śmierć taty, powinność, co robić? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-10, 08:57   #121
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
To są bardzo paskudne manipulacje. Wybaczyć to nie to samo, co pojednać się i udawać, że nic się nie stało. Poza tym- wybaczanie ze wzgledu na naciski rodziny nie jest żadnym wybaczeniem a żądaniem poddania się presji rodziny. Nie da się zapomnieć o krzywdzie. Ale można w duszy przebaczyć, uwolnić się od negatywnych emocji, które samych nas niszczą (o ile niszczą) a następnie odciąć się i od sprawcy i od nacisków rodziny. Wcale nie trzeba informować sprawcy, że się wybaczyło ale nie chce się z tą osobą utrzymywać stosunków.

Dla przykładu (z autopsji): bardzo skrzywdził mnie eks. Bolało mnie to, żal i złość oraz zadraznione ego żarły mnie od środka. Po jakimś czasie (emocje wystygły) przebaczyłam mu zdradę i kłamstwa.I poczułam się lepiej, bo tym przebaczeniem uwolniłam się od przeszłości. Jednak do tej pory nie odpowiadam na jego maile i inne formy nawiązania ponownego kontaktu. Nie mam pojęcia po co mu ten kontakt ale przebaczyłam, jestem wolna i nawet nie chcę wiedzieć, czego ode mnie chce. Przebaczenie mnie uwolniło jednak i od ciekawości i od wszelkich negatywnych uczuć wobec tego człowieka. Niech mu będzie jak najlepiej, ale jak najdalej ode mnie.
Zgadzam się z Tobą i odnoszę wrażenie, że wiele osób nie zrozumiało Twojego przekazu.

Przebacza się dla siebie. Tylko. Jakbym trzymała urazę do osób, które mi coś złego zrobiły, pragnęłabym zemsty, rozpamiętywała to, to szkodziłabym sobie - nie im.

Co nie jest jednoznaczne, że muszę stawać z tą osobą w kółeczku, trzymać się za rękę i śpiewać kumbaya. Albo w ogóle się do niej odzywać. Po prostu chodzi o to, żeby nawet jej ewentualny widok nie powodował u mnie żadnych emocji - ani złych, ani dobrych.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 09:23   #122
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Widzisz, a ja bym potrzebowała w swoim życiu, żeby ktoś, kto mnie zranił przyznał się do winy czy błędu i przeprosił. Nie chcę żadnego naprawianie szkód, pieniędzy czy prezentów. Wystarczy, żeby ktoś powiedział "tak, zrobiłem wiele błędów, źle cię traktowałem, przepraszam".
A niestety w mojej rodzinie nic takiego nie ma racji bytu. Już nawet nie mówię o babce, ona jest stara i jedną nogą po tamtej stronie. Ale jedyna osoba, z którą naprawdę chciałam utrzymywać kontakt, czyli moja matka, nie umie przyznać się do błędu i jest mi naprawdę przykro. Tak jak pisałam - przed wyjazdem za granicę byłam 2 tygodnie, może miesiąc w domu rodzinnym. Nieszczęśliwie była tam też moja siostra, która zawsze była "ta lepsza". No i cóż, moja kochana siostra np. Zaczęła mówić, że jestem puszczalska, matka ani słowa. Co chwilę rzucała jakieś krzywe teksty - matka ani słowa. Ale jak ja coś powiedziałam, to "nie mów tak do niej bo ona ma dziecko". Matka dała mi swoją spódnicę. Siostrze też się spodobała, więc matka z tekstem "a to weź sobie, dałam tinker, ale jej zabiorę to sobie możesz wziac". Było mi straszliwie przykro, bo matka w dodatku nie wierzy w moje problemy psychiczne (no bo ona też nie miała w życiu łatwo, a jest normalna), uważa, że "chodzę po psychiatrach i zre psychotropy". A w dniu wyjazdu za granicę, jak siostry już nie było, to nagle troskliwa mamusia, wstała ze mną i śniadanko mi będzie robic, walizki znosic.
I naprawdę, wystarczyłoby, gdyby po prostu powiedziała "wiem, że skrzywdzilam cię moim zachowaniem, przepraszam". Ale nie, ona zamiast to zrobić nie odzywa się do mnie przez 2 miesiące, jedynie raz zadzwoniła, żebym pamiętała o prezencie na chrzciny.
Więc widzisz - ja jestem trochę jak Jezus potrzebuję czyjegoś żalu i postanowienia poprawy, żeby wybaczyc.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 10:03   #123
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Jakbym trzymała urazę do osób, które mi coś złego zrobiły, pragnęłabym zemsty, rozpamiętywała to, to szkodziłabym sobie - nie im.
Brak wybaczenia nie jest równoznaczny z pragnieniem zemsty i rozpamiętywaniem.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 10:37   #124
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Brak wybaczenia nie jest równoznaczny z pragnieniem zemsty i rozpamiętywaniem.
Dokładnie. Poza tym niektórych rzeczy nie da się wybaczyć. Serio. Mówienie 'wybaczenie da spokój twojej duszy' to wywieranie presji na ofiarze. No bo co jak ktoś nie potrafi wybaczyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 11:04   #125
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-10-10 o 11:47
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 11:24   #126
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ano, nie każdy ma potrzebę wybaczenia. Jeśli negatywne uczcia nie przeszkadzają w życiu, rzeczywiście nie ma potrzeby wybaczania. Jeśli jednak kogoś te uczuia zjadają od środka, powinien spróbować.
Nie. Powinien się nauczyć olać.

Ja tam nienawidzę wielu osób. Ale nie siedzę przed snem jak Arya Stark i nie rozpatruję tego. Ot, jak przychodzi ten moment, kiedy taka osoba potrzebuje mnie albo mogę jej jakoś zaszkodzić, to wtedy sobie korzystam.

Ale tak to mam wywalone.

I trzeba się nauczyć takiego podejścia, a nie przebaczenia. Przebaczenie jest mocno przereklamowane. Ale ja tam w życiu kieruję się filozofią życiową Sithów.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Brak wybaczenia nie jest równoznaczny z pragnieniem zemsty i rozpamiętywaniem.
Pragnienie zemsty nie musi też być rozpamiętywaniem i ciągłym pragnieniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 14:08   #127
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie. Powinien się nauczyć olać.

Ja tam nienawidzę wielu osób. Ale nie siedzę przed snem jak Arya Stark i nie rozpatruję tego. Ot, jak przychodzi ten moment, kiedy taka osoba potrzebuje mnie albo mogę jej jakoś zaszkodzić, to wtedy sobie korzystam.

Ale tak to mam wywalone.

I trzeba się nauczyć takiego podejścia, a nie przebaczenia. Przebaczenie jest mocno przereklamowane. Ale ja tam w życiu kieruję się filozofią życiową Sithów.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Pragnienie zemsty nie musi też być rozpamiętywaniem i ciągłym pragnieniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serio szkodzenie komuś daje Ci satysfakcję?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-10, 14:50   #128
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Serio szkodzenie komuś daje Ci satysfakcję?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli on skrzywdził mnie albo moich bliskich, to tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 14:58   #129
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Serio szkodzenie komuś daje Ci satysfakcję?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi tak.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 15:43   #130
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Niestety, kochana, możesz się tego nie doczekać. I tu właśnie tkwi problem. Słowo "przepraszam" jest chyba jeszcze mniej modne od przebaczania

Tinker, a matka ma świadomość, że Ciebie skrzywdziła? Widzisz, ja mam dość częsty kontakt z poranieniami w obrębie rodziny. Nieraz zdarza się tak, że ktoś nie wie, że krzywdzi kogoś innego (dziecko, siostrę itp. Oczywiście, abstrahuję tu całkowicie od świadomego krzywdzenia i czynów zabronionych). Ona wie, co Ty czujesz?

Co do Jezusa, hm.... On nienawidzi grzechu ale kocha grzesznika. I tym chyba najbardziej różni się ta miłość od naszej, ludzkiej. On daje, nic w zamian nie żądając. Ale to rozważania nie na ten watek.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 16:02   #131
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-10, 16:07   #132
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Pragnienie zemsty nie musi też być rozpamiętywaniem i ciągłym pragnieniem.
Ale jest takim trochę staniem jedną nogą w przeszłości. Mnie się nie chce mścić, a nie jestem typem wybaczającym.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 16:41   #133
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Rozumiałabym to tak, że wciąż jeszcze się nie uwolniłaś od przeszłości. I że ta przeszłość nadal Cię boli (nawet jeśli nie rozpamiętujesz, to jednak poczucie krzywdy wciąż mocno w Tobie tkwi) I tylko to. Nie oceniałabym Twojego zachowania, bo nie jestem do tego powołana.

Wyboldowane: oczywiście, że mogą. Przecież mój punkt widzenia to nie jest prawda objawiona i jedynie słuszny punkt widzenia. Zabrałam głos w dyskusji. To wszystko.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 16:44   #134
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ale jest takim trochę staniem jedną nogą w przeszłości. Mnie się nie chce mścić, a nie jestem typem wybaczającym.
Czy ja wiem. Ja o tym nie myślę na co dzień.

Mszczę się jak nadarza się okazja. A zwykle prędzej czy później się nadarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 17:03   #135
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Czy ja wiem. Ja o tym nie myślę na co dzień.

Mszczę się jak nadarza się okazja. A zwykle prędzej czy później się nadarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale co Ci daje zemsta?
Poważnie pytam, przecież wiesz, że jaj bym sobie nie robiła. Pytam jako osoba totalnie pozbawiona skłonności do mściwości. Albo taka, której nikt nigdy aż tak nie skrzywdził, żeby chęć zemsty odczuwać (no, może to też jakieś wytłumaczenie braku tejże skłonności). Co czujesz w chwili i po tym, jak już wymierzysz komuś sprawiedliwość?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 17:05   #136
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

[/COLOR]







Tinker, a matka ma świadomość, że Ciebie skrzywdziła? Widzisz, ja mam dość częsty kontakt z poranieniami w obrębie rodziny. Nieraz zdarza się tak, że ktoś nie wie, że krzywdzi kogoś innego (dziecko, siostrę itp. Oczywiście, abstrahuję tu całkowicie od świadomego krzywdzenia i czynów zabronionych). Ona wie, co Ty czujesz?


Wiesz co, myślę, że tak. Tzn ona sama jest pedagogiem, a ja dopiero dzięki pojsciu na te studia, a już zwłaszcza na specjalizację związana z resocjalizacja dużo zrozumiałam, dużo nowych dróg się przede mną otworzyło, zrozumiałam, że to nie tak, że ja jestem złym dzieckiem, a moja matka biedna, pokrzywdzona przez los kobieta. Nie raz próbowałam z nią porozmawiać, dlaczego jestem jaka jestem, dlaczego np. Brak ojca na mnie wpłynął tak a nie inaczej, powiedziałam jej, że swoimi powrotami i rozstaniami z nim, swoimi slowami o nim, nie miałam poczucia bezpieczeństwa, że jestem dda przez takie i takie sytuacje. Powiedziałam jej to wprost, ale nie zarzucając jej, że była głupia i co ona zrobiła, tylko rzeczowo podawałam przyczyny (oczywiście na tyle, na ile terapeuta i ja mogliśmy je ustalić). I wtedy ona tak jakby nie przyjmowała tego do siebie, na każdą moja "przyczyne" ona podawała kontrargument.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 17:15   #137
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No ale co Ci daje zemsta?
Poważnie pytam, przecież wiesz, że jaj bym sobie nie robiła. Pytam jako osoba totalnie pozbawiona skłonności do mściwości. Albo taka, której nikt nigdy aż tak nie skrzywdził, żeby chęć zemsty odczuwać (no, może to też jakieś wytłumaczenie braku tejże skłonności). Co czujesz w chwili i po tym, jak już wymierzysz komuś sprawiedliwość?
Satysfakcję.

To jest taki bardziej impuls. Po prostu mogę komuś zaszkodzić i to robię. Nie planuję tego.

Wyobraź sobie, że układasz puzzle. I brakuje jednego kawałka. Więc żyjesz swoim życiem, zapominasz o tym zupełnie i nagle, rok później podczas odkurzania znajdujesz ten brakujący fragment.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 19:11   #138
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Ja mam np ogromny zal do ojca alkoholika. On juz nie pije ,jest starym schorowanym czlowiekiem. Czy mu wybaczylam ? Nie. Czy mu pomagam ? Tak. I robie to dla siebie . Chce moc spojrzec kiedys wstecz i powiedziec sobie , ze zrobilam wszystko co moglam , ze nie mam sobie nic do zarzucenia a przede wszystkim ,ze nie jestem taka jak on. Najlepsze w tym wszystkim jest to , ze on mysli ,ze byl dobrym ojcem. Nie wyprowadzam go z bledu , bo nic tym nie zyskam, dawno temu poukladalam sobie w glowie , jest to poza mna i teraz jest mi go zal , ze stracil taki szmat zycia i nie ma w moim sercu miejsca , ktore moglby zajac tak jak matka.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 20:05   #139
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Ja mam np ogromny zal do ojca alkoholika. On juz nie pije ,jest starym schorowanym czlowiekiem. Czy mu wybaczylam ? Nie. Czy mu pomagam ? Tak. I robie to dla siebie . Chce moc spojrzec kiedys wstecz i powiedziec sobie , ze zrobilam wszystko co moglam , ze nie mam sobie nic do zarzucenia a przede wszystkim ,ze nie jestem taka jak on. Najlepsze w tym wszystkim jest to , ze on mysli ,ze byl dobrym ojcem. Nie wyprowadzam go z bledu , bo nic tym nie zyskam, dawno temu poukladalam sobie w glowie , jest to poza mna i teraz jest mi go zal , ze stracil taki szmat zycia i nie ma w moim sercu miejsca , ktore moglby zajac tak jak matka.
Szacunek, Robcia. Jesteś bardzo prawym człowiekiem. Niewielu ludzi by tak postąpiło. Zawstydziłaś mnie, bo o ile potrafiłabym wybaczyć, to nie wiem, czy w tej sytuacji angażowałabym się tak bardzo w opiekę. Pewnie zapewniłabym opiekę, ale chyba nie umiałabym angażować się tak bardzo osobiście. Oczywiście, upewniałabym się, że nic ojcu nie brakuje i odwiedzałabym regularnie, jednak przyznaję, że przede wszystkim opiekę starałabym się scedować na płatnego opiekuna/płatną, sprawdzoną instytucję. To, co robisz, jest czystym dobrem. Nawet, jeśli ojciec nie zasługuje na to dobro od Ciebie
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-10, 20:34   #140
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Szacunek, Robcia. Jesteś bardzo prawym człowiekiem. Niewielu ludzi by tak postąpiło. Zawstydziłaś mnie, bo o ile potrafiłabym wybaczyć, to nie wiem, czy w tej sytuacji angażowałabym się tak bardzo w opiekę. Pewnie zapewniłabym opiekę, ale chyba nie umiałabym angażować się tak bardzo osobiście. Oczywiście, upewniałabym się, że nic ojcu nie brakuje i odwiedzałabym regularnie, jednak przyznaję, że przede wszystkim opiekę starałabym się scedować na płatnego opiekuna/płatną, sprawdzoną instytucję. To, co robisz, jest czystym dobrem. Nawet, jeśli ojciec nie zasługuje na to dobro od Ciebie
Przeceniasz mnie. Poza tym ,moi rodzice wciaz mieszkaja razem , sa w miare sprawni.Mama ma demencje i od groma innych chorob( mysle ,ze spora czesc przez ojca) pokutą ojca jest czujnosc i uwaga , ktora musi jej poswiecac. Mam starsze rodzenstwo , ktore doswiadczylo wiecej . Pewnie ,ze kiedy rodzice zaczeli chorowac ,najpierw mama ,nie chcieli tego widziec . Niektore rzeczy trzeba bylo im i sobie uswiadomic . Wymagam wszystkiego dla mamy , dla ojca - wolna wola , chociaz w wiekszosci robia co trzeba.
Nie mieszkam z nimi ,mieszka ktos inny ale boje sie sytuacji gdy bedzie gorzej. Nie mieszkajac z nimi ,mam komfort resetu .

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2019-10-10 o 20:39
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 14:25   #141
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Przeceniasz mnie. Poza tym ,moi rodzice wciaz mieszkaja razem , sa w miare sprawni.Mama ma demencje i od groma innych chorob( mysle ,ze spora czesc przez ojca) pokutą ojca jest czujnosc i uwaga , ktora musi jej poswiecac. Mam starsze rodzenstwo , ktore doswiadczylo wiecej . Pewnie ,ze kiedy rodzice zaczeli chorowac ,najpierw mama ,nie chcieli tego widziec . Niektore rzeczy trzeba bylo im i sobie uswiadomic . Wymagam wszystkiego dla mamy , dla ojca - wolna wola , chociaz w wiekszosci robia co trzeba.
Nie mieszkam z nimi ,mieszka ktos inny ale boje sie sytuacji gdy bedzie gorzej. Nie mieszkajac z nimi ,mam komfort resetu .
Robciu, ile lat mają Twoi rodzice?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 17:40   #142
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Alefeler 82 lata.

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2019-10-13 o 17:41
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 10:14   #143
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Brak wybaczenia nie jest równoznaczny z pragnieniem zemsty i rozpamiętywaniem.
No jeśli tego nie robisz, jesteś pogodzona z sytuacją, to oznacza, że nie zrobiłaś nic innego niż przebaczyłaś.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87238772]Dokładnie. Poza tym niektórych rzeczy nie da się wybaczyć. Serio. Mówienie 'wybaczenie da spokój twojej duszy' to wywieranie presji na ofiarze. No bo co jak ktoś nie potrafi wybaczyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Jakie wywieranie presji na ofierze? O czym Ty mówisz? Przebaczenie pomaga ofierze i tylko jej ma pomóc w wydobrzeniu, nabraniu dystansu, przepracowywaniu emocji.

Przeczytajcie sobie, co to jest "przebaczenie" w psychologii, psychoterapii i może to Wam rozjaśni sytuację, bo po prostu rozumiecie to pojęcie według potocznej definicji, tudzież chrześcijańskiej, a to na tym nie polega. Nie ma to nic wspólnego z żadną fizyczną akcją i stanowi element prawie każdej terapii.

I tak, sądzę, że są sytuacje, w których ludzie nie potrafią przebaczyć, ale niestety robią tym krzywdę sobie.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 22:31   #144
kiedyszmienienick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 13
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Wątek troszkę się rozbudował. Nie wszystkie wiadomości dotyczą mojej historii, ale myślę, że... tzn. chciałam tylko napisać jak to u nas teraz wygląda.
Tak jak opisywałam we wcześniejszych postach, napisałam smsa do rodziny. Tzn. wszystkich którzy ustalili, że nie wezmą babci chociażby na chwilkę na parę dni aby ulżyć mojej mamie. Napisałam, że nie podoba mi się jak traktowana jest moja mama, że zrobiono z niej służącą, że bardzo cierpi i potrzebuje chwili spokoju. Że zostałyśmy z tym wszystkim same. No po prostu ulało mi się. Pierwszy raz. Pisałam to pod wpływem emocji, a jak wiadomo emocje są złym doradcą.
Poprosiłam o naradę rodzinną by wszystko jeszcze raz omówić, by wspólnie zastanowić się jak odciążyć mamę. Zgodziły się.
Do spotkania doszło kilka dni temu. Na samym początku było mnóstwo ubliżania, podniesionych głosów, pyskówek między moją mamą a ciotkami. Nie chodziło o babcię, ale o stare zamierzchłe sprawy. Później atmosfera się oczyściła. Widocznie to było im potrzebne. Teraz dochodzimy do sedna. Jedna z ciotek wyjęła notatki i punkt po punkcie analizowała mnie pod kątem wysłanego smsa. Dowiedziałam się, że:
-czekałam na śmierć taty, żeby tylko pozbyć się babci z domu bo mi przeszkadza,
-że traktuję babcie jak worek ziemniaków (poprosiłam ciotki aby ulżyły mamie, zeby zabrały ją na jakiś czas do siebie)

- ze chce wykończyć babcię i pozostałe ciotki
- ze skłócam rodzinę
- ze jestem egoistką
- ze mam za dużo czasu i nękam je
- ze jestem głupia


Po tej części udało się ustalić, że ciotki będą opiekować się babcią tak jak dotychczas. Ok 2-3 godziny w tygodniu. Wykąpią babcię. Poprosiłam, zeby wzieły babcię na weekend, na obiad w niedzielę, na pare godzin bo to już ulży mojej mamie. Kategorycznie nie wchodzi to w grę bo babcia ma słabe serce i nie będą jej przewozić. Spytałam, czy były z tym u lekarza, bo może jakoś farmakologicznie można jej pomóc. Usłyszałam, że ciotka była u swojego lekarza rodzinnego opowiedziała o babci, o sytuacji w której się znajduje itp i lekarka na podstawie opisu ciotki postawiła diagnozę. Zaproponowałam wizytę u lekarza z naszego ośrodka - ciotki nie zgodziły się ponieważ to mój lekarz i na pewno jest przekupiony i postawi diagnozę która będzie fałszywa.
Udało mi się wyegzekwować aby kupiły pościel babci, bo ma już nieciekawą oraz załatwiłam, że lekami będzie zajmować jedna z ciotek (tzn bedzie chodzic do lekarza po recepty i kupować leki)
Na opiekunkę dla babci nas nie stać, a ciotki powiedziały, że jest w zapisie notarialnym, że mama z tatą mają się nią opiekować i tak ma być.



Więc tak jest. Nic nie możemy zrobić. Mama zaciska zęby i idziemy do przodu.

Edytowane przez kiedyszmienienick
Czas edycji: 2019-10-15 o 22:33
kiedyszmienienick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 06:21   #145
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez kiedyszmienienick Pokaż wiadomość
Na opiekunkę dla babci nas nie stać, a ciotki powiedziały, że jest w zapisie notarialnym, że mama z tatą mają się nią opiekować i tak ma być. .
w MOPSie można załatwić opiekunkę na parę godzin w tygodniu, bezpłatnie.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 06:32   #146
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez glossyzuz Pokaż wiadomość
w MOPSie można załatwić opiekunkę na parę godzin w tygodniu, bezpłatnie.
Nie bezplatnie , zalezy od dochodu , to jakis ryczatl , grosze ale jednak
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 07:43   #147
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
O ile eksa można puścić w niepamięć to z rodziną jest trudniej. Bo masz sprawę+całą rodzinę w pakiecie. Nie chcesz kontaktu z jedną osobą? No to tracisz wszystkie kontakt z rodziny, bo swoim brakiem wybaczenia rozbijasz jedność rodziny.
Porownanie eksow z krewnymi wydaje mi sie nieadekwatne. Nie lubisz eksa? Zrywasz kontakt i nawet mozecie sie juz nigdy nie spotkac. Niestety krewni wracaja jak bumerang, moga upominac sie o swoje racje w sadzie etc. Eks o ile to nie byly maz, to takie mozliwosci ma raczej ograniczone.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Co nie jest jednoznaczne, że muszę stawać z tą osobą w kółeczku, trzymać się za rękę i śpiewać kumbaya. .
Co to jest ten Kumbay? (szukalam w google i nadal pytam).

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Brak wybaczenia nie jest równoznaczny z pragnieniem zemsty i rozpamiętywaniem.
Tez tak uwazam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 08:36   #148
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Co to jest ten Kumbay? (szukalam w google i nadal pytam).

https://www.youtube.com/watch?v=vo9AH4vG2wA
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 08:47   #149
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Współczuję ci takiej pozbawionej serc rodziny. Ciotki są straszne, dodatkowo dają swoim córkom przykłądy fatalne i jest duża szansa że na starość podobnie zostaną potraktowane przez własne dzieci.
Przykre co powiem ale babcia wiecznie żyć nie będzie (tak szczerze to twoje ciotki tak się właśnie zachowują jakby tylko na to czekały), w takim wieku szczególnie każdy dzień może być tym ostatnim. W tym pociecha dla twojej mamy że w końcu odetchnie.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-10-16 o 08:48
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 16:22   #150
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Nie bezplatnie , zalezy od dochodu , to jakis ryczatl , grosze ale jednak
Moja przyjaciółka płaciła za opiekunkę ojca 550zł. Brana była pod uwagę jego emerytura i dochód dzieci, oraz to, że dzieci uczestniczą w opiece, bo w tym przypadku Mops dokłada +/- połowę pieniędzy.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-01 09:26:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.