking Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Zdecydowanie hiszpanski ja się ucze niemieckiego....A poza tym hiszpanie sa bardzo przystojni i jak pojedzisz do Hiszoanii to na pewno spotkasz jakiegos bruneta.... ehh....ja się ucze niemieckiego od 2 lat i nie lubie tego jezyka jest taki twardy i wyniosły.DOBRY WYBÓR Z TYM HISZPAŃSKIM!
__________________
..Miesiąc w Indiach jej marzeniem jest, sama tam pojedzie, wróci też~A.D

Hindi

..BOnnie Parker and Clyde Barrow
..Nie ma niiic, w co mógłbyś wierzyć~A.D

L.F Scolari!
NaRtEcZkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 00:55   #10
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

hiszpanski, bez dwoch zdan!!
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 08:58   #11
HulaGirl
Zakorzenienie
 
Avatar HulaGirl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 12 454
GG do HulaGirl
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Ucze się angielskiego , niemieckiego i hiszpańskiego i na Twoje pytanie: niemiecki czy hiszpański odpowiem bez zastanowienia, że hiszpański!!! Jak dla mnie jest o wiele łatwiejszy, w wymowie i gramatyce. Wogóle jest przyjemniejszy do nauki. A jak sobie pomyślę o tych wszystkich przystojnych Hiszpanach... ajjjjj
HulaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 22:07   #12
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Rosyjski, niemiecki czy francuski?

W liceum mam do wyboru 3 języki: francuski, rosyjski i niemiecki. Jak myślicie, który z nich jest najkorzystniejszy, który warto wybrać? Z tym, że strasznie nie lubię niemieckiego akcentu, jestem źle nastawiona i wiem, że po prostu ciężko by mi szła nauka tego języka.
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 22:21   #13
Kiti
Raczkowanie
 
Avatar Kiti
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 458
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

francuski-piękny,średnio przydatny-to zależy komu
__________________
http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs/


pomóż,nic Cię to nie kosztuje
Kiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 22:40   #14
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

francuski to ciężki język - ucze się go już 10 lat i wiem co mówię. Rosyjski jest bardzo fajny i taki inny. W dodatku zaczyna być przydatny.
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 22:45   #15
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Ja bylam w liceum w klasie o profilu rozszerzony j.rosyjski i bardzo polecam. Ten wybor skutkowal pozniej rozpoczęciem studiów na filologii rosyjskiej
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 23:13   #16
BeeAnn
Zakorzenienie
 
Avatar BeeAnn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 858
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Ja sama wybrałam francuski. Wiem, że to bardzo trudny język, ale moim zdaniem najpiękniejszy i właściwie lubię się uczyć języków. Niemieckiego uczyłam się przez 3 lata w podstawówce i nienawidziłam go, jest taki twardy i akcent też mi nie pasuje. Rosyjski jest według mnie śmieszny całkiem go lubię (znam kilka zwrotów), ale nie sądze, żeby w przyszłości mi się przydał
__________________

BeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 08:04   #17
judix
Przyczajenie
 
Avatar judix
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 17
GG do judix
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Ja osobiście uczyłam się niemieckiego przez 3 lata w gimnazjum i mnie jakoś nie pociągał. Więc w liceum zdecydowałam się na rosyjski od podstaw. Przez pierwsze pół roku było świetnie, bo miałam niesamowitą nauczycielkę, niby nie wymagała za dużo, ale wszystkiego umiała nauczyć. W drugim semestrze trafiła mi się JĘDZA, trzeba się było uczyć jakichś wzorców odmian i przygotowywać się na niezapowiedziane, oceniane testy maturalne - na razie podstawowe, w drugiej klasie będą rozszerzone (uczymy się rosyjskiego 10 miesięcy).
Ale język jest fajny, chociaż teraz poszłabym na niemiecki. Jeśli nie trafisz na tragicznego nauczyciela, to będzie dobrze, gorzej, jeżeli będziesz się musiała uczyć tabelek na dwie strony (a chyba tylko takie w rosyjskim istnieją). Ale nie zrażaj się
No i ten język ma przyszłość.
__________________
TAK - dbam o siebie
TAK - uśmiecham się do ludzi i do świata


I wszystko będzie dobrze

Edytowane przez judix
Czas edycji: 2009-08-23 o 08:08
judix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 11:55   #18
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

uczylam sie francuskiego i... pokochalam go ale niestety to trudny język. teraz ucze sie rosyjskiego - polecam, choc wcale nie jest tak banalnie jakby sie moglo wydawac
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 11:59   #19
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Ja 3 lata uczyłam się niemieckiego, potrafię się tylko przedstawić . Francuski uwielbiam, wzięłam od podstaw w liceum, teraz będę też się uczyła go prywatnie. Jedyny problem to taki, że miesza mi się z hiszpańskim niesamowicie, ale i tak warto
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 12:55   #20
przytulanka87
Zadomowienie
 
Avatar przytulanka87
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 171
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Cytat:
Napisane przez mindiar Pokaż wiadomość
Ja bylam w liceum w klasie o profilu rozszerzony j.rosyjski i bardzo polecam. Ten wybor skutkowal pozniej rozpoczęciem studiów na filologii rosyjskiej

Ja również polecam język rosyjski......uczyłam się go od podstawówki
Maturkę też z rosyjskiego zdawałam
Polecam
Ten język jak narazie jest niedoceniany,ale coraz bardziej zaczyna być przydatny
__________________
19.07.2007 Razem
28.12. 2011 Narzeczeni


18.08.2012 - 15.00


Bloguję sobie
http://agadidesign.blogspot.com/

Zajrzyj też proszę tutaj
https://www.facebook.com/agaczesze



przytulanka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 13:28   #21
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Uczyłam się francuskiego 3lata i nie miałam z nim najmniejszych problemów, wszystko mi wchodziło do głowy bez problemów, naprawde, nawet z angielskim miałam większe problemy, żałuję, że nie kontynuowałam nauki, bo już nie wiele pamiętam
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 14:40   #22
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Ja idąc do szkoły średniej wybrałam sobie dodatkowo na 1 miejscu niemiecki, na drugim hiszpański a na trzecim rosyjski a okazało się, że przydzielili mnie do francuskiego i to na chybił trafił Panie uczące franca i hiszpana przyszły do nas i wybierały sobie numerki z dziennika jakie mają iść do danej grupy bo oczywiście nikt na francuski iść nie chciał Teraz męczę się z językiem, którego pojąc nie mogę i nauczycielką, której nie cierpię Mam nadzieję, że u Ciebie nie bedzie takiej sytuacji, że dają ci język, którego nie brałaś pod uwagę. Radziłabym niemiecki lub rosyjski a jeżeli macie w szkole hiszpański to naprawde warto się nad nim zastanowić bo jest latwy i przyjemny w nauce
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 16:11   #23
Gosiuch90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 152
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

.

Edytowane przez Gosiuch90
Czas edycji: 2013-09-19 o 15:23
Gosiuch90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 16:18   #24
Orage
Rozeznanie
 
Avatar Orage
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 647
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Ja uczyłam się niemieckiego 9(!) lat i nie umiem powiedzieć zbyt wiele bo miałam do tego jezyka podejście podobne do twojego. Dodatkowo kolejne nauczycielki były słabe - miały złe podejście, itp.
Wg mnie ważne są dwie rzeczy:
1.Twoja motywacja: jaki język Ci się podoba(pomimo tego, że go nie znasz), kraj, do którego chciałabys pojechać(a dany język to język urzędowy), może podoba ci się jakiś aktor i tylko w tym języku sie z nim dogadasz
2. Spróbuj dowiedzieć się czegoś o nauczycielach tych języków. Jeśli są wybitnie "demotywujący", i wiesz, że będzie to hamowało Twój rozwój to zrezygnuj z tego jęyka.
Orage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 16:22   #25
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Ooooo właśnie ja mam "wybitnie demotywujacą" nauczycielkę z francuskiego Przychodzi na lekcję i mówi: "O Boże znowu WY i tak nic się nie nauczycie, szkoda mi na WAS czasu..." itp. Jak jej zadajemy jakieś pytanie to wrzeszczy na nas, że tego nie wiemy Dodam, że mamy tylko jedną godzinę w tygodniu.. Już bym wolała, żrby nam angielskiego dołozyli....
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 22:21   #26
AsilosMagdalene
Przyczajenie
 
Avatar AsilosMagdalene
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
W liceum mam do wyboru 3 języki: francuski, rosyjski i niemiecki. Jak myślicie, który z nich jest najkorzystniejszy, który warto wybrać? Z tym, że strasznie nie lubię niemieckiego akcentu, jestem źle nastawiona i wiem, że po prostu ciężko by mi szła nauka tego języka.
to juz masz odpowiedz, ze niemiecki odpada.
francuski jest trudny i zaczac nauke w liceum i opanowac tak zeby zdac mature dobrze bedzie ciezko, ale jak sie wezmiesz to wszystko da sie osiagnac. Jesli planujesz studia np stosunki mnar- jest to jezyk dyplomacji. No i jest piekny

rosyjski wraca do lask, ja zaluje ze sie go nie uczylam kiedy mialam szanse i nam slowianom latwiej przychodzi nauka.
a ktory ci sie bardziej podoba fr czy ros?
__________________
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz
AsilosMagdalene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 00:22   #27
always be yourself
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ze wsi :>
Wiadomości: 948
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Ja osobiście nie znoszę niemieckiego. Wręcz nienawidzę. Uczyłam się przez trzy lata i uważam to za czas po prostu zmarnowany.
Od dwóch lat natomiast uczę się francuskiego. Co prawda jest dość trudny, ale od zawsze chciałam umieć mówić po francusku.
Więc oczywistym jest, że polecam francuski.
__________________
nie przyzwyczajaj się do mnie,
nie zapamiętuj mojej twarzy,
nie pamiętaj ile łyżeczek
cukru wsypuję do herbaty,
zapomnij jak się ruszam,
jak się ubieram, jak pachnę.
nie przywiązuj się do mnie
- mam w zwyczaju uciekać.

always be yourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 10:55   #28
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Ja idąc do szkoły średniej wybrałam sobie dodatkowo na 1 miejscu niemiecki, na drugim hiszpański a na trzecim rosyjski a okazało się, że przydzielili mnie do francuskiego i to na chybił trafił Panie uczące franca i hiszpana przyszły do nas i wybierały sobie numerki z dziennika jakie mają iść do danej grupy bo oczywiście nikt na francuski iść nie chciał Teraz męczę się z językiem, którego pojąc nie mogę i nauczycielką, której nie cierpię Mam nadzieję, że u Ciebie nie bedzie takiej sytuacji, że dają ci język, którego nie brałaś pod uwagę. Radziłabym niemiecki lub rosyjski a jeżeli macie w szkole hiszpański to naprawde warto się nad nim zastanowić bo jest latwy i przyjemny w nauce

U mnie było identycznie ! Do wyboru 3 języki, a w końcu okazało się, że mieliśmy narzucony. I osoby, które chciały mieć niemiecki uczą się francuskiego
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 11:25   #29
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
francuski to ciężki język - ucze się go już 10 lat i wiem co mówię. Rosyjski jest bardzo fajny i taki inny. W dodatku zaczyna być przydatny.
Właśnie się obawiam tego, że w liceum będzie dość dużo nauki i nie będę miała wystarczająco czasu (i zapewne chęci... bo po 7 lekcjach, dojazdach do szkoły, odrobieniu lekcji i jakiś obowiązkach domowych człowiekowi się nic nie chce) by się przyłożyć do francuskiego. Chociaż z drugiej strony wiem, że będę próbowała po liceum na ASP, przynajmniej na dzień dzisiejszy mam takie plany i być może tam francuski byłby o wiele przydatniejszy.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez przytulanka87 Pokaż wiadomość
Ja również polecam język rosyjski......uczyłam się go od podstawówki
Maturkę też z rosyjskiego zdawałam
Polecam
Ten język jak narazie jest niedoceniany,ale coraz bardziej zaczyna być przydatny
Też mi się wydaje, że go nie doceniamy. Poza tym Rosja jest naszym sąsiadem, ogromnym państwem, angielskim otwieram sobie drogę na zachód być może rosyjskim na wschód.
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 21:07   #30
Merkurana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 79
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Niemiecki to piękny język i prosty, o ile uczysz się krok po kroku. Jak ktoś zaniedbał jakąś jego część, to później odbija się nieustannie i zniechęca. Dlatego ja polecam rosyjski ze wspomnianych przez Ciebie, oraz namawiam jeszcze do rozważenia hiszpańskiego - to chyba najprostszy język świata.
Merkurana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-03 09:52:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:37.