Urządzamy dom z Allegro - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-26, 12:34   #1
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899

Urządzamy dom z Allegro


Hej.

Zakładam ten wątek, ponieważ czeka mnie urządzanie własnego M (właściwie to już zaczynam).
Zapewne znajdzie się tu na Wizażu jeszcze kilka takich duszyczek.

Pomyślałam, że fajnie by było, gdyby był tutaj taki wątek, w którym będziemy mogły dzielić się swoimi zakupami do domu dokonanymi na Allegro - głównie chodzi mi o wymianę opinii o sprzedawcach (kogo polecamy, kogo odradzamy), kto ma najniższe ceny, kto ma dobre jakościowo produkty itp.

Pomysł na wątek zrodził się u mnie, ponieważ musiałam szybko zamówić fototapetę w tym tygodniu - kupiłam stacjonarnie za 240zł, a na allegro takie same (wręcz identyczne, bo nawet firma ta sama) można już kupić za 120zł. Więc naprawdę o połowę taniej.

A to dopiero początek moich zakupów, więc z kolejnymi nie chciałabym już przepłacać.

Na pewno czeka mnie zakup sofy-narożnika do dużego pokoju - oglądałam tak wstępnie w salonach meblowych i albo ceny wysokie (w granicach 2000zł - ja wolałabym takie ok. 1000zł), albo wymiary nie takie jak trzeba.
Także będę wdzięczna za polecenie sprawdzonego przez Was sprzedawcy na allegro z sofami narożnymi.

I zachęcam inne osoby do udzielania się w wątku.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 13:26   #2
sniegowa7
Raczkowanie
 
Avatar sniegowa7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
GG do sniegowa7
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

a podzielisz sie linkiem do t ego sklepu z fototapetami ?
mnie tez czeka urzadzanie mieszkania w styczniu
narazie szukam szukam i szukam
sniegowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 13:38   #3
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Cytat:
Napisane przez sniegowa7 Pokaż wiadomość
a podzielisz sie linkiem do t ego sklepu z fototapetami ?
mnie tez czeka urzadzanie mieszkania w styczniu
narazie szukam szukam i szukam
Kupiłam fototapetę "Beach Resort" niemieckiej firmy "Komar".
I później w wyszukiwarkę w google wpisywałam nazwę tej fototapety i słowo allegro i nazwę firmy i znalazło mi kilka aukcji z tą tapetą.
Więc w ten sposób polecam szukać: najpierw stacjonarnie, a potem na allegro.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 17d91b250daa6c48e26841d51187bef8.jpg (178,8 KB, 33 załadowań)
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 17:04   #4
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Jeśli ktoś chce kupować na allegro farby, to polecam użyć wizualizatora, właśnie go odkryłam i sobie testuję.

Tu np. macie ten od Dekorala - wystarczy dodać zdjęcie naszego pokoju/pomieszczenia i można sobie wybierać różne zestawy kolorystyczne ścian i sprawdzić jak to będzie wyglądało.

http://www.dekoral.pl/wizualizer/

Inne firmy, np. Dulux czy Śnieżka też pewnie takie mają.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 06:57   #5
sniegowa7
Raczkowanie
 
Avatar sniegowa7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
GG do sniegowa7
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Dzieki za link choc to nie sa moje klimaty

ja do mieszkania pilnie jeszcze poszukuje :
narożnika ( problem mam taki ze większość jest za długich) jedynie w IKEI widziałam nieco krótszą.
lóżka do sypialni ( mam na oku nawet z allegro i maja tez swoja strone)
stolik do salonu ktory czary mary robi tez za stolik do lapka
do przedpokoju szukam jeszcze wąskiej jakiejs szafki dobrze by bylo aby miala funkcje do siedzienia ( widzialam takie w brw ale musze na zywo jeszcze obmacac, na allegro nic mi sie nie podobalo)

oswietlenie wszystko wybralam z jednego sklepu internetowego
stol do kuchni - chyba ikea
a krzesla - znalazlam na allegro
sniegowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 13:53   #6
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Może ktoś z Was kupował narożnik u któregoś z tego sprzedawców na allegro?

- meble-wojak_pl http://allegro.pl/naroznik-presto-24...905129965.html

- meble_prosnapl http://allegro.pl/naroznik-rogowka-p...918145125.html

- M_K_Z http://allegro.pl/presto-spanie-sofa...926100741.html

- adamsgrouppl http://allegro.pl/naroznik-london-4-...932638938.html

Mam wrażenie, że to jeden i ten sam sprzedawca.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 23:16   #7
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Dane sprzedawców wskazują na interes rodzinny - trzech sprzedawców w obrębie jednego kodu pocztowego.

Dziewczyny, wątek z założenia jest ok., ale jeśli będą się w nim pojawiały posty będące wyłącznie reklamą aukcji czy sklepów internetowych będę wycinała je w pień. Mam nadzieję, że potencjalni spamerzy oszczędzą wszystkim trudu wyłapywania i usuwania nieopłaconych reklam
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-29, 23:26   #8
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Dane sprzedawców wskazują na interes rodzinny - trzech sprzedawców w obrębie jednego kodu pocztowego.

Dziewczyny, wątek z założenia jest ok., ale jeśli będą się w nim pojawiały posty będące wyłącznie reklamą aukcji czy sklepów internetowych będę wycinała je w pień. Mam nadzieję, że potencjalni spamerzy oszczędzą wszystkim trudu wyłapywania i usuwania nieopłaconych reklam
Myślę,że nie będzie problemu - na modowym jest podobny wątek o allegro. Raczej chodzi o wymianę opinii i doświadczeń.
Ale dobrze,że będziesz czuwać nad wątkiem.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 09:44   #9
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

jesli mogę wtrącić słowo o narożniku
nigdy,przenigdy nie kupiłabym takiego który ma oparcie z poduszek
ten z linków juz wygląda na niewygodny
więc jeśli ma słuzyć nie tylko wizualnie to ja bym odradzała
przychodząc do znajomych na kawę ,i siedząc na podbnym narozniku ok 2 godz sie krece i wnerwiam.nie wyobrazam sobie miec taki w domu na stałe
ja swój zamawaiałam u tapicera na konkretny wymiar.i to był strzał w 10-tkę.troche kosztował ale jest wyprofilowany ,odpowiedznia szerokość siedziska do oparcia!! najgorsze sa takie z małymi oparciami.moze wygladaja ładnie w katalogu ale w uzytkowaniu wątpię
naprawde lepiej sie wybrać do jakiegos duzego sklepu meblowego i popróbować.usiądź i wyobraź sobie ze masz teraz zobaczyć 2 -godz.film raem z partnerem (na tym z linka to raczej nie bardzo )
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 16:48   #10
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
jesli mogę wtrącić słowo o narożniku
nigdy,przenigdy nie kupiłabym takiego który ma oparcie z poduszek
ten z linków juz wygląda na niewygodny
więc jeśli ma słuzyć nie tylko wizualnie to ja bym odradzała
przychodząc do znajomych na kawę ,i siedząc na podbnym narozniku ok 2 godz sie krece i wnerwiam.nie wyobrazam sobie miec taki w domu na stałe
ja swój zamawaiałam u tapicera na konkretny wymiar.i to był strzał w 10-tkę.troche kosztował ale jest wyprofilowany ,odpowiedznia szerokość siedziska do oparcia!! najgorsze sa takie z małymi oparciami.moze wygladaja ładnie w katalogu ale w uzytkowaniu wątpię
naprawde lepiej sie wybrać do jakiegos duzego sklepu meblowego i popróbować.usiądź i wyobraź sobie ze masz teraz zobaczyć 2 -godz.film raem z partnerem (na tym z linka to raczej nie bardzo )
Hmmm...mi te poduszki nie przeszkadzają. Oczywiście, że wolałabym na żywo najpierw zobaczyć ten narożnik, ale nie wiem czy oni prowadzą sprzedaż stacjonarną - napisałam do nich w tej sprawie, czy w którymś salonie meblowym mogę zobaczyć na żywo ten mebel, ale póki co brak odpowiedzi.
Wiem,że lepiej kupić z salonu po uprzednim posiedzeniu sobie na nim, ale ceny ceny ceny...
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:55   #11
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Cytat:
Napisane przez sniegowa7 Pokaż wiadomość
Dzieki za link choc to nie sa moje klimaty

ja do mieszkania pilnie jeszcze poszukuje :
narożnika ( problem mam taki ze większość jest za długich) jedynie w IKEI widziałam nieco krótszą.
lóżka do sypialni ( mam na oku nawet z allegro i maja tez swoja strone)
stolik do salonu ktory czary mary robi tez za stolik do lapka
do przedpokoju szukam jeszcze wąskiej jakiejs szafki dobrze by bylo aby miala funkcje do siedzienia ( widzialam takie w brw ale musze na zywo jeszcze obmacac, na allegro nic mi sie nie podobalo)

oswietlenie wszystko wybralam z jednego sklepu internetowego
stol do kuchni - chyba ikea
a krzesla - znalazlam na allegro
A myślałaś żeby spróbować zamówić bezpośrednio u producenta ? Taka opcja wcale nie musi być droższa, wręcz przeciwnie - mali producenci często wystawiają się na rynkach - ja tak zamawiałam kanapę, szukaliśmy dłuższej i koniecznie bez boczków, zamówiona u producenta kosztowała mniej niż podobne (tylko dla nas za krótkie w sklepach meblowych) a jest dokładnie taka jak chcieliśmy. Służyła nam przez 6 lat i wcale tego czasu po niej nie widać. Tak samo na rynku rodzina TŻ wyszukała producenta kuchni - na wiosnę będą zamawiać kuchnię do 4 mieszkania - cena korzystna a meble dokładnie takie jak się chce (wcześniej oczywiście robią projekt).
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 21:11   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Hmmm...mi te poduszki nie przeszkadzają. Oczywiście, że wolałabym na żywo najpierw zobaczyć ten narożnik, ale nie wiem czy oni prowadzą sprzedaż stacjonarną - napisałam do nich w tej sprawie, czy w którymś salonie meblowym mogę zobaczyć na żywo ten mebel, ale póki co brak odpowiedzi.
Wiem,że lepiej kupić z salonu po uprzednim posiedzeniu sobie na nim, ale ceny ceny ceny...
Też bym chyba nie ryzykowała bez możliwości by usiąść na danym meblu... Ale jeśli koniecznie przez net, to znajdź mebel na którym Ci się wygodnie siedzi i zmierz wysokość oparcia i odległość od oparcia do brzegu, bo jak kanapa/narożnik są za płytkie - to się bardzo słabo na nich siedzi. A z małymi meblami często jest właśnie ten problem, że są zmniejszane jak tylko się da i w efekcie głębokość też się im zmniejsza. Lepiej już jest dopłacić trochę i kupić coś, co posłuży lata, niż za rok zmieniać, bo niewygodne Oglądałam ostatnio sporo małych narożników i kiepsko jest z nimi, niestety.
Polecam też meble, które nie mają gąbki, tylko sprężyny. Mam teraz taki narożnik i po poszukiwaniu innego mebla (bo jest o 15 cm za duży do nowego mieszkania...) - wszystko co miało siedziska z gąbek było dla mnie niewygodne, za miękkie, za mało sprężyste i ogólnie ble
Skończyło się tak, że kupuję kanapę w tym samym salonie, który robił mi narożnik te 7 lat temu - super firma, jak ktoś szuka mebli wypoczynkowych w okolicy Warszawy mogę polecić firmę www.rafek.waw.pl Mój narożnik kocham nadal, po 7 latach wysiedział się trochę w miejscu, w którym siedzę prawie codziennie ale ogólnie wygląda okej i moi rodzice go wezmą do pokoju gościnnego. Robią też meble na zamówienie, można modyfikować wymiary wybranego modelu. Moim dziadkom będą robić specjalnie podwyższaną kanapę, bo dziadek ma problem ze wstawaniem z niższej.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2015-01-06 o 21:15
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:06   #13
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Robią też meble na zamówienie, można modyfikować wymiary wybranego modelu. Moim dziadkom będą robić specjalnie podwyższaną kanapę, bo dziadek ma problem ze wstawaniem z niższej.
Ogólnie warto pytać o takie rzeczy, szczególnie właśnie u mniejszych producentów Nasza kanapa ma wyższe nóżki niż w standardzie, zrobili to na naszą prośbę - chcieliśmy żeby podłogówka nie grzała kanapy tylko powietrze pod nią.

Co do oparcia to są takie, które mają je składane. W linku od Lexie można takie znaleźć i nasza właśnie taka jest. Jak jest nieużywana, albo tylko na chwilę (albo gdy przyjmuje się gościa, którego chce się szybko pozbyć ) to ma niskie oparcie. Wygląda lżej, nie zawala nam salonu (stoi na środku). A jak chcemy obejrzeć film to się je podnosi i można się wygodnie oprzeć.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 17:23   #14
kalioppe
Zadomowienie
 
Avatar kalioppe
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 583
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

My też jesteśmy na etapie urządzania mieszkania.
Znaczy ono jest umeblowane, bo takie kupiliśmy, a teraz po kolei wymieniamy. Nie spieszy mi się, więc poluję na okazję. Na Allegro głównie licytacje, do tego gadżety, takie jak Okazjoner, ułatwiające pilnowanie cen konkretnych produktów.
I powiem Wam, że całkiem nieźle mi idzie Zaczęliśmy od urządzania sypialni w listopadzie i praktycznie cała wygląda już tak, jak chcemy.
__________________


Kiedy bogowie chcą nas ukarać, spełniają nasze prośby./
O.Wilde



UWAGA jeżdżę
kalioppe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 15:25   #15
monika_lulo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Z marsa
Wiadomości: 29
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Ja też szukam wielu okazji na allegro, sporo rzeczy udało mi się już kupić taniej niż normalnie. Problem jest tylko taki, że większość okazji to licytacje, a jak jest licytacja z okazyjną ceną to ciężko ją wygrać. Dlatego jak licytujecie te meble to polecam skorzystać sobie ze snajpera, ostatnio kupiłam komodę w mega cenie, dzięki niemu http://www.aukcjoner.pl/snajper-allegro/
monika_lulo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 21:26   #16
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Urządzamy dom z Allegro

Witajcie, fajny wątek .
My jutro dostajemy klucze do naszego m. Dzisiaj zakupiłam na allegro 2 komplety prześcieradeł frotte z gumką (200x220). Mam nadzieję, że jakość będzie jak w opisie. Jak będziecie zainteresowane to dam znać jak do nas przyjdą.
Ja na pewno na allegro nie będę kupować żadnych konkretów. Meble na wymiar zrobi mi brat, a narożnik do salonu, czy krzesła do komputera to trzeba przetestować. Natomiast wszelkie dodatki i pozostałe wyposażenie czemu nie?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 21:26:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.