Ślub za granicą - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-07, 16:22   #811
ewell
Raczkowanie
 
Avatar ewell
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 160
Dot.: Ślub za granicą

wielkie dzięki za odpowiedź! Właśnie znalazłam na fb grupę mieszkańców tej wysepki (300mieszkańców jest tylko na tej wysepce ) i napisałam wiadomość z prośbą o nr telefonu do kościółka. Okazuje się, że w internecie nigdzie nie ma kontaktu :/ Będę robić co w mojej mocy bo miejsce jest jak z bajki. Wysepka 300mieszkańców o powierzchni 3,8km2 od podajrze 2004 dopiero doprowadzony prąd, a sam kościółek? malutki, kamienny na wzgórzu wyspy z widokiem na ocean
ewell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 16:49   #812
Byqarolina
Przyczajenie
 
Avatar Byqarolina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Waw/Augu
Wiadomości: 15
Dot.: Ślub za granicą

Wzięłam ślub za granicą-w Chorwacji. Powiem,że mój mąż był bardzo sceptycznie nastawiony do całego wyjazdu,ale po wszystkim okazało się,że stwierdził: "To był najlepszy pomysł pod słońcem!". Szok Byliśmy razem z najbliższymi osobami,w sumie 10 osób. Najwięcej problemów było oczywiście z polskim kościołem,ponieważ braliśmy ślub kościelny, ślub cywilny wydarzył się w Polsce, z resztą jest to jeden z wymogów ceremonii za granicą. I powiem szczerze,ze zawsze śmiałam się z tych biur organizujących śluby i wesela oraz z ludzi korzystających z ich usług Aż tu nagle okazało się,że życie potoczyło się w ten sposób, że stałam się jedną z klientek całe szczęście. Wszystko przygotowane tak jak chciałam,zaczęliśmy wcześnie,na spokojnie,właściwie wszystko drogą mailową i telefoniczną. Obsługa na najwyższym poziomie, bez narzucania, z wyczuciem. Ślub z polskim księdzem,sesja zdjęciowa, wspaniała kolacja po ceremonii. Było wspaniale. Dlaczego za granicą? Bo nie chciałam rodzinnego spędu,wesela, karmienia się tortami, prezentów, zaproszeń itp itd. Chciałam,żeby to była wyjątkowa chwila dla nas. Intymna, jedyna w swoim rodzaju dla nas,ale też dla rodziców Chyba o to w tym wszystkim chodzi,prawda?
Byqarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 14:37   #813
SekretyOdchudzania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 21
Dot.: Ślub za granicą

Super pomysł Mój TŻ niestety chciał wesele. Więc się zgodziłam. Teraz mnie to trochę przytłacza ...
SekretyOdchudzania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 13:39   #814
sloneKartofle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 35
Dot.: Ślub za granicą

Ojej nie powinnaś się zgadzać na wszystko czego chce TŻ. W końcu to powinien być tez Twój dzień ...
sloneKartofle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 09:58   #815
ewell
Raczkowanie
 
Avatar ewell
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 160
Dot.: Ślub za granicą

Powiem, że zabawy z tym co nie miara :/ tyle załatwiania tyle dzwonienia biegania nigdzie nie otrzymałam rzetelnej informacji i caly czas nic nie jest do konca wiadome niestety. Ale się nie poddaję i cały czas się staram, żeby się udało w końcu jest tego warte <3
ewell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 20:04   #816
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: Ślub za granicą

Czy ktoś - poza wizażanką, która pisała w tym wątku w 2011 r. - brał ślub w Rzymie?
__________________
Keep calm and play squash
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 16:44   #817
PaniduzeP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 14
Dot.: Ślub za granicą

Cześć,
czy mogłybyście polecić jakies biuro/agencje organizującą sluby za granicą ? W miarę przyzwoitych cenach. Chodzi mi konkretnie o Jamajkę, Dominikane lub Mauritius
PaniduzeP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-22, 16:53   #818
mada1492
Raczkowanie
 
Avatar mada1492
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 271
Dot.: Ślub za granicą

Jak Dominikana i Mauritius to polecam biuro 5 Events Ślub za granicą. Ostatnio się orientowaliśmy u nich odnośnie pakietów na śluby egzotyczne i w Europie i z tego co usłyszeliśmy przekonało nas w 100% do Egzotyki ))))
__________________
sukienka japan style

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=13466780
mada1492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 16:10   #819
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez riliana Pokaż wiadomość
Czy ktoś - poza wizażanką, która pisała w tym wątku w 2011 r. - brał ślub w Rzymie?
I jak udało się wziąć ślub w Rzymie? Właśnie zastanawiamy się nad lokalizacja i ze względu na porę roku mamy do wyboru Maderę, Rzym, Toskanie i Korfu jakieś porady co do organizacji? Myślimy żeby jednak nie organizować samemu ślubu a przez jakieś biuro podróży. Co sądzicie o 5 events? Ktoś korzystał z ich usług?
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.

Edytowane przez Paulinkus
Czas edycji: 2016-08-08 o 19:05
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 08:41   #820
olga_qte
Przyczajenie
 
Avatar olga_qte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Ślub za granicą

Cześć dziewczyny!
Jestem świeżo po ślubie na Teneryfie. Organizowała go dla mnie moja ciocia/matka chrzestna, która jest Polką, mieszka tam od ponad 20 lat i pracuje jako tłumaczka. Wszystko wyszło wspaniale i ciocia aktualnie planuje rozszerzyć działalność. Trzeba tylko zaznaczyć, że w grę wchodzi ślub kościelny, bo o dziwo by wziąć cywilny trzeba mieć zameldowanie na Teneryfie. Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana to mogę podać więcej info i kontakt do cioci. Pozdrawiam!
olga_qte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 21:11   #821
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
I jak udało się wziąć ślub w Rzymie? Właśnie zastanawiamy się nad lokalizacja i ze względu na porę roku mamy do wyboru Maderę, Rzym, Toskanie i Korfu jakieś porady co do organizacji? Myślimy żeby jednak nie organizować samemu ślubu a przez jakieś biuro podróży. Co sądzicie o 5 events? Ktoś korzystał z ich usług?
Udało Wszystko organizowane samemu, co więcej - na instrukcji z kościoła było od razu zaznaczone, że nie przyjmują zgłoszeń od firm/ pośredników. Cały ślub zorganizowany zdalnie
__________________
Keep calm and play squash
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-17, 12:00   #822
aniwlam1
Przyczajenie
 
Avatar aniwlam1
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Ślub za granicą

Witajcie,

Jeśli poważnie myślicie o ślubie za granicą z przyjemnością podzielę się z Wami doświadczeniami xxx Wiem jak bardzo stresujące potrafią być wszelki formalności, przez które młoda para musi przebrnąć organizując ślub za granicą i jedno co według mnie ma ogromne znaczenie to polskojęzyczna obsługa zarówno u nas jak i w kraju, który wybierzecie sobie na ślub. I oczywiście dbałość o każdy najdrobniejszy szczegół .

Zapraszam xxxx

Pozdrawiam,

Malwina

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-10-17 o 15:08 Powód: reklama
aniwlam1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 16:15   #823
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Ślub za granicą

Podbijam


są jakies panny młode tegoroczne ?

myślę o slubie na Sycylii na wiosneę, skromnie tylko nasza 2, ceremonia na plazy i sesja foto nic wiecej. Ale boje się, że cena pakietu mnie zabije, wiec mysle tez o jakiejs greckiej wyspie ( ceny duzo nizsze )


ujawniac sie która z was w tym roku organizowała slub za granicą
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 21:06   #824
pitu pitu
Rozeznanie
 
Avatar pitu pitu
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 843
Dot.: Ślub za granicą

Chętnie poczytam, bo też się zastanawiamy. Ceny nas trochę przerażają i zastanawiam się czy nie da się tego zrobić trochę taniej.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
Pudi pudi
pitu pitu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 17:39   #825
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: Ślub za granicą

Organizujcie sami, to nie jest rocket science, a na pewno taniej niż z pośrednikiem
__________________
Keep calm and play squash
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 09:33   #826
Kasiek112
Przyczajenie
 
Avatar Kasiek112
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 19
Dot.: Ślub za granicą

Też chciałabym się podpiąć pod temat. Zerkałam póki co co oferują poszczególne firmy - z ciekawości. Ale widzę, że trochę tu jest osób co mają to za sobą. I takie pytanie z mojej strony. Czy ktoś może mi powiedzieć jaki jest przybliżony koszt takiego ślubu?
Kasiek112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 12:20   #827
PaniduzeP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 14
Dot.: Ślub za granicą

Cześć
Ja brałam ślub na plaży na Bali. Koszt to ok. 40 tysięcy, zależy od pakietu, hoteli itp.
PaniduzeP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 17:50   #828
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez Kasiek112 Pokaż wiadomość
Też chciałabym się podpiąć pod temat. Zerkałam póki co co oferują poszczególne firmy - z ciekawości. Ale widzę, że trochę tu jest osób co mają to za sobą. I takie pytanie z mojej strony. Czy ktoś może mi powiedzieć jaki jest przybliżony koszt takiego ślubu?
U nas wyszło ok. 20tys., uwzględniając w tym też sukienkę i garnitur
__________________
Keep calm and play squash
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 11:16   #829
olga_qte
Przyczajenie
 
Avatar olga_qte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Ślub za granicą

Koszt mojego ślubu na Teneryfie za przyjęcie w lokalnej knajpie dla 30 osób + taksówki odwożące gości po imprezie + kasa dla księdza - to było ok. 2 tysiące euro
olga_qte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-02, 12:26   #830
ewelax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub za granicą

Hej wyślesz mi adres tej firmy która zajmowala się twoim weselem na Cyprze? Ile was to wyszło i na ile osób było wesele?
ewelax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 21:35   #831
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Ślub za granicą

Dziewczyny, podbijam! Czy któraś organizowała ślub za granicą sama? Ja myślałam kiedyś o Grecji, Chorwacji, Włoszech, Cyprze...gdzieś stosunkowo blisko, żeby może nawet zaprosić kilka osób i nie wydać 20-30 tys...może wynająć autokar, a noclegi rodzinka (z 15-20 osób) sami opłacą, bez kupowania prezentów/dawania kopert? tylko nie wiem czy to by przeszło
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 17:33   #832
dark_rose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Ślub za granicą

Hej, udało Ci się coś znaleźć? Ja teraz szukam ciekawego miejsca na ślub i firmy, która pomoże w organizacji
dark_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 08:15   #833
Intikate
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 10
Dot.: Ślub za granicą

Najlepiej załatwiać przez jakieś osoby które się w tym specjalizują. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-07-01 o 11:27 Powód: link
Intikate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 16:45   #834
Julijka21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 5
Dot.: Ślub za granicą

Znajomi mieli ślub na Maderze, xxx , że jestem pod ogromnym wrażeniem miejsca i uroczystości. BAJKA

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-07-24 o 09:15 Powód: reklama
Julijka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-06, 22:03   #835
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ślub za granicą

Hej. My w tym roku mieliśmy ślub na Korfu. Jesteśmy zachwyceni, że udało nam się spełnić marzenie o ślubie za granicą i, co ważniejsze, nad brzegiem morza <3. Jeżeli naprawdę o tym marzycie, to nie wahajcie się. Nie zmieniajcie koncepcji wbrew swoim marzeniom o tym wyjątkowym dniu. Jak ma być plener, to plener, a nie knajpka, w której nie ma tego klimatu, co chcecie. Do odważnych świat należy .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-07, 13:20   #836
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Hej. My w tym roku mieliśmy ślub na Korfu. Jesteśmy zachwyceni, że udało nam się spełnić marzenie o ślubie za granicą i, co ważniejsze, nad brzegiem morza <3. Jeżeli naprawdę o tym marzycie, to nie wahajcie się. Nie zmieniajcie koncepcji wbrew swoim marzeniom o tym wyjątkowym dniu. Jak ma być plener, to plener, a nie knajpka, w której nie ma tego klimatu, co chcecie. Do odważnych świat należy .
Cześć Bananalama
Cieszę się, że był to Wasz wymarzony dzień
A korzystaliscie z usług jakiejś firmy czy sami to organizowaliście? Mieliście jakieś przyjęcie potem z gośćmi czy sami rodzice/świadkowie? Zastanawiam się jakich kosztów trzeba się tu spodziewać
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-02, 11:29   #837
problematiq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43
Dot.: Ślub za granicą

Podbijam temat. W marcu lecimy na Teneryfę (mamy już bilety i noclegi) i myślimy nad ślubem cywilnym właśnie tam. W kilku miejscach spotkałam się z info, że ślub cywilny tam nie jest możliwy bez zameldowania - czy to aktualne? Jeśli tak, to czy da się to jakoś 'obejść'? Gdzie najlepiej zasięgnąć informacji odnośnie zorganiozwania tego? Lepiej samemu (gdzie?) czy może łatwiej z jakąś agencją? Z góry dzięki.
problematiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 14:17   #838
Aanna2020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub za granicą

Chcialibyśmy się pobrać na plaży z palmami z błękitnym oceanem w tle. Mauritius lub Hawaje. Który kierunek z doświadczenia ślubnego lub wczasowe go możecie polecić?
Aanna2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 13:18   #839
aniwlam1
Przyczajenie
 
Avatar aniwlam1
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Ślub za granicą

Polecam Dominikanę - najpiękniejsze plaże i gaje palmowe. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-01-07 o 10:22 Powód: link
aniwlam1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 13:53   #840
major4f
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 4
Dot.: Ślub za granicą

A co z gośćmi? Zapraszacie na swój własny koszt?
major4f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 13:53:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.