Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-13, 13:08   #61
Elle Woods
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: przeniesienie z uczelni prywatnej na państwową

Cytat:
Napisane przez Jace Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że na niestacjonarne nie będą robić aż takich problemów. Gorzej gdybyś chciała na stacjonarne.

http://ug.edu.pl/strona/6043/inne

Zapytaj w dziekanacie co i jak.
dzięki
Elle Woods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 12:06   #62
sorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Przeniesienie na inną uczelnię

Hej,
Ktoś mnie upewni czy dobrze to rozumiem?

Studia można wznowić na semestrze (roku) nie wyższym niż następującym po semestrze (roku) zaliczonym przed skreśleniem (przeniesieniem)

Więc, jeśli mam zaliczony semestr 1, 2, 3 i 5, a chcę się przenieść na inną uczelnię, to mogę zacząć od trzeciego semestru? A co gdybym nie zaliczyła semestru piątego?

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-10-30 o 12:08 Powód: przywrócenie treści
sorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 14:55   #63
alczatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 60
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Cytat:
Napisane przez sorn Pokaż wiadomość
Hej,
Ktoś mnie upewni czy dobrze to rozumiem?

Studia można wznowić na semestrze (roku) nie wyższym niż następującym po semestrze (roku) zaliczonym przed skreśleniem (przeniesieniem)

Więc, jeśli mam zaliczony semestr 1, 2, 3 i 5, a chcę się przenieść na inną uczelnię, to mogę zacząć od trzeciego semestru? A co gdybym nie zaliczyła semestru piątego?
Niezaliczenie semestru piątego tutaj nic nie zmienia, skoro niezaliczony masz semestr czwarty, więc zaczynałabyś od drugiego roku z uwzględnieniem różnic programowych, jeżeli jakieś są.
alczatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 11:29   #64
xoxido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Question Przeniesienie na inny wydział

Witam

Od razu chciałam przeprosić za poruszenie tematu który już w pewnym sensie istnieje w sieci ale potrzebnych mi informacji nigdzie nie mogłam znaleźć wiec bardzo proszę o Waszą pomoc

Mianowicie od października zaczynam studia na jednej z krakowskich uczelni gdzie jestem zapisana na socjologię natomiast nie jest to mój wymarzony kierunek a i o pracę w zawodzie nie jest łatwo . Postanowiłam więc przenieść się na zarządzanie tej samej uczelni natomiast innego wydziału. I tu rodzi się moje pytanie jak to zrobić ? Wiem że należy zgłosić sie do dziekana ale z tego co czytałam na innych forach jest to możliwe dopiero po 1 semestrze. Mnie zależy na tym by zrobić to jak najszybciej, gdyby tylko była taka możliwość chciałabym już 1 październik zacząć studia na zarządzaniu I chciałabym Was prosić o odpowiedź co najlepiej zrobić w takiej sytuacji i czy jest możliwośc przeniesienia jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego ??
xoxido jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 12:31   #65
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Na różnych uczelniach są różne wymogi co do możliwości przeniesienia się. Najłatwiej i najszybciej będzie jeśli napiszesz podanie do dziekana twojego obecnego wydziału z prośbą o przeniesienie na inny wydział. Poza prośbą postaraj się dobrze umotywować swoją prośbę, absolutnie nie używając argumentów typu "po socjologii nie znajdę pracy". Napisz o tym, że zrozumiałaś, że zarządzanie jest marzeniem twojego życia Obawiam się jednak, że to nie wystarczy i prawdopodbnie podobne podanie będziesz musiała napisać do dziekana drugiego wydziału albo tylko do dziekana tego drugiego wydziału. Trudno powiedzieć. Faktycznie po jednym semestrze łatwiej jest się przenieść, zwłaszcza, jeśli masz dobre wyniki w nauce. Ale wpływ na decyzję dziekana/-ów z pewnością ma fakt, ilu chętnych jest na zarządzanie - tzn. jeśli zostały wolne miejsca, to pewnie bez problemu cię przeniosą, a jeśli nie, to cóż... może być ciężko. No i nie wiem, jakie przedmioty na maturze muszą być zdanie na zarządzanie - sprawdź, czy na pewno spełniasz wymagania. I last but not least - sprawdź czy nie ma dodatkowego naboru, teraz we wrześniu, na zarządzanie. Chociaż jeśli jest, to pewnie musisz najpierw zrezygnować z socjologii, żeby móc wziąć udział w rekrutacji na zarządzanie. Trochę zagmatwałam, ale mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłam jak trzeba.
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 13:42   #66
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Nie liczyłabym na zbyt wiele. Gdyby przeniesienia były łatwe, zaczęłyby się masowe migracje na zasadzie zabrakło mi od groma punktów na prawo to pójdę na kulturoznawstwo, a potem się przeniosę.
Poza tym, skoro to nie jest Twój wymarzony kierunek, to gdzieś się najprawdopodobniej nie dostałaś, czyli wyniki na rzucają na kolana, a to mogłoby mieć spory wpływ.
ps. bez obrazy, nie mam nic do kierunku, ale uzasadnienie, że zarządzanie jest marzeniem Twojego życia jest trochę słabe. Chyba, że wiesz, co chcesz robić i potrafisz udowodnić, że zarządzanie jest do tego niezbędne.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 15:59   #67
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

No gdyby to było takie łatwe to już bym dawno studiował sobie medycynę - a co mi tam wszak brakło mi tylko X punktów.
Socjologia? Zarządzanie? Przepraszam bardzo, ale w takim przypadku proponuję odpuścić sobie rok i zostać w domu i poprawić maturę.

I skoro zarządzanie to twoje marzenie, to czym, kim lub gdzie chciałabyś tak zarządzać?
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 18:54   #68
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Z tym zarządzaniem to jest tak, że da się wkręcić, mój osobisty kolega dostał po nim pracę, ogólnie nie jest najgorzej, tylko jak z wszystkim, trzeba mieć pomysł, ewentualnie wiedzę pozwalająca na udział w konkursach (tak, nie wszędzie i nie wszystkie stołki budżetowe są obsadzane "swoimi"
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 04:16   #69
xoxido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

summer_overture Dziękuje Ci za cenne rady zadzownie dziś do dziekanatu i zapytam jak na tej uczelnie przebiega przeniesienie może akurat ktoś będzie tak miły i mi powie. A Tobie jeszcze raz bardzo dziękuje

casus_belli oraz maacieek W pewnym sensie mogę się z wami zgodzić socjologia nie była moim marzeniem chciałam dostać się na Psychologię Stosowaną natomiast zabrakło mi trochę punktów. Natomiast na zarządzanie w ogóle nie przystępowałam do rekrutacji więc nie wiem czy dostałabym się czy nie. Trudno ocenić.

Maacieek czemu oceniasz że ktoś jest tłukiem skoro mnie nie znasz i nie wiesz na jakim poziomie napisałam maturę ? Poza tym każdy niech wybiera według siebie, dla mnie zarządzanie stało się dość interesującym kierunkiem i bardzo żałuję że nie pomyślałam o nim wcześniej bo może obeszło by się bez przenoszenia. Ale stało się jak się stało więc chce się przenieść i napisałam ten wątek nie po to by ktoś mnie hejtował że wybieram taki a nie inny kierunek tylko po to by ktoś jeśli był w podobnej sytuacji lub wie coś na ten temat mi doradził
xoxido jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 06:57   #70
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Nie liczyłabym na zbyt wiele. Gdyby przeniesienia były łatwe, zaczęłyby się masowe migracje na zasadzie zabrakło mi od groma punktów na prawo to pójdę na kulturoznawstwo, a potem się przeniosę.
Poza tym, skoro to nie jest Twój wymarzony kierunek, to gdzieś się najprawdopodobniej nie dostałaś, czyli wyniki na rzucają na kolana, a to mogłoby mieć spory wpływ.
ps. bez obrazy, nie mam nic do kierunku, ale uzasadnienie, że zarządzanie jest marzeniem Twojego życia jest trochę słabe. Chyba, że wiesz, co chcesz robić i potrafisz udowodnić, że zarządzanie jest do tego niezbędne.
O "marzeniu życia" pisałam z przymrużeniem oka, szkoda, że nie potrafisz tego dostrzec, aczkolwiek uważam, że zarządzanie może być właśnie 'marzeniem życia'. Jednak mnie nic do cudzych marzeń, a skoro dla kogoś marzeniem życia mogą być tylko studia na medycynie, no to... smutne trochę.
P.s. a wzięliście, złośliwcy, pod uwagę taką możliwość, że dziewczynie nie ZABRAKŁO punktów, ale zmieniła zdanie?
Sorry, że się uniosłam, ale wyczuwam tu silny protekcjonizm - 'daruj sobie', 'popraw maturę' bla bla bla.

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Cytat:
Napisane przez xoxido Pokaż wiadomość
summer_overture Dziękuje Ci za cenne rady zadzownie dziś do dziekanatu i zapytam jak na tej uczelnie przebiega przeniesienie może akurat ktoś będzie tak miły i mi powie. A Tobie jeszcze raz bardzo dziękuje

casus_belli oraz maacieek W pewnym sensie mogę się z wami zgodzić socjologia nie była moim marzeniem chciałam dostać się na Psychologię Stosowaną natomiast zabrakło mi trochę punktów. Natomiast na zarządzanie w ogóle nie przystępowałam do rekrutacji więc nie wiem czy dostałabym się czy nie. Trudno ocenić.

Maacieek czemu oceniasz że ktoś jest tłukiem skoro mnie nie znasz i nie wiesz na jakim poziomie napisałam maturę ? Poza tym każdy niech wybiera według siebie, dla mnie zarządzanie stało się dość interesującym kierunkiem i bardzo żałuję że nie pomyślałam o nim wcześniej bo może obeszło by się bez przenoszenia. Ale stało się jak się stało więc chce się przenieść i napisałam ten wątek nie po to by ktoś mnie hejtował że wybieram taki a nie inny kierunek tylko po to by ktoś jeśli był w podobnej sytuacji lub wie coś na ten temat mi doradził
Otóż właśnie, zgadzam się ze wszystkim. No i nie tylko ja, jak widać, odebrałam te posty jako hejt.
P.s. Xoxido, nie łam się - w najgorszym wypadku pójdź na socjologię na jeden semestr i zawalcz o dobre wyniki (to nie powinno być trudne) - wtedy przeniesienie będzie bułką z masłem. Zaufaj mi, wiem, co mówię, jestem uczelnianym weteranem (ósmy rok na uczelni - nie, nie jestem wiecznym studentem)
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 12:53   #71
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Cytat:
Napisane przez xoxido Pokaż wiadomość
Maacieek czemu oceniasz że ktoś jest tłukiem skoro mnie nie znasz i nie wiesz na jakim poziomie napisałam maturę ? Poza tym każdy niech wybiera według siebie, dla mnie zarządzanie stało się dość interesującym kierunkiem
Pokaż mi w którym miejscu stwierdziłem że jesteś tłukiem?

Zgadzam się każdy jest kowalem swojego losu, ale idąc na socjologię czy zarządzanie z myślą "bo się nie dostałam na XY" mija się troszkę z celem. Zdajesz sobie sprawę że te kierunki nie napawają optymizmem na zatrudnienie nie mając czegoś więcej jak tylko samego papierka z zakresu zarządzania?

I wrzuć na luz bo nikt cie tutaj nie hejtuje i nie obraża...

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
P.s. a wzięliście, złośliwcy, pod uwagę taką możliwość, że dziewczynie nie ZABRAKŁO punktów, ale zmieniła zdanie?
Sorry, że się uniosłam, ale wyczuwam tu silny protekcjonizm - 'daruj sobie', 'popraw maturę' bla bla bla.[COLOR="Silver"]
No chyba jednak jej brakło, skoro pisała że chciała iść na psychologię stosowaną ale brakło jej "trochę punktów". Nie chcę się kłócić bo nie mam takiej potrzeby.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-06, 07:34   #72
xoxido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Nie chcę się kłócić bo nie mam takiej potrzeby.
Skoro nie masz Maćku potrzeby do wywoływania kłótni to po co to zaczynasz robić ?
Sam pisałeś że chciałeś iśc na medycynę ale Ci się nie udało więc rozumiem że studiujesz bądź studiowałeś inny kierunek . Więc też mogę powiedzieć że to minęło się z celem i stwierdzić że napisałeś źle mature bo nie studiujesz tej medycyny. Ale tego nie robię bo po co ? Jak powtórzę kolejny raz nie rozpoczynałam tego wątku po to by ktoś mi mówił że mam poprawić maturę ( gdzie nie widzę potrzeby) i znaleźć inne studia . Dla Twojej informacji brakło mi 8 punktów więc też mogę pisać podobnie jak Ty "prawie bym studiował medycynę" ale po co ? Więc Macieju bardzo Cię proszę już nie wypowiadaj się dalej
xoxido jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 08:54   #73
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Cytat:
Napisane przez xoxido Pokaż wiadomość
Postanowiłam więc przenieść się na zarządzanie tej samej uczelni natomiast innego wydziału. I tu rodzi się moje pytanie jak to zrobić?
Musisz się dopytać wszystkiego w dziekanacie zarządzania. Większość uczelni na takie cuda nie pozwala i wymaga poprawienia matury, żeby dostac się na inny kierunek.
Od nas niczego sie właściwie nie dowiesz. Możemy tylko gdybać albo mówić jak to jest na naszych uczelniach. A Twoja wizyta w dziekanacie i tak wszystko zweryfikuje.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 17:43   #74
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

8 punktów na niektórych kierunkach i uczelniach to tylko...kilkadziesiąt albo i kilkaset miejsc. Normalnie o mały włos
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 06:00   #75
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
8 punktów na niektórych kierunkach i uczelniach to tylko...kilkadziesiąt albo i kilkaset miejsc. Normalnie o mały włos
A na innych nie... Zresztą takie rzeczy to tylko UW, może UJ, na reszcie takie tłumy się nie przewalają w przypadku PSYCHOLOGII, na którą boom był parę ładnych lat temu.
Xoxido, szkoda, że nie próbowałaś się odwoływać od tej decyzji - 8 punktów to i dużo i mało, ludzie składają papiery na kilka kierunków, dostają się, a potem rezygnują z jednego na rzecz innego. Więc może okazałoby się, że te 8 punktów to jednak niewiele i przyjmą cię podczas drugiej rekrutacji.
P.s. a byłaś w dziekanacie już?
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 13:40   #76
xoxido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
P.s. a byłaś w dziekanacie już?
Jutro wybieram się na uczelnie Ale myślę nad tym żeby od razu napisać podanie bo może uda mi się załatwić wszystko od razu. Ale mam problem z uzasadnieniem. Nie wiem czy napisanie że zarządzanie mnie bardziej interesuje jest dobrym pomysłem . Chciałabym żeby było to na tyle interesujące że dziekan chciałby mnie przenieść. Nie wiem co napisać ;/ może ktos pomoże ?
xoxido jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 13:55   #77
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Cytat:
Napisane przez xoxido Pokaż wiadomość
Skoro nie masz Maćku potrzeby do wywoływania kłótni to po co to zaczynasz robić ?
Sam pisałeś że chciałeś iśc na medycynę ale Ci się nie udało więc rozumiem że studiujesz bądź studiowałeś inny kierunek . Więc też mogę powiedzieć że to minęło się z celem i stwierdzić że napisałeś źle mature bo nie studiujesz tej medycyny. Ale tego nie robię bo po co ? Jak powtórzę kolejny raz nie rozpoczynałam tego wątku po to by ktoś mi mówił że mam poprawić maturę ( gdzie nie widzę potrzeby) i znaleźć inne studia . Dla Twojej informacji brakło mi 8 punktów więc też mogę pisać podobnie jak Ty "prawie bym studiował medycynę" ale po co ? Więc Macieju bardzo Cię proszę już nie wypowiadaj się dalej
A gdzie ją wywołuję? Bo nie ogarniam chyba...

Nie wierzę, no po prostu nie wierzę, jeśli nie zrozumiałaś że to była ironia i napisałem to w taki sam sposób jak ty. Bardzo ci współczuję, że wszystko bierzesz do siebie w taki sztywny sposób. Napiszę, że studiuję to co chciałem więc nie musisz się o mnie obawiać. Z jednej strony chciałaś studiować psychologię a z drugiej poszłaś na socjologię i chciałaś się przenosić.

No w sumie nie będę się wypowiadał bo... więc po prostu zamilknę. Dodam tylko na koniec że 8 punktów na UW czu na UJ nie równa się 8 punktom na URZ, UMCS, czy UŁ czy innej uczelni.

I pytajniki, kropki i wykrzykniki piszemy bez używania klawisza spacji
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 14:51   #78
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Grzecznie proszę, bez złośliwości i na temat
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 14:55   #79
xoxido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
I pytajniki, kropki i wykrzykniki piszemy bez używania klawisza spacji
Nie rozpoczynamy również zdania od "I"


---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

A już tak poważnie. Czy ktoś podpowie mi jak napisać to uzasadnienie? Bardzo zależy mi by było ono jak najlepiej napisane
xoxido jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-07, 20:10   #80
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Przeniesienie na inny wydział

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
A na innych nie... Zresztą takie rzeczy to tylko UW, może UJ, na reszcie takie tłumy się nie przewalają w przypadku PSYCHOLOGII
A autorka pisała właśnie o UJ. Więc 8 punktów to rzeczywiście jest koło 150-200 osób.

Cytat:
Napisane przez xoxido Pokaż wiadomość
A już tak poważnie. Czy ktoś podpowie mi jak napisać to uzasadnienie? Bardzo zależy mi by było ono jak najlepiej napisane
Panie w dziekanacie. Idź dowiedzieć się czy w ogóle taka mozliwość istnieje, a jesli tak, to co dobrze byłoby napisać. Tylko idź do dziekanatu zarządzania, a nie socjologii.

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2014-09-07 o 20:19
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 18:47   #81
fleuuur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 77
Przeniesienie papierów

Wiecie może czy istnieje taka możliwość, żeby przenieść papiery z uczelni na inną uczelnie przed rozpoczęciem roku akademickiego, mimo tego, ze nie brało się udziału w rekrutacji tam? :P
__________________
fleuuur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 19:02   #82
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Przeniesienie papierów

Na zaoczne jak najbardziej
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 19:32   #83
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przeniesienie papierów

Cytat:
Napisane przez fleuuur Pokaż wiadomość
Wiecie może czy istnieje taka możliwość, żeby przenieść papiery z uczelni na inną uczelnie przed rozpoczęciem roku akademickiego, mimo tego, ze nie brało się udziału w rekrutacji tam? :P
Tak jak kolega wyżej pisze, z zaocznymi tak może być.
Z dziennymi nie ma możliwości, inaczej każdy rekrutowałby się na np. nieoblegane ogrodnictwo, żeby potem przenieść papiery na medycynę lub składałby dokumenty na mniej obleganą politechnikę częstochowską, żeby przed październikiem przenieść się na warszawską
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:31   #84
xneciak
Raczkowanie
 
Avatar xneciak
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 30
Przeniesienie się po roku. Możliwe?

Witajcie. Od października będę studentką logistyki na Politechnice Poznańskiej. Początkowo byłam szczęśliwa, jednak teraz wolałabym studiować w Warszawie. Czy jest możliwość ukończenia 1. Roku w Pn i kontynuowania ich np. na SGGW?
xneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:52   #85
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Przeniesienie się po roku. Możliwe?

Tak, jeśli:
1. będziesz mieć odpowiednią średnią;
2. nadrobisz różnice programowe;
3. wyrazi zgodę na przeniesienie dziekan czy osoba zajmująca się tego typu sprawami;
4. na niektórych uczelniach wymagane jest to aby mieć odpowiednią ilość punktów (tak jakbyś rekrutowała się i dostała; tyle, że na 2 rok)
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:53   #86
Hejka221
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 55
Dot.: Przeniesienie się po roku. Możliwe?

Dzwon do dziekanatu i sie dowiaduj ja tez pisalam na forach o tym, ze chce sie przeniesc z ekonomii na fir po semestrze i wiecej dal mi 5minutowy telefon do dziekanatu niz kilka tematow na roznych forach. Pozdrawiam
Hejka221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 22:17   #87
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 254
Dot.: Przeniesienie się po roku. Możliwe?

Cytat:
Napisane przez Hejka221 Pokaż wiadomość
Dzwon do dziekanatu i sie dowiaduj ja tez pisalam na forach o tym, ze chce sie przeniesc z ekonomii na fir po semestrze i wiecej dal mi 5minutowy telefon do dziekanatu niz kilka tematow na roznych forach. Pozdrawiam

Dokładnie Powtarzam to każdej osobie która zadaje mi to pytanie. U mnie na uczelni np. było tak że na jednym wydziale dziekan po spełnieniu wymogów formalnych wyrażał zgodę bez protestu, a z kolei na innym wydziale praktycznie nie istniało coś takiego jak przeniesienie. To wszystko jest kwestią indywidualną i zależy też od dziekana, uczelni, kierunku,średniej itd.
Lepiej opierać się na konkretnej wiedzy niż pogłoskach

Powodzenia
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 22:20   #88
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Przeniesienie się po roku. Możliwe?

W dziekanacie niekoniecznie dowiesz się konkretów, może w ogóle się nic nie dowiesz.
Sama właśnie przeniosłam się na drugi rok wety na inną uczelnię i powiem szczerze sprawa jest skomplikowana:
po pierwsze najlepiej jakbyś zdała sesję już w czerwcu, uczelnie chętniej przyjmują takie osoby
po drugie brak warunków
po trzecie jak ktoś już napisał odpowiednia średnia, ale np u mnie nie była wymagana (może za trudny kierunek), ważne żeby był zaliczony rok
po czwarte odpowiednia ilość punktów do rekrutacji (w domyśle trzeba poprawić maturę) tak było np u mnie (poprawiałam jeden przedmiot będąc już na studiach)
po piąte mała ilość różnic programowych - zazwyczaj wszystko jest określone w statucie uczelni (różnice nie mogą przekraczać ileś tam punktów ects)
po szóste odpowiedni powód przenosin (często zaważa na przeniesieniu)

I mała rada: popytaj jak jest z przepisaniem przedmiotów które już zaliczyłaś, ja popełniłam ten błąd i nie dowiedziałam się a teraz mogę mieć problem (tj warunek) z przedmiotu który mam już zaliczony egzaminem.
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 11:30   #89
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przeniesienie się po roku. Możliwe?

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
W dziekanacie niekoniecznie dowiesz się konkretów, może w ogóle się nic nie dowiesz.
Sama właśnie przeniosłam się na drugi rok wety na inną uczelnię i powiem szczerze sprawa jest skomplikowana:
po pierwsze najlepiej jakbyś zdała sesję już w czerwcu, uczelnie chętniej przyjmują takie osoby
po drugie brak warunków
po trzecie jak ktoś już napisał odpowiednia średnia, ale np u mnie nie była wymagana (może za trudny kierunek), ważne żeby był zaliczony rok
po czwarte odpowiednia ilość punktów do rekrutacji (w domyśle trzeba poprawić maturę) tak było np u mnie (poprawiałam jeden przedmiot będąc już na studiach)
po piąte mała ilość różnic programowych - zazwyczaj wszystko jest określone w statucie uczelni (różnice nie mogą przekraczać ileś tam punktów ects)
po szóste odpowiedni powód przenosin (często zaważa na przeniesieniu)

I mała rada: popytaj jak jest z przepisaniem przedmiotów które już zaliczyłaś, ja popełniłam ten błąd i nie dowiedziałam się a teraz mogę mieć problem (tj warunek) z przedmiotu który mam już zaliczony egzaminem.
weterynaria jest mocno specyficznym kierunkiem, więc nie wiem, czy jest sens się tym sugerować. a co uczelnia z wetą to inne podejście. taki wrocław np. nie bierze pod uwagę ilości punktów z rekrutacji czy średniej, a przenosiny są zazwyczaj we wrześniu, więc zdanie sesji w czerwcu nie ma znaczenia.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 18:34   #90
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: Przeniesienie papierów

Hej, czy ktoś jest w stanie mi doradzić. Właśnie zaczęłam studia na kulturoznawstwie II stopnia na UŚ-iu. Dostałam się także na bibliotekoznawstwo ale wybrałam to pierwsze choć od samego początku chciałam iść na biblioteko. Nie wiem czemu podjełam taką decyzję...ale teraz bardzo żałuje. Mmay dopiero 3 październik czy jest jeszcze szansa bym mogła się przenieś na bibliotekoznawstwo skoro tam jest 15 wolnych miejsc? mam już indeks...czy można? i czy będzie dużo załatwiania z dokumentami..
__________________
siabadaba.

od 8.07.2014- Historyk Sztuki
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-10 10:36:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:54.