Dieta na podtuczenie się ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-26, 14:09   #1
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934

Dieta na podtuczenie się ;)


Hej kobitki!
Mam problem, polega on na tym że chciałabym przytyć ok 5-6kg. Obecnie ważę ok 49kg (cudem było to że i tak że waga podniosła mi się o prawie kilo ;p). Dziennie jem ok 2500kcal, jednak nie wystarcza mi to żeby nabrać masy ciała, ponieważ albo waga cały czas stoi lub nawet się obniża co mnie denerwuje :/ Na necie szukałam różnych jadłospisów żeby przytyć, jednak więcej jest tego jak schudnąć. A na przytyciu bardzo mi zależy, zwłaszcza że wyglądam i czuję się coraz gorzej (moja dieta odchudzająca to tak naprawdę głodówka była) i wyglądam beznadziejnie. Stan mojego zdrowia jest coraz w gorszej formie, wypadają włosy, paznokcie się łamią a wyniki badań mam tragiczne. Do tego mój chłopak zagroził odejściem - bo z trupem nie będzie. Więc mam jeszcze większą motywację żeby odzyskać swoje dawne kształty i zakryć wystające kości.
Czy któraś z Was ma jakieś rady? A może powinnam spożywać więcej kcal na dobę? Dodam do tego że codziennie ćwiczę ok 40 min, głownie ćwiczenia siłowe aby troszkę mięśnie rozbudować - zwłaszcza pośladki i nogi.
Może jakiś przykładowy jadłospis podałaby któraś z Was, jeżeli się zna? Z góry dodam że chcę przytyć zdrowo, więc proszę nie pisać postów typu "stołuj się w mcdonaldzie" bo i z tym się spotkałam Słodycze fakt jem, ale nie w ilościach tonowych
Z góry dziękuję o każda poradę
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 14:48   #2
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Dieta na podtuczenie się ;)

Cytat:
Napisane przez katharsis Pokaż wiadomość
Hej kobitki!
Mam problem, polega on na tym że chciałabym przytyć ok 5-6kg. Obecnie ważę ok 49kg (cudem było to że i tak że waga podniosła mi się o prawie kilo ;p). Dziennie jem ok 2500kcal, jednak nie wystarcza mi to żeby nabrać masy ciała, ponieważ albo waga cały czas stoi lub nawet się obniża co mnie denerwuje :/ Na necie szukałam różnych jadłospisów żeby przytyć, jednak więcej jest tego jak schudnąć. A na przytyciu bardzo mi zależy, zwłaszcza że wyglądam i czuję się coraz gorzej (moja dieta odchudzająca to tak naprawdę głodówka była) i wyglądam beznadziejnie. Stan mojego zdrowia jest coraz w gorszej formie, wypadają włosy, paznokcie się łamią a wyniki badań mam tragiczne. Do tego mój chłopak zagroził odejściem - bo z trupem nie będzie. Więc mam jeszcze większą motywację żeby odzyskać swoje dawne kształty i zakryć wystające kości.
Czy któraś z Was ma jakieś rady? A może powinnam spożywać więcej kcal na dobę? Dodam do tego że codziennie ćwiczę ok 40 min, głownie ćwiczenia siłowe aby troszkę mięśnie rozbudować - zwłaszcza pośladki i nogi.
Może jakiś przykładowy jadłospis podałaby któraś z Was, jeżeli się zna? Z góry dodam że chcę przytyć zdrowo, więc proszę nie pisać postów typu "stołuj się w mcdonaldzie" bo i z tym się spotkałam Słodycze fakt jem, ale nie w ilościach tonowych
Z góry dziękuję o każda poradę
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309561
tutaj masz prawidlowo skomponowane jadłospisy, te z literka P są na przytycie czyli dla Ciebie.
ogranicz ruch, zwieksz ilosc kalorii jesli nie objetosciowo to jakosciowo- maslo,orzechy, soki i obserwuj organizm
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 15:02   #3
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934
Dot.: Dieta na podtuczenie się ;)

dziękuję poczytam
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 15:17   #4
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: Dieta na podtuczenie się ;)

Nie przesadzaj znowu, waga to jedno, zalezy od kilku czynników, wazniejsze są wymiary. A np. obwód bioder masz normalny za to 56 cm w talii to pozazdrościć można
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 15:33   #5
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dieta na podtuczenie się ;)

jeeeju... a może nie ma okresu na przykład?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 15:37   #6
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934
Dot.: Dieta na podtuczenie się ;)

Cytat:
Napisane przez LilyHoney Pokaż wiadomość
Nie przesadzaj znowu, waga to jedno, zalezy od kilku czynników, wazniejsze są wymiary. A np. obwód bioder masz normalny za to 56 cm w talii to pozazdrościć można
Tak waga to jedno. Ale ja nie wyglądam proporcjonalnie, mam zanik cycków i co gorsze mam okropnie wystające kości. Pasuje? Ja się sobie nie podobam to że Tobie podobają się wieszaki to nie znaczy że mi też muszą. Wolę mieć cycki i zero wystających kości. Mam złe wyniki wszelkich badań. A okres mam, ale niestety bardzo się rozregulował a cykle mam coraz dłuższe ;/ ostatni miałam 48dni..
A po za tym jak już pisałam mój chłopak grozi odejściem bo mówi że okropnie wyglądam, a jego kumple mu wmawiają.. hah zresztą jak wszyscy że to on mi kazał się odchudzać. A przecież zaczął ze mną być jak ważyłam ok 74kg. On woli mieć za co złapać i przytulić, a niestety w tym momencie to mogę go przytulić, ale chyba do wystającego mostka i żeber. Jestem gruszką a więc chcę przytyć w górnej partii ciała przy okazji ćwicząc dolną część, żeby wszystko w miarę wyglądało jak osiągnę swój cel 54-55kg.

Edytowane przez katharsis
Czas edycji: 2010-02-26 o 15:40
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 15:41   #7
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dieta na podtuczenie się ;)

żeby wątek nie zakończył się kłótnią - zamykam. Myślę, Katharsis, że uzyskałaś niezbędne informacje. jeżeli chcesz, podłącz się pod "akcję: tyjemy razem". (wyszukiwarka)
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.