tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-24, 18:09   #361
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
sa dretwienia przy tabletkach, a wczesniej ich nie bylo. jesli chodzi o to ile trwa - zazwyczaj wystarczy, ze rozrusza konczyne i dretwienie mija.
nie ma bolu, nie ma obrzekow, zyly nie sa wypukle ale bardziej widoczne na klatce piersiowej [i tylko tam].
nie bylo w rodzinie przypadkow zylakow i zakrzepicy, nie pali papierosow.
aczkolwiek jej magnez z wit. B6 nie pomaga.

ile kosztuje takie badanie?

i dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz
witaj pani ćmo
ja za swoje badanie dopplerowskie zapłaciłam ok 80 zł. to po prostu zależy od przychodni/kliniki jaki mają ustalony cennik, ale wydaje mi się, że do 100 zł cena może dochodzić...
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 19:12   #362
Icy-fruit
Rozeznanie
 
Avatar Icy-fruit
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: cato-cato
Wiadomości: 783
GG do Icy-fruit
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

ja dziś byłam u mojej gin. to moje pierwsze tabletki anty. 1wsze opakowanie dostałam gratis.
Powinnam zacząc brać od weekendu. Bede pisac jak moj organizm na nie reaguje.
__________________
Learning is a treasure that will follow its owner everywhere..
Icy-fruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 19:27   #363
FoxyC
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 189
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez martuskaa0496 Pokaż wiadomość
hm właśnie. ja mam iś do ginekologa za tydzień bo jestem w trakcie brania tabtelek yaz i chce zobaczyc czy nie bede sie po nich zle czula, czy nie bede miala skutkow ubocznych itp. ale mam pytanie, czy bede musiala do niego czesto chodzic czy przepisze mi np 6 opakowan na raz? i czy konieczne są te badania wątroby po jakimś czasie (bo cos wspominal na pierwszej wizycie gdy przepisywal mi te tabletki) ?? z gory dzieki za odp.

Hejmi lekarz przepisuje recepty na pol roku<wychodzi 7 opkakowan tabl.>takze co pol roku badanko.badania watroby raz na rok ...tak samo cytologia.
FoxyC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 19:28   #364
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
recepty z lekami refundowanymi - 30 dni
recepty na leki nierefundowane - 6 mies

te pierwsze też zrealizujecie potem, tyle że będą pełnopłatne.
Czyli jeśli YAZ nie sa refundowane, to i tak płacę ich " normalną " cenę?
6 miesięcy to długo, ale to dobrze.. Dlatego lekarze wystawiają tyle recept czasami.
Dzięki za informacje i za poprawienie.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 19:50   #365
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez martuskaa0496 Pokaż wiadomość
czy bede musiala do niego czesto chodzic czy przepisze mi np 6 opakowan na raz? i czy konieczne są te badania wątroby po jakimś czasie (bo cos wspominal na pierwszej wizycie gdy przepisywal mi te tabletki) ?? z gory dzieki za odp.
to zalezy od lekarza. u mojej pani doktor wiecej niz 3 opakowania nie wyprosisz, pozniej czeka cie wizyta i badanie i wywiad, wiec srednio co 2 miesiace mam wizyte badania watroby zazwyczaj robi sie raz w roku
sa one konieczne, jesli chcesz wiedziec, czy jestes zdrowa! wiec raczej powinno ci na tym zalezec, wiec dobrze, ze lekarz o tym wspomnial.

a przed zapisaniem tabletek nie mialas robionych badan?

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
witaj pani ćmo
ja za swoje badanie dopplerowskie zapłaciłam ok 80 zł. to po prostu zależy od przychodni/kliniki jaki mają ustalony cennik, ale wydaje mi się, że do 100 zł cena może dochodzić...
o, dziekuje za informacje kamyczku
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 21:04   #366
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez anetka0416 Pokaż wiadomość
jaki ma wpływ branie tego leku na trądzik?? z góry bardzo dziekuje za odp pozdrowionka
yaz nie jest lekiem dermatologicznym a hormonalnym - na trądzik powinien pomóc, jeśli jego przyczyna ma związek z gospodarką hormonalną. natomiast pomóc nie musi, a niestety może też pogorszyć sprawę - to kwestia indywidualna. ale zamiast panikować w tym momencie - uzbroj się w odrobinę cierpliwości i obserwuj swoją buzię przez pierwsze 3 opakowania.

Cytat:
Napisane przez martuskaa0496 Pokaż wiadomość
mam pytanie, czy bede musiala do niego czesto chodzic czy przepisze mi np 6 opakowan na raz? i czy konieczne są te badania wątroby po jakimś czasie (bo cos wspominal na pierwszej wizycie gdy przepisywal mi te tabletki) ?? z gory dzieki za odp.
na dzień dobry żaden lekarz nie wypisze ci więcej niż 2-3 opakowań. chodzi o to, że niektóre choroby nabierają przyspieszenia pod wpływem hormonów i trzeba zajrzeć skontrolować sprawę, a także - na początku mogą ci doskwierać skutki uboczne i jeśli to się przedłuża, to być może konieczna będzie zmiana.
po jakimś czasie bezproblemowego brania dostaniesz receptę na max 6 szt.
a test wątrobowe to jak napisała bodajże pani ćma (wybacz kochana jeśli cię przekręcam, wydaje mi się, że to ty wspominałaś) - ok raz w roku. no chyba, że ktoś ma zalecenie, by robić je częściej.

Cytat:
Napisane przez cu.Kinia Pokaż wiadomość
Czyli jeśli YAZ nie sa refundowane, to i tak płacę ich " normalną " cenę?
6 miesięcy to długo, ale to dobrze.. Dlatego lekarze wystawiają tyle recept czasami.
Dzięki za informacje i za poprawienie.
co do zasady leki anty nie są refundowane więc spoko mamuta - 97% z nas nie ma nawet szansy "stracić" refundacji. na 100% zniżka dotyczy diane35 (swego czasu za opakowanie płaciłam 7(sic!) złotych) oraz
[edit] rigevidonu, microgynonu i stedirilu
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2009-02-24 o 21:08
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 23:05   #367
MeredithMer
Raczkowanie
 
Avatar MeredithMer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: teqilaland
Wiadomości: 226
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Tak sobie siedzę i myślę i dochodzę do weniosku,że wkurza mnie strasznie to,że wszystkie tabletki antykoncepcyjne nie są refundowane.
Wiem,że pewnie nie tylko mnie drażni ta sprawa...ale ja jakoś dziś wybitnie wkurzona jestem na NFZ.Gr....
Nie tylko ze względu na antykoncepcję ale ogólnie ...tak poprostu.Żal mi pacjentów,którzy przychodzą do szpitala,żal mi tych którzy zostają na oddziale...na którym stawka żywieniowa pacjenta wynosi 2.50pln...gr..i jak tu zdrowieć?

Ech...wiem,że wątek nie dotyczy moich żali. Ale musiałam się wygadac.
Pozatym refundacja antykoncepcji jest na temat
__________________
“Maybe we like the pain. Maybe we're wired that way. Because without it, I don't know; maybe we just wouldn't feel real. What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop."
MeredithMer jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 23:06   #368
anez00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ZS :):):)
Wiadomości: 63
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez czupisek Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki

Dostałam wczoraj receptę na Yaz. Czy w Szczecinie można je dostać w granicach 35-40 zl??? Dziękuje za odpowiedź

Czytamy wcześniejsze wpisy !! yaz w Szczecinie dostępny za 42.77 w aptece pod złotym moździerzem (ku słońcu, ulica piękna )
anez00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 23:27   #369
MartuFFFia
Rozeznanie
 
Avatar MartuFFFia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 980
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Hej

Mam pytanko,moze głupie ale nie chce zakładać nowego wątku i mam nadzieje,ze zamiast wyśmiać doradzicie
Zaczełam brać pigułki miesiąc temu(pierwszy raz) jestem wlasnie w trakcie 7dniowej przerwy i niedlugo zaczynam 2gie opakowanie. Czuje sie w miare dobrze,skutków ubocznych raczej nie mam,pigulki biore regularnie o stalej porze.

Moje pyt brzmi:

1.skad mam wiedziec ze te pigulki na mnie dzialaja?
2.Boje sie mimo wszystko odstawic prezerwatyw. Nie mialyscie takich oporow? Strasznie sie boje polegac na samych tabletkach-czy naprawde nie mam sie o co denerwowac?
__________________



mówie i mam wszystko co zechce.!uuu...


MartuFFFia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 23:33   #370
MeredithMer
Raczkowanie
 
Avatar MeredithMer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: teqilaland
Wiadomości: 226
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez MartuFFFia Pokaż wiadomość
Hej

Mam pytanko,moze głupie ale nie chce zakładać nowego wątku i mam nadzieje,ze zamiast wyśmiać doradzicie
Zaczełam brać pigułki miesiąc temu(pierwszy raz) jestem wlasnie w trakcie 7dniowej przerwy i niedlugo zaczynam 2gie opakowanie. Czuje sie w miare dobrze,skutków ubocznych raczej nie mam,pigulki biore regularnie o stalej porze.

Moje pyt brzmi:

1.skad mam wiedziec ze te pigulki na mnie dzialaja?
2.Boje sie mimo wszystko odstawic prezerwatyw. Nie mialyscie takich oporow? Strasznie sie boje polegac na samych tabletkach-czy naprawde nie mam sie o co denerwowac?


Ad.1 Tego,że działają wiedzieć nie będziesz(chyba,ze odczujesz skutki uboczne).
Ad.2Nie miałam najmniejszych oporów.Ja na samych tabletkach polegam już 3 rok i jak na razie w ciążę nie zaszłam
__________________
“Maybe we like the pain. Maybe we're wired that way. Because without it, I don't know; maybe we just wouldn't feel real. What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop."
MeredithMer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 23:46   #371
MartuFFFia
Rozeznanie
 
Avatar MartuFFFia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 980
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

po ilu miesiacach odstawilas gumki? Odrazu? kurcze no a ja sie boje.
I tak normalnie z wytryskiem w srodku? Boze jestem panikara
__________________



mówie i mam wszystko co zechce.!uuu...


MartuFFFia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-25, 00:43   #372
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

tabletki działają nawet jeśli działaniu towarzyszą skutki uboczne. one po prostu stosowanie antykoncepcji uprzykrzają i podpowiadają, żeby wypróbować inny typ hormonu.

ja prezerwatywy odstawiłam od razu. przez 5 czy 7 lat mamą nie zostałam.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 11:14   #373
masaba333
Raczkowanie
 
Avatar masaba333
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: tam gdzie moje przeznaczenie :)
Wiadomości: 71
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cześć Dziewczyny jestem na Yaz od tygodnia czuje się świetnie. Brak problemów z nadciśnieniem a zaznaczę ze jestem na lekach na nadciśnienie coś mi się pokrzanilo po drugim porodzie
Nie są to moje pierwsze tabletki przed ciążami byłam przez 5 lat na Mercilonie i było super żadnych ubocznych skutków. Potem chciałam zajść w ciąże wiec przerwałam tablety. Po drugim porodzie zaczęłam znów z Marcilonem i tu pełne rozczarowanie klęska! Ataki depresji i szalów doprowadziły do tego ze zmieniłam na Yasmin i tu znów rozczarowanie ciśnienie miałam nie do opanowania straszne migreny i bóle głowy.
Teraz zaczęłam z Yaz zobaczymy.
Mam pytanie może któraś z was ma ulotkę do tabletek po polsku i mogla by mi zeskanować na mail albo zna stronę gdzie mogłabym znałeś. Bardzo mi na tym zależy ale nie mogę nigdzie znaleźć
Pozdrawiam
masaba333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 11:20   #374
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez MartuFFFia Pokaż wiadomość
po ilu miesiacach odstawilas gumki? Odrazu? kurcze no a ja sie boje.
I tak normalnie z wytryskiem w srodku? Boze jestem panikara
odstawilam od razu, jesli tak to mozna nazwac, bo wraz z pierwszym opakowaniem przestalam ich uzywac normalnie z wytryskiem w srodku. biore tabletki 14 miesiecy i w ciazy nie bylam i nie jestem
takze nie ma sie co bac, jesli bierzesz tabletki tak jak trzeba (regularnie, bez wymiotow i biegunek)
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 12:36   #375
The High Priestess26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

a ja coraz częściej (ostatnio co 2 dni) mam migreny - jedne dzień jedna strona głowy ,drugi dzień druga boli. zastanawiam się czy to aby nie skutki dostosowywania się organizmu do Yaz
The High Priestess26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 13:06   #376
masaba333
Raczkowanie
 
Avatar masaba333
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: tam gdzie moje przeznaczenie :)
Wiadomości: 71
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez The High Priestess26 Pokaż wiadomość
a ja coraz częściej (ostatnio co 2 dni) mam migreny - jedne dzień jedna strona głowy ,drugi dzień druga boli. zastanawiam się czy to aby nie skutki dostosowywania się organizmu do Yaz
Ja miałam migreny jeszcze przed stosowaniem tabletek, potem na Yasmine mnie męczyło okropnie. I to było spowodowanie w moim przypadku nadciśnieniem Odkąd mam leki na nadcisnienie wszytko wrocilo do normy i na Yaz jak narazie nie mam problemow.
Przerwe medzi Yasmine a Yaz mialam okolo 6 miesiecy.
__________________
Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć. Oscar Wilde
masaba333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 13:07   #377
cytryna09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 17
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

pomozcie!co zrobic gdy nie pojawi sie krwawienie w okresie brania białych tabletek? zaczac brac nastepne opakowanie czy nie? lekarz powiedzial ze mam nie brac az nie zaczne krwawic ale to bez sensu....kazala mi przyjsc i pewnie mi zmieni tabletki ale czy to tak mozna juz po miesiacu zmieniac na inne i czy to ma sens zmiana hormonow? czekam na odpowiedzi co robic nie wiem
cytryna09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 13:16   #378
masaba333
Raczkowanie
 
Avatar masaba333
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: tam gdzie moje przeznaczenie :)
Wiadomości: 71
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
odstawilam od razu, jesli tak to mozna nazwac, bo wraz z pierwszym opakowaniem przestalam ich uzywac normalnie z wytryskiem w srodku. biore tabletki 14 miesiecy i w ciazy nie bylam i nie jestem
takze nie ma sie co bac, jesli bierzesz tabletki tak jak trzeba (regularnie, bez wymiotow i biegunek)
Dokładnie tak samo zrobiłam .
A nawet jak wystąpią wymioty lub biegunki po 12H od przyjęcia tabletki nadal nie powinno być problemu.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez cytryna09 Pokaż wiadomość
pomozcie!co zrobic gdy nie pojawi sie krwawienie w okresie brania białych tabletek? zaczac brac nastepne opakowanie czy nie? lekarz powiedzial ze mam nie brac az nie zaczne krwawic ale to bez sensu....kazala mi przyjsc i pewnie mi zmieni tabletki ale czy to tak mozna juz po miesiacu zmieniac na inne i czy to ma sens zmiana hormonow? czekam na odpowiedzi co robic nie wiem
Idz do Gina na badanie i niech stwierdzi czy nie jesteś w ciąży i jak nie jesteś to zacznij brać normalnie dalej tabletki. Moj Gin mi powiedzial ze to sie na Yaz moze zdazyc.
__________________
Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć. Oscar Wilde
masaba333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 13:18   #379
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez cytryna09 Pokaż wiadomość
pomozcie!co zrobic gdy nie pojawi sie krwawienie w okresie brania białych tabletek? zaczac brac nastepne opakowanie czy nie? lekarz powiedzial ze mam nie brac az nie zaczne krwawic ale to bez sensu....kazala mi przyjsc i pewnie mi zmieni tabletki ale czy to tak mozna juz po miesiacu zmieniac na inne i czy to ma sens zmiana hormonow? czekam na odpowiedzi co robic nie wiem
ja bym brala dalej. w ulotce pewnie masz cos napisane na temat tego, co zrobic gdy w przerwie nie wystapi krwawienie moze sie okazac, ze przerwa jest dla ciebie zbyt krotka, ale odstawienie teraz tabletek az do nastepnej wizyty u ginekologa to moim zdaniem bezsens, rozregulujesz sobie gospodarke hormonalna.
ja bym zrobila tak - zaczela brac drugie opakowanie normalnie, umowila sie w tym czasie do lekarza i od 3 opakowania [jesli ci przepisze inne] brac inne, tak, aby nie bylo przerwy.

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez masaba333 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak samo zrobiłam .
A nawet jak wystąpią wymioty lub biegunki po 12H od przyjęcia tabletki nadal nie powinno być problemu.
no, o to mi chodzilo z wymiotami i biegunkami. na yasminelle tabletka musi miec 4h zeby sie wchlonac, pozniej mozna wymiotowac i biegunkowac ile sie chce nie wiem jak jest w ulotce yaz.
to byl taki skrot myslowy
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-25, 14:11   #380
cytryna09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 17
Unhappy Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

a test nie wystarczy?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

czy ktoras z was nie dostala krwawienia przy braniu tableetek yaz?co dalej zrobilyscie?
cytryna09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 14:24   #381
masaba333
Raczkowanie
 
Avatar masaba333
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: tam gdzie moje przeznaczenie :)
Wiadomości: 71
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez cytryna09 Pokaż wiadomość
a test nie wystarczy?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

czy ktoras z was nie dostala krwawienia przy braniu tableetek yaz?co dalej zrobilyscie?
W sumie test może być, ale nie wiem jak testy reaguja z tabletkami anty.
zadzwoniłam do mojej gin właśnie ( to moja szwagierka) i ona powiedziała ze jak nie ma powodu do żeby przypuszczać ze jesteś w ciąży tzn. tabletki brałaś regularnie bez jakiś incydentów typu wymioty, zapomnienie, to powinnaś kontynuować branie tabletek. Moga wystapic plamienia w nastepnym miesiacu ale nie musza.
__________________
Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć. Oscar Wilde
masaba333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 16:56   #382
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez cytryna09 Pokaż wiadomość
a test nie wystarczy?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

czy ktoras z was nie dostala krwawienia przy braniu tableetek yaz?co dalej zrobilyscie?



tabletki nie mają wpływu na wynik testu. Zrób test i jeśli nie jesteś w ciąży zacznij nowe opakowanie.
Ja też nie dostałam okresu w trakcie białych tabletek, ale przy 3 różowej z nowego opakowania. Tak że spokojnie nie denerwuj się.m
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 17:04   #383
anez00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ZS :):):)
Wiadomości: 63
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez masaba333 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny jestem na Yaz od tygodnia czuje się świetnie. Brak problemów z nadciśnieniem a zaznaczę ze jestem na lekach na nadciśnienie coś mi się pokrzanilo po drugim porodzie
Nie są to moje pierwsze tabletki przed ciążami byłam przez 5 lat na Mercilonie i było super żadnych ubocznych skutków. Potem chciałam zajść w ciąże wiec przerwałam tablety. Po drugim porodzie zaczęłam znów z Marcilonem i tu pełne rozczarowanie klęska! Ataki depresji i szalów doprowadziły do tego ze zmieniłam na Yasmin i tu znów rozczarowanie ciśnienie miałam nie do opanowania straszne migreny i bóle głowy.
Teraz zaczęłam z Yaz zobaczymy.
Mam pytanie może któraś z was ma ulotkę do tabletek po polsku i mogla by mi zeskanować na mail albo zna stronę gdzie mogłabym znałeś. Bardzo mi na tym zależy ale nie mogę nigdzie znaleźć
Pozdrawiam
Ja dostałam taką obszerniejszą ulotkę od swojego gin, mogę zeskanować
Podane są w niej strony internetowe:
www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠
www.24plus4.pl (nie działa )
www.ginweb.pl
www.zmienpigulke.pl

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość
tabletki nie mają wpływu na wynik testu. Zrób test i jeśli nie jesteś w ciąży zacznij nowe opakowanie.
Ja też nie dostałam okresu w trakcie białych tabletek, ale przy 3 różowej z nowego opakowania. Tak że spokojnie nie denerwuj się.m
dobrze z góry wiedzieć, żeby później nie panikować (wiecie znam siebie haha, potem byłoby ciążowe drama ) u mnie dziś wieczorem pierwsza tabletka...
anez00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 18:19   #384
anetka0416
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

[QUOTE=pani_smith;11144742]yaz nie jest lekiem dermatologicznym a hormonalnym - na trądzik powinien pomóc, jeśli jego przyczyna ma związek z gospodarką hormonalną. natomiast pomóc nie musi, a niestety może też pogorszyć sprawę - to kwestia indywidualna. ale zamiast panikować w tym momencie - uzbroj się w odrobinę cierpliwości i obserwuj swoją buzię przez pierwsze 3 opakowania.

bardzo dziewkuje za odpowiedz. mam nadzieje ze stan mojej buzi sie nie pogorszy mam jeszcze obawy co do zrezygnowania z prezerwatyw ale czytajac poprzednie wypowiedzi mniej sie boje ale i tak strach zostaje mam prosbe jezeli ktoras z was miala lub ma tradzik i wie jak yaz wplywa na niego prosze o podzielenie sie doswiadczeniami
anetka0416 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 18:30   #385
martuskaa0496
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 16
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

przy wizycie zanim dostalam yaz mialam robiona cytologie i normalne badania, badan watroby nie kurcze tez mam troche obawy przed zrezygnowaniem z prezerwatyw a z drugiej strony nie moge sie juz doczekac kiedy mi sie skonczy okres zebym mogla sie kochac ;p .
martuskaa0496 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 18:31   #386
agaton86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

witam
biorę yaz od niespełna dwóch tygodni i w zasadzie czułam się dość dobrze pomijając mały ból głowy i plamienia, ale wczoraj kiedy kochałam się z moim chłopakiem zaczęłam krawić ( kochaliśmy sie pierwszy raz od kiedy przymuję tabletki - wczesniej nigdy żadnych nie przyjmowałam, te są pierwsze)i to wcale nie lekko . Mój chłopak tak się przejął, że chciał mnie zawieźć do szpitala...
No i od tamtego czasu mam dość obfite krwawienie- zupełnie jak okres. Nie wiem czy mam iść do mojej lekarki i powiedziec jej o tym czy łudzić się , że to minie?
Co mi radzicie?
Dodam tylko, że to nie był nasz pierwszy raz :P
agaton86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 18:49   #387
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez agaton86 Pokaż wiadomość
No i od tamtego czasu mam dość obfite krwawienie- zupełnie jak okres. Nie wiem czy mam iść do mojej lekarki i powiedziec jej o tym czy łudzić się , że to minie?
Co mi radzicie?
Dodam tylko, że to nie był nasz pierwszy raz :P
przejrzyj cały wątek i policz ile razy już napisano, że plamienia, nawet pojawiające się z choinki, przy pierwszych 3 opakowaniach są absolutnie normalne. tyleż samo mniej więcej razy napisano, że u jednych będą one ledwie ciapką przyuważoną na bieliźnie, a u innych - przypominać okres.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 19:31   #388
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Hej, jestem tu nowa :P Szukałam czegoś w internecie o tabletkach YAZ i to forum to jedyny konkret . Zamierzam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, byłam dziś u lekarza. Zalecił branie YAZ, dał mi nawet pierwszą całą paczka żeby spróbować jak się z nimi czuje (potem mam się zgłosić pod koniec brania to dostane więcej)
*Otóż, jestem z Gdyni i nie wiem czy to jest problem żeby je dostać. Czy któraś z obecnych tu pań wie może czy w tym mieście są problemy z kupieniem?
*Wiecie może w jakich sieciach aptek leki mogą być tańsze?



edit
:OOOO właśnie się dowiedziałam że w aptece w kauflandzie kosztują one 50 zł : OOO to przesada

Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2009-02-25 o 20:10
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 20:48   #389
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez agaton86 Pokaż wiadomość
witam
biorę yaz od niespełna dwóch tygodni i w zasadzie czułam się dość dobrze pomijając mały ból głowy i plamienia, ale wczoraj kiedy kochałam się z moim chłopakiem zaczęłam krawić ( kochaliśmy sie pierwszy raz od kiedy przymuję tabletki - wczesniej nigdy żadnych nie przyjmowałam, te są pierwsze)i to wcale nie lekko . Mój chłopak tak się przejął, że chciał mnie zawieźć do szpitala...
No i od tamtego czasu mam dość obfite krwawienie- zupełnie jak okres. Nie wiem czy mam iść do mojej lekarki i powiedziec jej o tym czy łudzić się , że to minie?
Co mi radzicie?
Dodam tylko, że to nie był nasz pierwszy raz :P



A od czego masz ulotkę? Jeżeli już nie chce Ci się przeglądać całego wątku to poczytaj ulotkę, można się z niej wiele dowiedzieć. Np. czy warto panikować jeśli wystąpi krwawienie...
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 21:01   #390
kubuku86
Raczkowanie
 
Avatar kubuku86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

☠☠☠☠☠☠☠ przy zamówieniu przez internet są naprawdę niższe ceny
ja np. kupuję tam yasminelle za 34 zł a nie za 45 lub więcej jak w innych aptekach.
Tylko nie wiem czy YAZ będą mieć najlepiej podejdź i zapytaj

jak będziesz w aptece to zapytaj farmaceutkę o zamówienia przez internet (i odbiór w aptece) napewno Ci wszystko wyjaśni

Edytowane przez kubuku86
Czas edycji: 2009-02-25 o 21:03 Powód: skleroza;)
kubuku86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.