Panny Młode 2020 cz. II - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-09, 11:01   #2821
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Wybrałam 16, ksiądz powiedział, że mam do wybory od 9 do 16 i później od 18 bo o 17 msza, a to październik więc akurat jeszcze powinniśmy za widnia dojechać na salę i jeśli się uda z pogodą to się załapiemy na krótką sesję.
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 11:16   #2822
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Dla mnie strasznie późno. Jeśli ktoś organizuje krótkie przyjęcie to może być, ale przy całonocnym weselu... czas zleci za szybko.

Ja szczerze mówiąc nie chcę panieńskiego. Ale zobaczymy, czy moje przyjaciółki coś wymyślą - coś przebąkiwały. Raz byłam, kilka lat temu, zbiórka po ok. 100zł i myślę, że dziś nie dałabym więcej.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nom, 100zł to myślę, że kwota do zaakceptowania.

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
O dziwo teraz spotkałam się z 2 przypadkami panieńsko-kawalerskich.
Chyba nie chce panieńskiego może jakaś restauracja, bo na wyjazd ciężko zebrać ekipę i spore koszta.
W tamtym roku organizowałam przyjaciółce wyjazdowy, dwie laski na wieczór przez zrezygnowały, pobrane były tylko zaliczki, a nasz koszt wyniósł ok 400-500zł za jedna noc, a wesele było 2tyg później i też trzeba było dać w kopertę. I ogólnie wyszedł niezły kwas, bo musiałam pozwracać dziewczynom kasę tym co nie pojechały bo młoda tak chciała. Dlatego ja chciałabym uniknąć takich niezręcznych sytuacji.
Myślę, że 100 zł to jest odpowiednia suma, czasem młodzi mają w budżecie pewną kwotę na organizację panieńskiego/kawalerskiego wtedy można zaszaleć.
Uuu, kiepsko wyszło z tym wyjazdem

Ja bym chętnie zgodziła się na łączoną imprezę z facetami, ale oni wolą sami

Ja myślę tylko o wyjściu do miejsca z jedzeniem i drinkami, fajnie jak by była tam muzyka i kawałek parkietu, ale trudno znaleźć takie kameralne miejsca. Ni to restauracja, ni to klub. Ale będę jeszcze szukała.
Moja świadkowa czuje się w tym temacie niepewnie, więc najprawdopodobniej będziemy razem wszystko organizować.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 11:24   #2823
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Mój też nie chcę łączonej imprezy więc niech się chłopaki wybawią
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 11:27   #2824
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Wybrałam 16, ksiądz powiedział, że mam do wybory od 9 do 16 i później od 18 bo o 17 msza, a to październik więc akurat jeszcze powinniśmy za widnia dojechać na salę i jeśli się uda z pogodą to się załapiemy na krótką sesję.
Od 9?! Z tym się jeszcze nie spotkałam.
Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Mój też nie chcę łączonej imprezy więc niech się chłopaki wybawią
Haha, ja też bym nie chciała łączonej, także rozumiem facetów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 11:31   #2825
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Dziewczyny dzięki za polecenie sklepów ze stanikami, na pewno zajrzę, widzę że są w najbliższej galerii.

My mamy ślub 16.30, a chętnie wzięlibyśmy 17, bo środek lipca...

Na razie nie planujemy panieńskiego, ale chętnie byśmy zrobili łączony. Jednak mój TŻ jedzie na obóz sportowy z podopiecznymi i wraca max tydzień przed ślubem, moze nawet mniej, więc nie zdąży nic zrobić. Ja sama może gdzieś się wybiorę, może nad morze bo tam mam trochę koleżanek, ale znowu nie wszystkie. Na pewno nie chcę żeby ktoś mi organizował i płacił za cokolwiek za mnie, nie chce też nikogo narażać na koszty nawet dojazdu czy noclegu, więc nie oczekuje że ktokolwiek z daleka przyjedzie, chyba że będą chcieli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 11:39   #2826
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Od 9?! Z tym się jeszcze nie spotkałam.Haha, ja też bym nie chciała łączonej, także rozumiem facetów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak widać dla księdza g. 9 pasuje
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 11:55   #2827
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Jak widać dla księdza g. 9 pasuje
Z tą 9:00 księdzu najpewniej chodziło o to, że jest dostępny i może odprawić mszę. Czy ślub czy pogrzeb to już nieistotne.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-09, 12:01   #2828
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Z tą 9:00 księdzu najpewniej chodziło o to, że jest dostępny i może odprawić mszę. Czy ślub czy pogrzeb to już nieistotne.

W sumie może jeśli ktoś bierze skromny ślub tylko ze świadkami to wybiera wcześniejszą godzinę. Ale miło, że mają aż taki wybór
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 13:23   #2829
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Fajnie
Angeegna, dopiszesz w pierwszym poście?

W sumie dość wcześnie masz panieński. Jaki jest plan na ten wieczór? Dużo dziewczyn?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam na dwa miesiące przed ślubem, dla mnie ok. Ja do ślubu już nie mam żadnego wolnego weekendu Bylo nas 9, więc też musialysmy się zgrać terminowo, a większość moich dziewczyn pracuje w weekendy.
Najpierw spotkalysmy się na obiedzie o 14, świadkowa mnie zawiozla. Później pojechaliśmy do wynajetego domku w górach świętokrzyski. Dziewczyny przygotowały domek i jedzenie. Był tort, picie. Przy domku była sauna i jacuzzi więc od 18-20 korzystaliysmy z udogodnień. Później przebraysmy się w piżamy i siedzilysmy przy kominku, oczywiście były quizy i zabawy np: test na znajomość moja z Tztem, test na dobra żonę czyli przyszywanie guzika, obieranie ziemniaków, wiązanie krawata. Nagrody i prezenty: dostałam voucher do kosmetyczki i bon na bieliznę.
No i siedzialysmy, plotkowalysmy i piliśmy do rana.
W niedzielę odchorowalam, ale było super. Najlepsze było to że udało nam się spotkać.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam na OLX za 650 zł bo za Chiny nie miałam ochoty wydać tyle kasy za suknie na jeden raz. I jestem bardzo zadowolona. Wypożyczalnia moim zdaniem też drogo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez kalinka_91 Pokaż wiadomość
A kiedy masz ślub ?

Ja też jeszcze się wciąż rozglądam- tzn. mam w zapasie sukienkę kupioną przez internet ale wciąż szukam czy znajdę tę jedną jedyną i w sumie mimo,że do ślubu niecałe 3 miesiące to spokojnie można coś ogarnąć
Jak jesteś z Warszawy to mogę ci podpowiedzieć gdzie ceny nie są takie kosmiczne

Ja jakiś czas temu znalazłam wymarzoną (Na zdjeciach) ale oryginał ciężko dostępny i drogi. W necie znalazłam podobną, zamówiła i jest śliczna.Myslam że właśnie będzie w zapasie, trochę się bałam jaka przyjdzie, więc miałam inną wybraną w salonie. Jakością podobną do tych co Przymierzalam w salonach. Teraz krawcowa mi robi poprawki, myślę że cały koszt mnie wyjdzie ok 800-900 zł.

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie macie piosenki na pierwszy taniec?
My mamy Willow Jasmine Thompson tanczymy walca wiedeńskiego.
Nie miałam żadnej ulubionej szukaliśmy czegoś do walca i ta nam się spodobała.





Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wykupiłam dziś podróż poślubną, ale jestem podekscytowana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow super, kiedy lecicie ? W zeszłym roku dwie nasze znajome pary były na Madagaskarze w podróży poslubnej



Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
Czyli trzeba trafić na dobrego lekarza.


Jak złożę wniosek o nowy to dopóki go nie dostanę normalnie żyje na starym? Dwa tygodnie po ślubie wyjeżdżamy i muszę na starym dowodzie.
Ja bilety lotnicze na podróż poślubna kupiła na nazwisko panieńskie. Lecimy w czwartek po ślubie na prawie 3 tyg







Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
My chcieliśmy jechać na Bali w czerwcu ale przez tego wirusa odpuścimy. Pojedziemy pewnie w okolicach grudnia na którąś z wysepek dookoła Dominikany/Kuby.
My lecimy w maju na Bali już się nie mogę doczekać. Mam tylko nadzieję że nic nam nie odwołają, drugim kierunkiem rozważanym była Kuba, ale to może jeszcze damy radę w zimę.

@KOLOROWA ja tez egzotyki nie odpuszczę. Myślę że od nowego roku zaczniemy się starać o dziecko, a ja mam jeszcze tyle podróżniczych marzeń do zrealizowania



Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Ja jeszcze domawiam dziś zaproszenia, bo wpadło kilka osób na listę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zamówiłam większość wpisanych, ale właśnie awaryjnie zamówiłam też ok 30 pustych i sama w nich wpisuje nazwiska.



Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ja kupowałam przez allegro i w sumie wyszło fajnie. Przy zakupie już wysyłało się wypełnionego personalizacją excela, na drugi dzień dostaliśmy jedno wypełnione, czy wszystko się zgadza i wygląda tak, jak chcemy. A teraz tylko czekamy na gotowe
Dwa złote za zaproszenie z kopertą, no dla mnie bajka. Szkoda mi kasy na droższe, a te wyglądają całkiem przyzwoicie
Ja tez kupiłam na allegro, za 2 zł z koperta i personalizacją.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
.

Jakie macie plany na panieński? Coś planujecie, jakie macie propozycje?
Jakie są takie do zaakceptowania przez Was zrzutki na tę imprezę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
O dziwo teraz spotkałam się z 2 przypadkami panieńsko-kawalerskich.
Chyba nie chce panieńskiego może jakaś restauracja, bo na wyjazd ciężko zebrać ekipę i spore koszta.
W tamtym roku organizowałam przyjaciółce wyjazdowy, dwie laski na wieczór przez zrezygnowały, pobrane były tylko zaliczki, a nasz koszt wyniósł ok 400-500zł za jedna noc, a wesele było 2tyg później i też trzeba było dać w kopertę. I ogólnie wyszedł niezły kwas, bo musiałam pozwracać dziewczynom kasę tym co nie pojechały bo młoda tak chciała. Dlatego ja chciałabym uniknąć takich niezręcznych sytuacji.
Myślę, że 100 zł to jest odpowiednia suma, czasem młodzi mają w budżecie pewną kwotę na organizację panieńskiego/kawalerskiego wtedy można zaszaleć.


Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Nom, 100zł to myślę, że kwota do zaakceptowania.


Uuu, kiepsko wyszło z tym wyjazdem

Ja bym chętnie zgodziła się na łączoną imprezę z facetami, ale oni wolą sami

Ja myślę tylko o wyjściu do miejsca z jedzeniem i drinkami, fajnie jak by była tam muzyka i kawałek parkietu, ale trudno znaleźć takie kameralne miejsca. Ni to restauracja, ni to klub. Ale będę jeszcze szukała.
Moja świadkowa czuje się w tym temacie niepewnie, więc najprawdopodobniej będziemy razem wszystko organizować.
Mój opisałam wyżej.
U nas(wśród naszej ekipy) są składki na taki wieczór- weekend ok 200-300 zł. U nas to zazwyczaj weekend, a czasem pt-nd. Z punktow stalych to tort i jakis prezent plus jakies atrakcje.
Ja dostałam sam prezent na sporą kwotę łącznie za 400 zł




Raz byłam na łączonym, spoko ale to jak zwykła impreza. Ani panieński ani kawalerski. U nas by nie przeszło, ja mam swoje grono zgranych kolezank że studiów na jest 6 plus dwie z pracy i moja przyjaciółka świadków. Tak to w spokoju mogłyśmy ponarzekać na facetów. Mój Tz ma też spore grono kolegów, oni jadą na 3 dni do Lwowa.

Dla mnie sam panieński mógł by nie istnieć, ale jest dobra okazja do spotkania. Moje dziewczyny są rozrzucone po całej Polsce.
No i my sobie robimy takie babskie weekendy że dwa razy do roku


Teraz organizuje wieczór panieński mojej przyjaciółki - swiadkowej- wesele ma miesiąc po mnie. Ma dużo mniej zgrane towarzystwo, nieznające się.
Miał być obiad, wieczór w hotelowym spa i nocleg w hotelu. Plus tort i prezent.
Składka by wyszła ok 300 zł, ale już widzę że może być ciężko. Wszystko było ustalane po uzgodnieniu z panna młoda i na jej propozycje. No zobaczymy jak to wyjdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez angellka
Czas edycji: 2020-03-09 o 13:41
angellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 14:03   #2830
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Zależy od towarzystwa, u mnie już sporo koleżanek ma dzieci więc na pewno wyjazd na weekend nie wchodzi w grę...
Laski muszą być zgrane bo z doświadczenia wiem, że jak się zacznie planować i przychodzi do wpłaty zaliczki to osoby się wykruszają..
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 18:37   #2831
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Miałam dziś pierwszą przymiarkę sukni u krawcowej. Dość roboczo wyglądała ta sukienka, ale domyślam się, że to normalne w tym początkowym etapie. Ale chyba wyjdzie coś pięknego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-09, 18:57   #2832
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Zależy od towarzystwa, u mnie już sporo koleżanek ma dzieci więc na pewno wyjazd na weekend nie wchodzi w grę...
Laski muszą być zgrane bo z doświadczenia wiem, że jak się zacznie planować i przychodzi do wpłaty zaliczki to osoby się wykruszają..
U mnie na odwrót, jestem pierwsza w swoim gronie ze ślubem

Na grupach ślubnych panika związana z wirusem, niektórzy myślą o odwołaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 19:03   #2833
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Miałam dziś pierwszą przymiarkę sukni u krawcowej. Dość roboczo wyglądała ta sukienka, ale domyślam się, że to normalne w tym początkowym etapie. Ale chyba wyjdzie coś pięknego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super
Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
U mnie na odwrót, jestem pierwsza w swoim gronie ze ślubem

Na grupach ślubnych panika związana z wirusem, niektórzy myślą o odwołaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się, że mamy dopiero w lipcu. Ale i tak kto wie co będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 19:18   #2834
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja ślubu na pewno nie odwołam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 20:06   #2835
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Ja ślubu na pewno nie odwołam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że żadna z nas nie będzie musiała nawet tego rozważać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 20:29   #2836
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że żadna z nas nie będzie musiała nawet tego rozważać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko spokój nas może uratować. I higiena...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 21:00   #2837
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Tylko spokój nas może uratować. I higiena...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie...
Ale panika dookoła jest. Matki nie chciały posłać mi dzieci na wycieczkę do teatru zanim jescze w Polsce był odnotowany jakikolwiek przypadek..
Co ma być to będzie. (:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 21:40   #2838
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
U mnie na odwrót, jestem pierwsza w swoim gronie ze ślubem

Na grupach ślubnych panika związana z wirusem, niektórzy myślą o odwołaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie dziwię się, że myślą. We Włoszech jest ogólnie zakaz do 3 kwietnia, czy przedłużą nie wiadomo. Jak takie coś wprowadzą u nas to będzie klapa.



Ja jestem załamana tym wirusem. Nie chcę odwoływać wesela, ale boję się co to będzie. Telewizja podkręca panikę, ludzie ślepo we wszystko wierzą, obawiam się, że przez to więcej gości nam odmówi. W dodatku mój tata pracuje za granicą, ma zjechać na tydzień przed ślubem, a nie wiadomo co do tego czasu się wydarzy. Czy go w ogóle wpuszczą. Wydaje mi się, że niestety do kwietnia to nie ucichnie tylko wręcz się rozkręci. Oczywiście podróż poślubna już w ogóle stoi pod znakiem zapytania, pewnie trzeba będzie odwołać. Zamarzyło nam się wesele, kasa wpakowana a za chwilę się okaże, że ani wesela ani pieniędzy.


Dzisiaj byłam na II przymiarce, sukienka pięknie dopasowana, najchętniej wyszłabym w niej z salonu. Mam nadzieję, że będzie mi dane się w niej wybawić na własnym weselu w zaplanowanym terminie.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 21:40   #2839
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Jakie macie plany na panieński? Coś planujecie, jakie macie propozycje?
Ja osobiście panieńskiego nie chcę, ale pewnie spotkam się z koleżankami z pracy na piwo.
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-10, 07:22   #2840
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Co do wirusa to właśnie zszokowała mnie wiadomość, że we Włoszech odwołane są śluby i pogrzeby, poważnie to wygląda.

U mnie rodzice już poinformowani o terminie i moja mama strasznie panikuje, że mamy się wstrzymać z organizacją bo nie wiadomo co będzie i nikt może nie przyjechać. Dalej działamy co ma być to będzie, choć my dopiero w październiku.
Też bym w życiu nie odwołała najwyżej goście by nie przyjechali...
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 07:46   #2841
Mademoiselle Bernadette
Raczkowanie
 
Avatar Mademoiselle Bernadette
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 229
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
17:00 to bardzo dobra godzina według mnie. Zwłaszcza w okresie letnim.
W zeszłym roku byłam na ślubie, który zaczynał się o 19 i było bardzo fajnie! W sam raz. Ale jeszcze czuć było gorąc z minionego dnia i robienie zbiorowych zdjęć na powietrzu było jeszcze trochę męczące.

Jakie macie plany na panieński? Coś planujecie, jakie macie propozycje?
Jakie są takie do zaakceptowania przez Was zrzutki na tę imprezę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bardzo chcę mieć panieński i wiem, że siostry z przyjaciółkami coś tam szykują. Sama mam kilka propozycji ale zobaczymy na czym stanie. Dla mnie to super czas na spotkanie się z kumpelami, zrelaksowanie się i odsapnięcie od ślubu. Tyle, że my nie organizujemy hucznych imprez, żadnych loż w klubach. Raczej jakiś grill z piwkiem albo mała posiadówka przy winie. Bez żadnych gadżetów jak słomki w kształcie penisa czy tort z genitaliami. Raczej skromnie i kameralnie
Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Co do wirusa to właśnie zszokowała mnie wiadomość, że we Włoszech odwołane są śluby i pogrzeby, poważnie to wygląda.

U mnie rodzice już poinformowani o terminie i moja mama strasznie panikuje, że mamy się wstrzymać z organizacją bo nie wiadomo co będzie i nikt może nie przyjechać. Dalej działamy co ma być to będzie, choć my dopiero w październiku.
Też bym w życiu nie odwołała najwyżej goście by nie przyjechali...
Wiesz, nie chcę straszyć i panikować bo wierzę, że wszystko się dobrze ułoży, tylko trochę czasu musi minąć. Ty sobie możesz nie odwołać imprezy, ale jak wydadzą taki sam zakaz jak we Włoszech i wszystkie lokale gastronomiczne będą zamknięte, DJ czy zespół będzie miał zakaz grania na zbiorowych imprezach, to raczej tego nie przeskoczysz. Chyba że po ślubie kameralne wesele zrobisz u siebie w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mademoiselle Bernadette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 07:52   #2842
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Tak jak piszesz przyjęcie weselne można zrobić w domu, ale w domu nikt Ci ślubu nie udzieli i głównym problemem będzie jeśli zamkną kościoły/urzędy

Edytowane przez kolorowa90
Czas edycji: 2020-03-10 o 07:57
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 08:15   #2843
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Mnie juz tak denerwuje ta panika.... Ludziom odbija, zachowuja sie jakby z 38mln ludzi polowa juz umarla. Mamy 17 przypadkow, 0 zmarlych, 2 w stanie ciezkim, jedna 75+, druga z chorobami przewlekłymi a reszta przechodzi to lzej niz ja ostatnio jakas wirusowke. Zamknijmy sie w domach wszyscy niech wszystko stanie, gospodarka padnie i wirus bedzie najmniejszym problemem. Juz po swojej pracy widze ze coraz mniej roboty, nie ma dostaw z chin, z wloch itp firma nie zarabia. Ludzie wywalone mieli ze odra wraca, ze dzieci nie szczepia a teraz wykupia pol polki papieru toaletowego i siedza jak na szpilkach. Pozamykane przychodnie, teleporady, stan wyjatkowy na 17 osob z 38mln. Wiecej to umrze bo nie dostanie opieki lekarskiej gdy naprawde bedzie tego potrzebowac bo sie wszyscy rzuca na wirusa, a co z ludzmi ktorzy potrzebuja lekow na serce, po zawalach, cukrzykow, uczulenia, wysypki u dzieci moze ospa i oni sa zostawienie z kwitniek pod drzwiami przychodni bo lekarze sa kierowani do szpitali.. I kombinuj i szukaj by glupia recepte zalatwic. Wszedzie tylko poadaja 100tys zarazonych na cakym swiecie (notabene to jak polowa mojego miasta rozrzucona na caky swiat) ale o prawie 70tys wyleczonych to juz nikt nie powie? Srodki ostroznosci pewnie ale nie taka paranoja jaka sie dzieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 08:27   #2844
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Co do wirusa to właśnie zszokowała mnie wiadomość, że we Włoszech odwołane są śluby i pogrzeby, poważnie to wygląda.

U mnie rodzice już poinformowani o terminie i moja mama strasznie panikuje, że mamy się wstrzymać z organizacją bo nie wiadomo co będzie i nikt może nie przyjechać. Dalej działamy co ma być to będzie, choć my dopiero w październiku.
Też bym w życiu nie odwołała najwyżej goście by nie przyjechali...
Ja mam we wrześniu i na razie nie widzę obaw. Co ma być to będzie (: myślę, że na razie powinniśmy robić wszystko zgodnie z planem. Jeśli coś się wydarzy konkretnego to wtedy będzie reakcja.

Ja panieński robię z moją przyjaciółka. Żadnych niespodziankę i prezentów nie chcemy, ale chcemy z noclegiem. I tak mam wszystkie koleżanki przyjezdne. Zonaczymt co z tego będzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 08:39   #2845
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja się zgadzam. Holendrzy też mieli takiego bzika (widać to było po wzroście pracy na magazynie), ale już jest spokojniej. Tu nie ma takiego szału jak w Pl chyba. Gdy pracowałam z bezdomnymi, to w ciągu pół roku mojej roboty zmarło mi tam 6 osób - 4 na raka, 1 na zawał a 1 nie wiem... A to była ~ 30 ludzi, z czego 6 umarło, i nikt się tym nie przejmuje.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Ja panieńskiego mieć nie będę, bo i nie mam z kim. Jedna moja koleżanka "lubi wychlac", więc większość imprez kończy rzygajac i dzwoniąc do narzeczonego. Druga (świadkowa) jest z Kielc i póki co nic nie organizuje, o nic nie pytała nawet. Trzecia ma dziecko, więc raczej odpada, i to by było na tyle, jeśli chodzi o moje koleżanki. Mogłabym też zaprosić kuzynki tz, bo nawet je lubię. Ale to też - nie ma gdzie. Wynajem hotelu nie wchodzi w grę, ja też nie mam zamiaru wszystkiego opłacać.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 08:46   #2846
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
Ja mam we wrześniu i na razie nie widzę obaw. Co ma być to będzie (: myślę, że na razie powinniśmy robić wszystko zgodnie z planem. Jeśli coś się wydarzy konkretnego to wtedy będzie reakcja.

Ja panieński robię z moją przyjaciółka. Żadnych niespodziankę i prezentów nie chcemy, ale chcemy z noclegiem. I tak mam wszystkie koleżanki przyjezdne. Zonaczymt co z tego będzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Do września pewnie minie, bo przyjdzie lato i to zaniknie. Na necie gdzieś czytałam, że to do czerwca może potrwać.


Panika się zrobiła, bo chyba komuś zależy na tym, żeby ludzie byli w strachu, pewnie pojawi się super cudowny lek w kosmicznej cenie i pasuje żeby to ktoś kupił. Jak będzie miało dopaść to i tak dopadnie. Ten wirus prawdopodobnie zniknie jak się zacznie robić cieplej, a taki rak dalej z nami zostanie, dalej wiele ludzi wykończy i nikt się tym nie przejmuje.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 09:48   #2847
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Przeraża mnie prędkość rozprzestrzeniania się tego dziadostwa, ale nic nie możemy zrobić. Media bardzo nadmuchują i przez to ludzie panikują. Padnie sporo firm. Umrze mały procent zarażonych. Ale kiedy to się skończy...

Jeśli ktoś odmówi mi przybycia na ślub, bo koronawirus, to padnę. Teraz już jest on wszędzie, więc nie ma sensu się ukrywać. Nic to nie da. Nawet WHO mówi, że nie ma sensu zaniechać podróży.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez angeegna
Czas edycji: 2020-03-10 o 09:50
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 10:19   #2848
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Hej Dziewczyny Do nas też już dotarła panika w związku z weselem i koronawirusem. Byłam ciekawa co Wy na ten temat myślicie i czy się obawiacie. Jeżeli u nas pozamykają kościoły i urzędy tak jak we Włoszech to kicha Z własnej woli niczego odwoływać nie zamierzam i podobnie jak Wy uważam, że ta panika jest przesadzona. Oby to dziadostwo wyginęło w ciągu najbliższych tygodni, bo inaczej padnie nam gospodarka. Przed chwilą przeczytałam o pomyśle zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków. Ciekawe co rodzice mają zrobić z dziećmi jak muszą iść do pracy. No luuuudzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 10:35   #2849
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny Do nas też już dotarła panika w związku z weselem i koronawirusem. Byłam ciekawa co Wy na ten temat myślicie i czy się obawiacie. Jeżeli u nas pozamykają kościoły i urzędy tak jak we Włoszech to kicha Z własnej woli niczego odwoływać nie zamierzam i podobnie jak Wy uważam, że ta panika jest przesadzona. Oby to dziadostwo wyginęło w ciągu najbliższych tygodni, bo inaczej padnie nam gospodarka. Przed chwilą przeczytałam o pomyśle zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków. Ciekawe co rodzice mają zrobić z dziećmi jak muszą iść do pracy. No luuuudzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Info z radia w Poznaniu zamknęli szkoły i przedszkola, a nawet zoo Podobno rodzice mają dostać zasiłek.

Szczerze to mam nadzieję, że to jest tylko nakręcane przez media i sytuacja nie jest i nie będzie, aż taka poważna.

Choć już ulice czy galerię wieją pustkami, ludzie też z komunikacji przesiedli się do aut co znacznie potęguję korki.
W życiu bym nie pomyślała, że taki czynnik może pokrzyżować plany ślubne chyba nikomu by to przez myśl nie przeszło..masakra
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 10:52   #2850
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja też jestem daleka od panikowania, ale w Czechach zakazali imprez powyżej 100 osób, w Poznaniu zamykają szkoły,uważam, że lepiej zdusić to w zarodku, niż ignorować. Gdyby granice Chin zostały zamknięte w odpowiednim czasie, to wirus by się tak nie rozprzestrzenił. Na facebookowych grupach coraz więcej postów z pytaniem o to, czy boją się, że sale odwołają wesele itd. Wiadomo, przesada i panika nigdy nie jest dobra, ale jakieś 2 tyg temu nikt by nie powiedział, że Włochy będą 2 krajem z największą liczbą zarażonych zaraz po Chinach. Trzeba po prostu obserwować i zachować różne środki ostrożności.
EDIT Austria też zakazała imprez powyżej 100 osób

Edytowane przez Werxx3
Czas edycji: 2020-03-10 o 10:59
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 14:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.