Fatalne skutki głodówki... Co teraz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-21, 12:53   #1
DianQa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Question

Fatalne skutki głodówki... Co teraz?


Witam... Jakiś czas temu stosowałam głodówkę (co było okropnym błędem) na której i tak nie schudłam bo robiłam 2 dni po 400-600 kcal, a 3 dnia miałam atak i jadłam ile wlezie.... Aktualnie mam problem, ponieważ zbyt szybko zwiększyła kaloryczność przez co przytyłam.... Jestem załamana i nie wiem co dalej robić.... Każdego dnia moja waga skacze nawet o 1-2 kilogramy w górę lub w dół w zależności od tego ile zjem poprzedniego dnia... Co mam robić? Wrócić do 600 kcal i co tydzień zwiększać kaloryczność o 100? + Ćwiczenia? Czy jeść więcej i ćwiczyć i wszystko się unormuje?? Proszę powiedzcie mi co robić bo pogubiłam się w tym wszystkim...
DianQa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 14:36   #2
delov
Raczkowanie
 
Avatar delov
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 147
Dot.: Fatalne skutki głodówki... Co teraz?

emmm to normalne, ze waga sie waha o 1-2kg xd O jakie niby fatalne skutki Ci chodzi? Ze waga sie waha jedynie? Nie wiem czego oczekiwalaś po głodówce i to takiej krotkiej. Żeby schudnąć z glowa o ile jest to KONIECZNE, trzeba sobie wyliczyc zapotrzebowanie dzienne(cpm) i odjac na poczatek 200-300kcal i jeść w miare zdrowo ale też nie ogarniczac sie i zabraniac sobie czegokolwiek bo to od nadwyzki kcal a nie danego produktu sie tyje. Przy okazji prosze nie wierzyc w te jakies "cudowne" tabletki wspomagajace odchudzanie, soczki oczyszczajace (od oczyszczania jest watroba i nerki) czy odkwaszajace?(kolejny bzdurny wymysl xd ) czy ta dabrowska bo to tylko przyniesie wiecej szkody niz pozytku w przy okazji kasa zamiast pojść na jakies smaczne jedzonko to pojdzie na jakies nieprzebadane suple. Nawet jak tam cos podskoczy wagi to nie ma sie co przejmowac bo to moze byc woda albo resztki jedzenia zalegajace nam jeszcze nie wyproznione czy chocby zblizajaca sie miesiaczka. Ja polecam udac sie do jakiegos sprawdzonego dietetyka, ktory rozpisze dobrze Tobie diete, ktora powinna zawierac jakies 0,9-2g bialka na kg masy ciala, minimum 1g tluszczy na kg masy ciala a reszta to weglowodany ale to ile ich wyjdzie to zalezy juz od zapotrzebowania jakie bedziesz miec. Sa rozne kalkulatory na internecie dotyczace tego, czesto skrotowo to nazywaja cpm albo tdee. Prosze nie mylic tego z ppm czy bmr bo to jest minimum jakie trzeba jesc zeby organizm mial energie do prawidlowego funkcjonwania a cpm/tdee to po prostu takie calkowite zapotrzebowanie jakie musimy jesc na utrzymanie wagi. i tutaj duzo tez zalezy od tego jaka aktywnosc mamy nie tylko treningowa ale i poza teraningowa czyli neat. W skrocie im wiecej sie rusza tym wiecej mozna jesc i nie tyc. prosze sie tez nie sugerowac kaloryka jakies ludzi z internetu bo kazdy ma swoje wlasne zapotrzebowanie i wysoka osoba nie powinna sugerowac sie zapotrzebowaniem tej nizszej. Jednak bardzo polecam udac sie do dobrego dietetyka i tez zrobic przy okazji podstawowe badania zeby zobaczyc czy nie ma niedoborow i nie trzeba zaczac brac jakiś witamin.
delov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 19:15   #3
Kolonia12
Przyczajenie
 
Avatar Kolonia12
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 4
Dot.: Fatalne skutki głodówki... Co teraz?

I dlatego nie jestem na tyle odważna by podjąć się głodówki. W czym to tak na prawdę pomaga?
Kolonia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 13:46   #4
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Fatalne skutki głodówki... Co teraz?

Skoki wagi w ciągu dnia/ dni są zupełnie normalne i nie należy się nimi sugerować.
Na Twoim miejscu wyliczyłabym zapotrzebowanie i jadła tyle wynosi dzienne. Nie mniej, nie więcej. Organizm musi odetchnąć po tym, co mu zafundowałaś. Figura jest tutaj mało istotna. Potem dopiero odejmij 200 -300 kalorii.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 13:47   #5
MiszelWizaz
Raczkowanie
 
Avatar MiszelWizaz
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 70
Dot.: Fatalne skutki głodówki... Co teraz?

jak chcesz zjechać z wagi to jedz 1600 kalorii mniej więcej, bo każdy organizm potrzebuje więcej albo mniej, ale wtedy ćwicz i nie rób sobie taki jazd, bo to nie jest dobre.. poza tym metabolizm ci zwolni, więc jak będziesz chciała jednak żeby przyspieszył to woda z cytryną, imbirem i cynamonem
__________________
: roza:
MiszelWizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 15:01   #6
zabcia93
Przyczajenie
 
Avatar zabcia93
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 19
Dot.: Fatalne skutki głodówki... Co teraz?

Cytat:
Napisane przez Kolonia12 Pokaż wiadomość
I dlatego nie jestem na tyle odważna by podjąć się głodówki. W czym to tak na prawdę pomaga?

Absolutnie w niczym. Nie jest to ani dobry sposób na schudnięcie, a niektórzy twierdzą, że głodówka oczyszcza organizm co jest bzdurą.


Organizm jest wyposażony w gruczoły potowe, nerki i wątrobę - to te organy odpowiadają za oczyszczanie i tylko dbanie o nie oraz pobudzanie do działania nam pomoże w usuwaniu wszelakich, bo te organy robią to codziennie. Czyli ćwiczymy, pijemy dużo wody i dbamy o wątrobę. Głodówka, soczki, tableteczki o właściwościach detoksu to ściema - osoby, które to propagują nie są w stanie powiedzieć jakich toksyn można się pozbyć dzięki temu ani jak sprawdzić, że się ich pozbyliśmy.
zabcia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 14:11   #7
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Fatalne skutki głodówki... Co teraz?

Cytat:
Napisane przez zabcia93 Pokaż wiadomość
Absolutnie w niczym. Nie jest to ani dobry sposób na schudnięcie, a niektórzy twierdzą, że głodówka oczyszcza organizm co jest bzdurą.


Organizm jest wyposażony w gruczoły potowe, nerki i wątrobę - to te organy odpowiadają za oczyszczanie i tylko dbanie o nie oraz pobudzanie do działania nam pomoże w usuwaniu wszelakich, bo te organy robią to codziennie. Czyli ćwiczymy, pijemy dużo wody i dbamy o wątrobę. Głodówka, soczki, tableteczki o właściwościach detoksu to ściema - osoby, które to propagują nie są w stanie powiedzieć jakich toksyn można się pozbyć dzięki temu ani jak sprawdzić, że się ich pozbyliśmy.
Raczej nie jest to sposób na schudnięcie (trwałe), chociaż są diety w części oparte o głodówkę (intermittent fasting, 5:2 itp.)

Jeśli chodzi o detoks to owszem mamy nerki i wątrobę, ale osobom, które propagują głodówki chodzi raczej o zjawisko autofagii, które zachodzi jedynie w określonych warunkach - np. w czasie głodu. Głodówka może być zbawienna w przypadku niektórych chorób przewlekłych, gdzie współczesna medycyna się nie sprawdza
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-05, 10:16   #8
nougatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 12
Dot.: Fatalne skutki głodówki... Co teraz?

Cytat:
Napisane przez zabcia93 Pokaż wiadomość
Nie jest to ani dobry sposób na schudnięcie, a niektórzy twierdzą, że głodówka oczyszcza organizm co jest bzdurą.

Zgadzam się... może najlepiej udaj się do dietetyka, który rozpisze Ci jadłospis...
nougatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 10:08   #9
ankakocanka
Raczkowanie
 
Avatar ankakocanka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 94
Dot.: Fatalne skutki głodówki... Co teraz?

oczyszczanie organizmu nawet jeżeli to jest dobre na 1-2 dni, gdzie i tak w sumie spożywasz soki itp... :|
ankakocanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 18:03   #10
kucharkazpieca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 36
Dot.: Fatalne skutki głodówki... Co teraz?

Jeżeli czujesz, że jest naprawdę źle i tamta dieta rozwaliła twój organizm to najpierw pójdź do lekarza. Zbadaj poziom hormonów, a dopiero potem dietetyk i działaj. Działaj z normalną dietą, a nie głodówką, która nigdy nie jest rozwiązaniem skutecznym na długo.
kucharkazpieca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 09:16   #11
chyntia
Raczkowanie
 
Avatar chyntia
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 39
Dot.: Fatalne skutki głodówki... Co teraz?

Iść do dobrego dietetyka. Najlepiej takiego, który jest dr nauk medycznych
chyntia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-02, 09:56   #12
yohimba
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 185
Dot.: Fatalne skutki głodówki... Co teraz?

Nie wiadomo z góry, o ile dany organizm musi zmniejszyć podaż kalorii aby zacząć chudnąć. Czasem okazuje się, że o niewiele i waga powoli spada. Wtedy uzbroić się w cierpliwość i nie pogłębiać deficytu kalorycznego.
yohimba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-02 09:56:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.