Rozpoczęcie sprzedaży na allegro - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-12, 16:05   #1
nieb_ieska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9

Rozpoczęcie sprzedaży na allegro


Witajcie,piszę do Was może ktoś będzie mógł mi pomóc. Otóż od niedawna pracuje w butiku odzieżowym,bardzo się w to wkręciłam i pomyślałam,że w przyszłości chciałabym sama otworzyć coś podobnego ,tylko w innej miejscowości. Ale teraz do sedna sprawy. Na chwilę obecną pomyślałam o rozpoczęciu handlu na allegro. Wiem gdzie kupić dobre jakościowo,fajne ciuchy. Chciałabym po prostu od czegoś zacząć,najbardziej korzystna wydaje mi się sprzedaż na allegro. Jednak nie posiadam działalności gospodarczej i stąd moje pytanie,czy sprzedając ubrania na allegro w pojedynczych sztukach jest to wymagane? Wiem,że powinno mieć się założoną działalność,wtedy wymagana jest kasa fiskalna ale z kolei wystawiam paragony na ubrania. W jaki sposób to rozwiązać? Nie chce tak od razu zakładać działalności bo to ma być dla mnie takie sprawdzenie,jak to wygląda czy jest zapotrzebowanie. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
nieb_ieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 22:06   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Rozpoczęcie sprzedaży na allegro

Cytat:
Napisane przez nieb_ieska Pokaż wiadomość
Wiem,że powinno mieć się założoną działalność,wtedy wymagana jest kasa fiskalna ale z kolei wystawiam paragony na ubrania. W jaki sposób to rozwiązać? Nie chce tak od razu zakładać działalności bo to ma być dla mnie takie sprawdzenie,jak to wygląda czy jest zapotrzebowanie. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
Od kiedy?
Posiadanie dz.g nie jest równoznaczne z posiadaniem kasy fiskalnej.

Pomysł jest jeden... Założyć konto jako sklep, w którym pracujesz i paragony wystawiać jako sklep. Nie zapomnijcie o odpowiednim wpisie do PKD. Oczywiście porozmawiaj z szefostwem, co oni na to, bo jakby nie patrzeć kilka formalności muszą także załatwić.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 09:53   #3
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Rozpoczęcie sprzedaży na allegro

Zawodowy handel na allegro to ciezki kawałek chleba.
Internet jest zalany ciuchami.
Musisz dobrze sie orientować w pozycjonowaniu aukcji na allegro i co promować/sponsorować zeby jak najwiecej klientów ściągnąć.
Do tego negatywne opinie konkurencji, kupujący nie spieszący się z wpłatami.
Trzeba mieć żelazne nerwy.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 12:59   #4
karolciatolcia
Raczkowanie
 
Avatar karolciatolcia
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 56
Dot.: Rozpoczęcie sprzedaży na allegro

Tak jak pisze ZamyslonaRoztargniona. To bardzo trudne. I nie zaniżaj cen, musisz sobie ustalić marżę podobnie jak konkurencja. Jak zaczniesz zaniżać ceny aby to u Ciebie kupowali, to konkurencja Cię zje. I nie ma co się dziwić, bo to jest chore.

Musisz poznać się trochę na pozycjonowaniu swoich aukcji. Twój "sklepik" MUSI wyglądać profesjonalnie. Wszystko dokładnie przemyśl zanim wystartujesz. Musisz się jakoś wyróżniać.

I najlepiej poszukaj sobie jakiejś niszy, w tym morzu ciuchów na Allegro, coś innego niż wszyscy. Podpatrz też co najlepiej w danym okresie się sprzedaje, jakie rozmiary, w jakich cenach. Zrób sobie takie statystyki sprzedaży wśród kilku sprzedawców, którzy Ci się podobają. I wtedy oceń swoje szanse.

Powodzenia!
karolciatolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 10:01   #5
kozik262
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 51
Dot.: Rozpoczęcie sprzedaży na allegro

Ciężka praca cię czeka na początku, ale warto w to zainwestować swój czas.
kozik262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 12:18   #6
nieb_ieska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9
Dot.: Rozpoczęcie sprzedaży na allegro

Dzięki za odpowiedzi czy ktoś z Was prowadzi może sam sprzedaż internetową,mógłby mi dać jakieś wskazówki?
nieb_ieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 14:47   #7
karolciatolcia
Raczkowanie
 
Avatar karolciatolcia
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 56
Dot.: Rozpoczęcie sprzedaży na allegro

Ja niestety nie prowadzę, choć też planowałam i sporo na ten temat czytałam. Ale ogólnie to teraz wszyscy odradzają ze względu na masę podobnych (bądź tych samych) produktów na rynku. No i to, że mnóstwo ludzi zamawia teraz bezpośrednio z Chin. Chyba, że znajdziesz jakąś niszę, coś czego jeszcze nie ma.
karolciatolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-18, 17:20   #8
mekson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Rozpoczęcie sprzedaży na allegro

Kolega sprzedaje używane ubrania na Allegro, które kupuje taniej.
Mówi że szału nie ma ale wystarcza na ZUS i opłaty, więc rynek jest dość wymagający. On znalazł swoją niszę.
mekson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 19:32   #9
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Rozpoczęcie sprzedaży na allegro

Cytat:
Napisane przez mekson Pokaż wiadomość
Kolega sprzedaje używane ubrania na Allegro, które kupuje taniej.
Mówi że szału nie ma ale wystarcza na ZUS i opłaty, więc rynek jest dość wymagający. On znalazł swoją niszę.
Rozumiem, że mówimy o małym ZUS
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-18 19:32:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.