Czy takie badania wystarczą ginekologowi żeby wystawil diagnozę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-10, 17:06   #1
imperfect1997
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 99

Czy takie badania wystarczą ginekologowi żeby wystawil diagnozę?


Przez moją nieodpowiednią dietę odchudzającą nabawiłam się problemów zdrowotnych. Nie mam okresu od 10 miesięcy i wypadają mi włosy. Byłam u pani ginekolog, która na podstawowym badaniu nie wykryła nic. Dostałam skierowanie na usg do innego lekarza ginekologa (ona nie ma kwalifikacji żeby, to badanie robić). Kazała również pójść do lekarza rodzinnego po skierowanie do endokrynologa na badanie tarczycy (jako dziecko na to chorowałam). No i byłam dzisiaj po to skierowanie i na endokrynologa trzeba czekać 2 lata... No i co teraz? Dala mi skierowanie na badanie krwi, moczu i hormonu tsh. Na ft3 i ft4 muszę dopłacić. Czy takie badania wystarczą, czy jednak ten endokrynolog musi być?
imperfect1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 17:19   #2
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Czy takie badania wystarczą ginekologowi żeby wystawil diagnozę?

Badanie tarczcycy możes sobie nawet sama zlecić i zrobić ale jeśli coś wyjdzie z nią nie tak to już wtedy powinnaś być pod okiem endokrynologa...do tego lekarza ciężko o wizytę i w moim mieście..dlatego bez wahania chodzę do prywatnego..niestety mało też kogo stać by czekać aż tak długo.
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 18:57   #3
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Czy takie badania wystarczą ginekologowi żeby wystawil diagnozę?

Zrób najpierw wszystko na co masz skierowanie TSH i resztę, to zobaczysz jak wyjdą, wtedy będziesz wiedziała gdzie się udać.
Jak TSH będzie złe to nawet rodzinny Ci przepisać może lek, nie każdy to robi, ale zdarza się, wiec będziesz musiała poszukać.
A patrzyłaś jakie terminy są do gino-endo, bo może się różnią, jak będą bliższe do weź skierowanie do niego.
Poza tym nie musisz leczyć się w swoim mieście, państwowo masz prawo do leczenia w całym kraju, wiec sprawdź w pobliskich miastach może terminy gdzieś będą krótsze (chociaż nie liczyłaby, na mniej niż 6miesiecy)

Ja również się leczę prywatnie u endokrynologa i u ginekologa, nie mam zdrowia do państwowych terminów.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 18:57   #4
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Czy takie badania wystarczą ginekologowi żeby wystawil diagnozę?

Cytat:
Napisane przez imperfect1997 Pokaż wiadomość
Przez moją nieodpowiednią dietę odchudzającą nabawiłam się problemów zdrowotnych. Nie mam okresu od 10 miesięcy i wypadają mi włosy. Byłam u pani ginekolog, która na podstawowym badaniu nie wykryła nic. Dostałam skierowanie na usg do innego lekarza ginekologa (ona nie ma kwalifikacji żeby, to badanie robić). Kazała również pójść do lekarza rodzinnego po skierowanie do endokrynologa na badanie tarczycy (jako dziecko na to chorowałam). No i byłam dzisiaj po to skierowanie i na endokrynologa trzeba czekać 2 lata... No i co teraz? Dala mi skierowanie na badanie krwi, moczu i hormonu tsh. Na ft3 i ft4 muszę dopłacić. Czy takie badania wystarczą, czy jednak ten endokrynolog musi być?
Jak się słyszy takie rzeczy, to nóż w kieszeni się otwiera... Masakra.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 19:01   #5
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Czy takie badania wystarczą ginekologowi żeby wystawil diagnozę?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Jak się słyszy takie rzeczy, to nóż w kieszeni się otwiera... Masakra.
Dokładnie, ja też miałam taka sytuację, albo 2 lata w pobliskim mieście, albo pół roku w mieście dalszym o ponad 100 km, u niepolecanego lekarza, wiec chodzę prywatnie, nawet nie wyobrażam sobie czekać tyle z hormonalnymi problemami. Po takim czasie to chybaby się tego w ogóle nie uregulowało.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.