Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-02, 12:26   #1
astaaa
Zakorzenienie
 
Avatar astaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: okolice Krak0wa ;)
Wiadomości: 4 658

Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu


Witam,
postanowiłam napisać, bo zastanawiam się co tu robić.
Mam ciężki trądzik na twarzy i dermatolog dał mi taką kurację polegającą na tym, że codziennie rano i wieczorem myję twarz delikatnym mydłem dla dzieci, do tego na noc smaruję twarz żelem Differin a rano punktowo emulsją Dalacin T. Niestety zabroniła mi przy tym stosować toniku i kremu na twarz. Minął dopiero tydzień takiego stosowania i moja skóra ususzyła mi się na wiórek! Cały czas jest już napięta, ściągnięta i aż mnie to boli. Dodatkowo się łuszczy. Moja twarz woła o nawilżenie! Wyglądam okropnie i czuję się z tym źle. A tu jeszcze 3 tygodnie takiego życia do następnej wizyty.
Wobec tego mam takie pytanie - czy mogę jakoś moją skórę nawilżyć innym sposobem jak krem? Czy np. taka maseczka z miodu i oliwy by coś pomogła? Bo dłużej tak nie wytrzymam, no i muszę się też jakoś ludziom pokazywać przecież...
astaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 13:21   #2
Capsta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 161
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Dziwne, że lekarz nie powiedział jakich kremów nawilżających powinnaś używać.
1. Nie wiem jak Dalacin, ale do Differinu skóra musi się przyzwyczaić. Na początku codzienne stosowanie może spowodować poważne podrażnienie, zaczerwienienie, nabrzmienie i ból. Dlatego przez pierwszy tydzień lepiej jest go używać co drugi dzień. Pamiętaj też, że kuracja wymaga ogromnej cierpliwości i wytrwałości. Nielicznym zdaża się widzieć efekty już po miesiącu czy dwóch.
2. Jest wiele dermokosmetyków (np.: Bioderma) działających wspomagająco przy kuracjach antybiotykowych, które nie kolidują z maśćmi takimi jak Differin. Wystarczy zapytać w aptece, a najprościej poczytać w internecie. Przy poważnym podrażnieniu można zastosować nawet krem Oilatum (z czym nie zgodzi się oczywiście dermatolog, bo to krem zbyt ciężki jak na twarz - ale ulga to ulga).
3. Przy ciężkim trądziku naprawde warto rozważyć kurację doustną wspomaganą maśćmi. Chyba, że masz wrażliwy żołądek lub jelita.
4. Pamiętaj, żeby z dystansem podchodzić do wszystkich rad na forach, bo każdy ma inny organizm, inne doświadczenia, innych lekarzy.
Capsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 13:36   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez astaaa Pokaż wiadomość
Niestety zabroniła mi przy tym stosować toniku i kremu na twarz. Minął dopiero tydzień takiego stosowania i moja skóra ususzyła mi się na wiórek! Cały czas jest już napięta, ściągnięta i aż mnie to boli. Dodatkowo się łuszczy. Moja twarz woła o nawilżenie! Wyglądam okropnie i czuję się z tym źle. A tu jeszcze 3 tygodnie takiego życia do następnej wizyty.
Zmień lekarza, bo Twój jest niespełna rozumu. W kuracji antybiotykami nie chodzi o to, żeby Cię przesuszyć tylko wyleczyć. Absolutnie powinnaś używać nie tylko kremu, ale kremÓW, co najmniej dwóch. Tak jak pisała Capsta w tej chwili powinnaś dać się skórze napić i ochronić ją w zimne dni, więc tak jak pisała - Oilatum, Emolium, Ex Omega, może być nawet Nanobase (poproś w aptece o próbki i wypróbuj); bardzo tani i dobry jest rosmannowski krem dla dzieci Babydream z nagietkiem, tzw. Calendulacreme. To wszystko na dzień, na Dalacin T. Za jakiś tydzień jak skóra sie troche uspokoi możesz spróbować coś lżejszego, czyli jakiś Wizażowy standard - czyli HOL Avene, Effaclar H, Xerial 5, może być też Alantan, albo nawet krem Bambino.
Jeśli potrzebujesz spokojnie możesz używać delikatnych toników _ Melisa, toniki Eva Natura, Himalaya Herbals.

Cytat:
Wobec tego mam takie pytanie - czy mogę jakoś moją skórę nawilżyć innym sposobem jak krem? Czy np. taka maseczka z miodu i oliwy by coś pomogła? Bo dłużej tak nie wytrzymam, no i muszę się też jakoś ludziom pokazywać przecież...
Nie, nie nakładaj jedzenia na twarz, bo może Cię coś uczulić.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 14:12   #4
astaaa
Zakorzenienie
 
Avatar astaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: okolice Krak0wa ;)
Wiadomości: 4 658
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Dziękuję wam za odpowiedzi!
I małe sprostowanie - lekarz zabronił mi jakiegokolwiek kremu używać, że niby jak mam tłustą cerę to sobie poradzi. Jak widać nie poradziła sobie. Dostałam ostrzeżenie, że jakby mnie piekło po Differinie czy byłoby zaczerwienienie to mam używać co drugi a nawet co trzeci dzień na początek. Na szczęście nie pojawiły się takie efekty uboczne - skóra mi tylko wyschła.
Mam Oilatum i waham się czy by go spróbować choćby raz na tydzień, skoro dermatolog mi wszystkiego zabronił.. Ale nie wiem czy tyle wytrzymam, coraz chłodniej na zewnątrz i mrozy się pojawiają a to wiadomo nie działa najlepiej na cerę.
I nie używam antybiotyków doustnych (póki co próbujemy zewnętrznie mnie poleczyć). To już mój któryś z kolei dermatolog, tym razem kobieta starszej daty, która mnie zapewniała, że wie co robi i nie takie rzeczy już leczyła i mam jej słuchać.

Pomału tracę cierpliwość czy ktoś mnie kiedykolwiek wyleczy.
astaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 14:29   #5
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez astaaa Pokaż wiadomość
Dziękuję wam za odpowiedzi!
I małe sprostowanie - lekarz zabronił mi jakiegokolwiek kremu używać, że niby jak mam tłustą cerę to sobie poradzi. Jak widać nie poradziła sobie. Dostałam ostrzeżenie, że jakby mnie piekło po Differinie czy byłoby zaczerwienienie to mam używać co drugi a nawet co trzeci dzień na początek. Na szczęście nie pojawiły się takie efekty uboczne - skóra mi tylko wyschła.
Mam Oilatum i waham się czy by go spróbować choćby raz na tydzień, skoro dermatolog mi wszystkiego zabronił.. Ale nie wiem czy tyle wytrzymam, coraz chłodniej na zewnątrz i mrozy się pojawiają a to wiadomo nie działa najlepiej na cerę.
I nie używam antybiotyków doustnych (póki co próbujemy zewnętrznie mnie poleczyć). To już mój któryś z kolei dermatolog, tym razem kobieta starszej daty, która mnie zapewniała, że wie co robi i nie takie rzeczy już leczyła i mam jej słuchać.

Pomału tracę cierpliwość czy ktoś mnie kiedykolwiek wyleczy.
coooooo? przeciez tlusta skore tez trzeba nawilzac, i to mocno!

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
bardzo tani i dobry jest rosmannowski krem dla dzieci Babydream z nagietkiem, tzw. Calendulacreme.
ze swojej strony moge tez polecic babydream z rumiankiem, pantenolem i wit. E
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 16:20   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Co za lekarz, przydałoby mu się porządne szkolenie, albo testowanie kuracji przez miesiąc na własnej skórze.
Wysuszyłaś skórę i teraz musisz ja chronić kremem. Jak już zauważyłaś robi się zimno, skóra źle reaguje na niskie temperatury, będzie jeszcze bardziej podrażniona i zaczerwieniona jeśli straci całą barierę ochronną.
Poczytaj o pielęgnacji i nawilżaniu cery tłustej i poszukaj kremu odpowiedniego dla siebie.
Doraźnie żeby skóra wróciła do normy potrzebujesz treściwego kremu, a do mycia raczej łagodnego żelu lub emulsji niż zasadowego mydła, które niszczy warstwę lipidową naskórka.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 18:15   #7
astaaa
Zakorzenienie
 
Avatar astaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: okolice Krak0wa ;)
Wiadomości: 4 658
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
coooooo? przeciez tlusta skore tez trzeba nawilzac, i to mocno!
No tak ją zrozumiałam bo się wypytywała jaką mam cerę, jak bardzo się błyszczę i po co mi krem skoro i tak jest już tłusta. Niespecjalnie byłam tym zachwycona ale uznałam, że tak doświadczony lekarz zna się lepiej niż ja. Już sama nie wiem co robić, poczekam jeszcze, to dopiero pierwszy tydzień mija.
I jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie.
astaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 18:29   #8
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez astaaa Pokaż wiadomość
No tak ją zrozumiałam bo się wypytywała jaką mam cerę, jak bardzo się błyszczę i po co mi krem skoro i tak jest już tłusta. Niespecjalnie byłam tym zachwycona ale uznałam, że tak doświadczony lekarz zna się lepiej niż ja. Już sama nie wiem co robić, poczekam jeszcze, to dopiero pierwszy tydzień mija.
I jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie.
SKORE TLUSTA TRZEBA NAWILZAC, BO JAK SIE JA WYSUSZA, TO ONA PRODUKUJE JESZCZE WIECEJ LOJU I JEST JESZCZE BARDZIEJ TLUSTA.
co to za dermatolog, ktory tego nie wie i wciska Ci jakies glupoty do glowy?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 19:11   #9
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Dla mnie też to raczej dziwnie brzmi. Nawilżanie skóry to podstawa, czesto jest nawet tak że skóra jest tłusta właśnie dlatego, że jest niedopowiednio nawilżona. U mnie tak własnie było. Kosmetyczki i wielkie znawczynie zawsze mi polecały kosmetyki do cery tłustej i mieszanej, co ZAWSZE nasilało mi objawy trądziku, do kórego moja cera ma tendencję. Od kiedy intuicyjnie ją traktuję ją jak wrażliwą, alergiczną i naczynkową wreszcie odpłaca się byciem sobą, nie jest absolutnie tłusta, wróciła do równowagi i nie ma nadprodukcji sebum. U mnie sprawdza sie Humektan, nie zatyka mi porów i daje umiarkowane choć dla mnie wystarczające nawilżenie.

Myśle że nawilżanie jest niezbędne, w przypadku każdej cery. A tym bardziej w trakcie przeciwtrądzikowej kuracji!! Zreszą myślę, że sama czujesz czego potrzeba Twojej skórze, tego się trzymaj



Powodzenia w walce
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 19:26   #10
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez astaaa Pokaż wiadomość
Witam,
postanowiłam napisać, bo zastanawiam się co tu robić.
Mam ciężki trądzik na twarzy i dermatolog dał mi taką kurację polegającą na tym, że codziennie rano i wieczorem myję twarz delikatnym mydłem dla dzieci, do tego na noc smaruję twarz żelem Differin a rano punktowo emulsją Dalacin T. Niestety zabroniła mi przy tym stosować toniku i kremu na twarz. Minął dopiero tydzień takiego stosowania i moja skóra ususzyła mi się na wiórek! Cały czas jest już napięta, ściągnięta i aż mnie to boli. Dodatkowo się łuszczy. Moja twarz woła o nawilżenie! Wyglądam okropnie i czuję się z tym źle. A tu jeszcze 3 tygodnie takiego życia do następnej wizyty.
Wobec tego mam takie pytanie - czy mogę jakoś moją skórę nawilżyć innym sposobem jak krem? Czy np. taka maseczka z miodu i oliwy by coś pomogła? Bo dłużej tak nie wytrzymam, no i muszę się też jakoś ludziom pokazywać przecież...
Dermatolog mało kompetentny skoro daje Ci maści wysuszające, a zabrania kremu na twarz używać. Przy takiej dawce na buzię, którą stosujesz Ty, krem dobrze nawilżający jest WSKAZANY.

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez astaaa Pokaż wiadomość
No tak ją zrozumiałam bo się wypytywała jaką mam cerę, jak bardzo się błyszczę i po co mi krem skoro i tak jest już tłusta. Niespecjalnie byłam tym zachwycona ale uznałam, że tak doświadczony lekarz zna się lepiej niż ja. Już sama nie wiem co robić, poczekam jeszcze, to dopiero pierwszy tydzień mija.
I jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie.
To ja nie wiem, co ten derma robił/a na studiach :| masakra, że tacy kompetentni ludzie w zawodzie pracują :| szok...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 22:03   #11
astaaa
Zakorzenienie
 
Avatar astaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: okolice Krak0wa ;)
Wiadomości: 4 658
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Oczywiście, macie rację, że skórę trzeba nawilżać i odpowiednio o nią dbać i zawsze tak robiłam. Aczkolwiek w ulotce Differinu jest napisane, że podczas leczenia należy nie stosować kosmetyków zalecanych do pielęgnacji skóry trądzikowej lub o działaniu ściągającym. Dodatkowo objawami niepożądanymi mogą być: pieczenie skóry, rumień, kłucie, świąd, wysuszenie i łuszczenie się skóry. W takich przypadkach należy przerwać na pewien czas leczenie. Koniec cytatu.
U mnie niestety kilka tych objawów wystąpiło i mam żal do dermatologa, że mi nie powiedział, że istnieją takie kremy, które można stosować przy tej kuracji. Dopiero tu mi doradziłyście i byłam w aptece i spotkałam znajomą farmaceutkę, która mi pokazała taki krem.
Obecnie moja skóra "pije" już trzecią warstwę i dziś się nie smaruję tym lekiem.
astaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-03, 06:00   #12
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez astaaa Pokaż wiadomość
Oczywiście, macie rację, że skórę trzeba nawilżać i odpowiednio o nią dbać i zawsze tak robiłam. Aczkolwiek w ulotce Differinu jest napisane, że podczas leczenia należy nie stosować kosmetyków zalecanych do pielęgnacji skóry trądzikowej lub o działaniu ściągającym. Dodatkowo objawami niepożądanymi mogą być: pieczenie skóry, rumień, kłucie, świąd, wysuszenie i łuszczenie się skóry. W takich przypadkach należy przerwać na pewien czas leczenie. Koniec cytatu.
U mnie niestety kilka tych objawów wystąpiło i mam żal do dermatologa, że mi nie powiedział, że istnieją takie kremy, które można stosować przy tej kuracji. Dopiero tu mi doradziłyście i byłam w aptece i spotkałam znajomą farmaceutkę, która mi pokazała taki krem.
Obecnie moja skóra "pije" już trzecią warstwę i dziś się nie smaruję tym lekiem.
Przy diff należy odstawić wszelkie kosmetyki ( nie tylko kremy) do cery trądzikowej, bo wiór ze skóry murowany. Owszem może wystąpić zaczerwienienie, ściągnięcie itd, to normalne przy leczeniu maśmi na trądzik, bo generalnie one wysuszają prawie zawsze, ale do przesady, żebyś miała wióry na twarzy i nie stosowała kremów. Także nawilżaj! A jaki krem kupiłaś?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 09:14   #13
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

ja przez takie kuracje za młodu mam teraz skórę jak pergamin.
nawilżanie to podstawa a na dzień oczywiśći wysoki, fotostabilny filtr
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 13:37   #14
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez astaaa Pokaż wiadomość
. Aczkolwiek w ulotce Differinu jest napisane, że podczas leczenia należy nie stosować kosmetyków zalecanych do pielęgnacji skóry trądzikowej lub o działaniu ściągającym.
No i żadna z nas nie proponuje Ci kosmetyków do skóry trądzikowej ani ściągających - zaproponowałyśmy Ci kremy nawilżające do cery przesuszonej (jaką teraz masz) i lecznicze (bo teraz Twoja skóra jest chora).
Cytat:
Dodatkowo objawami niepożądanymi mogą być: pieczenie skóry, rumień, kłucie, świąd, wysuszenie i łuszczenie się skóry. W takich przypadkach należy przerwać na pewien czas leczenie.
Te objawy nie występują jeśli używasz dodatkowo kremu nawilżającego, proste.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 15:41   #15
DiamondGloss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

2 miesiące temu dostałam receptę na 2 antybiotyki, m.in. na Dalacin T, ale oprócz tego miałam nie myć buzi żadnymi żelami ani pilingami, tylko Sensibio H20 Biodermy. Po 3 tygodniach sama odstawiłam antybiotyki, bo zrobiły to, co trzeba, a sam płyn Biodermy świetnie daje sobie radę. Widocznie w moim przypadku główną przyczyną trądziku była woda średniej jakości.
DiamondGloss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 20:16   #16
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Do łykania koniecznie MSM + Oeparol (wyciąg z wiesiołka).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 17:45   #17
ToTylkoJaa
Raczkowanie
 
Avatar ToTylkoJaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: brak danych
Wiadomości: 56
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
. U mnie sprawdza sie Humektan, nie zatyka mi porów i daje umiarkowane choć dla mnie wystarczające nawilżenie.

mam pytanie w których aptekach można kupić właśnie humakten . mam na mysl jakąś sieć np stylowa czy arnica...
bo jak pytałam się w kilku aptekach to tylko farmaceuci robili na mnie wielkie oczu i w żadnej nie mogłam go znaleźć
__________________



"...Samotność to taka straszna trwoga ... "
ToTylkoJaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 20:08   #18
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez ToTylkoJaa Pokaż wiadomość
mam pytanie w których aptekach można kupić właśnie humakten . mam na mysl jakąś sieć np stylowa czy arnica...
bo jak pytałam się w kilku aptekach to tylko farmaceuci robili na mnie wielkie oczu i w żadnej nie mogłam go znaleźć
Humektan kupisz w niemal każdej aptece internetowej. Jeśli nie chcesz doliczać kosztów przesyłki to w DoZ mozesz przy zamówieniu pow. 20 zł odebrać zamówienie w wybranej aptece bez dodatkowych kosztów i w cenie niższej od aptek stacjonarnych.
Tu masz link: http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/s0-Szukaj
Na biochemii jest watek o polecanych aptekach internetowych (gdybyś chciała poszukać wartych uwagi aptek).
W super pharm chyba maja emolienty orion, więc humektan też powinien być.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 11:04   #19
astaaa
Zakorzenienie
 
Avatar astaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: okolice Krak0wa ;)
Wiadomości: 4 658
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Przy diff należy odstawić wszelkie kosmetyki ( nie tylko kremy) do cery trądzikowej, bo wiór ze skóry murowany. Owszem może wystąpić zaczerwienienie, ściągnięcie itd, to normalne przy leczeniu maśmi na trądzik, bo generalnie one wysuszają prawie zawsze, ale do przesady, żebyś miała wióry na twarzy i nie stosowała kremów. Także nawilżaj! A jaki krem kupiłaś?
Po pierwsze odstawiłam rzeczywiście wszystko, czego używałam, np. tonik, krem, żel do mycia twarzy etc.
A po drugie ta znajoma farmaceutka poleciła mi krem Pharmaceris A - Lipo-sensilium, multilipidowy krem odżywczy do twarzy dla skóry wrażliwej i alergicznej. Jak dla mnie bardzo dobry, super się wchłania no i pomógł mi odżywić moją wysuszoną jak wiórek skórę twarzy.
astaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-05, 11:24   #20
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

ja z czystym sumieniem mogę polecić kremik Avene Cicalfate - jest rewelacyjny
Nie zapycha, ładnie nawilża i na dodatek działa antybakeryjnie, bo ma w składzie cynk i miedź
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 01:20   #21
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Odświeżę wątek, bo mam ten sam problem
4 dni temu byłam u dermatologa, który przepisał mi unidox solutab 2 razy dziennie i do smarowania twarzy akneroxid 5%, który również mam nakładać dwa razy dziennie - rano i na noc...
zapytałam jaki krem nawilzający stosować, na co pani dermatolog ze zdziwieniem zapytała kiedy chcę go stosować, skoro rano i wieczorem będe nakładała akneroxid 5%... a poza tym ona chce mi tę skórę wysuszyć, więc jeśli ja będe ją nawilżać a ona wysuszać to będziemy się tak przepychać i efektu nie będzie... toniku także zabroniła... zapytałam ją też o krem z filtrem na co też zareagowała zdziwieniem, że przecież nie będę nakładała rano i akneroxid 5% i filtra na raz... poleciła mi ewentualnie jakiś kapelusik
zabroniła mi się także malować...

minęły 4 dni skórę mam ściągniętą jak po jakiejś nieudanej operacji plastycznej
złamałam jej wskazania i używam ogórkowego toniku ziaji - ulga na 5 minut
z moim stanem skóry nie wyobrażam sobie wyjść z domu bez makijażu, więc się maluję... podkład na tej suchej, ściągniętej buzi wygląda katastrofalnie...

nie wiem co robić, bo niby polecana, dobra dermatolog, która pomogła znajomym, ale jej wskazania nie mieszczą mi się w głowie

co radzicie? kiedy nakładać ten krem nawilżający, żeby nie zepsuć całego leczenia? proszę o pomoc
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 16:22   #22
Klimczykowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez astaaa Pokaż wiadomość
Dziękuję wam za odpowiedzi!
I małe sprostowanie - lekarz zabronił mi jakiegokolwiek kremu używać, że niby jak mam tłustą cerę to sobie poradzi. Jak widać nie poradziła sobie. Dostałam ostrzeżenie, że jakby mnie piekło po Differinie czy byłoby zaczerwienienie to mam używać co drugi a nawet co trzeci dzień na początek. Na szczęście nie pojawiły się takie efekty uboczne - skóra mi tylko wyschła.
Mam Oilatum i waham się czy by go spróbować choćby raz na tydzień, skoro dermatolog mi wszystkiego zabronił.. Ale nie wiem czy tyle wytrzymam, coraz chłodniej na zewnątrz i mrozy się pojawiają a to wiadomo nie działa najlepiej na cerę.
I nie używam antybiotyków doustnych (póki co próbujemy zewnętrznie mnie poleczyć). To już mój któryś z kolei dermatolog, tym razem kobieta starszej daty, która mnie zapewniała, że wie co robi i nie takie rzeczy już leczyła i mam jej słuchać.

Pomału tracę cierpliwość czy ktoś mnie kiedykolwiek wyleczy.
Witam, nie wiem do jakiej dermatolog chodzisz ale ja tez jestem z okolic krakowa i trafiłam do Dr Wiesławy Cendy całkiem przypadkowo, po prostu poszłam prywatnie do dermatologa i jestem mega zadowolona, minał tydzień a moja buzia jest o niebo lepsza. mam sie do niej zgłosić za dwa tygodnie. także polecam ci ją bo wiem że z dermatologami róznie bywa
Klimczykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 10:06   #23
losbimbos
Raczkowanie
 
Avatar losbimbos
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 87
GG do losbimbos
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Mam podobny problem, tzn. mam używać Zinerytu na twarz dwa razy dziennie i Clindacne na zmianę z Locacidem na dekolt i plecy. Robię co dwa-trzy dni przerwę, żeby nawilżyć skórę kremem Yves Rocher do skóry wrażliwej na zaczerwienienia, ale moja skóra i tak schodzi i wygląda strasznie.
Niestety pani dermatolog nie powiedziała nic o nawilżaniu... Zastanawiam się, czy mogę używać kremu nawilżającego na antybiotyk?
losbimbos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 23:07   #24
fochmistrz
Raczkowanie
 
Avatar fochmistrz
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 116
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Myslę że na antybiotyk jakiś hypoalergiczny krem, typu physiogel powinien być okej ; )
fochmistrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 21:55   #25
losbimbos
Raczkowanie
 
Avatar losbimbos
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 87
GG do losbimbos
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Dzięki, na pewno spróbuję w niedługim czasie jak tylko znajdę go w aptece!
__________________
koktajlove.blogspot.com
vegan terror
losbimbos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 17:49   #26
astaaa
Zakorzenienie
 
Avatar astaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: okolice Krak0wa ;)
Wiadomości: 4 658
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez Klimczykowa Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem do jakiej dermatolog chodzisz ale ja tez jestem z okolic krakowa i trafiłam do Dr Wiesławy Cendy całkiem przypadkowo, po prostu poszłam prywatnie do dermatologa i jestem mega zadowolona, minał tydzień a moja buzia jest o niebo lepsza. mam sie do niej zgłosić za dwa tygodnie. także polecam ci ją bo wiem że z dermatologami róznie bywa
już 2 lata minęły od mojego postu i na szczęście jestem już praktycznie wyleczona. mój trądzik miał podstawy hormonalne, trafiłam do ginekologa-endokrynologa i on mi bardzo pomógł oraz polecił znajomą dermatolog, która również mi pomogła i na szczęście wszystko dobrze się skończyło
__________________
W łóżku mieści się sześć kotów. Dziesięć bez właściciela.

butoholizm nabyty. 82.
astaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 22:32   #27
patolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Hej
chciałam zapytać, czego stosujecie podczas terapii antytrądzikowej do nawilżania twarzy? Jakie kremy mogłybyście polecić na taki okres jesienno-zimowy, gdzie trzeba tę skórę dodatkowo chronić? Mam skórę wrażliwą, bardzo, trądzikową, wysuszoną na policzkach. Na razie stosuję maści od dermatologa: normaclin i differin, oraz krem kojący octopirox z pharmaceris na policzki i nos. Ale to na walkę z trądzikiem. Szukam czegoś do nawilżania i ochrony skóry na chłodniejsze dni, bo moja skóra na policzkach jest po strasznych przejściach i dopiero dochodzi do siebie, bo zapaleniu skóry. Będę wdzięczna za podpowiedzi
patolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 06:15   #28
apamex103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Tabletki na trądzik - https://zinamax.pl Potwierdzam skuteczność - już po kilku dniach pryszcze zaczęły robić się mniejsze, zbladły i w końcu - przepadły bez śladu.

Edytowane przez apamex103
Czas edycji: 2024-04-16 o 15:02
apamex103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-12, 12:41   #29
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Trądzik i nawilżanie skóry bez kremu

Cytat:
Napisane przez apamex103 Pokaż wiadomość
2. Jest wiele dermokosmetyków (np.: Bioderma) działających wspomagająco przy kuracjach antybiotykowych, które nie kolidują z maśćmi takimi jak Differin. Wystarczy zapytać w aptece, a najprościej poczytać w internecie. Przy poważnym podrażnieniu można zastosować nawet krem Oilatum (z czym nie zgodzi się oczywiście dermatolog, bo to krem zbyt ciężki jak na twarz - ale ulga to ulga).
Tylko po co ma stosować coś cięzkiego jak na rynku są jak najbardziej dostepne o wiele lżejsze i łagodząco-nawilżające produkty skrojone typowo pod problem trądziku?

Cytat:
3. Przy ciężkim trądziku naprawde warto rozważyć kurację doustną wspomaganą maśćmi. Chyba, że masz wrażliwy żołądek lub jelita.
Albo nie lubisz masakrować sobie wątroby.
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 13:41:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.