Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-12, 19:28   #61
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: do Pana Doktora!!!!!!!

co rozumiesz przez słowo "bezpieczne"? zabchodzi ci o zabezpieczenie przed ciążą czy ewentualne skutki uboczne. odnośnie tego co przepisał ci lekarz to chyba nie zrobił tego w ciemno( miałaś badania krwi?) wię powinny być pda ciebie właściwe.

POWIKŁANIA, KTÓRE MOGĄ (tzn nie muszą) WYSTĄPIĆ PRZY STOSOWANIU DOUSTNYCH ŚRODKÓW ANTYKONCEPCYJNYCH:

· sprawy zakrzepowo - zatorowe,
· zatorowość płucna,
· udar mózgu,
· zawał serca,
· ostre zaburzenia widzenia,
· zakrzepowe zapalenie żył,
· nowotwory: rak piersi, rak szyjki macicy,
· guzy wątroby,
· schorzenia wątroby,
· zastój żółci,
· silny wzrost ciśnienia krwi, nadciśnienie, silne bóle głowy,
· trądzik,
· zmiany skórne, łojotokowe,
· zwiększony apetyt,
· zmiany w masie ciała,
· nieregularne krwawienia,
· uczucie napięcia w piersiach,
· zmiany w obrębie gruczołów piersiowych,
· zaburzenia popędu płciowego,
· depresyjne nastroje,
· nudności, wymioty i inne zaburzenia żołądkowo - jelitowe,

Uwaga!
Podane skutki uboczne pochodzą
z ulotek i broszur producentów środków antykoncepcyjnych.

a tak na przyszłość to tytuł postu powinien zawierać "opis" twojego problemu. to ułatwi kożystanie z wyszukiwarki innym osobom zaiteresowanym tym tematem. wyobrażasz sobie co by było gdyby każdy tak nazywał swoje posty? ponadto kożystaj z wyszukiwarki, ja skorzystałam i znalazłam ze 40 postów na temat diane 35

pozdrawiam

i mam nadzieje że nie czujesz sie potraktowana zbyt surowo, naprawde nie to miałam na celu
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 12:39   #62
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: DIANE-35

fuj fuj Diane 35. To ma byc jako srodek antyoncepcyjny czy na tradzik? Bo to nie jest typowo do antykoncepcji....w ogole ja jestem przeciwna tym tabletkom
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 13:50   #63
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez istotka
fuj fuj Diane 35. To ma byc jako srodek antyoncepcyjny czy na tradzik? Bo to nie jest typowo do antykoncepcji....w ogole ja jestem przeciwna tym tabletkom
a czy jestes lekarzem?
Wytlumacz mi prosze na podstawie jakiego profilu hormonalnego sa one fuj?
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 14:58   #64
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: DIANE-35

co do diane35 sa to tabletki antykoncepcyjne ktore maja wplyw na leczenie tradziku w woli jasnosci wielu lekarzy podaje je rowniez kobieta chorym na PCOS w celu wyregulowania cykli i hormonow. Skutki uboczne maja jak kazde leki ktore prtzyjmujemy w koncu nawet witaminy wywoluja skutki uboczne. Dobre pytanie bylo zadane co masz na mysli mowiac "bezpieczne"? Jesli chodzi o dzialanie antykoncepcyjne to jesli bedziesz je wlasciwie przyjmowac to bedziesz zabezpieczona przed ciaza a wszystki skutki uboczne ktore moga wystapic masz podane w ulotce informacyjnej, a wybor tabletek antykoncepcyjnych jest ogromny jednakze musza byc one odpowiednio dobrane do twoich wynikow badan hormonalnych, twojego wieku i wielu innych czynnikow, najlepiej by bylo jakbys porozmawiala ze swoim ginekologiem ktory ma twoje wyniki i wie o tobie duzo i on ci zapewne najlepiej odpowie na twoje pytania tutajnawet lekarz nie jest w stanie ci odpowiedziec bo nie zna ciebie, stanu twojego zdrowia jak rowniez nie ma przed soba twoich wynikow badan oraz nigdy cie nie badal
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 15:10   #65
***
Raczkowanie
 
Avatar ***
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 97
GG do ***
Dot.: DIANE-35

witaj. ja moge śmiało powiedzieć ze te tabletki sa bardzo dobre. moja kolezanka je przyjmuje ijest z nich bardzo zadowolona!!!!!!! bardzo ładnie wygląda,poprawiła jej sie cera i wogóle. a co do antykoncepcji nie mam zadnych zastżerzeń!!!!!!!!! chyba tez nan nie zmienie
*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 13:13   #66
kafetka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Thumbs down Dot.: DIANE-35

Jeśli chodzi o diane - 35 - nie polecam. Właśnie kończę opakowanie i obiecuję sobie że już nigdy nie wezmę ich do ust! Fakt, przed ciążą chroniły tak dobrze jak inne tabletki, lecz skutki po tych tabletkach są masakryczne. Boli mnie brzuch, bolą mnie straaaasznie piersi - nie mogę ich wręcz dotknąć. I co mi po takich tabletkach...
Kiedyś brałam Cilest, ale moj "wspaniały" lekarz stwierdził, ze po co mam wydawać tyle pieniędzy miesięcznie, jak mogę zazywać Diane 35, które dodatkowo wyleczą mi problemy z cerą! Strasznie załuję że go poosłuchałam...
Dziewczyny, w przyszłym tygodniu wybieram sie do nowego lekarza ginekologa w celu zapisania mi tabletek antykoncepcyjnych, i jeśli możecie proszę was MOCNIUTKO o propozycję jakichś naprawde dobrych środków - cena ok. 30zł.

dzięki za wasze odpowiedzi
__________________
kafetka
kafetka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 13:16   #67
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: DIANE-35

alenikt z nasw ci nie poleci tabletek z prostej przyczyny kazdy inaczej je toleruje przyklad z diane 35 a ich zapisanie warunbkuja twoje wyniki i badanie jakie lekarz przeprowadzi kazdy organizm jest inny i najlepiej lek doradzi ci lekarz przyklad ktospolecicizalozmy logest a ty go bedziesz zle tolerwoac lub bedzie kompletnie nieodpowiedni dla ciebie
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-15, 13:26   #68
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: DIANE-35

Z tego, co pamiętam z ulotki, to Diane nie jest typowym lekiem antykoncepcyjnym. Jest przepisywana na problemy skórne, a działanie antykoncepcyjne jest niejako dodane, ponieważ skład leku mógłby uszkodzić płód.
Tabletek tych nie powinno się stosować jako lek antykoncepcyjny.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 13:31   #69
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: DIANE-35

one salekiem antykoncepcyjnym a na ulotce tak pisze bodzieki temu jest on na znizke i jest taki tani dlatego pisze ze jest glownie na problemy skorne a tak faktycznie ejst to typowy lek antykoncepcyjny ktory dzieki swojemu skladowi wplywa na kondycje cery tak mi kiedys tlumaczyl dermatolog i ginekolog
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 14:05   #70
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Thumbs up Dot.: DIANE-35

Skończyłam trzecie opakowwanie diane
Jest ok. Miesiączki mam tylko trochę skąpe niż przed, ale to mne nie martwi. Ogólnie jestem z nich zadowolona.
Jedyny minus: zauważyłam więcej pajączków na nogach . Ale mam dziedziczną skłonność do żylaków plus siedząca praca... czyli spodziewałam się tych objawów.

Badania wątrobowe i hormonalne pokazały, że wszystko jest ok. Miałam robione przed pierwszą tabletką i w połowie 3-go opakowania.

Wg mnie trzeba po prostu dobrze dobrać tabletki do organizmu.. Jednej z nas będzie pasowało to, innej tamto

Pozdawiam
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 11:44   #71
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez sylwia.gda
a czy jestes lekarzem?
Wytlumacz mi prosze na podstawie jakiego profilu hormonalnego sa one fuj?
a czy trzeba byc lekarzem ??? bralam te tabletki przez rok chyba....nie polecam, w ogole. Skutki brania tych tabletek wychodza po czasie. Jesli ktos ma delikadny zoladek, to nie powinien ich brac. Te tabletki maja duzo hormonow, tak jak kiedys srodki antykoncepcyjne. Zastanawiam sie dlaczego onie tego nie wycofaja.....taka odp. Ci pasuje czy mam sie produkowac dalej???
Aaaa i bardzo zaluje, ze je w ogole bralam...
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-16, 12:20   #72
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez Misiaczek20
one salekiem antykoncepcyjnym a na ulotce tak pisze bodzieki temu jest on na znizke i jest taki tani dlatego pisze ze jest glownie na problemy skorne a tak faktycznie ejst to typowy lek antykoncepcyjny ktory dzieki swojemu skladowi wplywa na kondycje cery tak mi kiedys tlumaczyl dermatolog i ginekolog
no to bez sensu taka ulotka bo w końcu ulotka ma opisywać dokładne włąaściwości leku, a nie ściemniać żeby była zniżka, no nie? I jak tu wierzyć ulotce do leku? Przecież powinna być przede wszystkim RZETELNA DLA PACJENTKI, a nie dla przemysłu farmaceutycznego!
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 13:51   #73
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: DIANE-35

Taverney- nie martw się, moim zdaniem ta informacja z ulotki jest rzetelna.
nie jest to lek antykoncepcyjny (znaczy, że ktoś kto nie ma problemów typu trądzik, wysoki testosteron, a zależy mu tylko na efekcie antykoncepcyjnym, nie powinien go brać, bo po co takiej osobie brać cyproteron, który jest składnikiem).
natomiast niewątpliwym działaniem ubocznym tego leku jest efekt antykoncepcyjny pytanie, na ile pewny. podobno najlepszy efekt dają jednak tabletki nie tylko z estrogenami, ale i progesteronem. ogólnie ja stosowałam je przez jakiś rok bez innego zabezpieczenia i dzieciaczka się nie doczekałam (uff). jednak w przyszłości stawiałabym na pewniejsze zabezpieczenie

co do tych zniżek, to nie rozumiem, przecież właśnie na antykoncepcyjne są zniżki i na ten też.

istotka- nie mają wcale tyle hormonów, co tabletki kiedyś. składnik estrogenowy 35 mcg, inne nowoczesne tabletki mają wprawdzie 30, ale do tego składnik progesteronowy, którego diane nie ma.

poza tym uważam, że dobrze, że jest taki lek, bo podobno wiele osób go używa i sobie chwali. mnie np. nie pasował zupełnie, ale moim zdaniem nie należy się sugerować opiniami innych

no i jeśli chodzi o bezpieczeństwo, z wszystkimi lekami hormonalnymi (i ni tylko) jest ten sam problem- czy w ogóle jest coś takiego, jak cakowicie bezpieczny lek??
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 22:05   #74
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: DIANE-35

hm....no to ja nie wiem jak to jest z tymi hormonami, kiedys czytalam, ze to lek starej generacji....no ale moze, w kazdym razie ja jestem na NIE. Ale prawda jest taka, ze gdybym byla na cos zdecydowana, to nawet takie wypowiedzi jak moje teraz, by mnie nie odstraszyly kazdy w koncu ma swoj rozum....i kazdy inaczej reaguje na rozne leki....mi to jedynie zaszkodzilo :|
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 21:33   #75
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez istotka
fuj fuj Diane 35. To ma byc jako srodek antyoncepcyjny czy na tradzik? Bo to nie jest typowo do antykoncepcji....w ogole ja jestem przeciwna tym tabletkom
Ja wogóle jestem przeciwny wszelkim lekom.
Lepiej być zdrowym i bogatym, niż chorym i biednym!
Jestem także przeciw aspirynie, bo powoduje krwotoki z żołądka a w przypadku silnej reakcji organizmu - nawet zgon.
Pisałem już że odsetek powikłań, złego samopoczucia jest większy po Diane 35 niż po innych tabletkach! To nie jest z pewnością środek dla wszystkich!


W.K.
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 10:07   #76
malenkaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
Dot.: DIANE-35

dziekujwe wszystkim za opowiedz.Od 4 miesiecy nie mam okresu,zrobilam badania i mam zbyt wysoki poziom testosteronu i zbyt niski progesteronu,ginekolog powiedział ze jedynie te tabletki mi pomoga,moge oczywicie brac jakiekolwiek inne anty ale to bedzie praktycznie mijac sie z celem.Kiedys brałam diane przez prawie 2 lata i zle sie po nich czułam,prawie wpadłabym w depresję,wiem ze jest tyakie ryzyko brania tych tabletek.Jak brałam je wczesniej to nie mialam problemów z tradzikiem wogóle,ale zostały mi przepisane,po odstawieniu jakis rok temu,po kilku miesiacach zaczęły się problemy,do tej pory nie radze sobie z trądzikiem.Boje sie troche ponownie brac te tabletki.dzis wziełam ostatnia tabletke pierwszego opakowania.
malenkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 10:15   #77
monika1510
Raczkowanie
 
Avatar monika1510
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 86
GG do monika1510 Send a message via Skype™ to monika1510
Dot.: DIANE-35

Ja biore Diane-35 od dwoch lat z kilkoma przerwami miesiecznymi i dla mnie sa rewelacyjne; tradziki znikl, wloski sie szybko nie przetluszczaja i jeszcze nie zaszlam w ciaze... Naprawde polecam
monika1510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 10:53   #78
malenkaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
Dot.: DIANE-35

a nie bolą Cię piersi,nie masz wahan nastrojów??
malenkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 11:08   #79
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez malenkaaaa
dziekujwe wszystkim za opowiedz.Od 4 miesiecy nie mam okresu,zrobilam badania i mam zbyt wysoki poziom testosteronu i zbyt niski progesteronu,ginekolog powiedział ze jedynie te tabletki mi pomoga,moge oczywicie brac jakiekolwiek inne anty ale to bedzie praktycznie mijac sie z celem.Kiedys brałam diane przez prawie 2 lata i zle sie po nich czułam,prawie wpadłabym w depresję,wiem ze jest tyakie ryzyko brania tych tabletek.Jak brałam je wczesniej to nie mialam problemów z tradzikiem wogóle,ale zostały mi przepisane,po odstawieniu jakis rok temu,po kilku miesiacach zaczęły się problemy,do tej pory nie radze sobie z trądzikiem.Boje sie troche ponownie brac te tabletki.dzis wziełam ostatnia tabletke pierwszego opakowania.

hmmm a oprocz badan hormonalnych na te akurat hormony mialas inne badania ?? typu FSH, LH, USG dopochwowe, hormony tarczycyc itp ??
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-19, 12:37   #80
malenkaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
Dot.: DIANE-35

miałam nastepujące badania:
E2 estriadol,FSH,LH,progeste ron,prolaktyna,testostero n,zadne z wyników nie były zadowalajace ale najgorzej wypadł testosteron i progesteron jak wspomniałam wyzej,pod koniec drugiego opakowania mam zrobic badania watrobowe,usg miałm robione kiedys,ale możliwe ze zrobie przy nastepnej wizycie!
malenkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:37   #81
malenkaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez Misiaczek20
hmmm a oprocz badan hormonalnych na te akurat hormony mialas inne badania ?? typu FSH, LH, USG dopochwowe, hormony tarczycyc itp ??
miałam nastepujące badania:
E2 estriadol,FSH,LH,progeste ron,prolaktyna,testostero n,zadne z wyników nie były zadowalajace ale najgorzej wypadł testosteron i progesteron jak wspomniałam wyzej,pod koniec drugiego opakowania mam zrobic badania watrobowe,usg miałm robione kiedys,ale możliwe ze zrobie przy nastepnej wizycie!
malenkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 16:52   #82
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: DIANE-35

Hmm....9 miesięcy temu brałam jeszcze Diane 35. Przepisała mi je Pani Ginekolog. Zbadała mnie tylko i to wszystko [ nie miałam żadnycgh usg itp]. Fakt cera mi się poprawiła nie mam już takiego trądziku, a tabletek nie biorę już od 4 miesiący. Sama nie wiem dlaczego z nim zrezygnowałam, moze dlatego że nauczyłam się na róznych forach o nich dobrych i złych opinii.Ze ryzyko zachorowania na raka piersi jest znacznie powyższone.
Chciałam teraz do nich powrócić ale nie dziękuję...
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 16:57   #83
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: DIANE-35

podobno nie znacznie, a dwukrotnie
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 17:10   #84
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez malenkaaaa
miałam nastepujące badania:
E2 estriadol,FSH,LH,progeste ron,prolaktyna,testostero n,zadne z wyników nie były zadowalajace ale najgorzej wypadł testosteron i progesteron jak wspomniałam wyzej,pod koniec drugiego opakowania mam zrobic badania watrobowe,usg miałm robione kiedys,ale możliwe ze zrobie przy nastepnej wizycie!

Malenkachcialabym z toba pogadac jak cos odezwij sie na moim gg moze bede w stanie cos ci doradzic ale wole na gg bo musze ci zadac sporo pytanek
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 20:36   #85
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez Misiaczek20
co do diane35 sa to tabletki antykoncepcyjne ktore maja wplyw na leczenie tradziku w woli jasnosci wielu lekarzy podaje je rowniez kobieta chorym na PCOS w celu wyregulowania cykli i hormonow. Skutki uboczne maja jak kazde leki ktore prtzyjmujemy w koncu nawet witaminy wywoluja skutki uboczne. Dobre pytanie bylo zadane co masz na mysli mowiac "bezpieczne"? Jesli chodzi o dzialanie antykoncepcyjne to jesli bedziesz je wlasciwie przyjmowac to bedziesz zabezpieczona przed ciaza a wszystki skutki uboczne ktore moga wystapic masz podane w ulotce informacyjnej, a wybor tabletek antykoncepcyjnych jest ogromny jednakze musza byc one odpowiednio dobrane do twoich wynikow badan hormonalnych, twojego wieku i wielu innych czynnikow, najlepiej by bylo jakbys porozmawiala ze swoim ginekologiem ktory ma twoje wyniki i wie o tobie duzo i on ci zapewne najlepiej odpowie na twoje pytania tutajnawet lekarz nie jest w stanie ci odpowiedziec bo nie zna ciebie, stanu twojego zdrowia jak rowniez nie ma przed soba twoich wynikow badan oraz nigdy cie nie badal
Misiaczku Diane-35 to NIE są tabletki antykoncepcyje, nigdzie na opakowaniu nie ma napisane "tabletki antykoncepcyjne", żaden normalny lekarz nie przepisze tego jako antykancepcja, zwłaszcza młodym dziewczynom, jest to lek stosowany w zaburzeniach hormonalnych, brałam go ponad 2 lata i nie mam do niego zastrzeżeń
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 20:41   #86
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez kafetka11
Jeśli chodzi o diane - 35 - nie polecam. Właśnie kończę opakowanie i obiecuję sobie że już nigdy nie wezmę ich do ust! Fakt, przed ciążą chroniły tak dobrze jak inne tabletki, lecz skutki po tych tabletkach są masakryczne. Boli mnie brzuch, bolą mnie straaaasznie piersi - nie mogę ich wręcz dotknąć. I co mi po takich tabletkach...
Kiedyś brałam Cilest, ale moj "wspaniały" lekarz stwierdził, ze po co mam wydawać tyle pieniędzy miesięcznie, jak mogę zazywać Diane 35, które dodatkowo wyleczą mi problemy z cerą! Strasznie załuję że go poosłuchałam...
Dziewczyny, w przyszłym tygodniu wybieram sie do nowego lekarza ginekologa w celu zapisania mi tabletek antykoncepcyjnych, i jeśli możecie proszę was MOCNIUTKO o propozycję jakichś naprawde dobrych środków - cena ok. 30zł.

dzięki za wasze odpowiedzi
atykoncepcja Diane jest niejako działaniem dodatkowym, co do zmiany lekarza to masz absolutnie racje... polecam Logest
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 21:16   #87
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: DIANE-35

on jest normalnie przez ginekologow uzywany jako lek anytykoncepcyjny a czemu na opakowaniu tak nie psize juz tlumaczylam
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 18:14   #88
malenkaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
Dot.: DIANE-35

hej misiaczek,odezwij sie na moim gg 5830607,albo napisz mi kiedy na nim bedziesz,pozdrawiam!!!
malenkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 14:32   #89
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: DIANE-35

biorę Dianę 2 miesiąc
czuję się tak jak wczesniej - czyli świetnie
efekt uboczny to taki, że urosły mi piersi i stały się bardziej czułe (takie nabrzmiałe jakby) i zwiększony apetyt - ale nad tym da się panować
cera? - łojotok, bo to z nim mam problem, niemal ustąpił, buzia po dwóch miesiącach wygląda o niebo lepiej niz kiedyś. Niemniej nie chcę ciągle brać Diany. Myślę, że najpóźniej po wakacjach, ale raczej przed, zmienię je na inne - Cilest który już brałam albo inne - które przepisze mi lekarz

dianę przepisał mi dermatolog
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 15:11   #90
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Zamiana diane 35 na Yasmin

WItam,
Moj nowy lekarz bez uprzednich badan zdecydowal, ze powinnam zamienic uzywanie diane 35 na jakis nowy preparat YASMIN (ponoc o niebo lepszy ? a cala pewnoscia o 28 zl drozszy...)
Co Pan o tym sadzi ?
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.